Σελίδα 55 από 120 ΠρώτοΠρώτο ... 545505152535455565758596065105 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 811 έως 825 από 1790

Θέμα: Κατοικιδια

  1. #811
    επειδη και εγω δεν θα εκοβα ποτε κατι απο κανενα ζωο , για υτο λεω οτι λεω . Απλα εχει περασει τοσα πολλα χρονια μια εικονα για ορισμενες ρατσες που μου ειναι δυσκολο να τις συνηθισω οπτικα .
    Νομιζω εγω και πολλοι αλλοι .

  2. #812
    Ειμαι ninja Το avatar του/της mariza
    Εγγραφή
    28/12/2015
    Μηνύματα
    257
    Eίδα κ άλλους που πήρανε σκύλο και δεν του κόψανε τα αυτιά ή την ουρά γιατί σου λένε ''αμαρτία είναι'' αλλά κατα τ'άλλα τα έχουνε δεμένα απο το πρωί μέχρι το βράδυ και τους πετάνε ένα πιάτο φαί.
    Ή αγοράζουνε σκύλο σαν ''δώρο'' για τα παιδία το οποίο τα πιτσιρίκια το βλέπουνε σαν κούκλα και του βγάζουνε τα μάτια ή καταλήγει πεταμένο σε κάποιο χωράφι γτ η νοικοκυρά του σπιτιού δεν γούσταρε ο σκύλος να τις κατουράει τα χαλιά.
    Ή μήπως να αναφερθώ σε αυτούς που περιορίζουνε τον σκύλο τους σε ένα μπαλκόνι 1x1??
    Και πολλά πολλά άλλα....

    Την Diva την αγόρασα έτσι και αν γύρναγα τον χρόνο πίσω πάλι εκείνη θα διάλεγα.
    Τα σκυλιά μου είναι η οικογένεια μου,τα παιδιά μου....δεν τα αγαπάμε,αλλά τα λατρεύουμε!
    Όσο για τα αυτιά και τις ουρές,συμφωνώ μαζί σας και καλό θα ήτανε να μήν κόβονται..
    Στην φωτογραφία βλέπετε ενα σκυλί ευτυχισμένο που έχει πάει με την μαμά του σε μία όμορφη παραλία να παίξει και να κάνει το μπανάκι του...
    Αλλά who gives a fuck... το θέμα είναι τα αυτιά!
    Αυτά απο μένα

  3. #813
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Καλα ολα αυτα που λες αλλα who gives a fuck για τα χιλιαδες αδεσποτα που μπιρουμε να υιοθετησουμε.παμε να σκασουμε μια 300αρα να αγορασουμε...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  4. #814
    Ειμαι ninja Το avatar του/της mariza
    Εγγραφή
    28/12/2015
    Μηνύματα
    257
    Πίναμε καφέ εχτές μαζι και δεν το θυμάμαι?
    Μάλλον όχι.....

    Άρα φίλε Άκη δεν με ξέρεις προσωπικά για να μπορείς να ισχυριστείς κάτι τέτοιο για εμένα!
    Έχω σώσει πολλά αδέσποτα και ΕΧΩ αδέσποτα!
    Και στην τελική ποιος σου είπε οτι έσκασα 300 ευρώ για να την πάρω?

  5. #815
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Αφορμη πηρα απο αυτο που ειπες.
    Οαους ξερω και εχουν σωσει αδεσποτα δεν θα πληρωναν για να αγορασουν κατι εμψυχο.
    Αν το πηρες απο εκτροφεα οκ.αν το πηρες απο πετ σοπ μπορω νς σου δειξω πως ζει η μανα του.
    Οκ δεν εδωσες 300 αλλα τα μισα.
    Ο ταδε μουργος δεν σου εκανε που θα τον επαιρνες τσαμπα και θα του εσωζες την ζωη;
    Εχω 3 σκυλια σπιτι μου ολα απτον δρομο τα πηρα.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  6. #816
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mreza
    Εγγραφή
    07/07/2013
    Μηνύματα
    139
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    Αφορμη πηρα απο αυτο που ειπες.
    Οαους ξερω και εχουν σωσει αδεσποτα δεν θα πληρωναν για να αγορασουν κατι εμψυχο.
    Αν το πηρες απο εκτροφεα οκ.αν το πηρες απο πετ σοπ μπορω νς σου δειξω πως ζει η μανα του.
    Οκ δεν εδωσες 300 αλλα τα μισα.
    Ο ταδε μουργος δεν σου εκανε που θα τον επαιρνες τσαμπα και θα του εσωζες την ζωη;
    Εχω 3 σκυλια σπιτι μου ολα απτον δρομο τα πηρα.
    Ο καθένας κάνει ότι του γουστάρει και όσο τον παίρνει. Άλλος παίρνει αδέσποτο, άλλος σκάει 2000 (μπορεί και περισσότερα ή λιγότερα). Αν η αγάπη και η φροντίδα για το ζώο είναι σε πρώτη φάση, υπάρχει κανόνας καταγωγής του ζώου στην απόκτηση κατοικίδιου (σκύλου στην περίπτωση μας); Πρέπει να είναι υποχρεωτικά αδέσποτο π.χ.; Δεν καταλαβαίνω το συλλογισμό σου.

  7. #817
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Ειναι σαν να σου χαριζουν μηχανακι και να πας να αγοραζεις το ιδιο η παρομοιο.
    Υποχρεωτικο δεν ειναι τιποτα.
    Κι εγω δεν καταλαβαινω αυτους που αγοραζουν σκυλους για συντροφια=κατοικιδιο.
    Nevermind.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  8. #818
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από azoo Προβολή μηνύματος
    Αν η αγάπη και η φροντίδα για το ζώο είναι σε πρώτη φάση, υπάρχει κανόνας καταγωγής του ζώου στην απόκτηση κατοικίδιου (σκύλου στην περίπτωση μας); Πρέπει να είναι υποχρεωτικά αδέσποτο π.χ.; Δεν καταλαβαίνω το συλλογισμό σου.
    Υπάρχει η ενθάρρυνση των σωστών κι όχι των λανθασμένων πρακτικών. Ένας φιλόζωος θα σε διαφωτίσει περαιτέρω.
    Life begins at 45°.

  9. #819
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.789
    backyeard breader

    https://en.wikipedia.org/wiki/Backyard_breeder

    Πολύ φτηνότερο από εκτροφέα, άθλιες συνθήκες διαβίωσης μάνας και κουταβιών, απογαλακτισμός asap για την κονόμα και πολλά άλλα. Προσδόκιμο ζωής της τυχερής μάνας που έπεσε στα χέρια τους περίπου το 70% της κανονικής ζωής του ζώου, αποτέλεσμα συνεχών κι ανελλιπώς επαναλαμβανόμενων αναπαραγωγών, εκφυλιστικές ασθένειες λόγω αιμομιξίας και τόσα άλλα που μπορώ να γράφω για καμιά ώρα.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  10. #820
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mreza
    Εγγραφή
    07/07/2013
    Μηνύματα
    139
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει η ενθάρρυνση των σωστών κι όχι των λανθασμένων πρακτικών. Ένας φιλόζωος θα σε διαφωτίσει περαιτέρω.
    α)Διάβασε καλύτερα αυτά που γράφω.
    β)Δεν με γνωρίζεις, γι αυτό κράτα για τον εαυτό σου τον φιλοζωοδιαφωτισμό.
    γ)Διάβασε καλύτερα αυτά που γράφω.

    Φιλικά

  11. #821
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mreza
    Εγγραφή
    07/07/2013
    Μηνύματα
    139
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    Ειναι σαν να σου χαριζουν μηχανακι και να πας να αγοραζεις το ιδιο η παρομοιο.
    Υποχρεωτικο δεν ειναι τιποτα.
    Κι εγω δεν καταλαβαινω αυτους που αγοραζουν σκυλους για συντροφια=κατοικιδιο.
    Nevermind.
    Εντελώς άτοπο παράδειγμα, αλλά αφού το λες...

  12. #822
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από azoo Προβολή μηνύματος
    α)Διάβασε καλύτερα αυτά που γράφω.
    β)Δεν με γνωρίζεις, γι αυτό κράτα για τον εαυτό σου τον φιλοζωοδιαφωτισμό.
    γ)Διάβασε καλύτερα αυτά που γράφω.

    Φιλικά

    Είναι εκείνες οι μέρες του μήνα για όλους σήμερα;

    Διάβασα τι έγραψες και γι'αυτό απάντησα αυτό που έγραψα εγώ. Όσο για τον "φιλοζωοδιαφωτισμό", το έγραψα επειδή ΕΓΩ δεν είμαι γνώστης του θέματος και κάποιος που ασχολείται θα τα έγραφε καλύτερα (στην προκειμένη, ο βάσκας).
    Life begins at 45°.

  13. #823
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mreza
    Εγγραφή
    07/07/2013
    Μηνύματα
    139
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    ....Όσο για τον "φιλοζωοδιαφωτισμό", το έγραψα επειδή ΕΓΩ δεν είμαι γνώστης του θέματος και κάποιος που ασχολείται θα τα έγραφε καλύτερα (στην προκειμένη, ο βάσκας).
    Αφού το λες, έτσι θα 'ναι...

  14. #824
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από azoo Προβολή μηνύματος
    Εντελώς άτοπο παράδειγμα, αλλά αφού το λες...
    καταρχην δεν θελω να συμφωνησεις μαζι μου ντε και καλα σε καμια περιπτωση.
    δευτερον:γιατι ειναι ατοπο;;εχεις ιδεα ποσα και τι σκυλια χαριζονται;;βρισκεις οτι θες!μεγεθη φυλες ηλικιες,τα παντα.
    το θεμα δεν ειναι αν θα δωσεις 10 ευρω η 1000.το θεμα ειναι γιατι να τα δωσεις οταν μπορεις να σωσεις ενα σκυλο απτον δρομο που αυριο μπορει να μην υπαρχει.η ακομα και απο μια φιλοζωικη και να τον βγαλεις απτο κλουβι 1*1 που ζει.
    εγω απλα περιμενω επιχειρηματα στο γιατι να αγορασεις απτο να υιοθετησεις.ειδικα απτην στιγμη που το θες για συντροφια.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  15. #825

Παρόμοια θέματα

  1. Μηχανές, καλοκαίρι και ανεπιθύμητα κατοικίδια..
    από sniper στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 29/06/2012, 16:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF