Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 66 από 66

Θέμα: Ο μαστορας ειναι μπινες! Εγω τι μπορω να κανω????

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.531
    πρωτα ριχνεις μια ματια στις ασφαλειες
    και μετα πας στο μαστορα και με οση ευγενεια σου εχει απομεινει αλλα επιτακτικα του ζητας να ξαναελεγξει την τοποθετηση που ο ιδιος εκανε μηπως καποια φισα δεν πατησε καλα
    αν δεν βγει ακρη ετσι ζητας πισω και το παλιο σου καντραν και ψαχνεις για υπευθυνο μαστορα που μπορει να δωσει λυση εγγυημενα
    ενδεικτικα θα σου αναφερω οτι σε αντιστοιχο πολο νεκρωνε το καντραν σε ασχετες φασεις και εφταιγε μια ελαττωματικη φισα που δεν κουμπωνε καλα και κουνιοταν παρολο που δεν ειχε λυθει ποτε

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.853
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kosni Προβολή μηνύματος
    Θα σου δωσω ενα παραδειγμα για να καταλαβεις τι εννοω,
    Σε ενα αυτοκινητο γνωστου χρειαστηκε αλλαγη εγκεφαλου, πηρε ο μαστορας εγκεφαλο μεταχειρο τον προγραμματισε τον τοποθετησε και δεν δουλεψε.
    Βρηκε εναν αλλο τον ξαναπρογραμματισε και τον ξανατοποθετησε και δουλεψε. Δε πληρωσε ο πελατης δυο εγκεφαλους, δυο προγραμματισμους και διπλη εργασια..
    Κοίτα δεν έχεις και άδικο, από την άποψη ότι αν ήταν σωστός μάστορας θα έστελνε τον πατέρα σου να πάρει το μεταχειρισμένο ανταλλακτικό.
    Και εμφανώς ο φίλος σου δεν θα πλήρωνε για κάτι που δεν διορθώθηκε αλλά δεν είναι η περίπτωσή μας.

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    590
    Βεβαια το παλιο καντραν να στο δωσει πισω εχεις δυο ετσι και πιθανοτατα να φιαχνονται και τα δυο ρωτα εδω http://www.plaketa.gr/
    Γενικα τα ηλεκτρονικα ειναι πανευκολα να φτιαχνουν αρκει να ξερει τι να ψαξει ο τεχνιτης.
    Το θεμα ειναι οτι ειναι μετρημενοι αυτοι που ξερουν και που εχουν ορεξη να ψαχτουν.
    Πιθανον για εναν πυκνωτη του 20 λεπτου να εδωσες τα 230 ευρω ( να παρει και ενα μεροκαματο για το βγαλε τρεξιμο βαλε ) αλλα δεν ξερουν που να απευθυνθουν τα συνεργεια. Και πανε στα μεταχειρισμενα που ητε τα περισσοτερα ειναι επισκευασμενα ( οτι θα γινει το παλιο δικο σου ) ητε θα τα φτυσουν σαν το παλιο δικο σου.
    Πηγαινε πισω παρε το καντραν ψαξου μηπως και φιαξεις και τα δυο και πουλησεις κανενα να κοψεις απο την χασουρα.
    Εχω μπλεξει με ψυγειο siemens αυτον τον καιρο και εχω καταραστει τα ηλεκτρονικα και τα χρηματα που ζητανε....
    LIVE FREEEEE!!!!!

  4. #64
    spam on

    Στο χιουντάι κουπέ μου του 2002 το ρελέ των φλας βρίσκεται επάνω στην bcm πλακέτα που βρίσκεται στα γόνατα του οδηγού, σε μεγάλο βάθος όμως... το ρελέ της nec, καρασπάνιο στο ελάντα στοιχίζει 12 ευρώ, από e-bay. Εδώ αντικαθιστούν όλη την πλακέτα με κόστος 950-1000 ευρώ....
    Ψάξε-διάβασε-μάθε το αυτοκίνητο ή την μοτοσυκλέτα σου όσο μπορείς καλύτερα κι όταν είναι εύκολο φτιάξε τη βλάβη μόνος σου...

    spam off

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leftos Προβολή μηνύματος
    Βεβαια το παλιο καντραν να στο δωσει πισω εχεις δυο ετσι και πιθανοτατα να φιαχνονται και τα δυο ρωτα εδω http://www.plaketa.gr/
    Γενικα τα ηλεκτρονικα ειναι πανευκολα να φτιαχνουν αρκει να ξερει τι να ψαξει ο τεχνιτης.
    Το θεμα ειναι οτι ειναι μετρημενοι αυτοι που ξερουν και που εχουν ορεξη να ψαχτουν.
    Πιθανον για εναν πυκνωτη του 20 λεπτου να εδωσες τα 230 ευρω ( να παρει και ενα μεροκαματο για το βγαλε τρεξιμο βαλε ) αλλα δεν ξερουν που να απευθυνθουν τα συνεργεια. Και πανε στα μεταχειρισμενα που ητε τα περισσοτερα ειναι επισκευασμενα ( οτι θα γινει το παλιο δικο σου ) ητε θα τα φτυσουν σαν το παλιο δικο σου.
    Πηγαινε πισω παρε το καντραν ψαξου μηπως και φιαξεις και τα δυο και πουλησεις κανενα να κοψεις απο την χασουρα.
    Εχω μπλεξει με ψυγειο siemens αυτον τον καιρο και εχω καταραστει τα ηλεκτρονικα και τα χρηματα που ζητανε....


    επιβεβαιωνω γιατι με τα ηλεκτρονικα ειναι πολυ βρωμα η δουλεια...
    οι μαστορες και οι αντιπροσωπειες δεν τα ακουμπανε και λενε το γνωστο: "πετα το και παρε αλλο"...
    οι τιμες των καινουργιων ανταλλακτικων ειναι απλησιαστες...
    οι τιμες των μεταχειρισμενων ανταλλακτικων ειναι μισες απο των καινουργιων αλλα και παλι τσιμπημενες..και με αμφιβολου ποιοτητας προϊον...
    στο τελος παντα ο καταναλωτης την πληρωνει...


    παθων με εγκεφαλο ηλεκτρικου τιμονιου auris που απλα κατι καηκε και εγινε manual το τιμονι...
    τιμη καινουργιου 700 φευγα + 70 εργατικα...
    τιμη μεταχειρο 350 + 70 εργατικα...
    εψαξα και βρηκα ηλεκτρολογο αυτοκινητων που συνεργαζοταν με εταιρεια τεχνιτων ηλεκτρονικων μπλιμπλικιων και μου ειπε 170 αν ειναι το ενα ολοκληρωμενο μεσα στον εγκεφαλο ή 150 αν ειναι το αλλο..(2 ολοκληρωμενα συνολο εντος εγκεφαλου)
    τελικα ηταν το 170...+70 εργατικα και την εβγαλα με 240 συνολο...και μου εδωσαν και εγγυηση ενος χρονου...

    δεν ξερω ποσα πηρε η εταιρεια...δεν ξερω ποση προμηθεια πηρε (και αν πηρε..που σιγα και μην) ο ηλεκτρολογος...
    εγω απλα το πηρα στο χερι απο τον εξουσιοδοτημενο, το πηγα στο χερι του ηλεκτρολογου και μετα απο 1 μερα πηγα και το πηρα απο τον ηλεκτρολογο παλι με μια ταινια στο πλαϊ και με την υποδειξη οτι για να ισχυσει η εγγυηση δεν πρεπει να ξεκολληθει...πληρωσα τα 170...
    το πηγα στο εξουσιοδοτημενο, το εβαλε πανω..το δοκιμασε...μια χαρα ολα..εδεσε ταμπλο, πληρωσα αλλα 70 (αυτη την φορα με αποδειξη) και εφυγα ατσαλακωτος...

  6. #66
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.789
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    spam on

    Στο χιουντάι κουπέ μου του 2002 το ρελέ των φλας βρίσκεται επάνω στην bcm πλακέτα που βρίσκεται στα γόνατα του οδηγού, σε μεγάλο βάθος όμως... το ρελέ της nec, καρασπάνιο στο ελάντα στοιχίζει 12 ευρώ, από e-bay. Εδώ αντικαθιστούν όλη την πλακέτα με κόστος 950-1000 ευρώ....
    Ψάξε-διάβασε-μάθε το αυτοκίνητο ή την μοτοσυκλέτα σου όσο μπορείς καλύτερα κι όταν είναι εύκολο φτιάξε τη βλάβη μόνος σου...

    spam off
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    επιβεβαιωνω γιατι με τα ηλεκτρονικα ειναι πολυ βρωμα η δουλεια...
    οι μαστορες και οι αντιπροσωπειες δεν τα ακουμπανε και λενε το γνωστο: "πετα το και παρε αλλο"...
    οι τιμες των καινουργιων ανταλλακτικων ειναι απλησιαστες...
    οι τιμες των μεταχειρισμενων ανταλλακτικων ειναι μισες απο των καινουργιων αλλα και παλι τσιμπημενες..και με αμφιβολου ποιοτητας προϊον...
    στο τελος παντα ο καταναλωτης την πληρωνει...


    παθων με εγκεφαλο ηλεκτρικου τιμονιου auris που απλα κατι καηκε και εγινε manual το τιμονι...
    τιμη καινουργιου 700 φευγα + 70 εργατικα...
    τιμη μεταχειρο 350 + 70 εργατικα...
    εψαξα και βρηκα ηλεκτρολογο αυτοκινητων που συνεργαζοταν με εταιρεια τεχνιτων ηλεκτρονικων μπλιμπλικιων και μου ειπε 170 αν ειναι το ενα ολοκληρωμενο μεσα στον εγκεφαλο ή 150 αν ειναι το αλλο..(2 ολοκληρωμενα συνολο εντος εγκεφαλου)
    τελικα ηταν το 170...+70 εργατικα και την εβγαλα με 240 συνολο...και μου εδωσαν και εγγυηση ενος χρονου...

    δεν ξερω ποσα πηρε η εταιρεια...δεν ξερω ποση προμηθεια πηρε (και αν πηρε..που σιγα και μην) ο ηλεκτρολογος...
    εγω απλα το πηρα στο χερι απο τον εξουσιοδοτημενο, το πηγα στο χερι του ηλεκτρολογου και μετα απο 1 μερα πηγα και το πηρα απο τον ηλεκτρολογο παλι με μια ταινια στο πλαϊ και με την υποδειξη οτι για να ισχυσει η εγγυηση δεν πρεπει να ξεκολληθει...πληρωσα τα 170...
    το πηγα στο εξουσιοδοτημενο, το εβαλε πανω..το δοκιμασε...μια χαρα ολα..εδεσε ταμπλο, πληρωσα αλλα 70 (αυτη την φορα με αποδειξη) και εφυγα ατσαλακωτος...

    Μεγάλες αλήθειες λέτε κι έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα με την διαφορά ότι πρέπει αυτός που θα βάλει χέρι να ξέρει τι και πως να το κάνει καινα μην είναι σκιτζής του τύπου πήρα ένα κολλητήρι και τα φκιάνω ούλα. Επαρχία πάντως οι καλοί και πολύ σοβαροί γνώστες απλά δεν υπάρχουν.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Παιδιά,τι είναι αυτό και πώς μπορώ να το χρησιμοποιήσω?
    από Komisths στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2013, 18:07
  2. Τι μπορώ να κάνω για αυτό?
    από Billymuse στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2012, 08:52
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2012, 15:47
  4. Τι μπορώ να κάνω
    από g.kounoupis στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2010, 09:00
  5. Απαντήσεις: 101
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2007, 23:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF