Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 71 από 71

Θέμα: επιλογή μηχανής

  1. #61
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    Μιάς και το αναφέρατε....

    ΠΟΥΛΑΩ ΕΝΑ ΑΦΡΙΚΑ, ΣΑΣ ΤΟ ΕΙΠΑ?





    αν ειναι γαλαζιο....



  2. #62
    Αρχικά δημιουργήθηκε από airam9797
    Όλες οι πληροφορίες είναι ευπρόσδεκτες
    Τι άλλο θέλεις να μάθεις για το CBFάκι ;

    Πάνω κάτω είναι σαν το CB σου -που πιστεύω πως θα σ'έχει βγάλει ασπροπρόσωπη- απλά είναι πιο γρήγορο, πιο καλοστημένο και σταθερό, πιο ξεκούραστο στα ταξίδια λόγω του φέρινγκ του (που ρυθμίζεται στο ύψος σε δύο θέσεις), αρκετά καλύτερο στα φρένα του ειδικά αυτό με το ABS (εγώ το προτίμησα χωρίς), γενικότερα ανεβαίνεις επίπεδο σε πολύ λογικά πλαίσια και είναι ικανό να σε κρατήσει ικανοποιημένη για πολλά πολλά χρόνια.

    Τα ίδια περίπου ισχύουν και για το Fazer με σημαντικότερη διαφορά στο οτι το Γιαμαχάκι δίνει τη ροπή του αρκετά ψηλότερα απ'ότι το Χόντα, δίνοντάς του αυτόματα έναν πιο σπορτίβικο χαρακτήρα. Εννοείται βέβαια πως το Fazer υπερτερεί σε επιδόσεις (Λάμπρο τσιμουδιά ) αλλά πίστεψέ με, η γραμμικότατη ροπή του CBF είναι υπέραρκετή για τους δρόμους που έχουμε στην Κρήτη. (διακοσαρίζει μέχρι να πεις ρακόμελο)

    Κι επίσης το Χοντάκι είναι αρκετά πιο "μαλακό" και ταξιδιάρικο σε αίσθηση απ'ότι το Fazer κάνοντάς το λίγο πιο ιδανικό για τους επαρχιακούς δρόμους του νησιού μας.

    Ότι άλλο θέλεις ρώτα

  3. #63
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Εννοείται βέβαια πως το Fazer υπερτερεί σε επιδόσεις (Λάμπρο τσιμουδιά )
    Ναι,ναι.. Πόσο καιρό την περίμενα αυτή τη στιγμή..



    :a36:

    :rotflmao: :rotflmao:

    Αυτό που απομένει τώρα είναι να δω τη Μαρία να σε πατάει κάτω σε κανα στροφιλίκι..

    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  4. #64
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    Ναι,ναι.. Πόσο καιρό την περίμενα αυτή τη στιγμή..

    :a36:
    :rotflmao: :rotflmao:
    Αυτό που απομένει τώρα είναι να δω τη Μαρία να σε πατάει κάτω σε κανα στροφιλίκι..
    @δάκι



    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Μη μου πεις ότι είσαι η αδερφή του Μανώλη με το Tiger

  6. #66
    ...no matter how far...
    Εγγραφή
    20/01/2007
    Μηνύματα
    18
    Ναι!Οικογενειακό μικρόβιο τα μοτό, και λέμε να την κάνουμε με τ'αδερφάκι για μακριά ,οπότε πρέπει να βελτιωθώ!
    Γνωρίζεσται με το αδεφάκι?!!

  7. #67
    ...no matter how far...
    Εγγραφή
    20/01/2007
    Μηνύματα
    18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Τι άλλο θέλεις να μάθεις για το CBFάκι ;

    Πάνω κάτω είναι σαν το CB σου -που πιστεύω πως θα σ'έχει βγάλει ασπροπρόσωπη- απλά είναι πιο γρήγορο, πιο καλοστημένο και σταθερό, πιο ξεκούραστο στα ταξίδια λόγω του φέρινγκ του (που ρυθμίζεται στο ύψος σε δύο θέσεις), αρκετά καλύτερο στα φρένα του ειδικά αυτό με το ABS (εγώ το προτίμησα χωρίς), γενικότερα ανεβαίνεις επίπεδο σε πολύ λογικά πλαίσια και είναι ικανό να σε κρατήσει ικανοποιημένη για πολλά πολλά χρόνια.

    Τα ίδια περίπου ισχύουν και για το Fazer με σημαντικότερη διαφορά στο οτι το Γιαμαχάκι δίνει τη ροπή του αρκετά ψηλότερα απ'ότι το Χόντα, δίνοντάς του αυτόματα έναν πιο σπορτίβικο χαρακτήρα. Εννοείται βέβαια πως το Fazer υπερτερεί σε επιδόσεις (Λάμπρο τσιμουδιά ) αλλά πίστεψέ με, η γραμμικότατη ροπή του CBF είναι υπέραρκετή για τους δρόμους που έχουμε στην Κρήτη. (διακοσαρίζει μέχρι να πεις ρακόμελο)

    Κι επίσης το Χοντάκι είναι αρκετά πιο "μαλακό" και ταξιδιάρικο σε αίσθηση απ'ότι το Fazer κάνοντάς το λίγο πιο ιδανικό για τους επαρχιακούς δρόμους του νησιού μας.

    Ότι άλλο θέλεις ρώτα
    Να'σαι καλά φίλε !

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Αρχικά δημιουργήθηκε από airam9797
    Γνωρίζεσται με το αδεφάκι?!!
    παλαιόθεν

  9. #69
    ...no matter how far...
    Εγγραφή
    20/01/2007
    Μηνύματα
    18
    Χαίρομαι!

  10. #70
    Μαρία αν και off time απαντώ χωρίς βέβαια να ξέρω αν και που κατάληξες. Όμως επειδή είμαι ομοιοπαθής (στο ύψος και τα κιλά ) και είχα το cbf το 600 δύο χρόνια, νομίζω πως είμαι σε θέση να σου πω μια γνώμη.
    Το μηχανάκι είναι φοβερό γι' αυτό που το θέλεις (ταξιδάκια, άνετες χαλαρές βόλτες),, συγχωρεί λάθη, στρίβει πιο καλά απ' ότι φαντάζεσαι, έχει αρκετά ποιοτική κατασκευή, είναι σταθερό στα πολλά... Το ύψος σέλλας ρυθμίζεται από 770 ως 800χιλ. σε τρείς σκάλες. Το τιμόνι έρχεται μπροστά περίπου ένα εκατοστό και βοηθάει τα... κοντά χέρια κάπως...
    ΑΛΛΛΛΑΑΑΑ.......
    Πήγαινε κάνε το μια βόλτα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!!
    Είναι βαριά μηχανή για τις διαστάσεις μας και το δείχνει πολύ καλά στους επιτόπιους ελιγμούς και σε χαμηλές ταχύτητες πόλης. Δεν είναι μόνο το ύψος που μετράει και αυτό το κατάλαβα πολύ καλά εγώ προσωπικά. Να σημειώσω πως η μοναδική εμπειρία μου με μεγάλη μηχανή πριν την αγορά του cbf ήταν με sf400 και νόμιζα πως πάνω κάτω θα ήταν ίδιος ο χειρισμός της
    Βέβαια εγώ κι η μηχανή είχαμε απολαύσει (εκδρομικά τα περισσότερα) 18.000χλμ χωρίς κανένα πρόβλημα πριν αλλάξει ιδιοκτήτη...

    Αν ωστόσο την έχεις στο μεταξύ κλείσει
    ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ και ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΗ!!!

  11. #71
    ...no matter how far...
    Εγγραφή
    20/01/2007
    Μηνύματα
    18
    Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σου Τι σ'έκανε να την αλλάξεις και τι μηχανή έχεις τώρα?

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Βοήθεια στην επιλογή μηχανής 50cc
    από DUKEMNUKEMgr στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2010, 07:26
  2. Επιλογή μηχανής για κοπέλα. Έμπειροι αναβάτες βοήθεια!!
    από adriana στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 73
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2008, 09:44
  3. επιλογή μηχανής
    από skynet στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2006, 19:37
  4. επιλογη μηχανης?
    από wolfman13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 15:19
  5. Βαγγέληη,τα φωώτα...σου(επιλογη μηχανης)
    από iagos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2004, 10:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF