Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 100

Θέμα: 100% Νομιμοι Οδηγοι

  1. #61
    Να δινουν επιδομα στους νομιμους δικυκλιστες! Οχι στους δημοσιους αν φτιαξουν καφε και δε λερωσουν κουταλια.

  2. #62
    Tricolore member Το avatar του/της alexxxcbr
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    1.203
    Δεν με νοιαζει να ειμαι νομιμος.Με νοιαζει να γυριζω καθε βραδυ ασφαλης σπιτι μου.





  3. #63
    Η απάντηση του αν είναι αυτό δυνατόν, να είσαι 100% νόμιμος δηλαδή, είναι εδώ

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 7gibernau
    Εγγραφή
    24/06/2010
    Μηνύματα
    1.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
    Η απάντηση του αν είναι αυτό δυνατόν, να είσαι 100% νόμιμος δηλαδή, είναι εδώ
    καταλαβαίνω τι θες να πεις
    Άλλο ο παράνομος θα εινΑι αυτός που ίσως(Φτου Φτου Φτου) θα ακουμπήσει τη μηχανη...
    Πωλείται Ποδηλατο commencal supernormal 2 29"
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=153604

  5. #65
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
    καταλαβαίνω τι θες να πεις
    Άλλο ο παράνομος θα εινΑι αυτός που ίσως(Φτου Φτου Φτου) θα ακουμπήσει τη μηχανη...
    Τυπικά έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο. Πρακτικά, να το χέσω που ο παράνομος θα ρίξει τη νόμιμα
    παρκαρισμένη μου μοτό και θα πληρώσω π.χ. 600 Ε για σπασμένα πλαστικά.

    Άλλο, αντίστροφο παράδειγμα. Φορώντας κράνος είμαι νόμιμος. Να μη φοράω δηλαδή
    μπουφάν, γάντια κλπ., δε πειράζει.


    Κάτι που ο σύγχρονος άνθρωπος ξεχνάει μόνιμα. Υπάρχει το γράμμα του νόμου, υπάρχει και
    το πνεύμα του νόμου.

  6. #66
    Περαστικός Το avatar του/της micro_fresh
    Εγγραφή
    23/09/2009
    Μηνύματα
    54
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alexxxcbr
    Δεν με νοιαζει να ειμαι νομιμος.Με νοιαζει να γυριζω καθε βραδυ ασφαλης σπιτι μου.




    +200 !

    Με ό,τι αυτό προυποθέτει (διήθηση για να μη την φάμε από πίσω, πέρασμα με πορτοκαλοκόκκινο γιατί η νταλίκα από πίσω έχει αποφασίσει πως θα το περάσει κτλ)...
    Music is my soul...

  7. #67
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2006
    Μηνύματα
    290
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
    Κυλιόμενη στο βούρκο της παρανομίας εγώ!

    Αγκαλιά με την Έρρικα κι εγώ. (η τέλος πάντως εκεί δίπλα)
    Αλλά να εξηγούμαι.
    Οδηγάω παπάκι.
    Πάντα κράνος. Κι ο συνεπιβάτης (θέλει δε θέλει!).
    Διήθηση στο φουλ εκτός κι αν κουβαλάω μαμά (οπότε διήθηση μόνο με τα αμάξια ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΑ-
    εξαίρεση. μία μαμά γουστάρει τόσο πολύ διήθηση που κάθε φορά μου ζητάει να πηγαίνω πιο γρήγορα ανάμεσα απ'τα αμάξια!!wtf???)
    Το παπί δεν μπορεί να ξεσκίσει κι όλας τα όρια ταχύτητας αλλά όταν έχω άδειο δρόμο σπάνια θα πάω με 50.
    STOP ελέγχω, φανάρια δεν περνάω (ναι στο κίτρινο αν προλαβαίνω γκαζώνω, αλλιώς κοκαλώνω)
    Ανάποδα δεν πηγαίνω
    Σούζα, σπινιαρίσματα δεν (το'χω!)
    Φροντίζω τη φυσική κατάσταση του παπιού (για να με φροντίζει κι αυτό), πάντα όλα τα χαρτιά
    Τι βαθμό παίρνω?
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    σας βλεπω κοριτσια με ξωβυζα και μερικες μαλιστα χωρις σουτιεν
    αμα φαω καμια τουμπα εξαιτια σας, μολις σηκωθω σας μαμησα

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    Αρχικά δημιουργήθηκε από schumifer
    Αγκαλιά με την Έρρικα κι εγώ. (η τέλος πάντως εκεί δίπλα)
    Αλλά να εξηγούμαι.
    Οδηγάω παπάκι.
    Πάντα κράνος. Κι ο συνεπιβάτης (θέλει δε θέλει!).
    Διήθηση στο φουλ εκτός κι αν κουβαλάω μαμά (οπότε διήθηση μόνο με τα αμάξια ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΑ-
    εξαίρεση. μία μαμά γουστάρει τόσο πολύ διήθηση που κάθε φορά μου ζητάει να πηγαίνω πιο γρήγορα ανάμεσα απ'τα αμάξια!!wtf???)
    Το παπί δεν μπορεί να ξεσκίσει κι όλας τα όρια ταχύτητας αλλά όταν έχω άδειο δρόμο σπάνια θα πάω με 50.
    STOP ελέγχω, φανάρια δεν περνάω (ναι στο κίτρινο αν προλαβαίνω γκαζώνω, αλλιώς κοκαλώνω)
    Ανάποδα δεν πηγαίνω
    Σούζα, σπινιαρίσματα δεν (το'χω!)
    Φροντίζω τη φυσική κατάσταση του παπιού (για να με φροντίζει κι αυτό), πάντα όλα τα χαρτιά
    Τι βαθμό παίρνω?
    αριστα στο milf-hunter
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  9. #69
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzan
    αριστα στο milf-hunter
    Epic lol

    Sorry πάντως, αν δεν κάνεις διήθηση δεν μένουν και πολλοί λόγοι για να οδηγάς δίκυκλο στην Ελλάδα. Όταν οδηγάω σε πολιτισμένες χώρες (παθητική ασφάλεια, νοοτροπία οδηγών, άσφαλτο κλπ.), ακολουθώ σε μεγάλο ποσοστό το γράμμα του νόμου κι όχι επειδή είναι μεγαλύτερες οι πιθανότητες να φάω κλήση, if you know what I mean.
    Υποφέρω από χρόνια μπαλαρινίαση.

  10. #70
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.787
    Μάλλον για λάθους λόγους οδηγώ τόσα χρόνια..

    Ευχαριστώ που μας ανοίξατε νέους ορίζοντες..
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #71
    100% νόμιμος εγώ Δομοκό-Αθήνα...

    Όταν είδα,προχτές,τα λάστιχα του Yaris που ανέβηκε στο χωριό ο κολλητός με την κοπέλα του έπαθα τριπλό εγκεφαλικό . Μην τολμήσετε να με προσπεράσετε στο γυρισμό τους είπα και κατεβήκαμε,χτες,με 50 τις στροφές για Λαμία και 80-100 στην Εθνική μέχρι την Αθήνα...

    Πάνω από 3 ώρες το κάναμε,μαρτύριο...Είδα την απόλυτα μικρότερη κατανάλωση στα 5 χρόνια που έχω το gsr-άκι...

    Μέχρι χτες το 200 δεν θυμάμαι να το έχω δει στο μερικό χιλιομετρητή,με 16 λίτρα ντεπόζιτο,μια φορά είχα μείνει στα 175 χλμ,μια άλλη είχα κάψει 10 λίτρα σε 80 χλμ και γενικά η ρεζέρβα στην πόλη μου ανάβει στα 130-140 χλμ και στο ταξίδι με ψιλονορμάλ ταχύτητες στα 160-170...

    Χτες λοιπόν άναψε κάτω από το σπίτι μου,δηλαδή περίπου 12 λίτρα σε 238 χλμ που είναι μέση κατανάλωση ~5λτ/100 ...

  12. #72
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.224
    Δεν ξέρω αν είμαι νόμιμος ή όχι. Δεν ξέρω αν εσείς που λέτε ότι είστε νόμιμοι είστε πραγματικά ή όχι. Χαίρομαι αν όντως είστε. Δε το αμφισβητώ. Δεν έχω τίποτα εναντίον σας. Μακάρι να ήμουν σαν και εσάς.

    Αλλά:

    Το αντικείμενο της συζήτησης και συμπεριφοράς περι της νομιμότητας και ειδικά στα φόρουμ είναι λίγο περίεργο. Το να είσαι νόμιμος και διαφημίζεις τη νομιμότητα σου με brutal τρόπο όπως ο κάγκουρας διαφημίζει τη μαλάκυνση του με αντίστοιχο brutal τρόπο είναι το ένα και το αυτό για μένα.

    Και οι 2 συμπεριφορές αποσκοπούν στο ίδιο. Και οι 2 συμπεριφορές, σκοπό έχουν τη προσωπική ανάδειξη και άντληση προσωπικής αυτοπεποίθησης έναντι των άλλων. Υπαρξιακό είναι το θέμα σας.

    Αφού δε μπορείτε ή δε θέλετε να κάνετε καμια σούζα έξω από καμιά καφετέρια, το ρίχνεται στη

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 7gibernau
    Εγγραφή
    24/06/2010
    Μηνύματα
    1.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
    Δεν ξέρω αν είμαι νόμιμος ή όχι. Δεν ξέρω αν εσείς που λέτε ότι είστε νόμιμοι είστε πραγματικά ή όχι. Χαίρομαι αν όντως είστε. Δε το αμφισβητώ. Δεν έχω τίποτα εναντίον σας. Μακάρι να ήμουν σαν και εσάς.

    Αλλά:

    Το αντικείμενο της συζήτησης και συμπεριφοράς περι της νομιμότητας και ειδικά στα φόρουμ είναι λίγο περίεργο. Το να είσαι νόμιμος και διαφημίζεις τη νομιμότητα σου με brutal τρόπο όπως ο κάγκουρας διαφημίζει τη μαλάκυνση του με αντίστοιχο brutal τρόπο είναι το ένα και το αυτό για μένα.

    Και οι 2 συμπεριφορές αποσκοπούν στο ίδιο. Και οι 2 συμπεριφορές, σκοπό έχουν τη προσωπική ανάδειξη και άντληση προσωπικής αυτοπεποίθησης έναντι των άλλων. Υπαρξιακό είναι το θέμα σας.

    Αφού δε μπορείτε ή δε θέλετε να κάνετε καμια σούζα έξω από καμιά καφετέρια, το ρίχνεται στη
    εσυ η εισαι ψυχολογος η εισαι στην τριτη τεταρτη επισκεψη....
    Πωλείται Ποδηλατο commencal supernormal 2 29"
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=153604

  14. #74
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.224
    σήμερα η σύνδεση μου είναι χάλια ...

    ας προσπαθήσω να το συνεχίσω απο εκεί που το κοψε ..:



    " ............. το ρίχνεται στην αρένα της νομιμοφροσύνης.

    Ειδικά όλοι εσείς που βρίζετε και φωνάζετε παθιασμένα με όλο σας το είναι, όλους αυτούς που δε φοράνε κράνος για παράδειγμα, κάγκουρες της νομιμοφροσύνης είστε. Το έχετε περάσει στα επίπεδα του «επηρεάζεται η ασφάλεια μου εάν ο άλλος δε φοράει κράνος». Μέσα σε όλο αυτόν τον πόλεμο από κοιλαράδες συνδικαλιστές που έχουν πιει τα τσιπουράκια κατά τη διάρκεια της στάσης εργασίας, όλες αυτές οι ξανθιές με το κινητό στο χέρι, όλοι οι κουρασμένοι νταλικέριδιες, οι δολοφόνοι συνταξιούχοι παπούδες που θέλουν να πάνε για μπάνιο με το αμάξι, κάτι χτυπημένα κοριτσάκια που ακούνε τέρμα χατζηγιάννη χορεύοντας μέσα στο αμάξι κτλ κτλ. Από όλους αυτούς και ακόμα άλλους τόσους εσείς φοβάστε τα παιδιά που δε φοράνε κράνος!

    Προσοχή, εγώ προσωπικά φοράω πάντα κράνος και όσο μπορώ ρούχα με αρκετές προστασίες. Ποτέ μα ποτέ όμως δε θα μπω στη διαδικασία να κρίνω κάποιον εάν την έχει δει αλλιώς. Δικαίωμα του είναι. Επιτέλους ας τον αφήσουμε να κρίνει καλύτερα πως θα διαχειριστεί τη προσωπική του υγεία. Για μένα έτσι και αλλιώς οι κίνδυνοι ως μοτοσικλετιστές είναι εκατομμύρια άλλοι πριν φτάσουμε στο σημείο να φοβόμαστε για αυτούς.

    Σε ένα ειδυλλιακό περιβάλλον, τουλάχιστον έτσι όπως το σπρώχνεται εσείς οι νομιμοφρονούντες, θα βγάλουμε τον οδηγό από το τιμόνι τελείως για να είμαστε όλοι ασφαλείς.

    Μη γελιέστε όμως για τους σκοπούς τους οποίους προβάλετε την νομιμοφροσύνης σας.

  15. #75
    Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
    Μη γελιέστε όμως για τους σκοπούς τους οποίους προβάλετε την νομιμοφροσύνης σας.
    Κε Dawkins?
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Παπαδες οδηγοι
    από rsp στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2005, 02:17
  2. Βαλτε SV 650-100,TL R-S 1000 ection
    από gcrook στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2005, 14:41
  3. Γυναίκες οδηγοί...
    από milaber στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2004, 17:14
  4. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2004, 19:53
  5. Βενζίνη Β.Ρ. 100 οκτανίων (μπλιαχ)
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2004, 22:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF