Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 115

Θέμα: Σκυλια,dan και προστατευτικος εξοπλισμος.

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GABBER
    Εγγραφή
    18/11/2003
    Μηνύματα
    107
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    Αμα θελετε ασφαλεια και αισθανεσται οτι σας απειλουν παρτε ενα σιδερικο ρε μαγκες και αφηστε τα σκυλια στην ησυχια τους...

    Εχουν περασει 5 σκυλια απο την οικογενεια (ολα με pedigree κοπρου) και αμα σε αγαπανε και τα αγαπας ειναι 100% σιγουρο οτι θα σε προστατεψουν σε μια στραβη, χωρις εκπαιδευσεις και λαλακιες...






    El Hymador ...Εν μερη συμφωνω μαζι σου (απεχθανομαι τα σκυλια ...killers) αλλα μιας και τα σκυλια αυτα ειναι διασταυρομενα με σκοπο να ειναι απολυτοι "μαχητες" , ειναι πολυ επικινδυνο να τα αφησεις ανεξελεκτα χωρις εκπαιδευση (τουλαχιστον υπακοης σε ...καποιον).

    Για οσους δεν επιθυμουν τετοια χαρακτηριστικα ειναι εντελως ακαταληλα ζωα για κατοικιδια...

    Βεβαια τις πιο πολλες φορες το προβλημα ειναι οι ιδιοκτητες , παρα τα ζωα.


    Υ.Γ No more Killer-Dogs ...Χαζο-σκυλα FOREVAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!


    Αυτα....

  2. #62
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    Αμα θελετε ασφαλεια και αισθανεσται οτι σας απειλουν παρτε ενα σιδερικο ρε μαγκες και αφηστε τα σκυλια στην ησυχια τους...

    Εχουν περασει 5 σκυλια απο την οικογενεια (ολα με pedigree κοπρου) και αμα σε αγαπανε και τα αγαπας ειναι 100% σιγουρο οτι θα σε προστατεψουν σε μια στραβη, χωρις εκπαιδευσεις και λαλακιες...








    +oo


    δεν υπαρχει σοβαρος ιδιοκτητης που θα θελε να παθει ο σκυλος του κατι για να τον προστατεψει, οσο γοματρι και να ναι ο σκυλος του...


    επισης το θρεντ εχει ξεφυγει, μιας και γινεται λογος για σκυλομαχιες, κατι που περα απο νομικα παρανομο, ειναι και ηθικα ανεπιτρεπτο ...

    γι'αυτο μοντς, καντε τα κουμαντα σας...

  3. #63
    ρεε… ασχοληθείτε με καμιά σοβαρή ράτσα «σκυλιών» και αφήστε τα κουταβάκια σας ήσυχα…


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	41923.jpg 
Προβολές:	495 
Μέγεθος:	30,5 KB 
ID:	185645

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 950dim
    Εγγραφή
    20/06/2006
    Μηνύματα
    536
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
    ρεε… ασχοληθείτε με καμιά σοβαρή ράτσα «σκυλιών» και αφήστε τα κουταβάκια σας ήσυχα…
    Για αυτα τα 2 σκυλακια εχω χωρο παντως...ειμαι και φιλοζωος...καλα θα περασουμε!!!
    ...cause the place seems still alive...

  5. #65
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
    ρε μαλακα το κουνελι ποτε θα το κανουμε στιφαδο???

    τον μπαμπα ρε;
    κατσε να τον ζευγαρωσουμε πρωτα!

  6. #66
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
    Για αυτα τα 2 σκυλακια εχω χωρο παντως...ειμαι και φιλοζωος...καλα θα περασουμε!!!
    φίλε να προσέχεις μόνο , γιατί αυτή η ράτσα είναι πολύ επιθετική.
    Επίσης ΔΕΝ εκπαιδεύεται…. Ακλουθεί τα αρχέγονα ένστικτα της…. Μπορεί (αυτός που νομίζει ότι είναι το αφεντικό τους ) να βρεθεί από την μια μέρα στην άλλη ζητιάνος και χωρίς νεφρό…
    μέχρι τότε , βέβαια , θα έχει περάσει καλά….




  7. #67
    Αχρηστα σκυλιά (τα killers εννοώ) και εκτός από κάποιους σαλταρισμένους με dogfights δεν καταλαβαίνω γιατί θα ήθελε κάποιος ένα σκυλί που όταν ξεφύγει από καμμιά ανοιχτή πόρτα θα κάνει ζημιά σε ότι βρεθεί μπροστά του.

    Rein, τα Akita Inu που ανέφερες, είχε την ατυχία να τα γνωρίσει από κοντά ένα παλιός συνάδελφος που είχε βγάλει το κόκκερ του βόλτα κάπου στα ΒΠ. Το ακίτα είχε ξεφύγει απο ένα σπίτι (πόρτα που λέγαμε) και επιτέθηκε στο κοκκεράκι. Ο Αντώνης σήκωσε το σκύλο του στα χέρια του για να τον σώσει και το αποτέλεσμα ήταν ότι έκανε μεγάλη ζημιά και στον ίδιο και στο κόκκερ.
    Τους πήγε γαμιώντας (νομικά) μετά, αλλά τι να το κάνεις?

    Ενα rodweiler, ή ένας γερμανικός ποιμενικός μια χαρα φύλακας και δεν φοβάσαι μην σκοτώσει όποιον ξεμοναχιάσει.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #68
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    +oo


    δεν υπαρχει σοβαρος ιδιοκτητης που θα θελε να παθει ο σκυλος του κατι για να τον προστατεψει, οσο γοματρι και να ναι ο σκυλος του...


    επισης το θρεντ εχει ξεφυγει, μιας και γινεται λογος για σκυλομαχιες, κατι που περα απο νομικα παρανομο, ειναι και ηθικα ανεπιτρεπτο ...

    γι'αυτο μοντς, καντε τα κουμαντα σας...
    επειδη ειναι κριμα να παει στις αντιπαραθεσεις ,λογω φαγωμαρας, ενα πραγμα μονο...η αναφορα στον πιθανο νικητη μιας υποτιθεμενης αναμετρησης,η οποια μπορει να συμβει ακομη και τυχαια στον δρομο,δεν συνιστα ουτε παρανομια,ουτε ανηθικη πραξη...

    μην δημιουργεις λοιπον στραβα εκει που δεν υπαρχουν...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    606
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n


    Ενα rodweiler, ή ένας γερμανικός ποιμενικός μια χαρα φύλακας και δεν φοβάσαι μην σκοτώσει όποιον ξεμοναχιάσει.
    εκτος του οτι ειναι τρομερος φυλακας, ειναι πολυ φιλικο με τα παιδια, πολυ πιστος και υπακκουος......με την καταλληλη και σωστη εκπαιδευση πιστευω οτι ειναι ενα απο τα καλυτερα σκυλια που πορει να εχεις καποιος στην Ελλαδα !!!
    μαζι με αυτο το Βελγικο λυκοσκυλο και το κλασσικο δικο μας "Τσοπανοσκυλο" ( αν και τα original ειναι λιγο τερατα σε ογκο !!!

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  10. #70
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
    αμα δεις πως χωράει το κεφάλι του presa στο στόμα του napolitano θα καταλάβεις τι σημαίνει αρχαία ράτσα:a39:για δες
    Αυτά στο έδαφος κάτω απο το napolitano είναι αίματα? ή απλά σκιά?

  11. #71
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Αχρηστα σκυλιά (τα killers εννοώ) και εκτός από κάποιους σαλταρισμένους με dogfights δεν καταλαβαίνω γιατί θα ήθελε κάποιος ένα σκυλί που όταν ξεφύγει από καμμιά ανοιχτή πόρτα θα κάνει ζημιά σε ότι βρεθεί μπροστά του.

    Rein, τα Akita Inu που ανέφερες, είχε την ατυχία να τα γνωρίσει από κοντά ένα παλιός συνάδελφος που είχε βγάλει το κόκκερ του βόλτα κάπου στα ΒΠ. Το ακίτα είχε ξεφύγει απο ένα σπίτι (πόρτα που λέγαμε) και επιτέθηκε στο κοκκεράκι. Ο Αντώνης σήκωσε το σκύλο του στα χέρια του για να τον σώσει και το αποτέλεσμα ήταν ότι έκανε μεγάλη ζημιά και στον ίδιο και στο κόκκερ.
    Τους πήγε γαμιώντας (νομικά) μετά, αλλά τι να το κάνεις?

    Ενα rodweiler, ή ένας γερμανικός ποιμενικός μια χαρα φύλακας και δεν φοβάσαι μην σκοτώσει όποιον ξεμοναχιάσει.
    στην δικη μου περιπτωση εχει να κανει καθαρα με αρεσκεια προς την συγκεκριμενη ρατσα και στην γνωση πως κατω απο οιεσδηποτε συνθηκες θα ειναι απικο,οπως θελω εγω να ειναι...επισης το εχω ζησει για πολυ καιρο και ξερω πως ακριβως αντιδρα και τι χρειαζεται προσοχη...

    αν ειδες πιο πανω μιλησα για αυστηροτατη εκπαιδευση...σε τετοια περιπτωση,ειτε ανοιχτη πορτα βρει,ειτε προκληθει ανοιχτα δεν κουναει ρουπι,αν δεν δωθει το οκ απο το αφεντικο...ουτε καν ανοιγοκλεινει τα ματια...

    αλλωστε οποιοδηποτε μολοσσοειδες η μαστιφ αν ειναι ανεκπαιδευτο και το σκασει ,9 στις 10 φορες θα κανει ζημια και μαλιστα χοντρη...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  12. #72
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    reinmaster...

    αν και προσωπικά μου κάνει πιο "κλικ" το dogo argentino, φαίνεται σαν πολύ καλός σκύλος το canario.

    http://presacanariotheultimatek9gurdian2.blogspot.com/

    ρίξτου μια ματιά...ειδικά στο θέμα με την "καθαρότητα" της ράτσας και τον συσχετισμό με την πιθανότητα ασθένειας λόγω γεννετικού προβλήματος. Θέλει πολύ προσοχή.

    Byr0n... το rotweiler δεν είναι killer dog;... το Βελγικό δεν είναι; ... Ρώτα εκπαιδευτές να δείς τι θα σου πούν. Οχι killers... serial killer είναι.

    Όλα τα σκυλιά μπορούν να γίνουν εγκληματίες... όσο δηλαδή το ηλίθιο μυαλο αφεντικών τους μπορεί να τα κάνει.

    Προσωπικά είχα σκυλιά απο 12 χρονών ... απο γκριφόν κανίς και μούργους μέχρι και Αγ. Βερνάρδου και Γκρένενταλ. Το σκυλί αντιπροσωπεύει σχεδόν πάντα την προσωπικότητα του αφεντικού του. Αν αυτός είναι ανισόρροπος ψυχικά και λογικά δεν θα έπρεπε καν να έχει σκυλί...

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  13. #73
    Και μιας και μιλάμε για friendly user σκύλους

    Η δικιά μου (κόπρος οεο) έχει πνίξει μέχρι τώρα 2 γάτες μπροστά μου πριν χρόνια και δεν της άφηνε με τίποτα...

    Την έχω στο μαγαζί του αδερφού μου, έχει γεράσει η κακομοίρα και έχει ένα όγκο που την ταλαιπωρεί χρόνια...

    Πριν κανά 4μηνο έφερε με το στόμα της ένα γατάκι!!!!! το είχε κατοικίδιο, γλύψιμο και παιχνίδι κάθε μέρα... το μάζεψε απο το δίπλα σπίτι όπου είχε γεννήσει η γάτα 4-5 μικρά και το δικό μας πηγαινοέρχεται ακόμα στην σκύλαΤο κράτησε κανά δίμηνο μέχρι που επέστρεψε πίσω


    Και μετά απο 20 μέρες μας έφερες και 2ο γατάκι... και ήταν για μερικές εβδομάδες με δυο γατάκια να τα γλύφει και να τα προσέχει. Το μικρότερο τελικά το έφερα σπίτι και περιμένω πότε θα ξαναβγεί να φέρει και πάλι νέo κατοικίδιο

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.549
    Πάντως έχω την εντύπωση πως ανεξάρτητα με το ένστικτο του σκύλου η γενική συμπεριφορά του είναι αποτέλεσμα της ανατροφής του ιδιοκτήτη του. Φίλος είχε στην κατοχή του ένα σκυλί σαν αυτό που παρουσίασε ο Rein στις φώτο.
    Ε δεν νομίζω να έχω δει ποτέ ποιο μπουνταλά και καλοκάγαθο ζωντανό. Δεν γυρνούσε να ασχοληθεί με άλλα σκυλιά, και δεν προκάλεσε ποτέ το παραμικρό.. Βέβαια τον μεγάλωσαν «πνιγμένο» στις αγκαλιές, τα χάδια και τα φιλία και πάντοτε σε επαφή με πολύ κόσμο.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  15. #75
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    reinmaster...

    αν και προσωπικά μου κάνει πιο "κλικ" το dogo argentino, φαίνεται σαν πολύ καλός σκύλος το canario.

    http://presacanariotheultimatek9gurdian2.blogspot.com/

    ρίξτου μια ματιά...ειδικά στο θέμα με την "καθαρότητα" της ράτσας και τον συσχετισμό με την πιθανότητα ασθένειας λόγω γεννετικού προβλήματος. Θέλει πολύ προσοχή.

    Byr0n... το rotweiler δεν είναι killer dog;... το Βελγικό δεν είναι; ... Ρώτα εκπαιδευτές να δείς τι θα σου πούν. Οχι killers... serial killer είναι.

    Όλα τα σκυλιά μπορούν να γίνουν εγκληματίες... όσο δηλαδή το ηλίθιο μυαλο αφεντικών τους μπορεί να τα κάνει.

    Προσωπικά είχα σκυλιά απο 12 χρονών ... απο γκριφόν κανίς και μούργους μέχρι και Αγ. Βερνάρδου και Γκρένενταλ. Το σκυλί αντιπροσωπεύει σχεδόν πάντα την προσωπικότητα του αφεντικού του. Αν αυτός είναι ανισόρροπος ψυχικά και λογικά δεν θα έπρεπε καν να έχει σκυλί...

    Gandalf
    ξερω για ολα τα προβληματα μαγε...αλλωστε ακομη κι αν το παρεις με πεντιγκρι 5 γενεων το μαξ που θα το εχεις συντροφια ειναι 8-12 χρονια...

    εχω τις καταλληλες ακρες για να παρω ακριβως αυτο που θελω...κι αυτο που θελω ειπαμε ποιο ειναι...
    frankly my dear, i dont give a damn...

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ελλειπής και... αντιφατικός εξοπλισμός
    από anf125 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2011, 15:59
  2. μποτακια: προστατευτικος εξοπλισμος ή μοδα;;
    από aakkuan στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2010, 14:17
  3. Προστατευτικός εξοπλισμός-Jacket
    από Kotsis23 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2009, 21:27
  4. Πώς κατάντησε το πόδι και ο εξοπλισμός μου...
    από TOLISTOLAROS στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2008, 11:08
  5. προστατευτικος εξοπλισμος
    από idi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2006, 16:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF