Σελίδα 5 από 15 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 217

Θέμα: Με δάγκωσε σκύλος ενώ οδηγούσα

  1. #61
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Ναι αμέ και συνήθως πιάνει, αλλά υπάρχουν κι εξαιρέσεις (βλ. προηγ. ποστ). Και τρέχουν ρε πστμ τα γ@μημεν@, τρέχουν πολύ και δεν ακολουθούν παρά τον συντομότερο δρόμο.
    οσες φορες εχω ανοιξει γκαζι ολα μα ολα εχουν φοβηθει.σε αντιθεση με την κορνα που τα περισσοτερα τσαντιζονται..
    εδω στην γειτονια ειμαστε τιγκα στα σκυλια και δυστυχως πολλα αδεσποτα...
    στην χειροτερη αν δω οτι ορμαει και δεν πιανει κατι αλλο μπορει να δωσω κλωτσια αλλα οχι με να του σπασω τα μουτρα,απλα να την ακουσει λιγο..
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  2. #62
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Κι εγώ στ' Άγραφα εντουράδικη φόραγα, αλλά την άρπαξε μαζί με την φτέρνα και την τραβολόγαγε. Εκεί να δεις το DR να οργώνει.... τι Μπέργκους και ΚΤΜ και πράσινα άλογα, DR rulezz λέμε.
    ΔΕν ξερω πόσο ευκολο (ή εφικτό καν) είναι στην άσφαλτο αλλα στα χώματα απλα κιαλάρεις τα σκυλια μερικα μετρα πριν, γυρνας κατα πάνω τους το μηχανακι σουζαριστός και καθαρίζεις για παρτη σου καθως και για τους υπόλοιπους που ακολουθούν...
    (πιαθνόν να θεωρούν ότι υπάρχουν πολύχρωμες αρκούδες που σηκώνονται όρθιες και μαρσαρουν..)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  3. #63
    Εγώ πάντως σε παρόμοιες καταστάσεις ανεβαίνω με τα γόνατα στη σέλα και φεύγω σουζαριστός.

  4. #64
    Μ'αρέσει που δεν υπάρχει μέση οδός ούτε εδώ, υπάρχει το ένα άκρο, της λατρείας του ιερού κόπρου και το άλλο, του σφαγέα του ιερού κόπρου.

    Το τι ψυχολογικά μπορεί να σκοτίζουν το κάθε σκυλί και γιατί νομίζει ότι οφείλει να δαγκώνει ειλικρινά δεν με νοιάζει. Αλλά ανάμεσα στην δική μου ακεραιότητα και υγεία και την ακεραιότητα και υγεία του όποιου επιθετικού αδέσποτου ή μη, δεν θα το σκεφτώ δεύτερη φορά. Αν μπορώ να φύγω θα φύγω, αν δεν μπορώ θα του πάρει ο κατά τρούπην γεροδιάολος ότι προλάβει. Το σφάξε με κοπρίτη ν'αγιάσω δεν ξέρω γιατί καλούμεθα να το εφαρμόσουμε στο όνομα της ζωοφιλίας. Δεν είναι ζωόφιλος όποιος κάθεται να τον δαγκώσει απρόκλητα ένας σκύλος, μάλλον ανόητος είναι.

  5. #65
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.375
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Κι εγώ αυτό ακριβώς έκανα το 2006 μετά από μια συναντηση τότε, στο Δελεαρ.. ο σκύλος που πριν 10' ήταν διπλα μου και του χάιδευα το λαιμό, με το που με είδε καβάλα αρχισε να γαυγίζει και να μου ορμάει... Σταμάτησα για να του μιλήσω και με κέρασε 7 τρύπες στη γάμπα... εκανα ενα μηνα να περπατήσω σαν άνθρωπος... δεν τον πρόλαβα τον κοπρίτη να του δαγκώσω κι εγώ το μπουτι...

    "Χαλασες" και εσύ ή μου φάνηκε;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  6. #66
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Πριν 4 χρόνια, Λυκόβρυση, με τη μηχανή να ρολάρει για σταμάτημα σε φανάρι, πιάνω με την περιφερειακή όραση κάτι μαύρο να έχρεται προς την πλευρά μου από το πεζοδρόμιο, μέχρι που να γυρίσω μου είχε αρπάξει την γάμπα, ούτε γαυγίσματα ούτε τίποτα, εμφανίστηκε από το πουθενά, δάγκωσε και το πούλο, ο κόπρος ninja... βλέπω ότι μου είχε σκίσει το τζιν απλά και συνεχίζω μέχρι που πάω να πατήσω φρένο και το πόδι κάνει κλατς-κλατς μέσα στο παπούτσι, σταματάω και στάζουν αίματα, με είχε φιλοδωρήσει με τέσσερις ωραιότατες τρυπάρες οι δύο εκ των οποίων ήταν πολύ ανοιγμένες γιατί τράβηξα το πόδι μου και μπλόκαρε στα δόντια του... ε μετά τα κλασσικά, οροί, αντιτετανικά και παπαριές, το ζόρι ήταν ότι κανονικά ήθελε ράματα αλλά ποτέ δεν ράβουν πληγές από δαγκώματα λέει γιατί παίζει να μολυνθούν... ακόμα έχω τα σημαδια από το μαλακόσκυλο...

  7. #67
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Πριν 4 χρόνια, Λυκόβρυση, με τη μηχανή να ρολάρει για σταμάτημα σε φανάρι, πιάνω με την περιφερειακή όραση κάτι μαύρο να έχρεται προς την πλευρά μου από το πεζοδρόμιο, μέχρι που να γυρίσω μου είχε αρπάξει την γάμπα, ούτε γαυγίσματα ούτε τίποτα, εμφανίστηκε από το πουθενά, δάγκωσε και το πούλο, ο κόπρος ninja... βλέπω ότι μου είχε σκίσει το τζιν απλά και συνεχίζω μέχρι που πάω να πατήσω φρένο και το πόδι κάνει κλατς-κλατς μέσα στο παπούτσι, σταματάω και στάζουν αίματα, με είχε φιλοδωρήσει με τέσσερις ωραιότατες τρυπάρες οι δύο εκ των οποίων ήταν πολύ ανοιγμένες γιατί τράβηξα το πόδι μου και μπλόκαρε στα δόντια του... ε μετά τα κλασσικά, οροί, αντιτετανικά και παπαριές, το ζόρι ήταν ότι κανονικά ήθελε ράματα αλλά ποτέ δεν ράβουν πληγές από δαγκώματα λέει γιατί παίζει να μολυνθούν... ακόμα έχω τα σημαδια από το μαλακόσκυλο...
    Οι ουλές γοητεύουν τις γυναίκες

    Το επιστημονικό εύρημα είναι ότι οι άνδρες είναι κατά 6% ακόμα πιο γοητευτικοί αν έχουν ουλές ..........


    http://www.oneman.gr/keimena/men_s_o...cle1492574.ece

  8. #68
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    οσες φορες εχω ανοιξει γκαζι ολα μα ολα εχουν φοβηθει.σε αντιθεση με την κορνα που τα περισσοτερα τσαντιζονται..
    εδω στην γειτονια ειμαστε τιγκα στα σκυλια και δυστυχως πολλα αδεσποτα...
    στην χειροτερη αν δω οτι ορμαει και δεν πιανει κατι αλλο μπορει να δωσω κλωτσια αλλα οχι με να του σπασω τα μουτρα,απλα να την ακουσει λιγο..

    Συνήθως πιάνει. Με το Tuono πχ πιάνει ΠΑΝΤΑ* σε οτι ζώο το έχω κάνει, ακόμα και σε ένα ταύρο στα Δερβενοχώρια.
    Με άλλα ήσυχα μηχανάκια, δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Ασε που αν καβαλάς scooter δεν παίζει η ξερογκαζιά

    * εξαιρείται ένα μουλάρι κάπου μετά το Χαλίκι στην Ήπειρο, που μας έκλεινε τον δρόμο. 10 μηχανές βαράγαμε κόφτες, στα @@ του.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  9. #69
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.789
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Οι ουλές γοητεύουν τις γυναίκες

    Το επιστημονικό εύρημα είναι ότι οι άνδρες είναι κατά 6% ακόμα πιο γοητευτικοί αν έχουν ουλές ..........


    http://www.oneman.gr/keimena/men_s_o...cle1492574.ece

    "Ήμουν τυφλός κι ανέβλεψα". Έτσι μου λύθηκε η απορία για τις επιτυχίες που έχω στις γυναίκες. Ουλές και παράσημα από τα τουμπίδια ουκ ολίγες. Ηθικόν δίδαγμα: Ο vaska είναι γοητευτικός.


    Από σκύλους και κλωτσιές, τράβα τράβα, κοίτα που έφτασε.

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  10. #70
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    ουτε σφαξιμο ουτε τιποτα
    αντε καμμια κλωτσια
    εναλλακτικα pepper spray
    σταματαει και αρκουδες..........









    *μου χει τυχει και ξερω

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.235
    Εμενα μια φορα στην Ψαθα με ειχανε ακινητοποιησει 5 σκυλια.

    Ητανε γυρω μου, γαβγιζαν και γρυλιζαν δειχνοντας τα δοντια τους (ειχα χεστει πανω μου), και αυτο που καθοταν μπροστα στη μηχανη και δεν με αφηνε να φυγω ειχε δαγκωσει το μπροστα λαστιχο και κουναγε το τιμονι περα δωθε. Οι περαστικοι μου φωναζαν να τα κλωτσησω και να φυγω αλλα ποιο απο τα 5 (που βρισκοντουσαν σε αποσταση μισου μετρου απ τη μηχανη) να πρωτοκλωτσησω;;
    Τελικα τη λυση την εδωσε η κοπελα μου η οποια ειχε σκυλο.
    Ετσι οπως καθοταν πανω στη μηχανη, εσκυψε, και προσποιηθηκε οτι επιασε κατι απο κατω.
    Αυτο το "κατι" (τιποτα) που επιασε το πεταξε μακρυα. Τα σκυλια ετρεξαν να το πιασουν και ετσι μπορεσαμε και φυγαμε.
    Βεβαια, ενα σκυλι μας ξαναπρολαβε στο πλαι (απ τα αριστερα), ετοιμο να δαγκωσει, ε, και τοτε εισεπραξε τον κλωτσο του.

  12. #72
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2011
    Μηνύματα
    320
    Σήμερα..

    "Η Παγκόσμια Ημέρα Αδεσπότων Ζώων καθιερώθηκε με πρωτοβουλία των ολλανδικών φιλοζωικών οργανώσεων το 2010 για την ευαισθητοποίηση της διεθνούς κοινότητας σχετικά με την τύχη των 600 εκατομμυρίων αδέσποτων ζώων που υπολογίζεται ότι διαβιούν υπό άθλιες συνθήκες στον πλανήτη μας. Οι φιλοζωικές οργανώσεις καλούν τον καθένα μας να υιοθετήσει ένα ζώο ή να συνδράμει προγράμματα και καμπάνιες για την προστασία τους.

    Η 4η Απριλίου επιλέχθηκε ως Παγκόσμια Ημέρα Αδεσπότων Ζώων για τρεις λόγους:

    Χρονικά είναι ακριβώς στο μέσο της 4ης Οκτωβρίου, που γιορτάζεται ως Παγκόσμια Ημέρα των Ζώων.
    Είναι ευκολομνημόνευτη ημερομηνία (4/4).
    Δεν υπάρχει κάποια άλλη άξια λόγου εορτή την ημέρα αυτή."


    ΠΗΓΗ: http://www.sansimera.gr/worldays/221#ixzz2xvDung4e


    Καμία αντίρρηση .
    Αφού όμως πρώτα περιθάλψουμε-προστατέψουμε άστεγους , τσιγγανάκια , πρεζάκια και λοιπούς αναξιοπαθούντες γιατί …. Κανενός ζώου (μα κανενός) η ζωή δεν αξίζει περισσότερο από την ζωή οποιουδήποτε ανθρώπου!
    Αδέσποτο ροτβαιλοειδές απέκοψε , ναι έκοψε τον γλουτό μιας κοπελίτσας ,οικιακής βοηθού , που είχε βγάλει βόλτα στο καροτσάκι του , το μωρό της οικογένειας , ευτυχώς δεν επιτέθηκε και στο μωρό..
    Πριν περίπου τρία χρόνια στην γειτονιά μου.

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    991
    Όσοι περνάνε από Πανόρμου (στην αρχή της από Κηφισιάς πλευρά) θα έχουν δει έναν κοπράκο που αράζει έξω από το Ποτοπωλείο.. είναι θαμώνας εκεί κανονικά. Περνάω συχνά από εκεί, αλλά ακόμα δεν έχουμε γίνει φίλοι ούτε μπορώ να καταλάβω το πως λειτουργεί. Πεζός πχ δεν τρέχει κάστανο.. αν είσαι με μοτό πραγματικά πρέπει να δεις τις συναστρίες και τους ανάδρομους πλανήτες για να βγάλεις άκρη! Μπορεί να σε κυνηγήσει, μπορεί και όχι. Μπορεί να τον ενοχλήσει η δυνατή εξάτμιση του μπροστινού και να τον πάρει στο κατόπι, μπορεί να του τη βαρέσει η ησυχία του δικού μου και να μου την πέσει.
    Η λύση; Αναμονή.. μέχρι να ανοίξει ο δρόμος μπροστά και να μην δώσω περιθώριο "επίθεσης". Εναλλακτικά σε περίπτωση που πήζει ο δρόμος, χρησιμοποιώ αμάξι ως ασπίδα.
    Αλλά θα συμφωνήσω πως αν τεθεί θέμα "εγώ ή αυτός", η αντίδραση θα είναι βάσει των κανόνων που παίζουν στο ζωικό μας βασίλειο από την αρχή του χρόνου..

  14. #74
    Μέλος Το avatar του/της chris4204
    Εγγραφή
    14/05/2013
    Μηνύματα
    75
    Όπως αναμενόταν όλοι λίγο πολύ έχουμε κακές εμπειρίες από αδέσποτα. Απλά άλλο κάποιος να αναγκαστεί και άλλο να το λέει γεμάτος μαγκιά και περηφάνια ότι πάντα κτυπάει τα αδέσποτα με τις μπότες του. Μαγκιά κλανιά λέω εγώ και δεν διαφέρει από κάτι γελοίους που προσπαθούν να πατήσουν γάτες με τα αυτοκίνητα και το καταφέρνουν καμία φορά.

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Πριν κατι καιρους ειμαι με ενα φιλαρακο διακαβαλο οτι τον εχω παρει απο το νοσοκομειο ειχε κανει κατι ραμματα(καραμανδανειο) και καποια στιγμη μπροστα μας βλεπω 1 σκυλο ιδιαιτερα μεγαλο μεχρι λοιπον να φτασω κοντα πεταγονται απο τα χορτα καμια 10αρια ακομα και ειναι ολα μες στην μεση του δρομου μου φωναζει ο φιλος μ@#!!@α δεν ξερω τι θα κανεις τα φοβαμαι πολυ τα σκυλια..ΚΡατησου του λεω και το σηκωνω μια λαμπαδα πουλια εγιναν τα σκυλια..:a44:

    Υ.γ.Παλι καλα που δεν εμεινε κανενα μες την μεση γιατι θα πηγαιναμε παρεα στο νοσοκομειο μετα..

Σελίδα 5 από 15 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κλήση με φώτο
    από flavor στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 17:11
  2. Σχετικα με τις φωτοκλησεις!
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 10:17
  3. Suzuki με V-2... DESMO !!!!!
    από SeNNinhA στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 11:28
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 08:22
  5. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 16:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF