Σελίδα 56 από 77 ΠρώτοΠρώτο ... 646515253545556575859606166 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 826 έως 840 από 1153

Θέμα: ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΣΑΣ

  1. #826
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.390
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Περίπου, αλλά με άλλον ακροδέκτη.
    Συγκεκριμένα αυτό: https://optimate1.com/product/cble-tm/?wcmlc=EUR
    Εχω ένα συντηρητή της noco τον g750 και ήταν ακριβώς έτσι ο ακροδέκτης. Είχε στην συσκευασία μαζί και το κομμάτι που μπαίνει μόνιμα στην μπαταρία. Το είχα πάρει για το gs που καταπονουσε πολύ την μπαταρία. Και έκανε καλή δουλειά μπορώ να πω.

    Τώρα με το xrv750 δεν χρειάζεται παρά μόνο σε τίποτα χιόνια ή αν την αφήσω στην άκρη που δεν προβλέπεται (φτου φτου).

  2. #827
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.877
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Εχω ένα συντηρητή της noco τον g750 και ήταν ακριβώς έτσι ο ακροδέκτης. Είχε στην συσκευασία μαζί και το κομμάτι που μπαίνει μόνιμα στην μπαταρία. Το είχα πάρει για το gs που καταπονουσε πολύ την μπαταρία. Και έκανε καλή δουλειά μπορώ να πω.

    Τώρα με το xrv750 δεν χρειάζεται παρά μόνο σε τίποτα χιόνια ή αν την αφήσω στην άκρη που δεν προβλέπεται (φτου φτου).
    Και ο Optimate είχε ένα καλώδιο μαζί.
    Θέλω δεύτερο, για το αυτοκίνητο.

  3. #828
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    363
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20240214_123340.jpg 
Προβολές:	286 
Μέγεθος:	76,1 KB 
ID:	450614
    Έβαλα κομματάκια από σφουγγάρι τυλιγμένο με μαύρη γκαφερ- μη μας πουν και γύφτους!- ανάμεσα στα πλαστικά και τη ζελατίνα γιατί κοντεύω να τρελαθώ με τον τόσο συντονισμό που κάνει όλο το fairing!
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20240214_123335.jpg 
Προβολές:	285 
Μέγεθος:	92,6 KB 
ID:	450615
    Επίσης και πιο κάτω ανάμεσα στα πλαϊνά πλαστικά, όπως επίσης και ένα μικρό σβόλο από χαρτί και αλουμινοταινία στη βάση του σταντ γιατί μέχρι να μπω για το μεγάλο σερβις να επισκευαστεί βρίσκει σε κάποιο σημείο στην αλυσίδα η άκρη του.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20240214_123401.jpg 
Προβολές:	282 
Μέγεθος:	73,3 KB 
ID:	450616
    Αν πω τι πρέπει να γίνει στο σέρβις ενώ παράλληλα κυκλοφορώ πιστεύω θα φάω μπαν μόνιμα.
    Παρ'όλα αυτά, το γεγονός οτι όσους κατόχους της ίδιας μοτο έχω ακούσει λένε οτι οι συντονισμοί και οι κραδασμοί είναι φυσιολογικοί, με ξεπερνάει!
    Ήμαρτον μωρή Γιαπωνεζία!!
    Οι κάτοχοι ευρωπαϊκών μοτο δε, έτσι και ανεβαίνατε σε ένα τέτοιο πιστεύω θα λέγατε οτι είναι χαλασμένο και θα το πετάγατε στον γκρεμό.
    Budget εποχές, budget λύσεις it is..!
    Τελευταία τροποποίηση από asxetost; 14/02/2024 στις 12:32.

  4. #829
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    873
    Ψαξε βες κάτι αντιστοιχο (με το μετρο)

    https://www.skroutz.gr/s/26498266/CT...6mm-1tmch.html

    κάνει δουλίτσα το κόβεις όπως θες...βρες και καμιά καλή μυστήρια κολλητική ταινία μαύρη και πέρνα απο πανω ενα στρώμα να κάτσει όμορφα.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  5. #830
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    363
    Δεν ασχολούμαι με τίποτα άλλο, έχω ξενερώσει τη ζωή μου με το feel συν οτι μπαίνω σε τέτοιες διαδικασίες, θέλω να πιστεύω οτι με τις διορθώσεις που θα γίνουν και στην πίσω ανάρτηση που δεν έχει πειραχτεί να βελτιωθεί λίγο η κατάσταση, αλλιώς παντρεύτηκα ένα δονητή με ρόδες!!

  6. #831
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.247
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Δεν ασχολούμαι με τίποτα άλλο, έχω ξενερώσει τη ζωή μου με το feel συν οτι μπαίνω σε τέτοιες διαδικασίες, θέλω να πιστεύω οτι με τις διορθώσεις που θα γίνουν και στην πίσω ανάρτηση που δεν έχει πειραχτεί να βελτιωθεί λίγο η κατάσταση, αλλιώς παντρεύτηκα ένα δονητή με ρόδες!!
    Θα στα φυλάξω αυτά να γελάς αργότερα..
    Προς το παρόν δες πόσες μοίρες είναι ο στρόφαλος και την ουσιαστική του διαφορά από τις υπόλοιπες μοτό

  7. #832
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    971
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Δεν ασχολούμαι με τίποτα άλλο, έχω ξενερώσει τη ζωή μου με το feel συν οτι μπαίνω σε τέτοιες διαδικασίες, θέλω να πιστεύω οτι με τις διορθώσεις που θα γίνουν και στην πίσω ανάρτηση που δεν έχει πειραχτεί να βελτιωθεί λίγο η κατάσταση, αλλιώς παντρεύτηκα ένα δονητή με ρόδες!!
    Δεν έχεις οδηγήσει Freewind γι αυτό μιλάς!

  8. #833
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    363
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από azar41 Προβολή μηνύματος
    Δεν έχεις οδηγήσει Freewind γι αυτό μιλάς!
    Τόσο χάλια ε; Είναι και μονοκύλιδρο αυτό, φαντάζομαι τι γίνεται...!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Θα στα φυλάξω αυτά να γελάς αργότερα..
    Προς το παρόν δες πόσες μοίρες είναι ο στρόφαλος και την ουσιαστική του διαφορά από τις υπόλοιπες μοτό
    Καλό είναι το καημενούλι μωρέ κιχ δεν κάνει, απλώς ώρες ώρες οι προχειρότητες που βλέπω μου χτυπάνε, πέρα από τη λειτουργία του μοτέρ που πες άντε, είναι έτσι, επιτρέπεται σαν κατασκευαστής όλα σου τα πλαστικά να συντονίζουν έτσι;
    Τέλος πάντων, κάθε μηχάνημα με τις ιδιαιτερότητες του..

  9. #834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Οι κάτοχοι ευρωπαϊκών μοτο δε, έτσι και ανεβαίνατε σε ένα τέτοιο πιστεύω θα λέγατε οτι είναι χαλασμένο και θα το πετάγατε στον γκρεμό.
    μην ορκίζεσαι...
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

  10. #835
    Την φωτογράφισα.
    Τα καλά του καλού (κινητού).
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_20240215_192118_Gallery.jpg 
Προβολές:	189 
Μέγεθος:	44,8 KB 
ID:	450832
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  11. #836
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.967
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20240214_123340.jpg 
Προβολές:	286 
Μέγεθος:	76,1 KB 
ID:	450614
    Έβαλα κομματάκια από σφουγγάρι τυλιγμένο με μαύρη γκαφερ- μη μας πουν και γύφτους!- ανάμεσα στα πλαστικά και τη ζελατίνα γιατί κοντεύω να τρελαθώ με τον τόσο συντονισμό που κάνει όλο το fairing!
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20240214_123335.jpg 
Προβολές:	285 
Μέγεθος:	92,6 KB 
ID:	450615
    Επίσης και πιο κάτω ανάμεσα στα πλαϊνά πλαστικά, όπως επίσης και ένα μικρό σβόλο από χαρτί και αλουμινοταινία στη βάση του σταντ γιατί μέχρι να μπω για το μεγάλο σερβις να επισκευαστεί βρίσκει σε κάποιο σημείο στην αλυσίδα η άκρη του.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20240214_123401.jpg 
Προβολές:	282 
Μέγεθος:	73,3 KB 
ID:	450616
    Αν πω τι πρέπει να γίνει στο σέρβις ενώ παράλληλα κυκλοφορώ πιστεύω θα φάω μπαν μόνιμα.
    Παρ'όλα αυτά, το γεγονός οτι όσους κατόχους της ίδιας μοτο έχω ακούσει λένε οτι οι συντονισμοί και οι κραδασμοί είναι φυσιολογικοί, με ξεπερνάει!
    Ήμαρτον μωρή Γιαπωνεζία!!
    Οι κάτοχοι ευρωπαϊκών μοτο δε, έτσι και ανεβαίνατε σε ένα τέτοιο πιστεύω θα λέγατε οτι είναι χαλασμένο και θα το πετάγατε στον γκρεμό.
    Budget εποχές, budget λύσεις it is..!
    Ξέρω ότι είναι μαλακία να ασχολείσαι με αβαρίες αλλά τουλάχιστον εγώ ένιωσα την μηχανή δική μου όταν έκανα την πρώτη διόρθωση σε αυτή , δέθηκα κατά παράξενο τρόπο μαζί της , ήταν διαρροή στο παραφλού.
    Μην τρελένεσαι , με τα μαζέματα ερωτεύεσαι
    where was Gondor when the Westfold fell?

  12. #837
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.302
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Αν πω τι πρέπει να γίνει στο σέρβις ενώ παράλληλα κυκλοφορώ πιστεύω θα φάω μπαν μόνιμα.
    Ελα μωρέ, επειδηΣ σε συμπάθησα εκει, στην πίτα, θα πω μια καλή κουβέντα να κάτσεις "πάγκο" (ban) μόνο μια βδομάδα




    Πέρα από την πλάκα, εκτός των προβλεπόμενων στο σέρβις, μάλλον θα χρειαστεί να σφίξουν και όποια βίδα βρουν μπροστά τους....
    Καλά στα είπαν οι από πάνω, δεν έχεις οδηγήσει μεγάλο μονοκύλινδρο να σου φεύγουν τα σφραγίσματα από τα δόντια....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #838
    Απολύτως τιποτα ...
    Βρέχει καρέκλες εδώ και 2 μέρες.

  14. #839
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    363
    Ναι εντάξει, σίγουρα υπάρχει το δέσιμο και κάπως αναγκαστικά όσο μαθαίνεις και τα οδηγικά "χούγια" της καθεμιανής.
    Όταν βγω από το συνεργείο και θα τα έχω κάνει ότι χρειάζεται τότε θα ποστάρω, να προετοιμαστώ και ψυχολογικά για το μαζικό φατούρο που μου αξίζει!!

  15. #840
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.302
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Ναι εντάξει, σίγουρα υπάρχει το δέσιμο και κάπως αναγκαστικά όσο μαθαίνεις και τα οδηγικά "χούγια" της καθεμιανής.
    Όταν βγω από το συνεργείο και θα τα έχω κάνει ότι χρειάζεται τότε θα ποστάρω, να προετοιμαστώ και ψυχολογικά για το μαζικό φατούρο που μου αξίζει!!

    Φατούρο γιατί; από την δική σου τσέπη θα βγουν οι μονέδεΣ.......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 308
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2023, 13:54
  2. Τι κάνατε για τη μοτοσικλέτα σας στο #lockdown2;
    από McGyver στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2020, 18:13
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2016, 08:20
  4. Eσεις τι κανατε σημερα με το TM σας??????
    από 7gibernau στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2012, 23:11
  5. Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2008, 08:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF