Σελίδα 58 από 86 ΠρώτοΠρώτο ... 848535455565758596061626368 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 856 έως 870 από 1283

Θέμα: Parkside και εργαλεία απ' τα Lidl

  1. #856
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2018
    Μηνύματα
    269
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Και παίρνεις μακιτα. Η οποία δίνει και αυτή τριετή εγγύηση στα εργαλεία της.
    Γιατί να επιλέξει κάποιος το Parkside πλέον;
    Είναι σε άλλο επίπεδο η εγγύηση στα Λιντλ.
    Όταν σου χαλάσει το πας στο λιντλ της γειτονιά σου, και σου φέρνουν καινούργιο χωρίς δεύτερη κουβέντα και συνήθως χωρίς να σου πάρουν πίσω το χαλασμένο. Χωρίς κούριερ, τηλέφωνα, email, παρακάλια, ...
    Καμία σχέση με τις <εγγυήσεις> των επώνυμων.

  2. #857
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GEORGIOS Προβολή μηνύματος
    Είναι σε άλλο επίπεδο η εγγύηση στα Λιντλ.
    Όταν σου χαλάσει το πας στο λιντλ της γειτονιά σου, και σου φέρνουν καινούργιο χωρίς δεύτερη κουβέντα και συνήθως χωρίς να σου πάρουν πίσω το χαλασμένο. Χωρίς κούριερ, τηλέφωνα, email, παρακάλια, ...
    Καμία σχέση με τις <εγγυήσεις> των επώνυμων.
    Το πρόβλημα είναι στο "όταν σου χαλάσει".
    Αν έλεγες "αν σου χαλάσει", ίσως αποκτούσαν λίγο αξία, όσα είπες στη συνέχεια.

    Sent from me using a computer.

  3. #858
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2018
    Μηνύματα
    269
    Πάντα μιλάμε για ερασιτεχνική περιστασιακή χρήση των εργαλείων Lidl.

    Όποιος παρακολουθεί τα βιντεάκια του Λιβανά, θα έχει δεί ότι στο συνεργείο του χρησιμοποιεί κάποια ηλεκτρικά εργαλεία από τα Lidl.
    Εγώ είμαι ένας από αυτούς που του γράψανε από κάτω,《ρε μάστορα όχι και εργαλεία από τα Lidl》
    Τελευταία τροποποίηση από GEORGIOS; 10/04/2022 στις 21:23.

  4. #859
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    825
    Στο θέμα ποιότητας-τιμης πλεον τα εργαλεία του lidl δεν συνεφέρουν.
    Έχω εργαλεία του lidl και απο ποιότητα μπορω να πω οτι δεν μου έχει χαλάσει κτ ουτε έχω κάποιον γνωστό που του έχει χαλάσει κτ (πέραν απο κτ κανιβαλους).
    Αλλά τώρα η τιμή τους δεν είναι καν δελεαστική. Ακόμα κα για ενα εργαλείο που θα το χρησιμοποιήσεις σπάνια μια διάφορα 20% δεν είναι τρομερή για να επιλέξεις το φθηνότερο.

  5. #860
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2018
    Μηνύματα
    637
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GEORGIOS Προβολή μηνύματος
    Είναι σε άλλο επίπεδο η εγγύηση στα Λιντλ.
    Όταν σου χαλάσει το πας στο λιντλ της γειτονιά σου, και σου φέρνουν καινούργιο χωρίς δεύτερη κουβέντα και συνήθως χωρίς να σου πάρουν πίσω το χαλασμένο. Χωρίς κούριερ, τηλέφωνα, email, παρακάλια, ...
    Καμία σχέση με τις <εγγυήσεις> των επώνυμων.
    Σχετικά με το θέμα της εγγύησης, ναι μεν ισχύει ότι είτε στο επισκευάζουν άνευ χρέωσης είτε, συνηθέστερα, στο αντικαθιστούν με αντίστοιχο (συνήθως μάλιστα δεν σου ζητούν καν να επιστρέψεις το παλιό...) ωστόσο, υπάρχουν αρκετές αναφορές στο διαδίκτυο ότι τα προϊόντα με τα οποία κάνουν αντικατάσταση σε πελάτες, συνήθως και τα ίδια αποτελούν επιστροφές από άλλους πελάτες οι οποίοι για κάποιο λόγο δεν έμειναν ευχαριστημένοι από την αρχική αγορά (πχ κάποιος που αγόρασε δράπανο στο οποίο στραβογύριζε το τσοκ και το επέστρεψε γιαυτό το λόγο στο μαγαζί σε κατάσταση καινούριου κατά τα λοιπά...).

  6. #861
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.853
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GEORGIOS Προβολή μηνύματος
    Πάντα μιλάμε για ερασιτεχνική περιστασιακή χρήση των εργαλείων Lidl.

    Όποιος παρακολουθεί τα βιντεάκια του Λιβανά, θα έχει δεί ότι στο συνεργείο του χρησιμοποιεί κάποια ηλεκτρικά εργαλεία από τα Lidl.
    Εγώ είμαι ένας από αυτούς που του γράψανε από κάτω,《ρε μάστορα όχι και εργαλεία από τα Lidl》
    Ο αντίλογος σε αυτό είναι ότι υπάρχουν δουλειές που τα συνεργεία δουλεύουν σε εξωτερικούς χώρους και τα εργαλεία χάνονται ξεχνιούνται κλέβονται καταστρέφονται από άσχετους τεχνίτες ή
    είναι τόσο δευτερεύουσας σημασίας που κάλλιστα μπορούν να χρησιμοποιηθούν στη θέση τους β ποιότητες ποιο οικονομικά.

  7. #862
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2018
    Μηνύματα
    269
    Συμφωνώ για συνεργεία που δουλεύουν σε εξωτερικούς χώρους γιατί όπως έχω ξαναγράψει, γνωρίζω και ηλεκτρολόγο και υδραυλικό με μεγάλα συνεργεία που δουλεύουν σε οικοδομές, και δίνουν εργαλεία από το Lidl στα παιδιά, γιατί όπως λένε πριν χαλάσει το εργαλείο από κανονική χρήση, ή θα έχει χαθεί, ή θα έχει καταστραφεί.

  8. #863
    Νέο μέλος Το avatar του/της metalworking
    Εγγραφή
    24/03/2022
    Μηνύματα
    10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GEORGIOS Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ για συνεργεία που δουλεύουν σε εξωτερικούς χώρους γιατί όπως έχω ξαναγράψει, γνωρίζω και ηλεκτρολόγο και υδραυλικό με μεγάλα συνεργεία που δουλεύουν σε οικοδομές, και δίνουν εργαλεία από το Lidl στα παιδιά, γιατί όπως λένε πριν χαλάσει το εργαλείο από κανονική χρήση, ή θα έχει χαθεί, ή θα έχει καταστραφεί.
    Συνεργείο μόνο με εργαλεία του Lidl, δεν υπάρχει. Επικουρικά να τα χρησιμοποιούν ναι, αλλά σε σοβαρές δουλειές και καταστάσεις βγάζουν τα << καλά>> τους. Επειδή έχω δει από πρώτο χέρι τα εργαλεία του Lidl να δουλεύουν σε οικοδομή, δεν μπορούν να σταθούν μόνα τους, ειναι για μικροδουλειές. Ο βοηθός θα πάρει του Lidl, ο μάστορας θα πάρει το Makita.

  9. #864
    Μέλος Το avatar του/της silkman
    Εγγραφή
    08/02/2021
    Μηνύματα
    429
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GEORGIOS Προβολή μηνύματος
    Όποιος παρακολουθεί τα βιντεάκια του Λιβανά, θα έχει δεί ότι στο συνεργείο του χρησιμοποιεί κάποια ηλεκτρικά εργαλεία από τα Lidl.
    Δεν τον ήξερα το Λιβανά, παρακολουθώ τις κόντρες Τατούρη - Γκολέμη στο youtube. Ο Τατούρης έχει ξεβρακώσει πολλούς "μάστορες" που έχουν κάνει ΤΙΣ μ@λ@κιες.

    Το τελευταίο βίντεο, 2 σπασμενα μοτερ ντηζελ
    https://www.youtube.com/watch?v=fP-fNbKeNXE

    Απατεωνιά εις την ν
    https://www.youtube.com/watch?v=jxpnnAw3B9k

    Στόλισμα κανονικό..
    https://www.youtube.com/watch?v=nIV7Q5IIvY4
    Τελευταία τροποποίηση από silkman; 10/04/2022 στις 14:10.

  10. #865
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GEORGIOS Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ για συνεργεία που δουλεύουν σε εξωτερικούς χώρους γιατί όπως έχω ξαναγράψει, γνωρίζω και ηλεκτρολόγο και υδραυλικό με μεγάλα συνεργεία που δουλεύουν σε οικοδομές, και δίνουν εργαλεία από το Lidl στα παιδιά, γιατί όπως λένε πριν χαλάσει το εργαλείο από κανονική χρήση, ή θα έχει χαθεί, ή θα έχει καταστραφεί.
    Τι εννοείς αν δε χαλάσει από κανονική χρήση θα έχει καταστραφεί ρε Γιώργο?

    Και πως γίνεται να χάσεις ένα δράπανο, τι είναι καρυδάκι?

    Εχεις δοκιμάσει την κρούση που έχει ένα φθηνό δραπανο με την κρούση ενός μακίτα? Ειδικά αν και τα δύο είναι δουλεμένα! Βάζεις 8αρι τρυπάνι στο κινέζικο και αν ποτέ καταφέρει να ανοίξει την τρύπα, θα είναι 10μμ.

    Το "τα εργαλεία κάνουν τον μάστορα" δεν βγήκε δίχως λόγο.

    Πόση απόκλιση μπορεί να είχε το πολύμετρο του λιντλ με το οποίο μέτρησε τον καινούριο ανορθωτή μου ένας μάστορας σε ηλεκτρολογείο για να θέλει να τραβήξει καλώδια από εδω, εκεί ώστε να λύσει ένα ανύπαρκτο πρόβλημα? Του είπα να μη πειράξει τίποτα και όταν μέτρησα με το δικό μου πολύμετρο (το οποίο δεν ήταν ούτε φλουκ ούτε κανένα πανάκριβο) το πρόβλημα είχε λυθεί μόνο του.
    Sent from me using a computer.

  11. #866
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.228
    Τα δράπανα δεν χάνονται, "χάνονται"..... Ειδικά άμα είναι από το πάνω ράφι. (Παθών)
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #867
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.853
    Ναι καλά δεν χάνονται. Αν δεν τα έχεις πληρώσει όλα χάνονται παρατιούνται σε πεζοδρόμια πίλαρ, αλάνες.
    Εργαλειοθήκες ολόκληρες.

  13. #868
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Ναι καλά δεν χάνονται. Αν δεν τα έχεις πληρώσει όλα χάνονται παρατιούνται σε πεζοδρόμια πίλαρ, αλάνες.
    Εργαλειοθήκες ολόκληρες.
    Εξ ου και το "χάνονται".... Δεν ξανάδανείζω εργαλεία, τουλάχιστον όχι σε ανθρώπους που δεν νιώθουν. Όπως και την μηχανή.

    Για την γυναίκα, δέχομαι αιτήσεις....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  14. #869
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    734
    Σε συζήτηση με φίλο σιδερά/ηλεκτροσυγκολλητη,εχει δουλέψει δραπανοκατσάβιδα bosch,dewalt,makita,hilti.Ολα λέει καήκανε εκτός το hilti

  15. #870
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2018
    Μηνύματα
    269
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Τι εννοείς αν δε χαλάσει από κανονική χρήση θα έχει καταστραφεί ρε Γιώργο?

    Και πως γίνεται να χάσεις ένα δράπανο, τι είναι καρυδάκι?
    Εγώ που δίνω κάποια εργαλεία σε εργάτες σε οικοδομές, μου έχουν καταστρέψει μερικά, παράδειγμα του έπεσε από την σκαλωσιά, σε άλλα τους έβγαλαν τα μάτια και κάποια έχουν εξαφανιστεί. Έχουν εξαφανιστεί τροχός 125, τροχός 230, ηλεκτροκόλληση χαλκού που ζύγιζε 40 κιλά

Παρόμοια θέματα

  1. Φέρτε τη στην Ελλάδα και θα εξαφανιστούν τα παπιά & τα 250αρια από την Αθήνα.
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2023, 03:49
  2. Transalp: Μια απ'τα ίδια για το 2006 ?
    από micmic στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2005, 15:16
  3. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2005, 22:49
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2004, 11:30
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2004, 15:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF