Σελίδα 52 από 74 ΠρώτοΠρώτο ... 242474849505152535455565762 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 766 έως 780 από 1098

Θέμα: MotoGP round 18 06-08/11 Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana

  1. #766
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2012
    Μηνύματα
    103
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Τον αγώνα σήμερα τον παρακολούθησε και η μάνα μου, όπως και ο 8χρονος ανιψιός μου μαζί με δύο φίλους του. Κοινό σημείο όλων: Δεν έχουν σχέση με μοτοσικλέτες και αγώνες αλλά ΟΛΟΙ ήξεραν τον Rossi.

    Όπως σωστά γράφτηκε σε προηγούμενο μήνυμα, ο Rossi πέρα από εξαίρετος οδηγός, είναι ένα "πακέτο" πραγμάτων που αυτή την στιγμή αποτελεί την πιο προσοδοφόρα επένδυση της Dorna και της FIM και όποιων εμπλέκονται με την διοργάνωση των αγώνων. Αν ο Rossi τα βροντήξει και πάει σε WSBK ή WRC ή όποιο άλλο μηχανοκίνητο επιλέξει για την "συνταξη" του, να είσαι σίγουρος ότι η τηλεθέαση και η δημοτικότητα αυτού του αθλήματος, θα εκτοξευθεί... και επίσης θα σημειωθεί πτώση στη τηλεθέαση και στη δημοτικότητα του MotoGP.
    Eγώ θυμάμαι εποχές fogarty στο brands hatch,silverstone και assen οι αγώνες WSBK να έχουν περισσότερους θεατές από τους αντίστοιχους των GP.
    Ειδικά στην Αγγλία οι μεν είχαν 80.000 κόσμο οι δε 15.000...
    Κάτι τέτοιο ξανά, μόνο ο Ρόσσι θα το καταφέρει.Αλλά η ποιότητα των θεατών θα είναι σαφώς κατώτερη. Μέσα στους θεατές θα υπάρχουν και κάποιοι που ούτε να οδηγούν δεν ξέρουν όπως οι μανάδες μας, οι γκόμενες μας, τα ανήψια μας κ.α.

  2. #767
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.957
    Live η απονομή παρωδία

    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  3. #768
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    για μένα θα πρέπει να σταματήσει φέτος

    είμαι σίγουρος οτι ακριβώς για τους λογους που αναφέρεις, του χρόνου, ΟΛΟΙ (ακόμα και η ίδια η εταιρεία του) θα συμμετέχουν σε ένα σχέδιο ηθικής "εξόντωσής" του ετσι ωστε να γίνει ομαλή και με τη μικρότερη δυνατή ζημιά στη "μετά-Ρόσσι" εποχή
    ...και μετά, ποιος; Εννοώ σίγουρα υπάρχουν ταλαντούχοι και γρήγοροι οδηγοί αλλά τις δυνατότητες, το αγωνιστικό θράσος και την τρέλα του Rossi δεν τα έχει κανένας. Μέχρι τώρα έχουμε δει πύραυλους που δεν έχουν συνέχεια, υπερβολικά φλούο και χρωματιστές καρικατούρες - αντίγραφα, αντιπαθητικούς, αδιάφορους κτλ-κτλ... φυσικά θα συνεχίσουν να υπάρχουν τα MotoGP και μετά τον Rossi αλλά...

    Υ.Γ. τα WSBK μεσουρανούσαν και ξεπερνούσαν σε δημοτικότητα πολλές φορές τα MotoGP επί Fogarty... ήταν και αυτός οδηγός φαινόμενο και συγεκριμένο "πακέτο" που ακόμα μέχρι και σήμερα δεν έχει υπάρξει αντίστοιχο του. Πότε έφυγε ο Fogarty; Το 2000... πότε ανέβηκε στη μεγάλη κατηγορία και άρχισε να "σπέρνει" ο Valentino; To 2001... τότε ξαναστράφηκε ο κόσμος στα MotoGP λοιπόν... γιατί καλός και οδηγάρα ο Doohan αλλά και ολίγον ως πολύ βαρετός.
    edit: έγραψα τα ίδια πάνω κάτω με τον KRS...

  4. #769
    Στο CAS προσέφυγε πάλι ο Rossi για στήσιμο του πρωταθλήματος.
    http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=21219

  5. #770
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgos19 Προβολή μηνύματος
    Τώρα, αυτή η πηγή είναι αξιόπιστη; Όντως ειπώθηκε αυτό; Αν ναι, μιλάμε για υπέρτατη ξεφτίλα..
    Δηλώσεις του είναι στο http://www.marca.com/2015/11/08/moto...446991019.html

    Το κείμενο είναι το εξής :

    Marquez has been very good. Maybe in another race he would have tried to pass me, but he didn't"
    The fact that they are Spanish like me has influenced. Probably in another type of frace they would have tried a pass which they didn't this time. Dani could have thrown himself like crazy and try to pass us both, but we are Spanish, this title had to be in Spain, its fair. I have won more victories than anyone and only lost points due to regularity in podiums because at some points of the season we had bad luck"
    I'm not acusing anyone. If Rossi had been in my place, the italians would have done exactly the same. I don't know what Mark and Dani kept for themselves at the end, you will have to ask them, I can just imagine"

    Νομίζω οτι οι δηλώσεις των αντι-ροσσικών πως τίποτα περίεργο δεν έγινε στο πρωτάθλημα, καλό θα είναι να σταματήσουν γιατί γίνονται ψιλορόμπα με καμηλό γιακά.
    Το κρίμα είναι, πως κανείς δεν μπορεί να πει πως δεν άξιζε να είναι πρωταθλητής, παίζοντας την μάχη στα ίσα. Απ΄τη στιγμή που μπήκαν οι εθνικές δυνάμεις για να διαμορφώσουν πρωτάθλημα, το πράγμα γίνεται σιχαμένο. Ο JL θα μείνει στην ιστορία ως ο πρωταθλητής που "έστησε" πρωτάθλημα για να κερδίσει τον γέρο που διαδέχθηκε αφού δεν ήταν άξιος να το καθαρίσει μόνος του, ο ΜΜ παρόλο το ταλέντο του που είναι μοναδικό, θα κουβαλάει την κατηγορία πως έγινε το πουτανάκι και η ορτινάτσα του JL.

    Και καλώς ή κακώς δεν ξεχνιούνται οι ρόμπες. Όπως δεν ξεχάστηκε για τον κόσμο το πέτσινο πρωτάθλημα του Capirrossi, όπως δεν ξεχάστηκε η νίκη του Chilli όταν απεργούσαν οι πρωτοκλασάτοι οδηγοί, όπως δεν ξεχάστηκε το μισό ΠΠ του Hayden, όπως δεν ξεχνιούνται οι οδηγίες των ομάδων στην F1 που φτιάχνουν πρωταθλητές, έτσι και αυτοί θα κουβαλάνε τον λεκέ της παράγκας.

    Respect στους Ισπανούς.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #771
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    O FIM President Ippolitto δε πείθει ούτε τον εαυτό του με αυτά που λέει. Μπαμ κάνει ο τόνος και η γλώσσα του σώματος. Εντωμεταξύ δίπλα στα σχόλια γίνεται της πόρνης από βρισίδια για την FIM και την Dorna.

  7. #772
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Δηλώσεις του είναι στο http://www.marca.com/2015/11/08/moto...446991019.html

    Το κείμενο είναι το εξής :

    Marquez has been very good. Maybe in another race he would have tried to pass me, but he didn't"
    The fact that they are Spanish like me has influenced. Probably in another type of frace they would have tried a pass which they didn't this time. Dani could have thrown himself like crazy and try to pass us both, but we are Spanish, this title had to be in Spain, its fair. I have won more victories than anyone and only lost points due to regularity in podiums because at some points of the season we had bad luck"
    I'm not acusing anyone. If Rossi had been in my place, the italians would have done exactly the same. I don't know what Mark and Dani kept for themselves at the end, you will have to ask them, I can just imagine"

    Νομίζω οτι οι δηλώσεις των αντι-ροσσικών πως τίποτα περίεργο δεν έγινε στο πρωτάθλημα, καλό θα είναι να σταματήσουν γιατί γίνονται ψιλορόμπα με καμηλό γιακά.
    Το κρίμα είναι, πως κανείς δεν μπορεί να πει πως δεν άξιζε να είναι πρωταθλητής, παίζοντας την μάχη στα ίσα. Απ΄τη στιγμή που μπήκαν οι εθνικές δυνάμεις για να διαμορφώσουν πρωτάθλημα, το πράγμα γίνεται σιχαμένο. Ο JL θα μείνει στην ιστορία ως ο πρωταθλητής που "έστησε" πρωτάθλημα για να κερδίσει τον γέρο που διαδέχθηκε αφού δεν ήταν άξιος να το καθαρίσει μόνος του, ο ΜΜ παρόλο το ταλέντο του που είναι μοναδικό, θα κουβαλάει την κατηγορία πως έγινε το πουτανάκι και η ορτινάτσα του JL.

    Και καλώς ή κακώς δεν ξεχνιούνται οι ρόμπες. Όπως δεν ξεχάστηκε για τον κόσμο το πέτσινο πρωτάθλημα του Capirrossi, όπως δεν ξεχάστηκε η νίκη του Chilli όταν απεργούσαν οι πρωτοκλασάτοι οδηγοί, όπως δεν ξεχάστηκε το μισό ΠΠ του Hayden, όπως δεν ξεχνιούνται οι οδηγίες των ομάδων στην F1 που φτιάχνουν πρωταθλητές, έτσι και αυτοί θα κουβαλάνε τον λεκέ της παράγκας.

    Respect στους Ισπανούς.

    Και το oscar καλύτερου σεναρίου goes tooooo..... Byron!!!!
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	oscars.jpg 
Προβολές:	216 
Μέγεθος:	13,9 KB 
ID:	344562

  8. #773
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Δηλώσεις του είναι στο http://www.marca.com/2015/11/08/moto...446991019.html

    Το κείμενο είναι το εξής :

    Marquez has been very good. Maybe in another race he would have tried to pass me, but he didn't"
    The fact that they are Spanish like me has influenced. Probably in another type of frace they would have tried a pass which they didn't this time. Dani could have thrown himself like crazy and try to pass us both, but we are Spanish, this title had to be in Spain, its fair. I have won more victories than anyone and only lost points due to regularity in podiums because at some points of the season we had bad luck"
    I'm not acusing anyone. If Rossi had been in my place, the italians would have done exactly the same. I don't know what Mark and Dani kept for themselves at the end, you will have to ask them, I can just imagine"

    Νομίζω οτι οι δηλώσεις των αντι-ροσσικών πως τίποτα περίεργο δεν έγινε στο πρωτάθλημα, καλό θα είναι να σταματήσουν γιατί γίνονται ψιλορόμπα με καμηλό γιακά.
    Το κρίμα είναι, πως κανείς δεν μπορεί να πει πως δεν άξιζε να είναι πρωταθλητής, παίζοντας την μάχη στα ίσα. Απ΄τη στιγμή που μπήκαν οι εθνικές δυνάμεις για να διαμορφώσουν πρωτάθλημα, το πράγμα γίνεται σιχαμένο. Ο JL θα μείνει στην ιστορία ως ο πρωταθλητής που "έστησε" πρωτάθλημα για να κερδίσει τον γέρο που διαδέχθηκε αφού δεν ήταν άξιος να το καθαρίσει μόνος του, ο ΜΜ παρόλο το ταλέντο του που είναι μοναδικό, θα κουβαλάει την κατηγορία πως έγινε το πουτανάκι και η ορτινάτσα του JL.

    Και καλώς ή κακώς δεν ξεχνιούνται οι ρόμπες. Όπως δεν ξεχάστηκε για τον κόσμο το πέτσινο πρωτάθλημα του Capirrossi, όπως δεν ξεχάστηκε η νίκη του Chilli όταν απεργούσαν οι πρωτοκλασάτοι οδηγοί, όπως δεν ξεχάστηκε το μισό ΠΠ του Hayden, όπως δεν ξεχνιούνται οι οδηγίες των ομάδων στην F1 που φτιάχνουν πρωταθλητές, έτσι και αυτοί θα κουβαλάνε τον λεκέ της παράγκας.

    Respect στους Ισπανούς.
    Ναι αλλά εδώ δεν είναι Eurονision και οι ιβηρικές συμμαχίες δεν θα περάσουν έτσι απλά από τις κατασκευάστριες εταιρείες που σκάνε χοντρά φράγκα για τον τίτλο... μιλάμε για honda - yamaha...

  9. #774
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Arxagelos Προβολή μηνύματος
    Και το oscar καλύτερου σεναρίου goes tooooo..... Byron!!!!
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	oscars.jpg 
Προβολές:	216 
Μέγεθος:	13,9 KB 
ID:	344562
    Ευχαριστώ του γονείς μου, την θεία μου τη Μερόπη και τον δάσκαλο μου στην υποκριτική.

    Οι εύστοχες δηλώσεις καταξιωμένων ανθρώπων του θιάσου όπως ο Arxaggelos που έχουν την βαρύτητα Μολδαβού σοβατεπατζή, μου δίνουν κουράγιο να συνεχίσω την προσπάθεια.

    Σας ευχαριστώ θερμά
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #775
    Χαχαχαχαχαχα

  11. #776
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΝIKOLTSOS
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    550
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ του γονείς μου, την θεία μου τη Μερόπη και τον δάσκαλο μου στην υποκριτική.

    Οι εύστοχες δηλώσεις καταξιωμένων ανθρώπων του θιάσου όπως ο Arxaggelos που έχουν την βαρύτητα Μολδαβού σοβατεπατζή, μου δίνουν κουράγιο να συνεχίσω την προσπάθεια.

    Σας ευχαριστώ θερμά
    byron μην ενοχλείς τον κόσμο όταν κοιμάται... δες τον τι ευτυχισμένος είναι στον κόσμο/ονειρό του...
    άλλωστε κάποιος πρέπει να μας διασκεδάζει αφού το πρωτάθλημα ήταν καλό μέχρι δυο αγώνες πριν το τέλος...
    μέχρι τότε που μιλούσαμε για οδηγικά στυλ για το πως θα φτιάξει η honda λίγο καλύτερο μηχανάκι,
    πως η ducati θα κάνει το ένα...
    πως τα suzuki το άλλο....
    πως τα aprilia....
    "...ΌΛΑ ΕΊΝΑΙ ΔΡΌΜΟΣ..."

  12. #777
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ του γονείς μου, την θεία μου τη Μερόπη και τον δάσκαλο μου στην υποκριτική.

    Οι εύστοχες δηλώσεις καταξιωμένων ανθρώπων του θιάσου όπως ο Arxaggelos που έχουν την βαρύτητα Μολδαβού σοβατεπατζή, μου δίνουν κουράγιο να συνεχίσω την προσπάθεια.

    Σας ευχαριστώ θερμά
    Άντε ρε σκασμένο με έκανες και γέλασα!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	417321_438358056210495_1119639432_n.jpg 
Προβολές:	203 
Μέγεθος:	64,2 KB 
ID:	344563

  13. #778
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝIKOLTSOS Προβολή μηνύματος
    byron μην ενοχλείς τον κόσμο όταν κοιμάται... δες τον τι ευτυχισμένος είναι στον κόσμο/ονειρό του...
    άλλωστε κάποιος πρέπει να μας διασκεδάζει αφού το πρωτάθλημα ήταν καλό μέχρι δυο αγώνες πριν το τέλος...
    μέχρι τότε που μιλούσαμε για οδηγικά στυλ για το πως θα φτιάξει η honda λίγο καλύτερο μηχανάκι,
    πως η ducati θα κάνει το ένα...
    πως τα suzuki το άλλο....
    πως τα aprilia....
    Εφόσον ο SHOOTER που μας διασκέδαζε έπαθε κατάθλιψη αναλαβμάνω εγώ την διασκέδαση των Ροσσονέρι!!!

  14. #779
    arxagelos ποσες εχεις βαρεσει απο την ωρα που πηρε το πρωταθλημα ο δικος σου και νομιζεις οτι μας πικαρεις κιολας με τα οσα γραφεις?
    Λαστιχο τον εχεις κανει πανω απο το πληκτρολογιο

  15. #780
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.821
    Bρε μην βαζεται selfie

Παρόμοια θέματα

  1. MotoGP round 11 BRNO Česká republiky
    από Ζεύκας στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 157
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2015, 02:22
  2. MotoGP Gran Premio Βαλένθια
    από Vice στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2014, 13:35
  3. MotoGP Round 18, Valencia
    από bmwr1100gs στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 195
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2013, 10:48
  4. MotoGP Round 11 Brno České republiky
    από endopandou στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 131
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2013, 00:39
  5. MotoGP Round 11 Brno České republiky (official fan club)
    από 7gibernau στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2013, 00:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF