Σελίδα 58 από 80 ΠρώτοΠρώτο ... 848535455565758596061626368 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 856 έως 870 από 1198

Θέμα: action camera

  1. #856
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.877
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ε ναι. Δεν κατέχω από video editing, αλλά αυτό που σκέφτηκα αμέσως είναι 2 κάμερες, μία στην πλάτη του, μία στο ντεπόζιτο, 2 layers, ένα για την καθεμία και έχει "σβήσει" μέρος του ενός layer (της πλάτης), ώστε να φαίνεται το κοντέρ από αυτό του ντεπόζιτου. Είναι εμφανές ότι πρόκειται για 2 κάμερες αφού τα κλιπόν είναι στους αγκώνες του. Πολύ καλή ιδέα, πάντως, έστω κι αν φαίνεται κάπως αφύσικο.
    Μαλλον δε διατυπωσα σωστα την ερωτηση. Εννοουσα αν γνωριζει κανεις με ποιο software και πώς ακριβως πετυχε αυτο το αποτελεσμα.
    Οσα ειπες σωστα μεν, προφανη δε.

  2. #857
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.121
    Δε μπορεί να φανεί από το βίντεο ποιο software χρησιμοποίησε συγκεκριμένα, αλλά οποιοδήποτε μπορεί να διαχειριστεί layers, σου κάνει. Σίγουρα οι συνήθεις ύποπτοι (από Corel, Adobe, Pinnacle κτλ.), αλλά πολύ πιθανό να βρεις και κάποιο απλό, δωρεάν, αν το ψάξεις λίγο.
    Life begins at 45°.

  3. #858
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    2 κάμερες.Βάζεις και τα 2 να παίξουν μαζί ξεκινώντας απο το ίδιο καρέ.Επειτα φτιάχνεις μια τετράγωνη μάσκα και μέσα στη μάσκα κάνεις blend mode=screen και έχεις αυτό το αποτέλεσμα.Ο,τι κινέιται μέσα στη μάσκα καβαλάει το βίντεο που υπάρχει απο πάνω.
    Στο after effects αυτό.Λογικά γίνεται και στο premiere.
    Φίου φίου φι φι φίου

  4. #859
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.877
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    2 κάμερες.Βάζεις και τα 2 να παίξουν μαζί ξεκινώντας απο το ίδιο καρέ.Επειτα φτιάχνεις μια τετράγωνη μάσκα και μέσα στη μάσκα κάνεις blend mode=screen και έχεις αυτό το αποτέλεσμα.Ο,τι κινέιται μέσα στη μάσκα καβαλάει το βίντεο που υπάρχει απο πάνω.
    Στο after effects αυτό.Λογικά γίνεται και στο premiere.

  5. #860
    Vatos Locos For Ever Το avatar του/της chester24
    Εγγραφή
    16/10/2009
    Μηνύματα
    337
    Παιδια καλησπερα!

    Εγω πριν απο λιγες εβδομαδες, αγορασα αυτη : https://www.rollei.com/products/film...am-425,p313050

    Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημένος διοτι για τα γουστα μου και τις αναγκες μου εχει πολυ καλο video, οπως και φωτογραφια...Τωρα της εχω βάλει μια microsd 16gb που ειχα στο συρταρι μου και λογω της κλασης της καρτας, αυτοματως με παει χωρίς καμια αλλη επιλογή στα 1080p (30 fps). Δεν με χαλαει φυσικα αυτο.Αυτο που παρατηρησα όμως ειναι :

    1) ενω εχει χωρο η καρτα, μολις το βιντεο φτασει στα 29 λεπτα, σταματαει η ληψη....

    2) Στα παρελκομενα ειχε ενα remote control που το φορας στο χερι για απομακρυσμενο ελεγχο με δυο κουμπια, ενα φωτο, ενα βιντεο . Αυτο σκεφτηκα οτι ειναι πολυ καλο, διοτι εχεις την καμερα στο κρανος και την ελεγχεις χωρις να κανεις τον καλικατζαρο και να ψαχνεις τα κουμπια...
    Το προβλημα ειναι οτι, επανω στο remote εχει ενδεικτικη λυχνια, αλλα αναβει μονο οταν πατησεις καποιο κουμπι. Εννοω οτι αν αφησεις το κουμπι, το λαμπακι σβηνει.
    Ετσι ομως δεν ξερεις αν η καμερα σου ειναι στο rec ας πουμε...
    Κανει ενα ηχητικο η καμερα οταν ξεκινησει η εγγραφη, αλλα μεσα απο το κρανος λιγο δυσκολο να το ακουσεις και πιο πολυ δυσκολο ακομη, για εμενα που ειμαι κουφαλογο.Δεν θα επρεπε επάνω στο remote να αναβει συνεχομενα το λαμπιονι, την ωρα που η καμερα γραφει;
    .............

  6. #861
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.121
    Μόλις έφτασε. ^^

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20170425_182327b.jpg 
Προβολές:	117 
Μέγεθος:	75,5 KB 
ID:	381608
    Life begins at 45°.

  7. #862
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.121
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από chester24 Προβολή μηνύματος
    1) ενω εχει χωρο η καρτα, μολις το βιντεο φτασει στα 29 λεπτα, σταματαει η ληψη....

    2) Στα παρελκομενα ειχε ενα remote control που το φορας στο χερι για απομακρυσμενο ελεγχο με δυο κουμπια, ενα φωτο, ενα βιντεο . Αυτο σκεφτηκα οτι ειναι πολυ καλο, διοτι εχεις την καμερα στο κρανος και την ελεγχεις χωρις να κανεις τον καλικατζαρο και να ψαχνεις τα κουμπια...
    Το προβλημα ειναι οτι, επανω στο remote εχει ενδεικτικη λυχνια, αλλα αναβει μονο οταν πατησεις καποιο κουμπι. Εννοω οτι αν αφησεις το κουμπι, το λαμπακι σβηνει.
    Ετσι ομως δεν ξερεις αν η καμερα σου ειναι στο rec ας πουμε...
    Κανει ενα ηχητικο η καμερα οταν ξεκινησει η εγγραφη, αλλα μεσα απο το κρανος λιγο δυσκολο να το ακουσεις και πιο πολυ δυσκολο ακομη, για εμενα που ειμαι κουφαλογο.Δεν θα επρεπε επάνω στο remote να αναβει συνεχομενα το λαμπιονι, την ωρα που η καμερα γραφει;
    1) Το κάθε βίντεο διακόπτεται όταν φτάσει στα 4 GB χώρου. Αυτό αποτελεί αδυναμία του FAT32. Είτε συμβιβάζεσαι, είτε δοκιμάζεις αν η κάμερά σου μπορεί να δουλέψει με κάποιο άλλο filesystem, πχ exFAT.
    2) Το πώς δουλεύει κάτι με το πώς θέλουμε να δουλεύει συχνά απέχουν.
    Life begins at 45°.

  8. #863
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Με γειές και καλά πλάνα Blitz.

  9. #864
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    686
    με γεια! πολυ ωραια..δεν υπαρχει κατι περαν της γκο προ. και στο λεει καποιος που εχει ελεφον ετσι? ομως ειναι ο βασιλιας πως να το κανουμε!

  10. #865
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.121
    Φχαριστώ φχαριστώ. Κι εγώ SJ είχα μέχρι πριν λίγες μέρες. Την πούλησα σε επιφανές μέλος και είπα να δοκιμάσω κι αυτή την overpriced action cam.
    Life begins at 45°.

  11. #866
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Επειδή ψήνομαι και εγώ και επειδή δεν έχω ξανασχοληθεί με αντικείμενο, θα είναι η πρώτη κάμερα, λέω ν'αγοράσω κάτι πιό φτηνό για πρώτη φορά και στην συνέχεια βλέπουμε.
    Ποιά είναι η καλύτερη λύση σε πιό φτηνές κάμερες;

  12. #867
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Αυτές με μια μέση τιμή πάνω κάτω ίδιες είναι. Να κοιτάξεις να έχει απαραίτητα σταθεροποιητη εικόνας.

  13. #868
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    686
    http://www.skroutz.gr/c/1883/Action-...hrase=elephone

    εγω εχω την πρωτη εσυ ομως καλυτερα πηγαινε απ ευθειας στην ελιτ που ειναι καλυτερη..value for money για τα λεφτα της..

    https://www.youtube.com/channel/UCfa...2jUQdHIfJzDVrQ

    δες ενδεικτικα στο καναλι μου που την εχω χρησιμοποιησει σε χιονια, θαλασσα και στη μηχανη..

  14. #869
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Και αξεσουάρ συγκράτησης της κάμερας;

  15. #870
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Από αυτά βρίσκεις αρκετά εύκολα. Είναι φιξ όλα αυτά και κουμπώνουν σχεδόν από όλες, σε όλες.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF