Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 135

Θέμα: Με έγραψαν λόγω Acrapovic

  1. #61
    Δυστυχως δεν μπορει. Ειναι στη κριση του καθε τροχονομου. Αλλα τουλαχιστον να γινεται μια σωστη μετρηση γιατι ειναι πολλοι αυτοι που πιστευουν οτι ειναι μεσα στα νομιμα ορια.
    Στην ουσια με το να παρανομει η να αυθαιρετει αυτος που εφαρμοζει το νομο προκαλει.
    Οσο για τους νομους εκτος του οτι εφαρμοζονται το πρωτο μηνα η οποτε χρειαζεται το κρατος λεφτα,αυτος που τους εγραψε δεν νομιζω οτι εχει και μεγαλη σχεση με το αντικειμενο.

    γιατι ο δρομος ειν'αληθεια
    χιλια κι ενα παραμυθια
    ειναι το σπιτι μας
    δεν εχει ΤΕΛΟΣ

  2. #62
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    Αν ο ΚΟΚ εφαρμοζόταν από όλους και κατά γράμμα δεν θα υπήρχε ανάγκη για "ξεχωρισμό"
    Νο?

    αν αποφασιστεί να εφαρμοστεί ο κοκ στην Ελλαδα κατα γραμμα θα πέσει πολύ κλαμα...
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #63
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    αν αποφασιστεί να εφαρμοστεί ο κοκ στην Ελλαδα κατα γραμμα θα πέσει πολύ κλαμα...
    Περισσότερο απ όσο πέφτει στις κηδείες και στα νοσοκομεία με τη μη εφαρμογή του τότε και τώρα;
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    Περισσότερο απ όσο πέφτει στις κηδείες και στα νοσοκομεία με τη μη εφαρμογή του τότε και τώρα;
    +1

  5. #65
    Μέλος, σκέτο
    Εγγραφή
    09/01/2005
    Μηνύματα
    154
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sephiroth5
    Εχεις αδικο φιλε,
    απο τοτε που τις αλλαξα σταματησαν να πεφτουν πανω μου, να αλαζουν λωριδα χωρις να βλεπουν καθρεφτη , να στριβουν χωρις φλας η να περνανε στοπ κ να λενε δεν σε ειδα.
    Εγω δεν τις αλλαξα για να με ακουν τα αλλα οχηματα αλλα σιγουρα εχει διαφορα στην οδηγιση των αλλων.
    Εγώ πάλι, από τότε που κάποια με ξάπλωσε λέγοντας -δεν σε είδα, βελτιώθηκα σαν οδηγός και δεν χρειάστηκε να αλλάξω εξατμίσεις.

  6. #66
    Saiyan Το avatar του/της Sephiroth5
    Εγγραφή
    02/07/2009
    Μηνύματα
    106
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thePrince
    Εγώ πάλι, από τότε που κάποια με ξάπλωσε λέγοντας -δεν σε είδα, βελτιώθηκα σαν οδηγός και δεν χρειάστηκε να αλλάξω εξατμίσεις.
    Εγω παλι εχω παρει οση βελτιωση ειναι να παρω κ δεν μπορω να σταματησω τον αλλον απο το να περναει στοπ ουτε να τον κανω να κοιταει καθρευτες κ επισης καμια ορεξη να πηγαινω με 20κμ/ωρα κ το βελντιλατερ να δουλευει υπερωριες.
    Παω οπως πρεπει κ οταν με πεταξουν με πληρωνουν.
    Απλα σου λεω οτι απο τοτε που τις εβαλα δεν με εχουν ξαναριξει.
    I find your lack of faith disturbing.

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    7.001
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sephiroth5
    Εγω παλι εχω παρει οση βελτιωση ειναι να παρω κ δεν μπορω να σταματησω τον αλλον απο το να περναει στοπ ουτε να τον κανω να κοιταει καθρευτες κ επισης καμια ορεξη να πηγαινω με 20κμ/ωρα κ το βελντιλατερ να δουλευει υπερωριες.
    Παω οπως πρεπει κ οταν με πεταξουν με πληρωνουν.
    Απλα σου λεω οτι απο τοτε που τις εβαλα δεν με εχουν ξαναριξει.
    Είσαι foul σε αυτό που λες και κοίτα να αναθεωρήσεις λίγο το "εχω παρει οση βελτιωση ειναι να παρω"...

  8. #68
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sephiroth5
    Παω οπως πρεπει κ οταν με πεταξουν με πληρωνουν.
    Κάνε κράτει! Υπάρχουν και στιγμές κακές πού όσο και να σε πλερώνουνε μετά...(χτύπα και ξαναχτύπα ξύλο)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sephiroth5
    κ επισης καμια ορεξη να πηγαινω με 20κμ/ωρα κ το βελντιλατερ να δουλευει υπερωριες.
    Πράμα δεν παθαίνει το βεντιλατέρ, γι αυτό το σιάξανε!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sephiroth5
    κ επισης καμια ορεξη να πηγαινω με 20κμ/ωρα
    Α, και τρώγωντας έρχεται η όρεξη. Όταν περνάς ανάμεσα από στοίχους σταματημένων αυτοκινήτων, φορές τις φορές και το 20 χλμ είναι πολλά.

    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  9. #69
    Μέλος, σκέτο
    Εγγραφή
    09/01/2005
    Μηνύματα
    154
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sephiroth5
    Εγω παλι εχω παρει οση βελτιωση ειναι να παρω κ δεν μπορω να σταματησω τον αλλον απο το να περναει στοπ ουτε να τον κανω να κοιταει καθρευτες κ επισης καμια ορεξη να πηγαινω με 20κμ/ωρα κ το βελντιλατερ να δουλευει υπερωριες.
    Παω οπως πρεπει κ οταν με πεταξουν με πληρωνουν.
    Απλα σου λεω οτι απο τοτε που τις εβαλα δεν με εχουν ξαναριξει.
    Κοιτάς το θέμα από λάθος μεριά. Δεν χρειάζεται «να σταματησω τον αλλον απο το να περναει στοπ ουτε να τον κανω να κοιταει καθρευτες», χρειάζεται να έχεις προβλέψει πως θα περάσει το στοπ ή το ότι δεν θα κοιτάξει καθρέπτες. Στο κάτω-κάτω μπορεί να έχει δυνατό ηχοσύστημα και αμέσως-αμέσως ακυρώνεται το μοναδικό σου «πλεονέκτημα».
    Τέλος, θα πηγαίνεις με όσα χιλιόμετρα προβλέπεται να πηγαίνεις και η μηχανή θα λειτουργήσει όπως είναι φτιαγμένη να λειτουργήσει, αν χαλάσει το βεντιλατέρ θα πάρεις άλλο!

  10. #70
    Saiyan Το avatar του/της Sephiroth5
    Εγγραφή
    02/07/2009
    Μηνύματα
    106
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    Κάνε κράτει! Υπάρχουν και στιγμές κακές πού όσο και να σε πλερώνουνε μετά...(χτύπα και ξαναχτύπα ξύλο)

    Πράμα δεν παθαίνει το βεντιλατέρ, γι αυτό το σιάξανε!

    Α, και τρώγωντας έρχεται η όρεξη. Όταν περνάς ανάμεσα από στοίχους σταματημένων αυτοκινήτων, φορές τις φορές και το 20 χλμ είναι πολλά.


    Παθαινει παθαινει! το manual λεει αν εχει ανεβασει τερμα θερμοκρασια ή μια παυλα πριν το τερμα σταματηστε την μηχανη κ ή αφηστε την να δουλευει ή κλειστε την.
    Δεν θελω να παθει τπτ το μωρο μου κ ετσι δεν την λειτουργω τοσο ζεστή.
    Ενοειτε ανάμεσα από στοίχους σταματημένων αυτοκινήτων κ αλλες περιπτωσεις πας με την ταχυτητα που πρεπει.
    Δεν οδηγω 1-2 χρονια...
    Το θεμα εδω δεν ειναι η οδηγιση μου ή αν θα καεί η μηχανη αλλα η διαφορετικη συμπεριφορα οδηγων οταν ακουν το τερας να τους πλησιαζει!

    thePrince



    Κοιτάς το θέμα από λάθος μεριά. Δεν χρειάζεται «να σταματησω τον αλλον απο το να περναει στοπ ουτε να τον κανω να κοιταει καθρευτες», χρειάζεται να έχεις προβλέψει πως θα περάσει το στοπ ή το ότι δεν θα κοιτάξει καθρέπτες. Στο κάτω-κάτω μπορεί να έχει δυνατό ηχοσύστημα και αμέσως-αμέσως ακυρώνεται το μοναδικό σου «πλεονέκτημα».
    Τέλος, θα πηγαίνεις με όσα χιλιόμετρα προβλέπεται να πηγαίνεις και η μηχανή θα λειτουργήσει όπως είναι φτιαγμένη να λειτουργήσει, αν χαλάσει το βεντιλατέρ θα πάρεις άλλο!
    Το να προβλεπεις τις κινησεις του αλλου ειναι βασικο κ αν δεν το εκανε καποιος που οδηγει (μηχανη) θα ηταν νεκρος τωρα . Νομιζω δεν χρειαζεται να λεμε τα βασικα.
    Με όσα χιλιόμετρα προβλέπεται παω πηγαινω.
    Αν χαλάσει το βεντιλατέρ θα μου πάρεις εσυ άλλο γιατι εγω δεν εχω λεφτα για πεταμα.
    I find your lack of faith disturbing.

  11. #71
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sephiroth5
    Το θεμα εδω δεν ειναι η οδηγιση μου ή αν θα καεί η μηχανη αλλα η διαφορετικη συμπεριφορα οδηγων οταν ακουν το τερας να τους πλησιαζει!
    Κοίτα, κάποιοι ακούνε το "τέρας" και κάνουν στην άκρη, κάποιοι το ακούνε τελευταία στιγμή, κάνουν απότομα κάτι και προκαλούν άλλες καταστάσεις. Μπροστά μου κάποτε (αν θυμάμαι καλά το 2001, φανάρι Γαλατσίου και Βείκου) τραβάει ένα Χάγια με ξετάπωτες ξερογκαζιά σε γυναίκα που ψιλοκοιμότανε στο φανάρι, αυτή κόβει άτσαλα και απότομα αριστερά και ρίχνει έναν με ένα παπάκι κάτω...

    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  12. #72
    se ka8e periptosi gia na fas klisi gia 8orivo prepi na exi ntesimpelometro ke na anagrafete stin klisi oti 8orivis ta tade ntesimpel
    kanonika prepi na se stili na perasis apo kteo gia metrisi 8orivou
    pou simeni pas me ta selansie den sou vriskoun tipota fevgis pas spiti sou ta vgazis ke teliose i istoria
    ke oute klisi oute tipota
    ala dipsane gia ema stin mpatsaria...
    :rotflmao: :rotflmao:
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  13. #73
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.789
    Προς τους Μπαμπινιώτες του μηχανοκίνητου forum μας: Το Α είναι δίχρονο τελικά κι αν ναι τι καύσιμο του βάζουμε, έχει ξεχωριστό δοχείο λαδιού ή κάνουμε μόνοι μας τη μίξη? Αν λέω τώρα εγώ, αν βάζω αυτό το Motul το άκαπνο είμαι εντός προδιαγραφών ή όχι?



    Τελικά έχω γίνει σοφότερος από τότε που παρακολουθώ το moto.gr. Και τι δεν έχω μάθει εδώ μέσα..

    Να είστε πάντα καλά ρε παλικάρια, μου φτιάξατε τη διάθεση μεσημεριάτικα.

    Α! να μην το ξεχάσω.. κάποτε (η αλήθεια είναι πρίν από αρκετά χρόνια, με σταμάτησαν δύο ένστολοι (ό ένας κράταγε το μπλοκάκι και ο άλλος έκανε διερευνητικούς κύκλους γύρω από τη μηχανή μου - είχα τότε τον ζούζουρα 1100 και λαστιχάκι σεμι - σλικ και τελικά) κ αφού μου ζήτησαν τα χαρτιά μου (ήταν όλα οκ κι εγώ και η συν επιβάτιδα προβλεπόμενοι), με έγραψαν για θόρυβο και για φθαρμένα ελαστικά επίσωτρα. Δεν πλήρωσα την κλίση, πήγα δικαστήριο με φοτο από τα λάστιχα. Αφού άκουσα τις κατηγορίες πλησίασα στην έδρα και είπα ότι δεν έγινε καμία μέτρηση στο όχημά μου με κανενός είδους όργανο και ότι αυθαίρετα μ' έγραψαν. Είχα μάρτυρα και την κοπελιά που ήταν μαζί μου. Έδειξα τις φοτο από λάστιχα και είπα ότι αυτού του τύπου τα λάστιχα έτσι κατασκευάζονται και μετρούμε το πάχος του πέλματος με ειδικό εργαλείο μέτρησης το οποίο και τους έδειξα. Τώρα για τον ήχο δεν χρειάστηκε να πω πολλά, αρκούσε το ότι οι τροχαίοι δεν είχαν όργανο μέτρησης. Το δικαστήριο δέχτηκε τα επιχειρήματά μου και αθωώθηκα.
    Αυτά. (παλιές καλές εποχές που παίζαμε κυνηγητό με τους τροχαίους).
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska

    Αυτά. (παλιές καλές εποχές που παίζαμε κυνηγητό με τους τροχαίους).
    Ωπα ρε Γαρδελη......
    Οταν σε επιαναν τους εσκαγες και μια γροθια για να μαθουν οι αλητες...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    κοντά σε μπάτσο κουμπώνουμε μια-δυο σχέσεις πάνω από τη ροπή...
    Πεστα ρε μανουλαμ'



    Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
    Εγω ενα θα πω :

    LOUD PIPES SAVE LIVES


    Πεστα και εσυ ρε μανουλαμ'

    Και για να ειμαι ξεκαθαρος...
    Το ΚΤΜ με τις 2 Ακραπες μου εντελως racing, αν το ανοιξεις γκρεμιζει τον τοπο.Κ επειδη το ξερω, οταν κινουμε μεσα στην πολη πηγαινω πολυ ηρεμα.Κοβω ακομη και αν δω μαμα με μωρο στο καροτσι,ωστε να μην το τρομαξω...
    Ομως,ο θορυβος του ξερογκαζου με εχει σωσει αρκετες φορες ειναι η αληθεια...



  15. #75
    Αρχικά δημιουργήθηκε από camen

    Ομως,ο θορυβος του ξερογκαζου με εχει σωσει αρκετες φορες ειναι η αληθεια...
    απο τι?
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Παιζει να με εγραψαν?
    από nauagios στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2013, 20:06
  2. Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2011, 10:20
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2006, 22:56
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2005, 01:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF