Σελίδα 6 από 11 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 154

Θέμα: τρισάθλιο συγκριτικό ΜΟΤΟ στα ον-οφ 650 / 800 με θύμα το V-Strom ...

  1. #76
    Γυρω στα 300, με επυφηλαξη. Με οσα και αν πηγαινεις, στο σπιτι σου θα φτασεις χωρις ανεφοδιασμο ανετα. Χθες πηγα μαλια κουβαρια 180, 190 κοντερισια και γυρισα 140, 150. Στον επαρχιακο οδηγουσα επιθετικα στο πηγαινε και στο ελα τουρισταδικα.
    Παντως εχω παει πολλες φορες με διαφορους τροπους οδηγησης και διαφορετικα φορτωματα και βενζινη στην επιστροφη, δεν χρειαστηκε να βαλω ποτε.

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mixalakis
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    391
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
    Mην πουμε πως και η αυτονομια ειναι μειονεκτιμα τωρα.
    Στο προηγουμενο τευχος παρωδια του μοτο ο Πατερακης μας ειπε πως το αλουμινενιο πλαισιο ψαλιδι του vstrom ειναι σχεδον αχρηστο για τετοιου τυπου μοτοσυκλετα και οτι το μεγεθος του vstrom, ειναι για να πουλας μουρη στις καφετεριες.Δηλαδη μας εβγαλε ολους βλαχους και φιγουρατζιδες για να μας πει πως το τρανσαλπ ειναι καλυτερο. Πειτε μας τωρα και οτι το ρεζερβουαρ ειναι μεγαλο για να πουλαμε μουρη στις καφετεριες να μας τρελανετε
    Φίλε μου το τεύχος δεν είναι παρωδία! Δεν λέει ότι είναι άχρηστο το πλαίσιο και το ψαλίδι του v-strom.
    Ούτε έβγαλε φιγουρατζήδες τους κατόχους.
    Δικαιολογεί εν μέρη την τεράστια επιτυχία της συγκεκριμένης μοτοσυκλέτας, επειδή έχει ακριβώς το ίδιο μέγεθος με το χιλιάρι και κινητήρα 650. Αυτό το γεγονός, καλώς ή κακώς, θεωρείται πολύ σημαντικό για μεγάλη μερίδα του αγοραστικού κοινού. Όπως και με τα GS πολλοί τα αγόρασαν γιατί έχουν όγκο, έτσι και με το v-strom στις χιλιάδες που το πήραν, πολλοί το πήραν γιατί με τιμή 600αριού έχεις μεγάλη (και καλή) μοτοσυκλέτα.

    Όσο για την αυτονομία δε νομίζω ότι υπάρχει κανείς που να θεωρεί ότι είναι μειονέκτημα.

  3. #78
    Ετσι οπως το διατυπωνει μου περναη αυτη την αισθηση. Το εξωφθαλμο ειναι το σημειο με το πλαισιο ψαλιδι. Θελει να πληρωνουμε το ατσαλινο, παραπανω και να νοιωθουμε και μαγκες γι αυτο.

  4. #79
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.176
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
    Mην πουμε πως και η αυτονομια ειναι μειονεκτιμα τωρα.
    Στο προηγουμενο τευχος παρωδια του μοτο ο Πατερακης μας ειπε πως το αλουμινενιο πλαισιο ψαλιδι του vstrom ειναι σχεδον αχρηστο για τετοιου τυπου μοτοσυκλετα και οτι το μεγεθος του vstrom, ειναι για να πουλας μουρη στις καφετεριες.Δηλαδη μας εβγαλε ολους βλαχους και φιγουρατζιδες για να μας πει πως το τρανσαλπ ειναι καλυτερο. Πειτε μας τωρα και οτι το ρεζερβουαρ ειναι μεγαλο για να πουλαμε μουρη στις καφετεριες να μας τρελανετε
    vestroma εχεις πλάκα και ο τρόπος που 'Υπαρασπίζεσαι΄το Vstrom ειναι το κάτι άλλο αλλά μην το χαλάς και κάνεις οτι δεν καταλαβαίνεις.

    Σου λεει ο ανθρωπος οτι εχεις καλύτερη αυτονομία, ΟΚ, αλλά εχεις και μεγαλύτερο ρεζερβουαρ.
    Και αρχίζεις ανα λες αλλα αντ' άλλων λέμε...

    Αναρωτιέμαι αν το κανεις επίτηδες, η ειναι το φυσικό σου?
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #80
    Μην μασας ρε Αρη με ολες τις π@π@ριες που γραφω εδω μεσα. Ετσι για την κοντρα και τον χαβαλε γινετε. Ο πιο ασχετος αν και παλιος οδηγος εδω μεσα, ειμαι εγω. Μ αρεσει να το τραβαω λιγο παραπανω με το μπουρου μπουρου, αλλα ειμαι καλο παιδι κατα βαθος.

  6. #81
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.176
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
    Μην μασας ρε Αρη με ολες τις π@π@ριες που γραφω εδω μεσα. Ετσι για την κοντρα και τον χαβαλε γινετε. Ο πιο ασχετος αν και παλιος οδηγος εδω μεσα, ειμαι εγω. Μ αρεσει να το τραβαω λιγο παραπανω με το μπουρου μπουρου, αλλα ειμαι καλο παιδι κατα βαθος.
    Πασο!!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  7. #82
    japanesechoppersarthens Το avatar του/της castor
    Εγγραφή
    25/01/2008
    Μηνύματα
    352
    Ειναι γνωστο και φως φαναρι απο χρονια οτι η BMW εχει δικα της αρκετα περιοδικα και κατευθηνη τις πωλησεις της και απο εκει.Αλλα οσο υπαρχουν καποιοι που αγοραζουν πχ το 1200 και βαζουν το βαλιτσακι για τα καλλυντικα πισω και καμαρωνουν,καλα να μας κανουν.(λεω εγω τωρα )
    F/B Team (CHOPPER OWNERS ATHENS ) or (Γιαπωνέζικα Τσόπερς Αθήνα)

  8. #83
    IGNORE ALIEN ORDERS Το avatar του/της yannis27
    Εγγραφή
    31/05/2007
    Μηνύματα
    177
    ρε παιδια εδω στο μοτο κανει τεστ!!!!!!ο Πατερακης...που εδω στα Χανια τον ειχαμε για κλοουν...
    στις βολτες τον βαζαμε μπροστα για να γελαμε...στις στροφες κρεμιοταν ολος εξω απο τη μοτο...και εμεις του παζαμε παλαμακια και "ζαρπες"...τι μου λετε τωρα...
    ειναι η προσωποποιηση της γελειοτητας ολοι τους εκει μεσα...

    αν τον ξερει καποιος ασ τον ρωτησει τι κραξιμο εφαγε τις μερες του πασχα που ειχε κατεβει στα χανια...σε μια πιστα καρτ που τον ειχα δει...πολυ γελιο...


    Μην ασχολειστε...γιατι οπως ελεγε και ο Σεφερης "οταν σε κυνηγαει η βλακεια,ποιος μπορει να τη σταματησει...κανεις"......
    --ΚΟΝΞ ΟΜ ΠΑΞ--

  9. #84
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/03/2008
    Μηνύματα
    12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
    Γιατί πολύ απλά το v-strom έχει μεγαλύτερο ρεζερβουάρ!!

    Νομίζω 22 λίτρα αντί 18.
    το ξερω οτι εχει 22 λιτρα,στο οτι εχει την ιδια καταναλωση ειναι οτι δεν καταλαβαινω γιατι εγω πανω απο 5,5 λιτρα δεν εχω δει

  10. #85
    Αρχικά δημιουργήθηκε από castor
    Ειναι γνωστο και φως φαναρι απο χρονια οτι η BMW εχει δικα της αρκετα περιοδικα και κατευθηνη τις πωλησεις της και απο εκει.Αλλα οσο υπαρχουν καποιοι που αγοραζουν πχ το 1200 και βαζουν το βαλιτσακι για τα καλλυντικα πισω και καμαρωνουν,καλα να μας κανουν.(λεω εγω τωρα )



    Εχεις απόλυτο δίκιο

  11. #86
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2008
    Μηνύματα
    159
    tΤΟ BMW ΕΙΝΑΙ BMW ΚΑΙ ΤΟ SUZUKI SUZUKI.ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΩΝ ΣΕΡΒΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?
    ΡΩΤΑΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ

  12. #87
    Breva 1100 Το avatar του/της Bil
    Εγγραφή
    07/11/2005
    Μηνύματα
    555
    Έλειπα για μπάνια ... με το καταπληκτικό υπέροχο V-Strom μου δικάβαλος και φορτωμένος και χαιρόμουνα την ΥΠΕΡΟΧΗ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ ΚΑΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ !!!!

    Μα μην τρελαθούμε !!

    Το γεγονός οτι το αρχικό ποστ μπήκε στην κατηγορία αυτή είναι γιατί προφανώς ... απευθυνότανε στους κατόχους και εραστές της μηχανής αυτής που ... Ω τι έκπληξη γουστάρουν την μηχανή τους και ... ναι ... τα παίρνουν όταν ακούν χαζομάρες (έστω και κατα την γνώμη τους) ....

    Αν ήθελα να προβοκάρω σαφώς θα πόσταρα στις γενικές ή ακόμα καλύτερα στις αντιπαραθέσεις.... !!!

    Είμαι απόλυτα σίγουρος πως το Στρομ ΔΕΝ είναι η τέλεια μοτοσυκλέτα (ουτε γιατι έχει 2 αλλά 3 δισκόφρενα - ξεχνάτε το πίσω ) αλλά αν κάποιος πάρει και κοιτάξει ενα ενα τα τεστ του Strom και στο συγκεκριμένο περιοδικό αλλά και το τελευταίο, και είναι κάτοχος, θα πάθει αναφυλαξία !!!

    Ειρήνη υμίν !
    Όλα τα περιοδικά κάνουν την δουλειά τους άψογα,
    Όλες οι μοτοσυκλέτες είναι τέλειες

    αλλά...



    το V-Strom 650 είναι καλύτερο από το F650GS αλλά όχι από το 1200 ...


    Y.G. Στο κάτω κάτω γιατί κάνουν συγκριτικό του F650GS (800) με τα 650 και όχι με τα 1000 αφού η διαφορα κυβικών είναι πάνω κάτω η ίδια, εεεε και η τιμή παραπλήσια όταν βάλεις καλό εξοπλισμό !!!

  13. #88
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της madox
    Εγγραφή
    12/03/2008
    Μηνύματα
    237
    Ας μου εξηγεισει καποιος πως γινεται ενα μηχανακι 08 μοντελο με σιδερενιο ψαλιδι-πλαισιο(αν δεν πειραζει αφου δουλευουν ας γυρισουμε στην εποχη του σιδηρου παλι),ασθενεστερο κινητηρα χειροτερες επιδοσεις παραπλησιο βαρος , τραγικη ποιοτητα(οσοι το ειδαν απο κοντα το καταλαβαινουν),και υψηλοτερη τιμη σε σχεση με ενα αλλο(σχεδιασης 02),να βγαινει καλλιτερο στο μεταξυ τους συγκριτικο.
    Αν δηλαδη σε βασικους τομεις οπως οι παραπανω που αναφερα(ποιοτητα-επιδοσεις-τεχνολογια-τιμη)δεν μπορει να παρει την πρωτια πως βγαινει καλλιτερο?ειναι το κοψιμο του τιμονιου η η λιγο πιο ευρηχωρη σελα λογοι για να θεωρηθει ενα μηχανακι κορυφαιο?

  14. #89
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SOTHRHS
    tΤΟ BMW ΕΙΝΑΙ BMW ΚΑΙ ΤΟ SUZUKI SUZUKI.ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΩΝ ΣΕΡΒΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?
    ΡΩΤΑΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ


    Στα μεγάλα GS οι τιμές του σέρβις είναι παραπλήσιες με του στρομ γύρω στα 250 ευρώ πάνω κάτω αλλά τα σκας κάθε 10.000 χλμ για κάτι RT και κάτι τέτοια αντιτορπιλικά χάνεις τη μπάλλα με τις τιμές τους :wacko: κάτω από 320 ευρώ δεν είχα πληρώσει ποτέ .Η διαφορά της Suzuki με την BMW είναι ότι η μία κάνει μαζική παραγωγή και κάνει τη δουλειά της μια χαρά τιμολογιακά ενώ η άλλη κάνει μαζική παραγωγή τα κάνει σκατά και τιμολογιακά απευθύνεται σε μπρούκληδες...
    Και για να κάνω και την αυτοκριτική μου απορώ πως έδωσα 4.250.000 το 97 για να αγοράσω ένα μηχανάκι που έτρεμε συγκούρμουλο μόλις έπαιρνε μπρος έκανε θόρυβο σαν τρένο κατάπινε το ορυκτέλαιο σαν βενζίνη και όταν άνοιγα το γκάζι με τράβαγε στη μια πάντα.Επρεπε να περάσει μια δεκαετία για να βάλω μυαλό ...Τουλάχιστον όμως ήμουν 27 χρονών τότε κι όχι 50 οπότε είχα το άλλωθι της δευτερης ευκαιρίας



    Μπράβο στη Suzuki που μπορεί και φτιάχνει μια τόσο καλή μοτοσυκλέτα και την πουλάει φθηνά για να την χαίρεται πολύς κόσμος.
    Ρε Χόντα επιτέλους από πλαστικό και σίδερο είναι τα μηχανάκια σου όπως και των υπολοίπων ρίξε λίγο τις τιμές
    ρε Γερμανοί μάθετε να κάνετε μαζική παραγωγή και μετά τα ξαναλέμε

  15. #90
    λεφτχαντιτ Το avatar του/της doctor x
    Εγγραφή
    29/04/2007
    Μηνύματα
    380
    και μενα η γυναικα μου ειναι η πιο ομορφη αλλα αν μπορουσα θα παιρνα αλλη...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	georgia basileiadou.jpg 
Προβολές:	232 
Μέγεθος:	23,0 KB 
ID:	131922
    πρωταθλητης Ευρωπης

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF