Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 89

Θέμα: παιδικό κάθισμα αυτοκινήτου

  1. #61
    Νέο προς Παλιό μέλος Το avatar του/της georgemark
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    119
    Καλημέρα σε όλους , σκέφτομαι τη μικρή να την πάω στο μεγαλύτερο κάθισμα όταν θα εξαντλήσουμε το όριο (σε ύψος ή βάρος ) του υπάρχοντος καθίσματος , δηλαδή όταν φτάσουμε τα 13 κιλά ή όταν το ύψος του κεφαλιού υπερβεί το ύψος της πλάτης του καθίσματος (μάλλον το πρώτο θα έρθει πρώτο ) οπότε με αυτό ως δεδομένο βρίσκομαι σε δίλημμα αναφορικά με την κατηγορία του επόμενου καθίσματος , δυστυχώς στα καταστήματα οι πωλητές δεν είναι ειδικοί και θέλουν να ξεστοκάρουν οπότε προσπαθώ να βρω την άκρη διαβάζοντας και ακούγοντας γνώμες από γονείς όπως εσείς .Βέβαια θα την πάρω μαζί μου ώστε να κάτσει σε καθίσματα διαφόρων κατηγοριών ώστε να δω στην πράξη τα μεγέθη (αλήθεια ξέρετε κάποιο κατάστημα που να έχει αρκετά προς επίδειξη για να μην τρέχω από δω και από κεί , και επίσης εάν σε αφήνουν να τα δοκιμάσεις στο αμάξι .
    ...αξίζει να ζουν σαν παιδιά εκείνοι που έχουν καρδιά............

  2. #62
    αν είσαι αθήνα

    μουστάκας
    τιτάνων 27 αργυρούπολη (λίγο πιο κάτω από το πρακτικερ και προς το καρφούρ)

    το καλό είναι οτι αν δεν βρεις κάτι εκεί, δίπλα έχει πρενατάλ, απέναντι ηρα, στην αλίμου (3 λεπτά με το αμάξι) λητώ

  3. #63
    Νέο προς Παλιό μέλος Το avatar του/της georgemark
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    119
    Αθήνα είμαι , θα πάω στο μουστάκα και ίσως και σε κάποιο πιο κοντινό μου προς την Νέα Φιλαδέλφεια.

    Ευχαριστώ
    ...αξίζει να ζουν σαν παιδιά εκείνοι που έχουν καρδιά............

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    αν είσαι αθήνα

    μουστάκας
    τιτάνων 27 αργυρούπολη (λίγο πιο κάτω από το πρακτικερ και προς το καρφούρ)

    το καλό είναι οτι αν δεν βρεις κάτι εκεί, δίπλα έχει πρενατάλ, απέναντι ηρα, στην αλίμου (3 λεπτά με το αμάξι) λητώ
    Ο Μουστακας εχει μερικα μονο απο την καθε σειρα....
    Σε ποικιλια τιμων & προιοντων πιστευω οτι το ΛΗΤΩ ειναι μονοδρομος....
    ειδικα το μεγαλο στην Αλιμου.......

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  5. #65
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.969
    ψάξε καλά πριν παραγγείλεις από το εξωτερικό.
    αν και για το παιδικό καθισματάκι δεν βρήκα χαμηλότερη τιμή απο το amazon.co.uk, όταν έψαχνα καρότσι το prenatal στο περιστέρι είχε τις καλύτερες τιμές (λόγω προσφορών).

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    607
    παντως δεν χανεις και τιποτα να δεις και καμια Χρυση ευκαιρια κτλ....
    εγω πουλησα καροτσακι+καθισματακι αυτοκινητου και δωματιο μπεμπη (κρεβατι-αλλαξιερα-ντουλαπα!!) τα παντα ολα με πληρη εξοπλισμο και σε ΑΨΟΓΗ κατασταση €800 + κατι μπεμπε παιχνιδια που ειχα δωρο.....
    ο ανθρωπος ηρθε με το Golf να παρει τα πραγματα και την επομενη εψαχνε φορτηγο.....

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  7. #67
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yannis24 Προβολή μηνύματος
    ο ανθρωπος ηρθε με το Golf να παρει τα πραγματα και την επομενη εψαχνε φορτηγο.....

  8. #68
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.969
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yannis24 Προβολή μηνύματος
    παντως δεν χανεις και τιποτα να δεις και καμια Χρυση ευκαιρια κτλ....
    Σωστός

  9. #69
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα
    Τα isofix καθισματάκια είναι μια σχετική πλάνη αφού στα crash tests αποδείχτηκε πως τα περισσότερα είναι εντελώς ανεπαρκή παρότι είναι πιο ακριβά απο τα απλά.
    Ο λόγος απλός. Πολλοί πήραν τα καθισματάκια που ήδη έβγαζαν, προσάρμοσαν 2 γάντζους με 2 λάμες (λαμάκια της πλάκας σε μερικές των περιπτώσεων) με αποτέλεσμα κάποια (λίγα) απο αυτά στα test να διαλύονται στα σημεία που ενώνονται με το πλαστικό.
    Αλλα πάλι έσπασαν στο σημείο ένωσης της βάσης με την πλάτη, (αφού στην πλάτη πιάνουν οι ζώνες που κρατούν το βάρος...)
    Ό,τι πληρώνεις παίρνεις. Οι διαφορές στις τιμές δεν είναι τυχαίες. Για το εύρος είναι άλλη κουβέντα.

    Το καλύτερο πάντως, εγώ αυτό έκανα είναι να πάρεις με isofix και να δέσεις το καθισματάκι και με τη ζώνη ασφαλείας. Έτσι, είναι διπλά ασφαλισμένο.

  10. #70
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    http://www.skroutz.gr/s/269061/Recaro-Young-Sport.html
    Αυτό διάλεξα εγώ για την μικρούλα μου μιας και έχει ανεβασμένο επίδεδο ασφάλειας σε όλα τα επίπεδα.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  11. #71
    Νέο προς Παλιό μέλος Το avatar του/της georgemark
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    119
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από paramedic Προβολή μηνύματος
    http://www.skroutz.gr/s/269061/Recaro-Young-Sport.html
    Αυτό διάλεξα εγώ για την μικρούλα μου μιας και έχει ανεβασμένο επίδεδο ασφάλειας σε όλα τα επίπεδα.
    Καλημέρα από πόσα κιλά αρχίσατε να το χρησιμοποιείτε ;
    ...αξίζει να ζουν σαν παιδιά εκείνοι που έχουν καρδιά............

  12. #72
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Το θέμα είναι να μπορεί να στηρίξει καλά το κεφαλάκι του, δηλαδή να έχει αναπτύξει τους μυς του αυχένα. Αυτό γίνεται συνήθως μετά τον πρώτο χρόνο και θαρρώ είναι λάθος να το βλέπουμε με τα κιλά μιας και κάποια παιδάκια είναι πιο παχιά ή πιο αδύνατα από άλλα. Η δική μας έχει φυσιολογικό βάρος προς αδύνατη για την ηλικία της οπότε στους 14 μήνες που αρχίσαμε να την βάζουμε ο αυχένας της ήταν αρκετά δυνατός μιας και περπάτησε 9 μηνών. Το καλό με αυτό το καρεκλάκι είναι ότι έχει και πλευρικές προστασίες σε κεφάλι και πόδια-λεκάνη και η μικρή κλειδώνει στο κάθισμα. Πήγαινε από τα ΛΗΤΩ να το δεις από κοντά(έχει και κάθισμα αυτοκινήτου για να τα δοκιμάζεις) και μετά παρήγγειλε το από όπου το βρεις πιο φτηνά. Εγώ πέρυσι το πήρα 180-190€ από Γερμανία αλλά εδώ είχε 300€. Τώρα και εδώ κάποια καταστήματα έχουν σχετικά καλές τιμές.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  13. #73
    Νέο προς Παλιό μέλος Το avatar του/της georgemark
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    119
    Και μένα η μικρή από 9-10 μηνών άρχισε να περπατάει και το κεφάλι το στηρίζει μια χαρά .
    ...αξίζει να ζουν σαν παιδιά εκείνοι που έχουν καρδιά............

  14. #74
    Διάβασα

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από georgemark Προβολή μηνύματος
    Και μένα η μικρή από 9-10 μηνών άρχισε να περπατάει ΜΕ το κεφάλι το στηρίζει μια χαρά .
    και ακόμα γελάω

  15. #75
    Νέο προς Παλιό μέλος Το avatar του/της georgemark
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    119
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Διάβασα



    και ακόμα γελάω
    ...αξίζει να ζουν σαν παιδιά εκείνοι που έχουν καρδιά............

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF