Σελίδα 5 από 23 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 331

Θέμα: XTX tuning η αλλαγη μηχανης???

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    αστα φιλε μου...κι εγω καθε φορα που παω σουνιο τρεμω να ανοιξω το γκαζι στις εξοδους...και να σκεφτεις οτι το μηχανακι μου δεν ειναι καν υπερκυβισμενο...
    Ρε μας δουλευεις?!

    Κοιτατε ρε που κανει την κοτα τωρα,γτ φοβατε μην τον πιει πουθενα μετα τις τελευταιες βελτιωσεις.
    Κ καλα οτι δεν ανοιξε γτ φοβοταν μην γλιστρησει

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    αστα φιλε μου...κι εγω καθε φορα που παω σουνιο τρεμω να ανοιξω το γκαζι στις εξοδους...και να σκεφτεις οτι το μηχανακι μου δεν ειναι καν υπερκυβισμενο...


    Καλα για μενα λεω , για σενα δε βαζω το χερι μου στη φωτια ...........
    love will save the planet,hate is a good start.

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Steve_athens
    Η προοπτικη της καινουργιας γκομενας ειναι πιο καλη αλλα ειναι δικοπο μαχαιρι γιατι ναι μεν μπορει να ειναι πιο ομορφη αλλα μπορει να εχει μεγαλυτερες απαιτησεις χειροτερα κουσουρια και ισως να σου βγει ξινο στο τελος!Λιγα αλογα παραπανω ετσι κιαλλιως δεν εβλαψαν ποτε κανενα
    Εγω κανω 10.000+ χλμ το χρονο οποτε ο κυκλος μου μαλλον ειναι γρηγορος,το βλεπω το θεμα στις αγγελιες θα καταληξει....


    Εμα ετσι ειναι, απλα πηγες σε περιεργες κατηγοριες που παιζουν περιεργες εταιριες κ θες κ μεταχειρα ......... υπαρχει περιπτωση να φας πακετο κ εισαι κ καλομαθημενος απτο ΧΤΧ , ρε αυτοι με τα ιταλικα αυστριακα αμα εχουν 5-10 ζημιες το χρονο , το θεωρουν φυσιολογικο .......

    p.x Μετα το DORSO px ti skeftesai na pareis?
    love will save the planet,hate is a good start.

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Steve_athens
    Εγγραφή
    03/02/2008
    Μηνύματα
    109
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
    Εμα ετσι ειναι, απλα πηγες σε περιεργες κατηγοριες που παιζουν περιεργες εταιριες κ θες κ μεταχειρα ......... υπαρχει περιπτωση να φας πακετο κ εισαι κ καλομαθημενος απτο ΧΤΧ , ρε αυτοι με τα ιταλικα αυστριακα αμα εχουν 5-10 ζημιες το χρονο , το θεωρουν φυσιολογικο .......

    p.x Μετα το DORSO px ti skeftesai na pareis?
    Την ιδια εντυπωση εχω και γω για τα ιταλοαυστριακα γιαυτο σκεφτομαι οτι παιζει να παω για μαλλι κ βγω κουρεμενος.Κατι πιο πανω απο το ντορσο δεν σκεφτομαι για κυβικα,σε χιλιαρι δεν παω γιατι κανω χλμ καθημερινα και δεν με συμφερει αλλα και δεν χρειαζομαι τοσα κυβικα ειδικα για μεσα στην αθηνα.Κατηγορια δεν αλλαζω απο super motard απλα ειναι πολυ περιορισμενες οι επιλογες μου σαυτη τη κατηγορια εφοσον αποκλεισονται τα ΚΤΜ
    Super motard και ξερο ψωμι!

  5. #65
    Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
    Ρε μας δουλευεις?!

    Κοιτατε ρε που κανει την κοτα τωρα,γτ φοβατε μην τον πιει πουθενα μετα τις τελευταιες βελτιωσεις.
    Κ καλα οτι δεν ανοιξε γτ φοβοταν μην γλιστρησει
    ειπαμε αποφασισα...θα γινει καθημερινο με 205 και 16 κιλα ροπη...δεν θα ναι για κοντρες...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Δηλαδη εσυ το Dorso eκανες ερευνα κ το βρηκες ποιο αξιοπιστο απο κτμ κ ducati........ ?
    Μια και δεν κανεις λιγα κλμ σαν εμενα που αυτο ειναι + να παρω κανα κτμ .......... εσυ που κανεις πολλα κλμ θες κατι σε πιο αξιοπιστο εργαλειο να μη σε αφηνει κ σου κανει τη ζωη δυσκολη ........ βεβαια ειναι κ θεμα τυχης αλλα τουλαχιστον παρτω καινουργιο. Τι σε επιασε τωρα να αλλαξεις μηχανη .......... κανε τη δουλεια σου με το ΧΤΧ , φτιαχτω κ λιγο ακομα κ βγαλε την 2ετη ακομα κ βλεπεις .......... ισως ξεστραβοθουν οι ιαπονες κ βγαλουν κανα super moto ............ δηλαδη τι αναγκη σου κανει τωρα να παρεις Dorso ......? ti se exei piasei ηθελα να ξερα ? μηχανη ειδη εχεις ........ παρε κανα serfing καλητερα ........... κ εγω αυτο παθαινω ...... ασχολουμε συνεχεια με τις μηχανες τρωγομαι κ ολο κατι θελω ........... εχεις το γκαζακι σου ειδη , αξιοπιστια κ ωραιο μελωδικο θορυβο , βαλτου κ κανα αλογακι ακομα ετσι για αλλαγη .............. τι τα θες τα μπλεξηματα τα αλλα ?
    love will save the planet,hate is a good start.

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    δεν θα ναι για κοντρες...
    Καφετεριακιας ε?
    Καλυτερα μωρε ετσι.Θα εχεις ενα αξιοπρεπες παπακι και κανε την καρδια σου πετρα αμα σε περασω καταλαθος πουθενα...:wacko:

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Καθημερινο dragster καλη φαση ...........
    love will save the planet,hate is a good start.

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Steve_athens
    Εγγραφή
    03/02/2008
    Μηνύματα
    109
    ΚΤΜ και ντουκατι θα πιανουν το ποπουδακι για οτιδηποτε αναλωσιμο και ανταλλακτικο πολυ παραπανω απο το απριλια.Απο αξιοπιστια κυμαινοντε στα ιδια επιπεδα.Τα ΚΤΜ εχουν και αυξημενο ποσοστο κλοπης οποτε αστα να πανε.Τωρα ειναι κομβικο σημειο γιατι σε 2 χρονια θα εχει φτασει το χτ 50.000 με 60.000 χλμ κλαφτα χαραλαμπε μετα για να το πουλησεις
    Super motard και ξερο ψωμι!

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VALES
    Εγγραφή
    16/02/2009
    Μηνύματα
    1.059
    Kράτησε το ΧΤΧ αγορίνα... χαλάνε τα άλλα. Και δεν φτάνουν και για όλους.
    Με τη μοτοσικλέτα μπορεί να σκοτωθείς είναι αλήθεια, αλλά δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να ζήσεις το χρόνο που σου έχει παραχωρηθεί

    Άντε γεια... Blog

  11. #71
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Μην πειράζεις το μοτέρ στο ΧΤΧ ....

    Μια χαρά είναι με εξατμισούλες, φίλτρο Κ&Ν.. θα σου δώσει ενα 5-10% παραπάνω σε όλο το φάσμα ροπής και το μοτέρ θα συνεχίζει να είναι αξιόπιστο.

    Αν αρχίζεις τα τουμπανιάσματα είναι λογικό οτι απο ενα σημείο και μετά θα εισαι με το κατσαβίδι στο χέρι.

    Αν ανεβάσεις απόδοση στον τροχή, πέρα απο το μοτέρ και οτι προκύψει απο τις βελτιώσεις, θα χρειαστεί μετά να πειράξεις αναρτήσεις για να στέκεται σωστά.... φρένα για να φρενάρει σωστά... ίσως ακόμα και αλυσογράναζα για να δίνει όπως πρέπει την δύναμη.

    απο τα 40-42ps στα 65ps είναι μεγάλη διαφορά.

    Δεν θα είναι μόνο τα 1300 θα είναι πολλά παραπάνω μετά και γνώμη μου είναι πως δεν αξίζει.

    Αν φτάσεις να δώσεις 2-2500 ευρώ και να έχεις και ενα ζευγάρι βέρες μετά (γιατί ποιός θα το πάρει ύστερα; ) γάμησε τα....

    Καλύτερα να το δώσεις και να πάρεις κάτι πιο δυνατό σαν μοτέρ και καινούριο και να τελειώνει εκεί.


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  12. #72
    μην ακους κανεναν...καντο τουμπανο λεμε...τερμα οσο παει...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    μην ακους κανεναν...καντο τουμπανο λεμε...τερμα οσο παει...
    Ψαχνεις συνενοχο για να μην αισθανεσε ασχημα ε?

  14. #74
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Steve_athens
    καινουργιες!termignoni(κοννε απο μοτοδυναμικη) το μπροστινο κομματι των λαιμων(αυτο που λεω ισχυει μονο για το χτ σε αλλες μηχανες οι ολοσωμες με ρυθμισμα δινουν) δεν το αλλαζεις για κανενα λογο γιατι οσοι το αλλαξαν το μονο που κερδισαν ειναι 1 αλογο παραπανω στο δυναμομετρο και μια καλη τρυπα χαμηλα και αρκετα παραπνω θορυβο
    ρε φιλε παρε κανα μηχανακι της προκοπης που θα κανεις το χτ 90 αλογα λεμε..

    χτ θα ναι και μετα.
    και αντε κ περασες κανα κτμ..και χεστηκε η φατμε..
    μηχανη δε χεις παλι.
    πουλατο μαμα κ αλλαξε κατηγορια να νιωσεις λιγο..γιατι για να τη ψαχνεις ..μαλλον χρειαζεσαι κατι περισσοτερο.

  15. #75
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    καλα τωρα το δα..
    θες να δωσεις το χτ να παρεις τι??ΝΤΟΣΤΟΥΡΟ??? :rotflmao: :rotflmao:

    και δε περνεις κτμ γιατι χαλανε φανταζομαι ε?και μαλιστα τα 1000..


    φτιαξε το χτ εχω ενα κατεμακι μετα να σε φερω στα ισα σου..

Σελίδα 5 από 23 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αλλαγη μηχανης Hornet vs Fz6 vs Bandit 650 vs Sv650
    από dimzan στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2010, 08:20
  2. Γνωμες για αλλαγη μηχανης ?
    από PortisHead στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2009, 21:08
  3. Προτάσεις για αλλαγή μηχανής
    από dim40 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2008, 21:10
  4. Αλλαγη μηχανης στο 3μηνο
    από Aero στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2007, 22:56
  5. Αλλαγή μηχανής
    από vaskgr στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2007, 00:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF