Σελίδα 54 από 106 ΠρώτοΠρώτο ... 444495051525354555657585964104 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 796 έως 810 από 1576

Θέμα: Honda Bros

  1. #796
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2011
    Μηνύματα
    2

    Smile

    Γεια σας παιδια ,
    λοιπον σαν νεο μελος της παρεας θελω να σας ρωτησω και εγω σχετικα με το HONDA BROS 400 το οποιο αποτελει για εμενα το dream bike μου απο τοτε που ημουν 15 ετων(τωρα ειμαι 18).Εχω κανει μια λεπτομερη ερευνα αγορας , ωστοσο αυτο που με καιει αυτη τη χρονικη στιγμη ειναι το αν μπορω να το οδηγησω με το διπλωμα στα 18 μου γιατι εχω βρει και διαβασει απειρα forums που άλλα υποστηριζουν "ναι" και αλλα "οχι" με αποτελεσμα να εχω χασει λιγο τον μπουσουλα για το τι ειναι σωστο και τι λαθος.
    Ελπιζω να με βοηθησετε και σας ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια και τον χρονο σας...

  2. #797
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215
    "Με το ένα χέρι να αγγίζεις τ' άστρα και με το άλλο να ανακατεύεις τη λάσπη"
    Μιχάλης Δερτούζος


    "Άμες δε γ' εσόμεθα πολλώ κάρρονες"

  3. #798
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2011
    Μηνύματα
    2
    Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια , τελικα κατεληξα στο συμπερασμα οτι μπορω να το παρω (και ο θεος βοηθος αν με σταματησει κανενας ασχετος) αφου καλυπτομαι κανονικα και με τον νομο ... να αλλαξω λιγο θεμα και να ρωτησω τωρα οσον αφορα την ιδια την μηχανη , ξερει κανεις τι θα πρεπει να κοιταξω πριν προχωρησω στην αγορα της μηχανης (βεβαια θα το παω και σε μηχανικο αλλά...) οπως σερβις κλπ κλπ κλπ ; και κατι ακομα σε περιπτωση ανταλλακτικων ειναι ευκολο να βρεθουν ; (μενω αθηνα)

  4. #799
    Ανταλλακτικα υπαρχουν φιλορακο,προχωρα...

  5. #800
    παιδες τι υλικο ειναι το υποπλαισιο;σιδερο;πειτε καμια ιδεα για χρωμα στις ζαντες...η μηχανη ειναι μαυρη....

  6. #801
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AthanG
    να αλλαξω λιγο θεμα και να ρωτησω τωρα οσον αφορα την ιδια την μηχανη , ξερει κανεις τι θα πρεπει να κοιταξω πριν προχωρησω στην αγορα της μηχανης (βεβαια θα το παω και σε μηχανικο αλλά...) οπως σερβις κλπ κλπ κλπ ; και κατι ακομα σε περιπτωση ανταλλακτικων ειναι ευκολο να βρεθουν ; (μενω αθηνα)
    Ψάξε λίγο σε αυτό το thread, θα βρεις αρκετές απαντήσεις.
    Give me fuel, Give me fire

  7. #802
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pararos
    παιδες τι υλικο ειναι το υποπλαισιο;σιδερο;πειτε καμια ιδεα για χρωμα στις ζαντες...η μηχανη ειναι μαυρη....
    Ναι σίδερο. Για χρώμα δεν ξέρω εγώ προτιμώ το ασημί που έχουν ήδη
    Give me fuel, Give me fire

  8. #803
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/09/2011
    Μηνύματα
    104
    καλισπερα παιδες. λυπων μετα απο καθαρισμο των καρμπιλατερ λογο του οτι κραταγε στροφες ψιλα πηρα το μοτορι και ολα κομπλε, καμια σχεση με πρην, ελα ομως που τωρα δεν κραταει καλο ρελαντι(ουτε πριν κραταγε) και ακουγετε και ενασ ηχος απο το μοτερ. ακομα σαν να τραβαει απο καπου αερα.... μηπως θελει ριθμισμα τις βαλβηδες??

  9. #804
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vasilis7
    καλισπερα παιδες. λυπων μετα απο καθαρισμο των καρμπιλατερ λογο του οτι κραταγε στροφες ψιλα πηρα το μοτορι και ολα κομπλε, καμια σχεση με πρην, ελα ομως που τωρα δεν κραταει καλο ρελαντι(ουτε πριν κραταγε) και ακουγετε και ενασ ηχος απο το μοτερ. ακομα σαν να τραβαει απο καπου αερα.... μηπως θελει ριθμισμα τις βαλβηδες??
    Μόνος σου καθάρισες τα καρμπυρατέρ, ή το πήγες σε μάστορα?
    Όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω RC31

  10. #805
    Παγκόσμιος Έλλην.. Το avatar του/της universalgr1
    Εγγραφή
    19/05/2008
    Μηνύματα
    1.476
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vasilis7
    καλισπερα παιδες. λυπων μετα απο καθαρισμο των καρμπιλατερ λογο του οτι κραταγε στροφες ψιλα πηρα το μοτορι και ολα κομπλε, καμια σχεση με πρην, ελα ομως που τωρα δεν κραταει καλο ρελαντι(ουτε πριν κραταγε) και ακουγετε και ενασ ηχος απο το μοτερ. ακομα σαν να τραβαει απο καπου αερα.... μηπως θελει ριθμισμα τις βαλβηδες??

    Τσεκαρεις φιλτρο αερα, κοιτας μηπως θελουν ΚΑΙ συγχρονισμο τα καρμπς.. (να υποθεσω ρυθμιση εχεις κανει..)
    Πατέρας πια..

  11. #806
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    τσέκαρες αν τα κολαρα που πατάνε τα καρμπ στις κεφαλές είναι ακόμα λάστιχένιά?αυτα με τα χρόνια γίνονται πέτρα και όταν βγάλεις τα καρμπ μετά δεν ξανά μονώνουν καλά και παίρνουν αέρα.

  12. #807
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/09/2011
    Μηνύματα
    104
    οχι δεν τα καθαρισα μονος μου. ο μηχανικος τα καθαρισε και τα ριθμισε και μου ειπε οτι απο καρμπς δεν ειναι. πρεπει να το παω να το ψαξει. απλα ρωτισα μηπως ξερετε κατι.

  13. #808

    bross

    παιδια εχω διαφορα ανταλλακτικα απο bros650.
    ζαντες κοπλε,μπροστινο κ πισινο συστημα,φρενα δαγκανες και πολλα διαφορα.
    απο κηνητηρα τα παντα εκτος καρτερ ειναι ραγισμενο και χανει λαδια.αν χρειαστητε κατι στηλτε μηνημα....

  14. #809
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Ώρα να μάθουμε γιαπωνέζικα...

    http://r-div.nzs.info/index.html
    "Με το ένα χέρι να αγγίζεις τ' άστρα και με το άλλο να ανακατεύεις τη λάσπη"
    Μιχάλης Δερτούζος


    "Άμες δε γ' εσόμεθα πολλώ κάρρονες"

  15. #810
    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
    Ώρα να μάθουμε γιαπωνέζικα...

    http://r-div.nzs.info/index.html
    ψηθηκα για τα led στα οργανα...ηδη τα παραγγειλα

Παρόμοια θέματα

  1. Honda Bros 400 ???
    από Anritsu στο forum Honda
    Απαντήσεις: 98
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2011, 12:15
  2. Honda Bros
    από plutonas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2005, 21:15
  3. Honda Bros
    από empemp στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 10:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF