Σελίδα 5 από 61 ΠρώτοΠρώτο 123456789101555 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 908

Θέμα: ΧΤ 660 Ζ Part II

  1. #61
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Και συμπληρώνω στα παραπάνω...

    Να δώσω ένα σκασμό λεφτά για να μου σπάσουν το μηχανάκι πάνω στα δυναμόμετρα ώστε να μου φτιάξουν ένα χάρτη που θα είναι στο περίπου

    δεν το κάνω ούτε θα το έκανα ποτέ

    ακόμα και αν μου το είχαν χαρίσει

    και η μεγαλύτερη απόσταση που έκανα ήταν μέχρι το προπατζίδικο της γειτονιάς μου.

    Νομιζω η DNA δινει και χαρτη για το stageII, αξιζει να το ρωτησει οποιος ενδιαφερεται.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  2. #62
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.775
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    Νομιζω η DNA δινει και χαρτη για το stageII, αξιζει να το ρωτησει οποιος ενδιαφερεται.
    Το ξέρω αλλά μπορώ να φορτώνω χάρτες που έχουν φτιαχτεί σε άλλα μηχανάκια με άλλες συνθήκες?

    Μάλλον σαν βάση θα χρησιμοποιείτε ο χάρτης που δίνει η dna. Τις ρυθμίσεις του σίγουρα θα τις χρειάζεται έτσι δεν είναι?
    Sent from me using a computer.

  3. #63
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Το ξέρω αλλά μπορώ να φορτώνω χάρτες που έχουν φτιαχτεί σε άλλα μηχανάκια με άλλες συνθήκες?

    Μάλλον σαν βάση θα χρησιμοποιείτε ο χάρτης που δίνει η dna. Τις ρυθμίσεις του σίγουρα θα τις χρειάζεται έτσι δεν είναι?
    Πιθανον, αλλα θα το εμπιστευομουνα γιατι υποθετω οτι εχει γινει απο σοβαρους ανθρωπους. Τα DNA φιλτρα ειναι ισως το μαναδικο πραγμα που φτιαχνει η χωρα και ειναι αναγνωρισμενο παγκοσμια, μετα το μουσακα. Ο χαρτης τους πιστευω οτι θα ειναι αναλογης ποιοτητας. Μικροαλλαγες μπορει να θελει (και για καλο και για κακο θα περνουσα και μια φουλ-γκαζι με 4η 5η σε ενα δυναμομετρο*), αλλα το αποκλειω να βρισκεται εκτος οριων απολυτης ασφαλειας του κινητηρα. Αν παλι η καυσαναλυση δειξει κατι, θα ειναι ψιλα γραμματα που θα μπορεις με λαπτοπ να σιαξεις.


    * Και ενα περασμα με 4η και ψιλο-δυνατο φρενο στο δυναμομετρο, ετσι ωστε να την ψιλο-ακουει ο κινητηρας, με σιγα ανοιγομενο γκαζι ετσι ωστε στο περιπου οι στροφες απο μιν σε μαχ να αντιστοιχουν σε αντιστοιχο ανοιγμα γκαζιου. Αυτο βοηθαει πολυ στο laptop work.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  4. #64
    ρε DAKAR λεμε..... Το avatar του/της leontheprof
    Εγγραφή
    02/06/2011
    Μηνύματα
    109
    Επιτελους σημερα το καβαλησα, αλλα εκανα μονο ενα τετραγωνο σε κινηση και με τον πωλητη απο πισω...δηλαδη εκανα μια τρυπα στο νερο..

    Τεσπα οι εντυπωσεις μου απο το ΛΙΓΟ που το εκανα βολτα ειναι οι εξης (αναμενομενες και πολυακουσμενες ολες)


    (Παμε στα αρνητικα)
    1. Δεν ειχε αυτο το "νευρο" που ηθελα η μηχανη, δλδ ανεβαζε στροφες οχι τοσο γρηγορα οσο θα ηθελα..το θελα πιο νευρικο..γενικα δε το ενιωθα οτι θα το επαιρνα και θα εκανα μπατιλικια (εχω θεμα με τα μπατιλικια..μιλαμε για 1η...2α....αι και λιγο 3η..)
    2. Ειχε ψιλομαπα θορυβο......κατι που φτιαχνεται πολυ ευκολα.

    Θετικα
    1. Ητανε και γαμω τα ψηλα μηχανακια..(εμενα μου αρεσει πολυ που ειναι ψηλο γι αυτο το βαζω στα θετικα)
    2. Μου αρεσει που τα οργανα ειναι σχετικα μακρια απο μενα..σε κανει να νιωθεις οτι ειναι μεγαλη μηχανη..
    3. Μου φανηκε παναλαφρη..ουτε που θα σκεφτομουν οτι ειναι 200 κιλα...βεβαια δεν την σηκωσα ποτε απ το πατωμα.)
    4. Δε μπορουσα να καταλαβω αμα αλλαξα ταχυτητα η οχι..ΤΟΣΟ βουτυρο το σασμαν.

    Αυτα στο 1 τετραγωνο που μπορεσα και το οδηγησα λιγο δικαβαλος.

    Παντως θα το ψαξω λιγο παραπανω και αν οντως μπορει να διορθωθει λιγο το θεμα με το "νευρο" οπως εχει ξαναειπωθει και γινει λιγο πιο νευρικο (τι σκατα μονοκιλυνδρο ειναι)..την αλλη βδομαδα θα μου λετε καλοριζικο!

  5. #65
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από leontheprof

    Παντως θα το ψαξω λιγο παραπανω και αν οντως μπορει να διορθωθει λιγο το θεμα με το "νευρο" οπως εχει ξαναειπωθει και γινει λιγο πιο νευρικο (τι σκατα μονοκιλυνδρο ειναι)..την αλλη βδομαδα θα μου λετε καλοριζικο!
    Συμφωνα με σοφια των φορουμ, αν βγαλεις απλα το snorkel εισαγωγης στο φιλτροκουτι κερδιζεις λιγο νευρο και ειναι τσαμπα.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  6. #66
    ρε DAKAR λεμε..... Το avatar του/της leontheprof
    Εγγραφή
    02/06/2011
    Μηνύματα
    109
    Αν θυμαμαι καλα ειπωθηκε οτι και after market εξατμιση να βαλεις (ελευθερας) θα κερδισεις λιγο νευρο...
    Δεν εχω πειραξει ποτε μηχανη ουτε εχω εχω σκασει ποτε ενα καρο λεφτα για εξτρα αλλα αν ειναι να δυναμωσει το μοτερ και να την κανει πιο αγριμι χαλαλι και τα DNA και τα PC και ολα..

  7. #67
    ρε DAKAR λεμε..... Το avatar του/της leontheprof
    Εγγραφή
    02/06/2011
    Μηνύματα
    109
    Περασε τοσος καιρος και ακομα ενα σοβαρο test drive δε το εχω κανει, τοσο δυσευρετο πια, οπως και να χει την αλλη βδομαδα λογικα θα το ανταλλαξω με το δικο μου, ελπιζω να μη το μετανιωσω αν και με τοσα αρνητικα που διαβαζω οτι εχει...εγω μονο θετικα θα βρισκω...

    Μολις το παρω ετοιμαστειτε να μου δειξετε τις...δυνατοτητες του!

  8. #68
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.775
    Αρχικά δημιουργήθηκε από leontheprof
    Περασε τοσος καιρος και ακομα ενα σοβαρο test drive δε το εχω κανει, τοσο δυσευρετο πια, οπως και να χει την αλλη βδομαδα λογικα θα το ανταλλαξω με το δικο μου, ελπιζω να μη το μετανιωσω αν και με τοσα αρνητικα που διαβαζω οτι εχει...εγω μονο θετικα θα βρισκω...

    Μολις το παρω ετοιμαστειτε να μου δειξετε τις...δυνατοτητες του!
    Καλύτερα να το οδηγήσεις πριν το πάρεις.
    Sent from me using a computer.

  9. #69
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Ρε μην με μπριζωνετε μεσημεριατικα!
    Πότε θα καταλαβετε ρε οτι το μηχανακι ειναι το δευτερευον της υποθεσης?
    Καβαληστε ρε οτι εχετε και ταξιδεψτε για να ξανοιξει λιγο το ρημαδι το μυαλο σας...
    Καθεστε και κοκκορομαχειτε για δυο-τρια αλογα και πεντε-δεκα κιλα πανω κατω...
    Ξυπνηστε ρεεεεε!
    (και δεν εσφιξαν καλα οι ζεστες ακομα!:rotflmao: )
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  10. #70
    ρε DAKAR λεμε..... Το avatar του/της leontheprof
    Εγγραφή
    02/06/2011
    Μηνύματα
    109
    Δε μπορω να βρω να το οδηγησω, really! Αφου παω να κανω τον υποψηφιο αγοραστη στο μαγαζι και μου λεει ο αλλος.."Φιλε..μια βολτα το τετραγωνο και εγω απο πισω" Αι καλα..μεχρι να βρω να το κανω test ride θα μου εχει φυγει η καψα

    Daz μη μου λες κι εσυ τετοια τωρα, μη με κρεμας ετσι, εχω διαβασει ολα τα posts σου για το μηχανακι, εκει πια που τα εχωνες στο tenere to 1200 γελουσα κατω απ τα μουστακια μου. Δε πειραζει, οσο με πληγωνετε τοσο με πορωνετε
    ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΟΣΟ ΣΚΑΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ.
    Λοιπον κερναω καφε, τυροπιτα, μπουγατσα και παγωτο σε οποιον καλοθελητη...



    Ρε Vstrommer εχεις δικο μωρε αλλα να....ξερεις....δε θα με χαλουσε και λιγο αυτο...αχ να χα κι εκεινο..ισω κι αυτο...οχι πως κανει τρελη διαφορα αλλα να μωρε...

  11. #71
    Αρχικά δημιουργήθηκε από leontheprof
    Δε μπορω να βρω να το οδηγησω, really! Αφου παω να κανω τον υποψηφιο αγοραστη στο μαγαζι και μου λεει ο αλλος.."Φιλε..μια βολτα το τετραγωνο και εγω απο πισω" Αι καλα..μεχρι να βρω να το κανω test ride θα μου εχει φυγει η καψα

    Daz μη μου λες κι εσυ τετοια τωρα, μη με κρεμας ετσι, εχω διαβασει ολα τα posts σου για το μηχανακι, εκει πια που τα εχωνες στο tenere to 1200 γελουσα κατω απ τα μουστακια μου. Δε πειραζει, οσο με πληγωνετε τοσο με πορωνετε
    ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΟΣΟ ΣΚΑΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ.
    Λοιπον κερναω καφε, τυροπιτα, μπουγατσα και παγωτο σε οποιον καλοθελητη...



    Ρε Vstrommer εχεις δικο μωρε αλλα να....ξερεις....δε θα με χαλουσε και λιγο αυτο...αχ να χα κι εκεινο..ισω κι αυτο...οχι πως κανει τρελη διαφορα αλλα να μωρε...

    Ρε φίλε, πραγματικά μένω έκπληκτος… τόσες μέρες παρακαλάς για ένα test ride και κανείς εδώ μέσα δεν προθυμοποιείται… πραγματικά με κάτι τέτοια αναρωτιέσαι αν αυτό που εννοούσαμε ως έννοια πολλά χρόνια πριν λέγοντας «μοτοσικλετιστής» υφίσταται ακόμα, όπως ακόμα και το νόημα ύπαρξης των forum. Είμαι γραμμένος στο forum περίπου 10 χρόνια, έχω κάνει ελάχιστα post και εξαιτίας αυτής της κατάστασης με κάνεις να γράψω μετά από τόσο καιρό. Στείλε μου π.μ. με το τηλέφωνό σου και που μένεις για να κανονίσουμε για το test ride.
    Χρήστος

  12. #72
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από black-eye
    Ρε φίλε, πραγματικά μένω έκπληκτος… τόσες μέρες παρακαλάς για ένα test ride και κανείς εδώ μέσα δεν προθυμοποιείται… πραγματικά με κάτι τέτοια αναρωτιέσαι αν αυτό που εννοούσαμε ως έννοια πολλά χρόνια πριν λέγοντας «μοτοσικλετιστής» υφίσταται ακόμα, όπως ακόμα και το νόημα ύπαρξης των forum. Είμαι γραμμένος στο forum περίπου 10 χρόνια, έχω κάνει ελάχιστα post και εξαιτίας αυτής της κατάστασης με κάνεις να γράψω μετά από τόσο καιρό. Στείλε μου π.μ. με το τηλέφωνό σου και που μένεις για να κανονίσουμε για το test ride.
    Χρήστος
    Πριν πολλα χρονια ...

    Ηξερες πολλους παλιους μοτοσυκλετιστες που θα εδιναν το μηχανακι τους για test ride σε αγνωστους ..????

  13. #73
    Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
    Πριν πολλα χρονια ...

    Ηξερες πολλους παλιους μοτοσυκλετιστες που θα εδιναν το μηχανακι τους για test ride σε αγνωστους ..????
    Ναι. Άλλοστε αφού σου λέει ότι θα σου δώσει το δικό του ... τι φοβάσαι, μήπως είναι πιο γκαζιάρης και σου ξεφύγει με την ανυπολόγιστα μεγαλύτερης αξίας μοτοσυκλέτας σου;

  14. #74
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από black-eye
    Ναι. Άλλοστε αφού σου λέει ότι θα σου δώσει το δικό του ... τι φοβάσαι, μήπως είναι πιο γκαζιάρης και σου ξεφύγει με την ανυπολόγιστα μεγαλύτερης αξίας μοτοσυκλέτας σου;
    Ναι.....

    Η μπορει να μου το τρακαρει και να μην εχει λεφτα να το φτιαξει....


    Η... η... η...

    Το ποσο ανυπολογιστη ειναι η αξια της μοτο ανεξαρτητως κυβικων αστο να το κρινει η τσεπη του καθενος.....

    Το να θες να δωσεις το μηχανακι σου για τεστ ειναι δικαιωμα σου.....

    Το υφακι που χρησιμοποιεις ομως για τους υπολοιπους που δεν ασπαζονται την γνωμη σου δεν ειναι σωστο....!!!





    ΥΓ

    leontheprof γενικα μιλαω και ελπιζω να μην υπαρχει παρεξηγηση ....


  15. #75
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    χαλαρωστε λιγο..........
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 5 από 61 ΠρώτοΠρώτο 123456789101555 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. βοηθεια για ΧΤ 660
    από kawasaki ZX-12 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2005, 10:01
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2005, 15:16
  3. περί βελτιώσεων ο λόγος - ΧΤ 660
    από gspir στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2004, 12:45
  4. Χτ 660
    από dep στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2004, 12:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF