Σελίδα 56 από 90 ΠρώτοΠρώτο ... 646515253545556575859606166 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 826 έως 840 από 1340

Θέμα: MOTO GP ROUND 17 23/25-10 SHELL MALAYSIA MOTORCYCLE GRAND PRIX

  1. #826
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από blackbusa Προβολή μηνύματος
    αυτο εννοεις???....https://www.youtube.com/watch?v=To5usAzBcDw
    το βίντεο είναι με τους JL-ΜΜ.
    Μήπως ήθελες να βάλεις άλλο;
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  2. #827
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΝIKOLTSOS Προβολή μηνύματος
    Δεν καταλαβαίνω γιατί είμαι αφελής....

    Επίσης όλα αυτά που γράφεις δεν καταλαβαίνω τι σημασία έχουν με τις ερωτήσεις μου...
    ίσως κάτι για την μαχητικότητα θες να πεις, αλλά και πάλι μπορεί να κάνει ότι θέλει με το μηχανάκι του και τους χρόνους... το απέδειξε στον προηγούμενο αγώνα...
    Ναι είναι γεγονότα όλα αυτά αλλά τι...??

    Ο μικρός είνα σε τρομερή φόρμα.... τα honda είναι και πάλι δυνατά...
    Άρα όλα αυτά που γράφεις δεν μου λένε κάτι εκτός από μια αφήγηση αγώνα...


    Για το μόνο που θεωρώ ότι δεν έχει γίνει είναι για το φρένο ο ΜΜ έχει κάτι σαν χόυφτες... από μέτααλο.... γόνατο δεν χώνεται εκεί... βέβαια δεν ήμουν και μπροστά....
    το αφελης το εγραψα γιατι δεν καταλαβες ή δειχνεις να μην καταλαβαινεις οτι ο marquez φταιει σε ενα 20% γιατι "εχωνε μπουνιες σο μαχαιρι"..το μαχαιρι ομως το εφερε στην μονομαχια ο rossi...ο οποιος φταιει στο 80%...

    αν δεν σου λεει κατι ποτε περασε ο ενας και ποτε περασε ο αλλος και τι ρυθμο αγωνα ειχε ο καθενας εκεινη την στιγμη και υποστηριζεις ακομα οτι ο marquez επεσε αμαχητι με τον lorenzo αλλα αντιθετα εκανε τα αδυνατα δυνατα με τον rossi επειδη υπηρχε συμμαχια απο πισω, τοτε συγνωμη αλλα σηκωνω τα χερια ψηλα..


    οσο για το φρενο, ξαναδιαβασε αυτο που εγραψα...
    το φρενο το πατησε ο ιδιος ο mm, αφου ειχε φαει το γονατο στο χερι...αντανακλαστικα...
    αυτοι εχουν συνεχως δαχτυλο-α στην μανετα...εφαγε ενα γονατο και αντανακλαστικα πατησε το μπροστα φρενο οντως υπο κλιση..ετσι επηλθε η τουμπα...

  3. #828
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akaposto Προβολή μηνύματος
    το βίντεο είναι με τους JL-ΜΜ.
    Μήπως ήθελες να βάλεις άλλο;
    οχι...αυτο ηθελα να βαλω...εκτος αν εσυ βλεπεις καμμια διαφορα σε αυτο που εβαλα εγω με αυτο που εβαλες εσυ...εχουν διαφορες???

  4. #829
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από blackbusa Προβολή μηνύματος
    οχι...αυτο ηθελα να βαλω...εκτος αν εσυ βλεπεις καμμια διαφορα σε αυτο που εβαλα εγω με αυτο που εβαλες εσυ...εχουν διαφορες???
    Με ρώτησε ο Sapila κάτι για τον Rossi -πάνω σε αυτό που έγραψα-
    του απαντώ με το βίντεο του '04
    KAI ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΜΜ μου πετάς το άσχετο; τι χάνω;
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  5. #830
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akaposto Προβολή μηνύματος
    Ρε άνθρωπε, σου λέω δεν ξέρω. Και αυτό σημαίνει ότι ΔΕΝ ΞΕΡΩ.
    Τα lap charts είναι περίεργα. Δεν βλέπω "προφανή" λόγο να τα πάρει τόσο άσχημα, εφ'όσον οι γραμμμές και των δύο γίνανε ότι να 'ναι.
    Δεν έχει κόψει τόοοοοσο πολύ ρυθμό ο ΜΜ και απο την άλλη αν έκοψε τόσο πολύ γιατί δεν έφυγε μπροστά ο VR;
    Δεν έγραψα ότι κατέχω την αλήθεια, δεν έγραψα ότι κατέβηκαν εξωγήινοι. Λέω απλώς ότι οι χρόνοι, όπως τους βλέπω, δεν βγάζουν σαφές συμπέρασμα.

    Για την Αργεντινή. Κάνει κάτι που δεν έχει ξαναγίνει (αν κάποιος έχει πλάνο απο κάτι παρόμοιο, παρακαλώ). Η τηλεμετρία ΤΟΥΣ, θα έλυνε το ζήτημα θεωρώ.

    Είμαι σαφής τώρα;
    είπα εγώ ότι ξέρεις;
    είπα αντί να πετάς υπονοούμενα να γράψεις τι είναι αυτό που υποθέτεις ότι έγινε.
    ή γράψε τη γνώμη σου για το συμβάν ή μην γράψεις τίποτα, μην πετάς μόνο σκέτα υπονοούμενα που κανείς δεν ξέρει που κατευθύνονται
    ακόμα και τώρα λες "κάνει κάτι που δεν έχει ξαναγίνει"
    ποιο είναι αυτό το κάτι. Κατά την κρίση σου.
    "τα lap charts είναι περίεργα" τι το περίεργο έχουν; Πάντα κατά τη κρίση σου.
    "οι χρόνοι δεν βγάζουν σαφές συμπέρασμα" γιατί;
    δεν έχεις γράψει ένα μήνυμα εδώ που να λες,
    εγώ έτσι όπως το είδα κατά τη γνώμη μουέγινε αυτό κι αυτό
    όλα είναι του στυλ... και στην αργεντινή έπεσε μόνος του... τι δεν καταλαβαίνεις...PR involved. Κουκούλωμα. Ξέρουν τι έγινε και πρέπει πρώτα να πέσει δασκάλεμα. Κρατάνε στα χέρια τις τηλεμετρίες τους...
    κλπ κλπ
    για να μιλάς για κουκουλώματα πρέπει να μας πεις τι είναι (κατά τη γνώμη σου) αυτό που πάνε να κουκουλώσουν κλπ κλπ

  6. #831
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Ο Μαρκέζ θα έπρεπε να ντρέπεται γι αυτά που έκανε χθες.

    Αλλά όταν έχεις πατέρα/μανατζερ/ομαδα/κλπ που σε διαμορφώνουν στο κατασκεύασμα που ειδαμε χθες, όσο και καλός οδηγός να είσαι στα μάτια του κόσμου είσαι ένα αλητάκος κάγκουρας.
    Ο Ρόσσι δεν έχει να αποδείξει τίποτα και στη δύση της αγωνιστικής του ζωής προσπαθεί να πάρει ένα πρωτάθλημα. Ο ΜΜ ενώ ξέρει ότι δεν έχει ελπιδα για πρωτάθλημα, ξέρει ότι τον έχει τον Ροσσι στην συγκεκριμένη πιστα, ξέρει ότι δεν φτάνει τον κοντό (παρεπιπτόντως respect στον κοντο για τους 2 τελευταίους του αγώνες - δεν τον γουστάρω με τπτ αλλά τα πάει άριστα τώρα) κάνει τη μία μ@λακία πίσω από την άλλη.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #832
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mixalhsCr
    Εγγραφή
    22/10/2009
    Μηνύματα
    344
    Θα το βρει μπροστα του ο Μαρκος συντομα αυτο που εκανε χθες......

  8. #833
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.727
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    οσο για το φρενο, ξαναδιαβασε αυτο που εγραψα...
    το φρενο το πατησε ο ιδιος ο mm, αφου ειχε φαει το γονατο στο χερι...αντανακλαστικα...
    αυτοι εχουν συνεχως δαχτυλο-α στην μανετα...εφαγε ενα γονατο και αντανακλαστικα πατησε το μπροστα φρενο οντως υπο κλιση..ετσι επηλθε η τουμπα...
    Μηπως επεσε πανω στο γονατο ο ΜΜ??
    Ειδες τα replay κ ο πρωτος που ακουμπαει τον αλλο ειναι ο Ροσι η ο Μαρκεζ?
    Μηπως δεν βλεπουμε καλα...?Να βαλουμε γυαλια?
    Ride(s) the wind of change...

  9. #834
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    το αφελης το εγραψα γιατι δεν καταλαβες ή δειχνεις να μην καταλαβαινεις οτι ο marquez φταιει σε ενα 20% γιατι "εχωνε μπουνιες σο μαχαιρι"..το μαχαιρι ομως το εφερε στην μονομαχια ο rossi...ο οποιος φταιει στο 80%...

    αν δεν σου λεει κατι ποτε περασε ο ενας και ποτε περασε ο αλλος και τι ρυθμο αγωνα ειχε ο καθενας εκεινη την στιγμη και υποστηριζεις ακομα οτι ο marquez επεσε αμαχητι με τον lorenzo αλλα αντιθετα εκανε τα αδυνατα δυνατα με τον rossi επειδη υπηρχε συμμαχια απο πισω, τοτε συγνωμη αλλα σηκωνω τα χερια ψηλα..


    οσο για το φρενο, ξαναδιαβασε αυτο που εγραψα...
    το φρενο το πατησε ο ιδιος ο mm, αφου ειχε φαει το γονατο στο χερι...αντανακλαστικα...
    αυτοι εχουν συνεχως δαχτυλο-α στην μανετα...εφαγε ενα γονατο και αντανακλαστικα πατησε το μπροστα φρενο οντως υπο κλιση..ετσι επηλθε η τουμπα...
    το θέμα είναι, για το μέγεθος της τιμωρίας, αν και κατά πόσο το ότι έπεσε επηρεάζει την ποινή, κατά πώς φαίνεται από την ανακοίνωση δεν τους ενδιαφέρει. Θεωρούν το ότι επιχείρησε να τον κλείσει αντιαθλητικό αρκετό και θεωρούν ότι προκάλεσε την επαφή. Λένε μάλιστα ότι δεν μπορούν να κρίνουν αν όντως έβγαλε το πόδι να τον χτυπήσει ή αν βγήκε μετά την επαφή και δεν το υπολόγισαν στην απόφασή τους.
    Για μένα όμως το άδικο είναι ότι ο Μάρκεζ βγαίνει παναγία από την όλη υπόθεση.
    Με τον Λορένθο δεν ξέρω αν θα τον έφτανε αλλά δεν έκανε καμία κίνηση να τον κυνηγήσει, αντίθετα με το Ρόσσι σκύλιασε, όχι λόγω παράγκας για το δικό του κέφι, και το θέμα δεν είναι ότι τον πέρασε, το θέμα είναι το πώς πέρναγε και ξαναπέρναγε, από την πρώτη κιόλας προσπέραση χώθηκε ντριφτάροντας. Ήταν εντελώς απαράδεκτη η οδήγησή του αλλά η αντίδραση του Ρόσσι ήταν ακόμα πιο απαράδεκτη το να πάει να του τη μπει. Όμως, έτσι όπως το ξαναβλέπω το βίντεο θεωρώ ότι την πτώση την προκάλεσε ο ίδιος ο ΜΜ, μπορούσε άνετα να φρενάρει να το σηκώσει (το λίγο που ήταν πλαγιασμένο) και να φύγει από δεξιά του, θα έχανε έτσι βέβαια πάρα πολύ χρόνο, συνειδητά (μέσα στο χαμό και στα νεύρα και οι δύο) πήγε και έπεσε πάνω του. Δεν ξέρω αν αυτό σε επίπεδο τιμωρίας θα είχε διαφορά, ίσως, ίσως κι όχι, αλλά ήταν στο χέρι του να αποφύγει την τούμπα, όπως ήταν και στο χέρι του Ρόσσι να μην κάνει αυτόν τον τσαμπουκά.

  10. #835
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    cityfly.Κάνεις τώρα ότι δεν καταλαβαίνεις ή όχι;
    Στην Αργεντινή ΕΓΡΑΨΑ ότι κοιτάει ο VR πάνω στο apex, πίσω. Αυτό δεν έχει ξαναγίνει.
    Εγώ υποθέτω ότι το κάνει επίτηδες και πλασάρεται ώστε να σβαρνίσει τον ΜΜ. Χωρίς την τηλεμετρία τους μιλάω στον αέρα. Είναι κατανοητό; Το έκανα δίφραγκα;

    Τα lap charts να κάτσεις να τα δείς. Αν βγάλεις συμπέρασμα ότι κόβει ο ΜΜ για να περάσει ο στρογγυλομούρης, πες το μας.

    "οι χρόνοι δεν βγάζουν σαφές συμπέρασμα" γιατί;

    Γιατί αν κόψει ο ένας, ο άλλος γιατί δεν φεύγει. Τι δεν πιάνεις;

    Κουκούλωμα διότι, χαρίστηκαν στον ΜΜ και τον Γιατρό, χάρην του χρήματος. Μαζεύεται το ασυμμάζευτο;
    Τι ποιο σαφές απο ότι έχουν προσπεράσεις εκτός βιράζ και δεν τιμωρούνται;

    Για να πουν μια κουβέντα στο μικρόφωνο, πέφτει δασκάλεμα 2 ώρες.
    Ο Ροσι στον τερματισμό δεν είπε δεν τον έριξα. Ο Jarvis δεν λέει ότι τον έριξε.
    Η dorna δεν λέει ότι τον έριξε.
    Κανείς (τους) δεν λέει ότι τον έριξε. Παραδέχονται το πρώτο κομμάτι -ότι δηλαδή τον τραβάει προς τα έξω-
    αλλά στην ταμπακιέρα -και βάζω σε αυτό αν η κουτουλιά του ΜΜ είναι εκούσια ή ακούσια- μόκο.

    Ε σόρι κιόλας, αλλά έχω αντίθετη γνώμη. Δεν δέχομαι ότι στην εποχή των κλειστών ecu,
    προσπαθούν να βγάλουν άκρη με το βίντεο. Οκ;
    Τελευταία τροποποίηση από akaposto; 26/10/2015 στις 10:04. Αιτία: ορθογραφικό
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  11. #836
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.967
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mixalhsCr Προβολή μηνύματος
    Θα το βρει μπροστα του ο Μαρκος συντομα αυτο που εκανε χθες......
    Γνωρίζοντας πως λειτουργεί το μυαλό του Λίβιο είμαι 100% ότι από την μια τον υποστηρίζει και από την άλλη ψάχνει πιλότο.
    (αν όχι να τον διώξει να βρει έναν ισάξιο να του βάλει δίπλα)
    Ξέροντας και πως φέρθηκε ο Λιν στην περίπτωση της κόντρας Ρόσσι Λορέντζο (αν δ σ αρέσει πούλο)
    Είμαι σίγουρος ότι 'κια αυτός κάνει τους υπολογισμούς του.
    Με λίγα λόγια νομίζω πως θα έχουμε εξελίξεις.
    ανανήψαντας

  12. #837
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Δηλαδη ακομα πιστευετε πως ο μικρος εκατσε εκτος γραμμης κ τον εριξε ο Ροσι...
    Κ να υποθεσω αυτα τα 2 replay τα εχετε δει...
    ΟΚ ο,τι κ να πουμε ειναι πλεον περιττο...
    δεν σε έπιασα
    πουτσ@@@@@@@@@

  13. #838
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akaposto Προβολή μηνύματος
    Το έγραψα πιο πρίν. Στην προηγούμενη στροφή, πριν σηκώσει το χέρι ο VR
    εκεί μέσα κάτι έγινε. Τον ακούμπησε; δεν ξέρω. Τον τζαζάρισε; Έκοψε στην έξοδο το γκάζι;
    .
    ο βάλε σηκώνει το χέρι του μετά το γλύστρημα που έχει....

    υποθέτω οτι εκεί (στο γλύστρημα) κατάλαβε οτι "δεν τη βγάζουμε καθαρή, κάποιος θα πέσει ετσι όπως πάει"
    πουτσ@@@@@@@@@

  14. #839
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Μηπως επεσε πανω στο γονατο ο ΜΜ??
    Ειδες τα replay κ ο πρωτος που ακουμπαει τον αλλο ειναι ο Ροσι η ο Μαρκεζ?
    Μηπως δεν βλεπουμε καλα...?Να βαλουμε γυαλια?


    φυσικα και ο mm πεφτει πανω στον rossi...μονο που το εκανε γιατι δεν ηθελε να βγει εκτος..(εκει που τον εσερνε ο αλλος δλδ) και απλα αποφασισε να στριψει...
    εστριψε πανω στον rossi ανοιγοντας γκαζι και μετα ο αλλος εβγαλε γονατο..
    το εχω ξαναγραψει...διαβαστε ολα τα posts και μετα απαντηστε...


    ο mm δεν εκανε κατι αντιαθλητικο, ουτε εκεινη την στιγμη, ουτε πριν...αλληλοπροσπερασεις ειχαμε...γιατι ειναι κwλοπαιδο δλδ? επειδη ηθελε να παρει καλυτερη θεση στον αγωνα?
    επειδη ηθελε να στριψει για να μην βγει εκτος πιστας?

    ο αλλος που ειναι (και καλα) ανωτερος γιατι τον τραβηξε εκτος πιστας? γιατι εκοψε τοσο και ανοιξε γραμμη ξεροντας που ειναι ο αλλος...αφου τον κοιταγε επανηλειμμενα? γιατι απλωσε το γονατο?

    λυπαμαι που καβαλαω μοτοσυκλετα στους ιδιους δρομους που καβαλανε και αλλοι υποστηριζοντας οτι "καλα του εκανε" και "δεν επρεπε να μπλεκεται" "τα ηθελε ο κωλος του" και αλλα τετοια...

    δεν ξεραμε οτι επρεπε να φυγουν ολοι απο την μεση για να κανει τον αγωνα του ο κυριος rossi...


    πραγματικα λυπαμαι που τον υποστηριζα καποια χρονια αυτον τον ανθρωπο...φαινεται ξεκαθαρα ποσο π0υστικα φερεται οταν εχει κατι να χασει...και με gibernau και με stoner και με marquez...απλα απαραδεκτος...

  15. #840
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    φυσικα και ο mm πεφτει πανω στον rossi...μονο που το εκανε γιατι δεν ηθελε να βγει εκτος..(εκει που τον εσερνε ο αλλος δλδ) και απλα αποφασισε να στριψει...
    Καλά εγώ είμαι κουλάδι, αλλά λέμε τώρα μιά υποψία που έχω από οδήγηση, όταν κάποιος σε κλείνει και πάει να σε πετάξει έξω όπως λες, ηθελημένα, αθέλητα, όπως και να γίνει, η πρώτη σου σκέψη είναι να πέσεις πάνω του ή να κόψεις και να μπεις πίσω του στην ασφάλεια; Και το δεύτερο πρόσωπο είναι γενικό, μην το πάρεις προσωπικά.

Παρόμοια θέματα

  1. MOTO GP ROUND 16 PRAMAC AUSTRALIAN GRAND PRIX 16-18/10/2015
    από SHOOTER045 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 215
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2015, 18:37
  2. MOTO GP ROUND 15. 9-11/10 2015 MOTUL GP OF JAPAN
    από SHOOTER045 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 440
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2015, 13:00
  3. Moto GP, Round 13 San Marino - Misano
    από emiliano στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 182
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2012, 21:27
  4. Moto GP, Round 12 Czech Republic - Brno
    από emiliano στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 106
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2012, 09:43
  5. Moto GP, Round 11 US Indianapolis
    από emiliano στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 82
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2012, 15:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF