Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 94

Θέμα: ΜΕΤΑ ΑΠΟ 24 ΧΡΟΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΜΗΧΑΝΗ.....

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Εγω με το αμαξι εχω ψιλοχεστει κ παω με 140 τωρα.........Στη στροφη πριν τα διοδια του καλαμου πηγαινα με 180 κ μεσα στην στροφη ηταν ντελαπαρισμενο ενα αμαξι κ απεφυγα το αμαξι για 20εκ κ τον οδηγο που σηκωνοτανε για 10εκ ........... μετα για 2 χρονια πηγαινα χαλαρα οσπου μια μερα εκανα προσπεραση στην κορινθο με 140 κ 2 Suv θηρια ηρθαν απτο πουθενα το ενα κολημενο πισω απο το αλλο νυχτα με 220.................. κ παρολιγο για χιλιοστα δεν με εμβολισαν , η αριστερη πρεπει ναναι για προσπεραση οχι για πορειες.............
    Anyway επειδη δεν παω ταξιδια απεχτησα φοβια με αυτα ..........οποτε μεσα στην πολη οχι στενακια , παω 80 με 140........φαναρια κοντρουλες σφηνες ..........εκει βγαζω τα γουστα μου............ σημερα ξανακαταλαβα οτι ειμαι λαθος .......ακομα μια φορα...........γιατι κ οι στατιστικες λενε .....80% ατυχηματων πολη κ 20% σε εθνικες , οποτε καπου σφαλω ...........αλλα κ καπου πρεπει να βγαλω τα γουστα μου ........ιδωμεν....παντος στο να δινω συμβουλες σε αλλους ειμαι πρωτος..........
    Το καλητερο μου το πε ενας στην περιπτωση του παληκαριου λιγο πιο συγκρατημενος βεβαια......... "2 ειναι η καβλες του αντρα ......η γυναικα κ η ροδα .........τη γυναικα την παντρευτηκες παει......τι μενει η ροδα........


    πσ Εμας ρε Camen τα φαναρια ειναι 400μ δηλαδη 0-400μ κατι δεν πρεπει να κανω......
    love will save the planet,hate is a good start.

  2. #62
    απο τα γραφομενα σου...οσο και να ξεκολλιαζεις το καρο στα Μεγαρα δεν πιστευω να πηγαινεις και πολυ νορμαλ σε δημοσιο δρομο...καθε ταχυτητα εχει και διαφορετικες παραμετρους...και επειδη η μουρλα παραμενει μουρλα σκεψου μοναχα τα παιδια σου...αντε και την γυναικα σου αν δεν την εχεις βαρεθει ακομα...ειπες οτι πουλησες το jet γιατι στην θαλασσα τα πραγματα ειναι επικινδυνα...τα ιδια και χειροτερα ειναι στον δρομο και το ξερεις...ποσο μαλλον αν δεν εχεις το μυαλο σου και το κυνηγας μεχρι και σημερα...το μεχρι και σημερα το ειπα γιατι ξερεις εσυ...φιλικα παντα...

  3. #63
    δεν είχα jet...μεγάλούτσικο φουσκωτό έιχα και γύρναγα το Αιγαίο... ο Μιχάλης ξέρει ότι μπορεί να έβγαινα και με 6-7 δύναμη αλλά πάντα σεβόμουν την θάλασσα...


    και.......... δεν την έχω βαρεθεί την άτιμη .........βγήκε καλό μοντέλλο....

  4. #64
    Το buza είναι πλέον πασέ.Πάρε bmw.
    μπάρον says :
    "Japan rullezzzz re και ας το περνάω μίνιο και μουράβια κάθε 2 βδομάδες :rotflmao: "
    -
    _Holder of Honoured Blockage Degree delivers lessons on invisibility_

    Ο Καγκουρογαμόσαυρος

  5. #65
    Αρχικά δημιουργήθηκε από JZER40
    Ρε παιδιά έλεος...Μιά φορά έιπα ότι πήγα τόσο σε δρόμο που δεν έπρεπε και έφαγα τα μούτρα μου...

    (εδω μεσα δεν το κανει κανεις...)

    Αλλά δηλαδή....Συγγρού,παραλιακή,ΣΟυνιού, κηφισσό,αττική, μετά τα μεσάνυχτα δηλαδή πάτε με 100-120??

    - το πολυ... Αντε στα πολυ κεφια καποιοι πανε και με 125 αλλα με πολυ προσοχη...

    Σε άλλη χώρα ζ'ω???

    -Εμεις ακομα Ελλαδα, καποιοι μαλλον γραφουν απο Σουηδια...

    Βγήτε τώρα παραλιακή μετά την γλυφάδα και ώς το σούνιο ζήτημα είναι να δείτε 10 αυτοκίνητα..

    - Ναι, αλλα τα ss και τα hypersport πηγαινουμ μεχρι 120 ειπαμε...

    Βγήτε αθηνών κορίνθου και μετά τον ασπρόπυργο και αν δείτε αυτοκίνητο να πηγαίνει κάτω από 160 πείτε μου...

    -Εσυ ομως πρεπει να πηγαινεις δεξια -δεξια και maximum με 90...

    Βγήτε αττική και αν σας περάσει κανα πορσικό 300ρισμένο μην ξαφνιαστήτε...

    -Απ'οτι φαινεται καποιοι θα τρομαξουν κιόλας...

    καγκουριά έιναι να τρέχεις με σφήνες σε θησέως σε κέντρο ,να κάνεις μαλακίες σε μέρη και ώρες που και μόνος σου να πέσεις ώσπου να σταματήσει η μηχανή θα έχει κλαδέψει και άλλους...

    - αυτο δεν ειναι καγκουρια, ειναι ικανοτητα ελιγμων μεσα σε κινηση, αν δεν περνας τα 120....


    Το να βγείς τώρα αττική μετά το ποτάμι και να λυσσάξεις μόνος σου ως την ελευσίνα είναι παράνομο,παράτολμο αλλά αυτός που κινδυνεύει κατά 99% είσαι εσύ και μόνο εσύ....
    (εδω μεσα δεν το κανει κανεις...)

    - ΠΟΤΕ, μπορει να τρομαξεις μοτοσυκλετιστες που ΠΟΤΕ δεν τρεχουν και δεν σου φταινε σε τιποτα....

    :rotflmao: :rotflmao:


    Γνωμη μου ειναι να παρεις οτι γουσταρεις και να ειναι καλοταξιδο.
    Ολα τα υπολοιπα μου θυμιζουν καουβεντες καφενειου οπου ολοι ειναι οι σωστοι, οι γαματοι οδηγοι, που ειναι ασφαλεις και ας τρεχουν, ενω οσοι πεφτουν ειναι κουλοι, αμυαλοι και επικινδυνοι...
    Προτιμω στο δρομο καποιον που εχει καταλαβει τα λαθη του απο τον γαμαουα οδηγο που νομιζει οτι ειναι ο θεος της ασφαλτου...
    Πολλοι απο μας εχουν πεσει ή προκαλεσει ατυχημα, αλλα δεν ειναι αιτια για να σταματησουμε να οδηγουμε... Στραβες με τις πουτ@νες τις μηχανες παντα συμβαινουν... Ξεμυαλιζουν οι κ@ριολες...
    Το θεμα ειναι να εχει κανεις την ικανοτητα να μαθαινει απο τα λαθη του...
    Και να ειμαστε ολοι καλα και ορθιοι....


    Nothing in life is to be feard. It is only to be understood.
    Marie Curie

  6. #66
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    βρε Γιάννη,

    Το να βγείς τώρα αττική μετά το ποτάμι και να λυσσάξεις μόνος σου ως την ελευσίνα είναι παράνομο,παράτολμο αλλά αυτός που κινδυνεύει κατά 99% είσαι εσύ και μόνο εσύ....
    Δεν είσαι ποτέ μόνος σε δημόσιο δρόμο. Θα έχεις και απο απέναντι όχημα... μπορεί να σου βγεί και απο έξοδο διοδίων... επίσης μπορεί να σου πεταχτεί ζωάκι στον δρόμο και με 200 δεν το μαζεύεις με την καμία. Που θα καταλήξει ο μεταλλικός σου πύραυλος των 200+ κιλών με την αδράνεια και την ταχύτητα που θα έχει, δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι αν απέναντι , στο πλάι του δρόμου ή δεν ξέρω που αλλού περνάει μια ανθρώπινη ψυχή.

    Δεν έχει δικαιολογία φίλε. Ούτε φυσικά είμαστε όλοι σωστοί και πάμε με τον ΚΟΚ αγκαλιά... όλοι θα το σκίσουμε ανά χρονικά διαστήματα, αλλά 200αρες και 300αρες αδερφέ, δεν τις κάνει σχεδόν κανείς για όλη την διαδρομή όπως περιγράφεις εκτός και αν θέλει να γίνει ήχος και φώς.

    Με το Ι.Χ. δεν το κρύβω οτι την δεύτερη εκατοντάδα την έχω φτάσει, αλλά για διάστημα χρονικό 2-3 secs και αυτό οχι γιατί δεν μπορούσε να πάει το όχημα, αλλά επειδή ήξερα πως σε εκείνα τα όρια δεν το πήγαινα... με πήγαινε.

    Αυτή είναι η διαφορά της εμπειρίας και αυτό που λέμε "οδηγική ωριμότητα". Όλοι έχουν δεξί καρπό για να στρίβουν grip ή δεξί πόδι για πεντάλ γκαζιού... και ειδικά οι νεαρότεροι που εθίζονται στην αδρεναλίνη της ταχύτητας... Ελαχιστοτάτοι γνωρίζουν πως σε τέτοιες ταχύτητες το μόνο που θα προλάβουν να κάνουν είναι το απολύτως τίποτα.

    Θες να το σκίσεις;... έχεις μανία ταχύτητας;... πάρε ενα SS έλαφρύ 600αρακι και όπου υπάρχει πίστα χώστο... ακόμα καλύτερα πήγαινε και σε κάποιο driving school που θα σου δείξουν και τα λάθη που σίγουρα κάνεις (όπως όλοι μας) και θα σε βοηθήσει να δείς και αλλιώς τα πράγματα.

    Υ.Γ. όποτε γυρίσεις ρίξε ενα pm να τα πούμε και απο κοντά για να πιούμε καφέ.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.472
    Συγνωμη που θα σε στεναχωρησω , αλλα εισαι ο τυπος οδηγου που καθε πρωι προσευχομαι να μην συναντησω στο δρομο μου.
    Αν θες να εκτοξευεις την αδρεναλινη σου στα υψη και να μην θετεις σε κινδυνο τους τριγυρω σου γιατι δεν κανεις καποιο πιο extreme hobby ?
    Bungee Jumping , Παραπεντε , Αλεξιπτωτο κ.λ.π. ?

  8. #68
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2006
    Μηνύματα
    314
    Αγαπητε μ ολο το σεβασμο, πιστευω οτι εισαι παρα πολυ ανευθυνος.
    Εχεις οικογενεια πλεον και δυο παιδακια. Αυτα δεν τα σκεφτεσαι;
    Τι φταινε αυτα δηλαδη να μεινουν στον κοσμο χωρις πατερα;

    Εκανες οτι εκανες οσο ησουν ελευθερος, την γλυτωσες απο θαυμα αρκετες φορες, αλλα τωρα πρεπει να ηρεμησεις.
    Αγορασε μια μηχανη να κανεις την δουλεια σου, το χομπι σου, τις βολτες σου, αλλα πλεον πρεπει ν αρχισεις να σκεφτεσαι και λιγο την οικογενεια σου.

    Γνωμη μου, να ξαναπαρεις μηχανη, γιατι αμα ειναι το μερακι σου αξιζει. Αλλα δεν ειμαστε παιδια πλεον και ουτε μονοι μας.

  9. #69
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517
    πάρε ένα Y2K. θα παίρνεις τηλέφωνο στο ΚΑgora να σου φτιάξουν καφέ και θα φτάνεις την ώρα που θα τον σερβίρουν στο τραπέζι. ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΡΥΩΣΕΙ ΚΑΝ! σκέψου το.



  10. #70
    Αρχικά δημιουργήθηκε από emix24
    Αγαπητε μ ολο το σεβασμο, πιστευω οτι εισαι παρα πολυ ανευθυνος.
    Εχεις οικογενεια πλεον και δυο παιδακια. Αυτα δεν τα σκεφτεσαι;
    Τι φταινε αυτα δηλαδη να μεινουν στον κοσμο χωρις πατερα;

    Εκανες οτι εκανες οσο ησουν ελευθερος, την γλυτωσες απο θαυμα αρκετες φορες, αλλα τωρα πρεπει να ηρεμησεις.
    Αγορασε μια μηχανη να κανεις την δουλεια σου, το χομπι σου, τις βολτες σου, αλλα πλεον πρεπει ν αρχισεις να σκεφτεσαι και λιγο την οικογενεια σου.

    Γνωμη μου, να ξαναπαρεις μηχανη, γιατι αμα ειναι το μερακι σου αξιζει. Αλλα δεν ειμαστε παιδια πλεον και ουτε μονοι μας.

    +1000

  11. #71
    Αν θες να εκτοξευεις την αδρεναλινη σου στα υψη και να μην θετεις σε κινδυνο τους τριγυρω σου γιατι δεν κανεις καποιο πιο extreme hobby ? Bungee Jumping , Παραπεντε , Αλεξιπτωτο κ.λ.π.

    Τα αρχικά Ε.Τ.Α σου λένε κάτι?? (έιχα έντονα νιάτα)



    ρε φιλαράκια το έλαβα το μύνημα.....Μου επαναλαμβάνετε συνεχώς αυτά πού έχω ήδη κάνει...

    ΤΟ ΈΔΩΣΑ ΤΟ ΘΗΡΊΟ.....ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ...

    Απλά τον καημό μου ήθελα να σας πώ.....

  12. #72
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517
    Αρχικά δημιουργήθηκε από JZER40
    Τα αρχικά Ε.Τ.Α σου λένε κάτι??
    A) Βασκική εθνικιστική οργάνωση, χαρακτηρισθείσα από τον ΟΗΕ ως τρομοκρατική. Τα αρχικά της (ΕΤΑ ή Euskadi Ta Askatasuna) σημαίνουν Βασκική Πατρίδα και Ελευθερία. Ιδρύθηκε αρχικά ως οργάνωση για τη διαφύλαξη της πολιτιστικής κληρονομιάς των Βάσκων το 1959 καθώς και για να εξασκήσει αντίσταση ενάντια στη δικατορία του Φράνκο. Γρήγορα όμως εξελίχθηκε σε παραστρατιωτική ένοπλη οργάνωση, μαρξιστικής ιδεολογίας με στόχο την αυτοδιάθεση και την ανεξαρτησία των Βάσκων. Της αποδίδονται 900 δολοφονίες, δεκάδες απαγωγές και περί τα 500 μέλη της έχουν καταδικαστεί σε φυλάκιση στην Ισπανία και στη Γαλλία. Το παράνομο σήμερα κόμμα Ερι Μπατασούνα (Batasuna) θεωρείται το πολιτικό σκέλος της οργάνωσης, ισχυρισμός που όμως το ίδιο το Ερι Μπατασούνα το αρνείται.


    B) Estimated Time of Arrival.

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.472
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
    A) Βασκική εθνικιστική οργάνωση, χαρακτηρισθείσα από τον ΟΗΕ ως τρομοκρατική. Τα αρχικά της (ΕΤΑ ή Euskadi Ta Askatasuna) σημαίνουν Βασκική Πατρίδα και Ελευθερία. Ιδρύθηκε αρχικά ως οργάνωση για τη διαφύλαξη της πολιτιστικής κληρονομιάς των Βάσκων το 1959 καθώς και για να εξασκήσει αντίσταση ενάντια στη δικατορία του Φράνκο. Γρήγορα όμως εξελίχθηκε σε παραστρατιωτική ένοπλη οργάνωση, μαρξιστικής ιδεολογίας με στόχο την αυτοδιάθεση και την ανεξαρτησία των Βάσκων. Της αποδίδονται 900 δολοφονίες, δεκάδες απαγωγές και περί τα 500 μέλη της έχουν καταδικαστεί σε φυλάκιση στην Ισπανία και στη Γαλλία. Το παράνομο σήμερα κόμμα Ερι Μπατασούνα (Batasuna) θεωρείται το πολιτικό σκέλος της οργάνωσης, ισχυρισμός που όμως το ίδιο το Ερι Μπατασούνα το αρνείται.


    B) Estimated Time of Arrival.
    :rotflmao: :rotflmao:

  14. #74
    Εεε με έβγαλες και βάσκο.....

    Ελληνικό ΕΤΑ ενοούσα... Ξέχνα το....

  15. #75
    Νταξ, ολοι λιγο πολυ τα καναμε-ουμε αλλα οταν βγαινεις και τα λες και ανατριχιαζεις ε;
    Το χεις στο αιμα σου..., κυλαει ποταμι!
    "Στον πατέρα μου οφείλω το ζην, στον δάσκαλό μου το ευ ζην"
    Member of "ΚΑΓΚΟΥΡΟΓΑΜΟΣΑΥΡΟΣ" official club

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μετα απο 15 χρονια. ....
    από patelis στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2006, 14:50
  2. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2006, 22:51
  3. Η λειτουργία στην Αγιά Σοφιά μετά από 466 χρόνια !!!!
    από efialtis στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2006, 13:58
  4. Ξανά οδηγός μετά από 25 χρόνια
    από interest στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2004, 13:15
  5. Έετσι θα ειμαστε μετα απο 50 χρονια!!!
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 19:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF