Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 132

Θέμα: Η ΠΡΩΤΗ ΣΑΣ ΜΕΓΑΛΗ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙ?

  1. #61
    ΜΕ ΚΡΕΜΑΣΑΝΕ!!!!!!! !!!! Το avatar του/της reptile4
    Εγγραφή
    02/06/2007
    Μηνύματα
    71
    Η πρωτη μου βολτα ηταν με ενα ταυρακι 50 (πειραγμενο με κυλινδροπιστωνα και κεφαλι 72), Εκανα σχεδον 130χλμ στη Σαμο που εμενα το 98 και δεν θα το ξεχασω ποτε βουνα απο τη μια και θαλλασα απο την αλλη, ΤΕΛΕΙΑ θεα.

  2. #62
    awesome μέλος Το avatar του/της hercul
    Εγγραφή
    22/05/2007
    Μηνύματα
    614
    Σε καμιά ωρίτσα ξεκινάω με το παπί μου (Astrea Supra) απο Θεσσαλονίκη για Καβάλα!!!
    Ως τώρα δεν έχω κάνει πάνω από 50 Χμ συνεχόμενα!!

    Οι λεπτομέρειες την Κυριακή το βράδυ που θα επιστρέψω!!!

    And the road becomes my bride
    I have stripped of all but pride
    So in her I do confide
    And she keeps me satisfied
    Gives me all I need

  3. #63
    Θέλω τον καναπέ μαζί μου! Το avatar του/της veagle
    Εγγραφή
    04/04/2007
    Μηνύματα
    219
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hercul
    Σε καμιά ωρίτσα ξεκινάω με το παπί μου (Astrea Supra) απο Θεσσαλονίκη για Καβάλα!!!
    Ως τώρα δεν έχω κάνει πάνω από 50 Χμ συνεχόμενα!!

    Οι λεπτομέρειες την Κυριακή το βράδυ που θα επιστρέψω!!!

    Θα τον περιμένουμε στους αμμολόφους
    Όσοι πιστοί προσέλθετε για μπανάκι, στο LIQUID


    Σε καμιά ωρίτσα περίπου θα έχε φτάσει!!!
    Προορισμός του Ανθρώπου είναι ο ύπνος και το FOCOSO!!!

    Ο καμένος την φωτιά δεν την φοβάται!!!

    Υπομονή...

  4. #64
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sotiris S.
    Η πρωτη μου βολτα...ηταν οταν ημουν 14αρων. Ο κολλητος μου( μας βλεπει απο ψηλα... ) ειχε 'κλεψει ' το μηχανακι του αδερφου του...δεν ξερω τι ηταν! Αλλα ειχε και πεταλια! Η βολτα κρατησε λιγο..στο τελος, μπλοκαρα το εμπρος φρενο και επεσα και κατω...
    με θυμησες την δικια μου πρωτη ( εστω και μικρη) βολτα με τον κολητο μου ( που και αυτος μας βλεπει απο ψηλα )

    βουρ του αδερφου του το μηχανακι που ητανε φανταρος ( ενα παλιο δεν θυμαμαι τι ητανε) και κατευθειαν στο βενζιναδικο για βενζινη ..... μονο που βαλαμε πετρελαιο κινησης αντι για βενζινη ... ο βενζινας ενας παπους και δεν ηξερε ... εμεις 12 χρονον :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    μετα αναρωτιομασταν γιατι εβγαζε τοσο καπνο απ την εξατμιση :rotflmao: :rotflmao:


  5. #65
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329


    Και δεν κόλλησε;
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  6. #66
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000


    Και δεν κόλλησε;
    τσουκ

  7. #67
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000


    Και δεν κόλλησε;
    off topic

    4 χρόνια πίσω, ανεφοδιασμός Townmate φίλου στο σπίτι ξημερώματα γιατί όλα τα βενζινάδικα ήταν κλειστά. Τα πετόνια είχαν ήδη μείγμα βενζίνης-διχρονόλαδο (θα προστατεύαμε και την εξάτμιση ) και μερικά άλλα πετρέλαιο. Τα λάθος έγινε, το Townmate έφυγε κανονικά μέχρι να το σταματήσουν την επόμενη μέρα στο μπλόκο στα Υψηλα Αλώνια αφού είχε ήδη κάνει χλμ και είχε γεμίσει βενζίνη και "καθαρίσει", με μόνο υπόλοιπο η μυρωδιά. Έλεγχος και πάει να φύγει. Απορία αστυνομικού "Φιλλλαράκο, το έχεις κάνει πετρελαιοκίνητο;".

  8. #68
    Η πρωτη μου μεγαλη βολτα ηταν γυρω απο το τετραγωνο που έμενα:rotflmao:
    Πρωτη μηχανη CB250RS ,πρωτη μερα και ειχα αποφασισει να γυρναω γυρω απο το τετραγωνο για να την μαθω μεχρι να γραψω 1000 χλμ.Στα 13χλμ τα παρατησα το σχεδιο μου ηταν ανεφικτο:rotflmao:


    Και η δευτερη βολτα ηταν γιασου.
    Μετα απο πτωση,μενει ακινητη καμια 15αρια μερες,φτιαχνω καποια πραγματα και βγενω στο τετραγωνο να τη δοκιμασω.Ε πηγα λιγο παραπερα γιατι μ'αρεσε πχ εως το Ν.Ηρακλειο,κανω μια εως την εθνικη να κανω καμια 10αρια χλμ. .Με τα πολλα καταληγω χαλκιδα κι αρχιζω το κατηφωρο προς Ν.Ευβοια μεχρι μαρμαρι -πιανω το τελευταιο φερρι και καταληγω να γυριζω απο Ν.Μακρη-Πεντελη νυχτα χωρις καθολου φωτα να κανω τις απιστευτες σφινες και να μαι μες την τρελλη χαρα.

    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  9. #69
    Δεν ξερω αν εχω γραψει(βαριεμαι να ψαξω )

    Η πρωτη μου μεγαλη βολτα, ηταν απο Αθηνα, στην Αγια Αννα στην ευβοια, με ενα DT200R και μονη σταση για ανεφοδιασμο

    Στον γυρισμο παλι τα ιδια, μονο που ειχα σαν ''αξεσουαρ'', ολο το δερμα καμμενο απο τον ηλιο

    Ειχαμε παει για να δουμε το πρωτο sand cross που ειχε γινει.....καποτε


    Δεν θα ξεχασω στον γυρισμο, που απο το σελακι του DT , δεν ενιωθα τιποτα
    Οταν κατεβηκα δεν μπορουσα να κουνησω ουτε τα ποδια
    Ενιωθα σαν να με ειχαν παρει 10 αραπηδες

    :rotflmao: :rotflmao:

  10. #70
    το '93 πήρα τη πρώτη μου μηχανή, μια rebel 250, θύμα της μόδας των τσόπερ ήμουν, και εννοείται πως έννοιες όπως μοτοσικλετισμός, τεχνική, κράνος, εξοπλισμός κλπ ανήκαν στη σφαίρα της φαντασίας... και αφού επί μερικούς μήνες μόνο εντός του ηρακλείου ήξερα να γυρνάω, ήρθε μια μέρα ο κολλητός να μου πεί ότι την τάδε παρουσιάζεται στο Ρέθυμνο, να κάνει τη θητεία του το παιδί...
    Καβαλήσαμε και οι δυο τη rebel, εκείνος φορτομένος και με ενα σακίδιο τεραστιο και βουρ, εθνική οδός ηρακλείου -χανίων ...
    Δεν θυμάμαι πόση ώρα καναμε να φτάσουμε Ρεθυμνο. Θυμάμαι ότι στο γυρισμό, πήγαινα τάπα το rebel, οσο πήγαινε. ΌΤαν έφτασα Ηράκλειο παρατήρησα πια δυο πράγματα. Πρώτον, τα χέρια μου ήταν καμένα, πρέπει να ήμουν πάνω από 2 ώρες εκτεθιμένος στον καλοκαιρινό ήλιο, καταμεσήμερο. Εννοειτε οτι φορούσα κοντομάνικο... τι χαζές ερωτήσεις είναι αυτές που κάνετε... Το 2ο πράγμα ήταν ότι,... το ρεμπελ μύριζε καμένο... του είχα πιει το αιμα...Ήμουν γΛήγορος ο άτιμος...στο μεγαλύτερο κομμάτι της επιστροφής το γκάζι των 250 κυβικών, και των εξωφρενικών 10 ~ 15 ίππων, δεν έκλεισε διόλου από το τέρμα ανοιχτό....

    ε ρε τύχη που την είχα και δεν σβούρηξα πουθένα το άδειο μου κεφάλι ... και ευτυχώς είμαι εδω πιο μυαλομένος και μπορώ να τα θυμάμαι και να γελάω ...

  11. #71
    awesome μέλος Το avatar του/της hercul
    Εγγραφή
    22/05/2007
    Μηνύματα
    614
    Επέστρεψα στη Θεσσαλονίκη!!

    Έκανα αισίως με το παπί μου πάνω από 400 χιλιόμετρα σε 2 μέρες!! (μαζί με τις βόλτες εκεί στην Καβάλα)
    Άψογο το supra μου το όποιο άντεξε να πηγαίνει συνήθως πορεία με τέρμα το γκάζι με 35 βαθμούς !!

    Φυσικά διάλεξα τον παλιό δρόμο Καβάλας - Θεσσαλονίκης που αν δεν τον έχετε κάνει με μηχανή σας τον συνιστώ ανεπιφύλακτα... Άπειρα μαγευτικά τοπία!!!

    Δεν μπορώ να πω ότι ήταν και τόσο ξεκούραστα(συνέβαλε και η ζέστη που με το μπουφάν ήταν πιο έντονη), παρόλαυτα μπορεί να το ξανακάνω!!:a12:

    Ίσως με καμιά στάση παραπάνω! Στο γυρισμό έκανα μόνο μια στάση για λουκουμάδες με παγωτό στην Ασπροβάλτα!!

    Πρέπει να ευχαρίστησω και όλες τις μεγάλες μηχανές, που παρόλο που ήμουν με το παπάκι με χαιρετούσαν!!!

    Στα επόμενα ταξίδια!!!
    And the road becomes my bride
    I have stripped of all but pride
    So in her I do confide
    And she keeps me satisfied
    Gives me all I need

  12. #72
    Θέλω τον καναπέ μαζί μου! Το avatar του/της veagle
    Εγγραφή
    04/04/2007
    Μηνύματα
    219
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hercul
    Επέστρεψα στη Θεσσαλονίκη!!

    Έκανα αισίως με το παπί μου πάνω από 400 χιλιόμετρα σε 2 μέρες!! (μαζί με τις βόλτες εκεί στην Καβάλα)
    Άψογο το supra μου το όποιο άντεξε να πηγαίνει συνήθως πορεία με τέρμα το γκάζι με 35 βαθμούς !!

    Φυσικά διάλεξα τον παλιό δρόμο Καβάλας - Θεσσαλονίκης που αν δεν τον έχετε κάνει με μηχανή σας τον συνιστώ ανεπιφύλακτα... Άπειρα μαγευτικά τοπία!!!

    Δεν μπορώ να πω ότι ήταν και τόσο ξεκούραστα(συνέβαλε και η ζέστη που με το μπουφάν ήταν πιο έντονη), παρόλαυτα μπορεί να το ξανακάνω!!:a12:

    Ίσως με καμιά στάση παραπάνω! Στο γυρισμό έκανα μόνο μια στάση για λουκουμάδες με παγωτό στην Ασπροβάλτα!!

    Πρέπει να ευχαρίστησω και όλες τις μεγάλες μηχανές, που παρόλο που ήμουν με το παπάκι με χαιρετούσαν!!!

    Στα επόμενα ταξίδια!!!
    Μόνος σου τρως, μόνος σου πίνεις!!!

    Όταν ερχόσουνα έφαγες σουβλάκι και δεν μας έφερες...

    Τώρα που πήγαινες πάλι, έφαγες λουκουμάδες και δεν μας κάλεσες....!!!

    ΚΑλά.....
    Τα σημειώνω αυτά...!!!
    Προορισμός του Ανθρώπου είναι ο ύπνος και το FOCOSO!!!

    Ο καμένος την φωτιά δεν την φοβάται!!!

    Υπομονή...

  13. #73
    awesome μέλος Το avatar του/της hercul
    Εγγραφή
    22/05/2007
    Μηνύματα
    614
    Πάντα υπάρχει μια ευκαιρία για φαγητό!!
    Εσένα τι να σε καλέσω ρε veagle??
    Να έρθεις με το χαλασμένο bmw ??
    Η με την τσόπερ που ΔΕΝ έχεις??? :a029: :a029: :a029:

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Εκτός αν ερχόσουν να σε πάρω με το παπί μου που δεν καταλαβαίνει τπτ...

    And the road becomes my bride
    I have stripped of all but pride
    So in her I do confide
    And she keeps me satisfied
    Gives me all I need

  14. #74
    Η πρωτη μου μεγαλη βολτα ηταν Αθηνα-Πατρα-Αθηνα,με το RGV-Γ 250 που ειχα τοτε νομιζω το 1998,πηγαινα ταπα(διχως μεγαλη εμπειρεια αλλα αιμα που εβραζε και βραζει ακομα) για να προλαβω το καραβι που θα εφευγε για Ιταλια για να δωσω καποια κλειδια που ειχε ξεχασει ενας θειος μου νταλικερης,ασε που εκανα την μαλακια να παω δικαβαλο με ενα φιλαρακι,που οταν γυρισαμε δεν μπορουσε να περπατησει για δυο μερες αφου ειχε πιαστει ολοκληρος και να προσθεσω ακομη οτι η επιστροφη εγινε την νυχτα.Φοβερο το συναισθημα απο ολο το σκηνικο το οποιο ξεχνιεται δυσκολα!!!
    ΣΤΑ 350 ΧΛΜ ΝΙΩΘΕΙΣ ΜΟΝΑΞΙΑ!!!
    www.bikepics.com/members/vicxx11/

  15. #75

Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF