Σελίδα 5 από 14 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 208

Θέμα: "κάτι που είδα στην Πεντέλη και δεν μου άρεσε..."

  1. #61
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    Φίλε μου κοίταξε να δεις κάτι, εντελώς φιλικά.

    Το "αργός", και με γραμματοσειρά 320άρα να το γράψεις, με κεφαλαία bold γράμματα χρώματος κόκκινου με πράσινα πουά, που να αναβοσβήνουν κιόλας, ΔΕΝ θα καταφέρεις να θίξεις ούτε μια τρίχα μου.

    Πάρτο απόφαση ότι δεν έχουν όλοι τις ίδιες προτεραιότητες με σένα.

    Γειά και χαρά σου.
    μα δεν προσπαθω να σε θιξω... ουτε και προκειται να παρω καμια αποφαση...
    τι αποφαση να παρω δηλαδη??? ποτε θα αποφασισω να πεθανω??? ......


  2. #62
    Βλέπω πως παρά το "ΤΕΛΟΣ" επανήλθες τάχιστα. Ωραία, ας κουβεντιάζουμε αντί να "την κάνουμε".

    Λοιπόν:

    Σίγουρα το "ΑΡΓΕ" δεν το έβαλες ως κολακεία.

    Το τί απόφαση σε καλώ να πάρεις φαίνεται ξεκάθαρα στο μήνυμά μου, δεν χρειάζεται περαιτέρω εξήγηση. Τώρα, αν θα την πάρεις ή όχι, είναι δικιά σου υπόθεση.

    Καληνύστα.

  3. #63
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    Βλέπω πως παρά το "ΤΕΛΟΣ" επανήλθες τάχιστα. Ωραία, ας κουβεντιάζουμε αντί να "την κάνουμε".

    Λοιπόν:

    1) Σίγουρα το "ΑΡΓΕ" δεν το έβαλες ως κολακεία.

    2) Το τί απόφαση σε καλώ να πάρεις φαίνεται ξεκάθαρα στο μήνυμά μου, δεν χρειάζεται περαιτέρω εξήγηση. Τώρα, αν θα την πάρεις ή όχι, είναι δικιά σου υπόθεση.

    Καληνύστα.
    1) οχι βεβαια... και μπορω να το αποδιξω οτι ωρα θες... ειπα αυτο που πιστευω πιστευοντας οτι λεω την αληθεια και μονο την αληθεια... δεν εχεις παρα να με διαψευσεις... αλλιως δεξου την αληθεια και μην ζεις μεσα στο ψεμα........

    2) Ακου φιλε... στα απο 15 μου (15 χρονων) και μεχρι τα 19, πριν παω φανταρος δηλαδη, ειχα γυρισει την ΓΗ, ναι τον δικο μας πλανητη, 3 φορες γυρω-γυρω, ειμαι ναυτικος απο τα 15 και ειμαι 37 τωρα... στα 22 μου βρισκομουν Βενεζουελα... ειχα παρανομα μια μικρη Βενεζουελιανα 17 χρωνων μπουκια και συγχωριο στην καμπινα του καραβιου μου, τις μερες εκεινες εγινε πραξικοπημα στην Βενεζουελα, δικτατορικο καθεστως, αναγκαστηκα και με την ανεση των δολλαριων που ειχα, και ενω γινοταν σχεδον εμφυλιος εκεινες τις λιγες μερες στους δρομους, για να βγαλω την μικρουλα απο το καραβι, να βγω και εγω (εχοντας τα χωσει τα καλα δολλαριακια μου, χοντρα σε καποιους στρατιωτικους) με στρατιωτικο τζιπ και με την μικρη μαζι και ενω εξω στους δρομους κυκλοφορουσαν αρματα και επεφταν και μερικες αδεσποτες (σφαιρες εαν δεν καταλαβαινεις) και να την παω να την αφησω σε ενα ξενοδοχειο... αυτο στην Λαγουαιρα στην Βενεζουελα, ενω λοιπον πηγα στο ξενοδοχειο με το τζιπ και 2 φανταρους παρανομα... ειπα στους στρατιωτες εαν μπορουν να περιμενουν λιγο να την παω μεσα... μικρος εγω, μικρη και αυτη, λιγο κλαμα... λιγο συγκινηση... παρολαυτα επειδη μαρεσε πολυ η μικρη, δεν σκεφτηκα τον χαμο εξω... και στο διαστημα αυτο που εμεινα μεσα στο δωματιο, ως αποχαιρετιστηριο δωρο, καναμε μια τελευταια φορα ερωτα... πριν αρχισουν τσαντισμενοι και βαρανε την πορτα οι φανταροι.....

    τωρα πια ειμαι 37 και τα θυμαμαι... απορω πως εζησα εκεινες τις εποχες και στιγμες, αλλα μου μενουν αξεχαστες και ξεχωριστες...

    αυτα που σου λεω ειναι 100% αληθεια...

    ωωππ σορυ... ξεχασα να σου απαντησω στην Νο2...
    την αλλη φορα....


  4. #64
    Me thn adeia sas na kanw 2 asxetes parathrhseis.....


    1) Nomizw oti to rezume apo olh auth thn poly xrhsimh koubenta einai oti, h makroxronia xrhsh kinhthrwn V2 90 moires eunnoei sygkekrimena merh tou egkefalou sta opoia h episthmh den exei akoma entryfhsei




    2) Mhpws einai pio eugeniko na leme "Eise Sargos" anti "Eise argos" ...leme twra
    :rotflmao: :rotflmao:
    Συζυγος
    Ducati 900 ss ie `99
    Ερωμενη
    Multistrada 1000 S DS

  5. #65
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Multi-Duc
    Me thn adeia sas na kanw 2 asxetes parathrhseis.....


    1) Nomizw oti to rezume apo olh auth thn poly xrhsimh koubenta einai oti, h makroxronia xrhsh kinhthrwn V2 90 moires eunnoei sygkekrimena merh tou egkefalou sta opoia h episthmh den exei akoma entryfhsei




    2) Mhpws einai pio eugeniko na leme "Eise Sargos" anti "Eise argos" ...leme twra
    :rotflmao: :rotflmao:
    Κατι ασχετο... τωρα... αυτο ο παπαρας στα Παιδια της Νυστας στο Extra3 εχει φερει 2 μο*νακια αλλο πραμα...



  6. #66
    Ευτυχισμένη Μαγισσούλα Το avatar του/της evvou
    Εγγραφή
    07/06/2005
    Μηνύματα
    938
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
    Είπες άσχετα πράγματα... δηλαδή,


    Δεν με ξέρεις από κοντά να θίξεις κάτι το οποίο σου είναι εντελώς άγνωστο και άσχετο με το θέμα. Δεν με ξέρεις προσωπικά κουκλίτσα μου, γιατί το μόνο που έχουμε ανταλλάξει, είναι ένα "γειά" . Τίποτα άλλο. Επομένως το αν έχω άποψη ή όχι δεν σε αφορά. Ήταν άλλη η ερώτησή μου προς όλους εσάς, τα παιδιά του φόρουμ. Έδωσα έμφαση σε κάτι που είδα. Δεν σε κάλεσα εδώ να μου πείς το αν έχω άποψη.Και το τι κάνω με τους γονείς μου... Αυτό είναι άσχετο. Σωστά?

    εφερα ενα παραδειγμα και εκανα μια ερωτηση απλη...δε περιμενω προσκληση απο εσενα, η απο κανεναν αλλον για να εκφρασω την αποψη μου για καποιο θεμα. επιλεγω εγω το που θα μιλησω, οπως και ολα τα παιδια στο φορουμ, απο κει και περα ξαναλεω...ΔΕΝ σου ειπα οτι δεν εχεις αποψη...σε ΡΩΤΗΣΑ αν συμφωνεις με οσα σου εχουν πει οι γονεις σου απο μικρη, και αν εμπιστευεσαι τυφλα το τι σου λενε...πχ: αν σου ελεγαν απο πολυ μικρη πως δε πρεπει ΠΟΤΕ να ανεβεις σε μηχανη, θα ειχες μηχανη τωρα? απλο...

    ναι είδα μια μικρή στιγμή κι έβγαλα συμπέρασμα, όπως έβγαλες κι εσύ συμπέρασμα, για το αν έχω άποψη, ή όχι!!!

    ξαναλεω...ηταν ερωτηση...αυτο το μικρο συμβολακι που λεγετε ερωτηματικο, και ακολουθει μια προταση, δηλωνει καποια ερωτηση. εχεις δει πολλες δηλωσεις με ερωτηματικα στο τελος? εγω οχι.


    κατέκρινες την δική μου αντίδραση έτσι δεν ισχυρίζεσαι?
    Γιατί? Αυτό ήταν το ζητούμενο?Ή δική μου αντίδραση?

    αλλο το κατακρινω, και αλλο το εκφερω αποψη για κατι.
    ο καθ'ενας ειναι ελευθερος να εχει την αποψη του και ας ειναι αντιθετη απο τη δικη μου...


    Και περιμένω από εσένα να μου πείς αν είμαι σωστή ή όχι???
    Εγώ δεν ξέρω τι είμαι? Ε όχι δα!!!! Θεωρώ ότι ήταν επιθετική η όλη σου προσπάθεια να με διαφωτίσεις


    γιατι να σου πω εγω αν εισαι σωστη η οχι? αυτο μπορεις να το κρινεις μονο εσυ...δεν ειμουν επιθετικη...εσυ το πηρες ετσι, για καποιο δικο σου λογο που δε θα αναλυσω τωρα γιατι ειναι τελειως ασχετο με το θεμα μας!

    Και δεν νομίζω ότι μπορείς εσύ να κρίνεις και να συμβουλεύσεις τον καθένα με τι να ασχολείται και με τι να προβληματίζεται.

    και παλι δεν εκρινα κανεναν, ειπα την αποψη μου...μου φαινεται πως δε ξερεις τη σημαινει η λεξη αποψη, και οτι ΟΛΟΙ εχουν το δικαιωμα να την εκφραζουν! απο κει και περα....οταν εσυ ανοιγεις ποστ στις σκεψεις-προβληματισμους θεωρεις πως εισαι ειδικη να θεσεις εναν προβληματισμο? δεν ειναι λιγο ακυρη σκεψει αυτη οπως την εθεσες? εκφραζεις μια αποψη, μια σκεψη, και απο κει και περα κανεις κατι που λεγεται ΣΥΖΗΤΗΣΗ...η οποια συμπεριλαμβανει αποψεις, επιχειρηματα και αλλα πραγματακια που σου διαφευγουν.

    κι ακόμα χειρότερα, γιατί μου απαντάς???

    πιστεψε με...τελευταια φορα που το κανω αυτο το λαθος

    Όσο το ότι δεν με διαβάζεις, επέτρεψέ μου να μην το πιστεύω, γιατί έχεις απαντήσει ήδη σε αρκετά Αρα αυτό που λες, δεν ισχύει...

    τελειως ακυρο

    Τώρα το τι έχεις δει στο δέλεαρ και τι όχι, δικό σου θέμα.
    Αυτούς που δεν γουστάρεις, τους την λες ίσως μακαρι να τους αγνοούσες. Αλλά είναι μια καλή αφορμή, για να ξεκινήσεις να τους αγνοείς τι λες κι εσύ?


    δεν εχω κραξει ποτε κανεναν...και δεν εχω ερθει σε αντιπαραθεση με κανεναν περα απο τον dez στα ανεκδοτα....οποτε και αυτο ακυρο....αν την "εχω πει" σε καποιον ειναι σε φαση χαβαλε, και ειναι σε ατομα που κανω παρεα εκτος μοτο και δελεαρ οποτε εχω ανεση μαζι τους...εσυ εισαι αυτη που τη λες σε οσους εχουν την αντιθετη αποψη απο σενα..δε δεχεσαι τους αλλους με τις αποψεις τους, θες ολοι να συμφωνησουν μαζι σου. μαθε να σηζητας και να εχεις επιχηρηματα εκτος απο "δε σε ρωτησα" και "δεν ειναι ολα για ολους" και μπορει και να τα ξαναπουμε τοτε.

    Χαιρετω...να σαι παντα καλα και παντα ορθια κοριτσακι!
    το original α-μηχανο™ μελος

  7. #67
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
    Κατι ασχετο... τωρα... αυτο ο παπαρας στα Παιδια της Νυστας στο Extra3 εχει φερει 2 μο*νακια αλλο πραμα...


    to ena gia travesti to kobw :rotflmao: :rotflmao:
    Συζυγος
    Ducati 900 ss ie `99
    Ερωμενη
    Multistrada 1000 S DS

  8. #68
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bugsbunny


    ΥΓ. γιατί φοράς προστατευτικό εξοπλισμό? θα σου στερήσει την χαρά ενός σπασίματος, ή το χειρότερο ίσως ζήσεις αιώνια !!!!!!!!
    Φοραω προστατευτικο αναγκαστικα, λογο Ducati... ξυνει παντου και παντα και εχει την ικαντοτητα να κοβει απανωτα τενοντες... βαριεμαι την ιδια δουλεια συνεχεια... στα βαθια γεραματα, που δεν θα μπορω πια... θα παρω μπεμπεδακι, που δεν θα χρειαζονται ολες αυτες οι παπαριες, θα φοραω αντι για κρανος τραγιασκακι και θα χαζευω την φυση... συνταξιουχος θα εχω ολο τον χρονο... ειπαμε... δεν πιστευω να φτασω μεχρι εκει... αλλα λεμε...





  9. #69
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΕΞΩ ΣΦΑΙΡΕΣ ΚΑΙ ΣΦΑΓΗ
    ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ RUNNER ΜΕ ΕΞΩ ΤΟ ..............
    ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ
    ΚΑΙ ΤΗΣ ΞΥΝΕΙ ΤΟ ............


    :rotflmao: :rotflmao:


    Ελπίζω να μην παρεξηγηθείς με τη βλακειούλα

  10. #70
    Μετά τα τελευταία περί Βενεζουέλας και λαχταριστής μικρούλας η κουβέντα έχει πάρει μια σουρρεαλιστική τροπή....

    Θα παρακολουθήσω με ενδιαφέρον τη συνέχεια, όσο βέβαια μου επιτρέπει η προσπάθεια που πρέπει να κάνω για να βγω μέσα από το "ψέμα" που ζω...

    Ποιό "ψέμα"; πιάσ' το αυγό και κούρευτο, αλλά δεν πειράζει, πλάκα κάνουμε ούτως ή άλλως, είτε θέλουμε είτε όχι.

    Φίλε περιμένω με ανυπομονησία την απάντησή σου στο (2), ελπίζω να βάλεις μέσα καραβάνια με καμήλες στη Σαχάρα και εξωτικές αφρικάνες με εβένινη επιδερμίδα και μαρμάρινα στήθια... Ή κάτι παρόμοιο τέλος πάντων... Έχεις ανεβάσει πλέον πολύ τις προσδοκίες...

    Πάρε μια πρωινή!


  11. #71
    Ehh, what's up doc? Το avatar του/της bugsbunny
    Εγγραφή
    08/04/2005
    Μηνύματα
    118
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
    Φοραω προστατευτικο αναγκαστικα, λογο Ducati... ξυνει παντου και παντα και εχει την ικαντοτητα να κοβει απανωτα τενοντες... βαριεμαι την ιδια δουλεια συνεχεια... στα βαθια γεραματα, που δεν θα μπορω πια... θα παρω μπεμπεδακι, που δεν θα χρειαζονται ολες αυτες οι παπαριες, θα φοραω αντι για κρανος τραγιασκακι και θα χαζευω την φυση... συνταξιουχος θα εχω ολο τον χρονο... ειπαμε... δεν πιστευω να φτασω μεχρι εκει... αλλα λεμε...




    Τελικά είσαι κομπλεξικός.

    Εγώ δεν προσπάθησα να σου αλλάξω γνώμη ούτε σχολίασα την μηχανή σου. Αυτή σου άρεσε αυτή πήρες, όπως αντίστοιχα και εγώ πήρα αυτή που μου αρέσει και ικανοποιεί εμένα.
    Δυστυχώς όμως τα κόμπλεξ που κουβαλάς δεν σε αφήνουν να το δεις έτσι. Κρίμα.

    Και κάτι τελευταίο, επειδή εγώ δεν είμαι ναυτικός από τα 15 μου, και επειδή οδηγώ δίτροχα από τα 17 μου έχω πολύ περισσότερο από σένα πάνω σε μηχανές. Μπορεί να μην ξύνω, αλλά αυτό δεν είναι δείγμα μοτοσυκλετιστικής εμπειρίας και το κυριότερο παιδείας. Το ότι απλά οδηγούμε με διαφορετικό στυλ και διαφορετικές μηχανές δεν θα έπρεπε να σου λέει τίποτα. Αλλά μάλλον αυτά είναι ψιλά γράμματα, μοτοσικλέτα = ξύνω κάτω, όλοι οι άλλοι είμαστε άσχετοι παππούδες με τραγιάσκα….

    Δεν πειράζει όμως φίλε μου, μείνε στον μικρόκοσμο σου και άσε μας ήσυχους.


    Course captain?
    Second star to the right and straight on till morning...

  12. #72
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
    αυτό ήταν άσχετο
    είσαι εκτός θέματος μάγκα:rotflmao: :rotflmao:
    οχι, δεν ειμαι εκτος θεματος, απλα δε με καταλαβες. Δεν ειναι ολα για ολους αλλωστε

  13. #73
    Γυρολόγος Το avatar του/της m1ke
    Εγγραφή
    28/07/2003
    Μηνύματα
    389
    Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
    Εγώ λέω όλοι όσοι θέλουν να "πουλήσουν" πνεύμα πίσω από την ανωνυμία του πληκτρολογίου τους, γράφοντας με ύφος που face-to-face δεν θα τολμούσαν, να κάνουν χάρη στον εαυτό τους και να πάρουν τον ΠΟΥΛΟ.

    Επίσης όποιος έχει διαφορές με κάποιον άλλο δεν χρειάζεται να τις λύνει δημοσίως υπάρχουν και τα PM και οι σφαλιάρες άμα λάχει.

    Και ύστερα μας φταίνε οι mods.
    Mister OTTO το ξαναβάζω αυτό γιατί μάλλον σου διέφυγε.
    Triple 1050


  14. #74
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.787
    Άνθρωποι, άνθρωποι.... που είναι οι άνθρωποι;

    Προς τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός;

    Προς τι η αλληλοεξόντωση;

    Άνθρωποι άνθρωποι.... που είναι οι άνθρωποι;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #75
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Άνθρωποι, άνθρωποι.... που είναι οι άνθρωποι;

    Προς τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός;

    Προς τι η αλληλοεξόντωση;

    Άνθρωποι άνθρωποι.... που είναι οι άνθρωποι;
    min ton akoute re....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    nikolaki ase ton kosmo na ta vri re pou ta 8es ola isioma...

    exoume provlimata leme....:rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

Σελίδα 5 από 14 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2013, 19:09
  2. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2012, 14:14
  3. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2009, 19:57
  4. Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2007, 14:30
  5. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2007, 15:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF