Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 75

Θέμα: Σχόλια σε αγγελίες...

  1. #61
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Και πρώτη φορά ίσως που όρος της θερμοδυναμικής χρησιμοποιείται για υπαρξιακές αναζητήσεις σε ένα thread για αγγελίες μοτοσυκλετιστικών ειδών...

    Με την ευρύτερη έννοια βρε! Άνοιξε το μυαλό σου!
    Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον..

  2. #62
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.926
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Viper4 Προβολή μηνύματος
    Με την ευρύτερη έννοια βρε! Άνοιξε το μυαλό σου!
    Mυαλό είναι, όχι δεξί γκρίπ από VStrom να ανοίγει τέρμα...αλλά και τόσο να άνοιγε και πάλι θα έβρισκα τον όρο αδόκιμο επί του παρόντος.

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της foler
    Εγγραφή
    21/10/2009
    Μηνύματα
    263
    Για μενα τα σχολια πρεπει να επιτρεπονται...
    Εχω διαβασει σε πολλες αγγελιες παρατηρησεις οπως στο περιπου αυτο :
    "Σορρυ αν σου χαλαω την αγγελια, αλλα το μοτο ειναι πριν το 2007, απο το 2007 και μετα το ψαλιδι ειναι μαυρο"
    Σιγουρα βοηθαει...

  4. #64
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.029
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από foler Προβολή μηνύματος
    Για μενα τα σχολια πρεπει να επιτρεπονται...
    Εχω διαβασει σε πολλες αγγελιες παρατηρησεις οπως στο περιπου αυτο :
    "Σορρυ αν σου χαλαω την αγγελια, αλλα το μοτο ειναι πριν το 2007, απο το 2007 και μετα το ψαλιδι ειναι μαυρο"
    Σιγουρα βοηθαει...
    Λες αυτος που το πουλαει να μη το ξερει οτι ειναι μοντελο 2004 με αδεια 2006?

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της foler
    Εγγραφή
    21/10/2009
    Μηνύματα
    263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Λες αυτος που το πουλαει να μη το ξερει οτι ειναι μοντελο 2004 με αδεια 2006?
    Αυτος το ξερει εννοειται...
    Το θεμα ειναι να το μαθει και ο αγοραστης που μπορει να μην το γνωριζει....

  6. #66
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.029
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από foler Προβολή μηνύματος
    Αυτος το ξερει εννοειται...
    Το θεμα ειναι να το μαθει και ο αγοραστης που μπορει να μην το γνωριζει....
    Και ξαναγυρναμε παλι στη 1η μου απαντηση σε αυτο το θέμα
    "Αν δε λυπομαστε εμεις τα χρηματα που θα δωσουμε γιατι να τα λυπηθουν οι 'ξενοι'?"

  7. #67
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Και ξαναγυρναμε παλι στη 1η μου απαντηση σε αυτο το θέμα
    "Αν δε λυπομαστε εμεις τα χρηματα που θα δωσουμε γιατι να τα λυπηθουν οι 'ξενοι'?"
    Γιατί ρε φιλε δεν ειναι οτι ο αλλος δεν υπολογιζει τα χρηματα του,αλλα δεν εχει τις γνωσεις οπως εχουν πολλοι εδω μεσα και πολυ ευκολα μπορει να πιαστει κοροιδο.Εγω με το ματι μου πολλα πραγματα σε διαφορές μοντελων δεν τα γνωριζω αλλα με σχολια που θα δω θα βοηθηθω οπως π.χ με την διαφορα στα κτμ adventure στο χρωμα κεφαλης κτλπ.Μην ξεχνας οτι πολλα ατομα μπαινουν στο φορουμ για να μορφωθουν πανω στο θεμα μοτοσυκλετα,ενας απ αυτους ειμαι κι εγω.
    Την γνωμη μου λεω ετσι....

  8. #68
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από audioslave Προβολή μηνύματος
    Γιατί ρε φιλε δεν ειναι οτι ο αλλος δεν υπολογιζει τα χρηματα του,αλλα δεν εχει τις γνωσεις οπως εχουν πολλοι εδω μεσα και πολυ ευκολα μπορει να πιαστει κοροιδο.Εγω με το ματι μου πολλα πραγματα σε διαφορές μοντελων δεν τα γνωριζω αλλα με σχολια που θα δω θα βοηθηθω οπως π.χ με την διαφορα στα κτμ adventure στο χρωμα κεφαλης κτλπ.Μην ξεχνας οτι πολλα ατομα μπαινουν στο φορουμ για να μορφωθουν πανω στο θεμα μοτοσυκλετα,ενας απ αυτους ειμαι κι εγω.
    Την γνωμη μου λεω ετσι....
    σε αυτό που λες έχεις ενα τεράστιο δίκιο.....

    ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ.....

    επειδή μάλλον δεν πρόκειται για αγορά 50 - 100 ευρώ, αλλά κάποιων χιλιάδων, οφείλεις καταρχάς εσύ ο ίδιος να προστατέψεις τον εαυτό σου....

    θες να σου πω εναν - δύο τρόπους? βουαλά....

    μπορείς να κάνεις έρευνα στο ιντερνετ και να δεις τις διαφορές....

    αφού (καλώς ή κακώς τα σχόλια δεν επιτρέπονται - δεν το κρίνω αυτό) μπορείς να ανοίξεις θέμα (τόπικ) με τις διαφορές μοντέλων και να ζητάς έτσι έμμεσα βοήθεια από τους γνώστες....

    μπορείς να πάρεις τον πωλητή, να ζητήσεις τον αριθμό πλαισίου (αν στον δώσει ή όχι, άλλο θέμα) και να ρωτήσεις στον επίσημο, καθώς και για άλλα τυχόν θεματάκια της συγκεκριμένης μοτό .....

    ε? πως το βλέπεις?

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    σε αυτό που λες .......

    ΕΤΣΙ

    ε μην τα θελουμε κι ολα στο πιατο!

    βεβαια καπου ειπωθηκε οτι τωρα θελει και προυποθεση για να βαλεις αγγελια. δηλαδη τοσα ποστς δεν το θυμαμαι τωρα ακριβως. αν ειναι δυνατον αυτο να μεγαλωσει κι αλλο. δηλαδη να παει στα 200 ποστ και βαλε.

  10. #70
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από audioslave Προβολή μηνύματος
    Γιατί ρε φιλε δεν ειναι οτι ο αλλος δεν υπολογιζει τα χρηματα του,αλλα δεν εχει τις γνωσεις οπως εχουν πολλοι εδω μεσα και πολυ ευκολα μπορει να πιαστει κοροιδο.Εγω με το ματι μου πολλα πραγματα σε διαφορές μοντελων δεν τα γνωριζω αλλα με σχολια που θα δω θα βοηθηθω οπως π.χ με την διαφορα στα κτμ adventure στο χρωμα κεφαλης κτλπ.Μην ξεχνας οτι πολλα ατομα μπαινουν στο φορουμ για να μορφωθουν πανω στο θεμα μοτοσυκλετα,ενας απ αυτους ειμαι κι εγω.
    Την γνωμη μου λεω ετσι....
    Υπάρχου τόσες ενοτητες να μορφωθεις. Οι αγγελιες δεν ειναι μια απ' αυτες.

    Στην τελικη, το ζητημα εχει ξανασυζητηθει πολλακις στο παρελθόν. Δε χρειάζεται καθε τόσο να το ανακινουμε.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  11. #71
    Bladerunner Το avatar του/της siraxanz
    Εγγραφή
    17/07/2003
    Μηνύματα
    420
    Αν και είμαι υπέρ των σχολίων,

    αφού η διαχείρηση τα θεωρεί άκυρα,

    όταν βλέπουμε ότι κάποιος πάει να πέσει στην λούμπα με τα βρωμόνερα,

    υπάρχουν και τα πμ
    Τελευταία τροποποίηση από siraxanz; 12/05/2013 στις 10:29.
    ταξίδι νάναι και με καλή παρέα...ζητώ πολλά? :-)

  12. #72
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.671
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από siraxanz Προβολή μηνύματος
    Υπάρχουν και τα πμ
    τα pm δεν εξυπηρετούν κάτι, αν δηλαδή εγώ πουλάω φύκια για μεταξωτές κορδέλες, τι θα κάνεις εσύ, θα στείλεις μύνημα σε 10000 κόσμο ότι ο aristidisz γράφει βλακείες στην αγγελία του ;
    τεσπα, το θέμα νομίζω έχει εξαντληθεί, προσωπικά συμφωνώ με το να μη κουβεντιάζονται οι αγγελίες

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  13. #73
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    θα στείλεις μύνημα σε 10000 κόσμο ότι ο aristidisz γράφει βλακείες στην αγγελία του ;
    δεν χρειάζεται.......

  14. #74
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.923
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    τα pm δεν εξυπηρετούν κάτι, αν δηλαδή εγώ πουλάω φύκια για μεταξωτές κορδέλες, τι θα κάνεις εσύ, θα....
    .... κανεις αναφορα σε καποιο διαχειριστη την αγγελια που ειδες και μυριζεσαι οτι ο τυπος πουλαει φυκια για μεταξωτα στρνγκακια, εξηγωντας του και τί ειναι το μεμπτο που βλεπεις γιατι αν ειναι καποια λεπτομερεια αυτος μπορει να μην την αντιληφθει, κι απο κει και περα στοκος δεν ειναι ο διαχειριστης.
    Μπορει να ποσταρει ο αντμιν ενα σχολιο μεσα στην αγγελια ζητωντας μια διευκρινηση που θα ξεκαθαρισει το τοπιο με τετοιο τροπο που να μη δημιουργηθει θεμα μεταξυ του πωλητη και "αγανακτισμενων" μελων, συνηγορων του μοτοπολιτη.
    Μπορει να του στειλει ενα πμ λεγοντας του 2 λογακια, κατι το οποιο εμεις δε θα το μαθουμε ποτε.
    Στις πιο ακραιες περιπτωσεις φευγει νυχτα η αγγελια κι ας ανοιξει μετα thread ο πωλητης να παραπονεθει (το οποιο λογικα κι αυτο νυχτα θα φυγει πιθανοτατα μαζι με τον πωλητη).

    Διαχειριστης δεν ειμαι, κι ουτε εχω και παρτιδες ή εχω κουβεντιασει ποτε κατι περι αγγελιων με καποιον απο αυτους, αλλα σιγουρα δεν ειναι ουτε τοσο χαζοι, ουτε τοσο στα @@ τους που να μην τους καει καρφακι αν καποιος πει οτι πουλαει R6 του 2008 και στη φωτο εχει ενα zundapp που εχει γραψει στο ντεποζιτο με μαρκαδορο "ΡΩΕΞΙ".

    Κι ακομα πιο προσωπικη εκτιμηση, πιστευω οτι οπως και τον καθε φυσιολογικο ανθρωπο θα τον ενοχλησει να πιαστει κοροιδο ενας συνανθρωπος του, το ιδιο θα ενοχλησει και καποιον μοντ αν πιαστει κοροιδο, εστω απο δικη του βλακεια, καποιο μελος. Κι ας μην το δηλωνουν ισως τοσο φανερα, πιστευω πως θα ενοχληθουν ιδιαιτερα και δε θα πουν "Ας προσεχε..."...

    Απλα τα σχολια δεν ειναι λυση και πιο πολλα προβληματα μπορουν να δημιουργησουν παρα να λυσουν.

    In mod(s) we trust λοιπον

    Αναφορα αν κατι μας βρωμαει απατη (οχι οτι το βρηκαμε φθηνοτερα στο μαγαζι ενος μαλαισιανου στο ebay) κι αυτοι που εχουν την "εξουσια" εχουν και την "ευθυνη" να πραξουν οπως καταλαβαινουν/οριζει η επισημη γραμμη του φορουμ απο πλευρας διαχειρισης κλπ.

    ΥΓ. Δεν παει σε σενα Αριστειδη.

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    .... κανεις αναφορα σε καποιο διαχειριστη την αγγελια που ειδες και μυριζεσαι οτι ο τυπος πουλαει φυκια για μεταξωτα στρνγκακια, εξηγωντας του και τί ειναι το μεμπτο που βλεπεις γιατι αν ειναι καποια λεπτομερεια αυτος μπορει να μην την αντιληφθει, κι απο κει και περα στοκος δεν ειναι ο διαχειριστης.
    Μπορει να ποσταρει ο αντμιν ενα σχολιο μεσα στην αγγελια ζητωντας μια διευκρινηση που θα ξεκαθαρισει το τοπιο με τετοιο τροπο που να μη δημιουργηθει θεμα μεταξυ του πωλητη και "αγανακτισμενων" μελων, συνηγορων του μοτοπολιτη.
    Μπορει να του στειλει ενα πμ λεγοντας του 2 λογακια, κατι το οποιο εμεις δε θα το μαθουμε ποτε.
    Στις πιο ακραιες περιπτωσεις φευγει νυχτα η αγγελια κι ας ανοιξει μετα thread ο πωλητης να παραπονεθει (το οποιο λογικα κι αυτο νυχτα θα φυγει πιθανοτατα μαζι με τον πωλητη).

    Διαχειριστης δεν ειμαι, κι ουτε εχω και παρτιδες ή εχω κουβεντιασει ποτε κατι περι αγγελιων με καποιον απο αυτους, αλλα σιγουρα δεν ειναι ουτε τοσο χαζοι, ουτε τοσο στα @@ τους που να μην τους καει καρφακι αν καποιος πει οτι πουλαει R6 του 2008 και στη φωτο εχει ενα zundapp που εχει γραψει στο ντεποζιτο με μαρκαδορο "ΡΩΕΞΙ".

    Κι ακομα πιο προσωπικη εκτιμηση, πιστευω οτι οπως και τον καθε φυσιολογικο ανθρωπο θα τον ενοχλησει να πιαστει κοροιδο ενας συνανθρωπος του, το ιδιο θα ενοχλησει και καποιον μοντ αν πιαστει κοροιδο, εστω απο δικη του βλακεια, καποιο μελος. Κι ας μην το δηλωνουν ισως τοσο φανερα, πιστευω πως θα ενοχληθουν ιδιαιτερα και δε θα πουν "Ας προσεχε..."...

    Απλα τα σχολια δεν ειναι λυση και πιο πολλα προβληματα μπορουν να δημιουργησουν παρα να λυσουν.

    In mod(s) we trust λοιπον

    Αναφορα αν κατι μας βρωμαει απατη (οχι οτι το βρηκαμε φθηνοτερα στο μαγαζι ενος μαλαισιανου στο ebay) κι αυτοι που εχουν την "εξουσια" εχουν και την "ευθυνη" να πραξουν οπως καταλαβαινουν/οριζει η επισημη γραμμη του φορουμ απο πλευρας διαχειρισης κλπ.
    Εξαιρετική τοποθέτηση, ειλικρινά...



    Δε θα μπορούσε να υπάρξει καλύτερη "ερμηνευτική εγκύκλιος" για τους κανόνες των αγγελιών.


Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2007, 12:48
  2. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2006, 08:20
  3. Καλημερα Σε Ολο Το Μοτο...............
    από sozos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 13:32
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 18:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF