Σελίδα 6 από 14 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 202

Θέμα: Τέλος οι μηχανές στο κέντρο της Αθήνας... (Ζήτω τα Αυτοκίνητα)

  1. #76
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    περα απο την πλακα, κι εμενα με ενοχλουν τα παρκαρισμενα σε πεζοδρομια που ειναι οπως να ναι...

    που ειναι πανω στο δρομο των τυφλων...που κλεινουν τις ραμπες...αυτα αξιζουν να τα πεταξεις κατω και να αρχισεις να χωροπηδας πανω τους...


    υπαρχει τροπος να παρκαρεις στο πεζοδρομιο χωρις να ενοχλεις κανεναν...δεν ειναι τοσο δυσκολο...




    το να πας να σπας οτι βρησκεις πανω σε πεζοδρομιο ειναι προφανως μαλακια...και θα πρεπει να ευχεσαι να μη σε πετυχει ο ιδιοκτητης...
    αμα ειχα παρκαρει το μηχανακι στο πεζοδρομιο χωρις να ενοχλω και το πειραζε κανεις, θα του χα φερει το κρανος στην κεφαλα...

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mparmpanik
    Εγγραφή
    20/05/2009
    Μηνύματα
    171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    και τι κερδίζεις;
    την ελπιδα φιλε μου.

    την ελπιδα οτι καποια στιγμη (μετα το μπαχαλο που θα δημιουργηθει αν οι μοτοσυκλετιστες πηγαινουν με το γραμμα του κοκ) , θα καταλαβουν οι κουφιοκεφαλοι πως τα μηχανακια και ο τροπος που κυκλοφορουν, παρκαρουν και κινουνται
    οχι μονο δεν επιβαρυνουν την κινηση στην πολη αλλα το αντιθετο την διευκολυνουν.

    εχουν την εικονα (και την αποψη) οτι οι μοτοσυκλετιστες ειναι κολοπαιδα που δεν σεβονται
    κανεναν και τιποτα και υπο αυτο το πρισμα λογικης κινουνται.

    ωραια λοιπον, ας τους δειξουμε πως ειναι και ο "νομοταγης" μοτοσυκλετιστης.

    τους ενοχλει οταν παρκαρουμε στο πεζοδρομιο?
    δεκτο.
    θα παρκαρουμε κι εμεις νομιμα (σε οσες θεσεις υπαρχουν) κι ας χτυπανε τον κωλο τους κατω οταν δεν θα βρισκουν που να αφησουν το κουτι τους.

    τους ενοχλει οταν κανουμε διηθησεις κι ελευθερωνουμε χωρο?
    δεκτο.
    κινηση κι εμεις σε μονό στιχο κι ας τραβανε οτι εξεχει οταν το μποτιλιαρισμα φτασει μεχρι την κορινθο.

    τους ενοχλει που παμε γρηγορα και φανταζουμε αληταμπουρες στα ματια τους?
    δεκτο.
    θα πηγαινουμε με 50 που ειναι το οριο κι ας ξημερωβραδιαζονται μεσα στα αμαξια τους
    μεχρι να φτασουν στη δουλεια τους.


    για να δουμε, θα εχει κατι να πει ο παπαρας που σπαει καθρεφτες και τα ριχνει κατω
    οταν τα βλεπει στο πεζοδρομιο?

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mparmpanik
    Εγγραφή
    20/05/2009
    Μηνύματα
    171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos

    αμα ειχα παρκαρει το μηχανακι στο πεζοδρομιο χωρις να ενοχλω και το πειραζε κανεις, θα του χα φερει το κρανος στην κεφαλα... [/B]


    με συγχωρεις που θα διαφωνησω,
    αλλα και να ειχα κανει το λαθος και να ειχα παρκαρει και να ενοχλουσε,
    ετσι και το πειραζε κανεις,
    παλι το κρανος κατακουτελα θα του εφερνα.

  4. #79
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mparmpanik
    με συγχωρεις που θα διαφωνησω,
    αλλα και να ειχα κανει το λαθος και να ειχα παρκαρει και να ενοχλουσε,
    ετσι και το πειραζε κανεις,
    παλι το κρανος κατακουτελα θα του εφερνα.


    κοιτα...αμα το εχεις παρκαρει σε καμια ραμπα και ερθει κανεις με κανα καροτσακι και στο πεταξει κατω και τον δεις, το σωστο θα ηταν να κοιτας τα πουλακια που κελαηδανε...αυτο εννοω οτι αν θα ενοχλουσε η μηχανη...

  5. #80
    Παράλληλα παιδιά.

    Ας τα αφήσουμε όλοι παράλληλα για καμιά εβδομάδα και να σπάσουμε πλάκα μετά με τους γερανούς που θα κατεβάζουν τα ΙΧ απο τα πεζοδρόμια...

    Αντε διαγώνια, σε μια θέση 2-3 μηχανές το πολύ. Μετά απο μερικές ώρες δεν μένει καμία θέση για αυτοκίνητο αλλά πολλά διάσπαρτα μηχανάκια.

  6. #81
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
    Παράλληλα παιδιά.

    Ας τα αφήσουμε όλοι παράλληλα για καμιά εβδομάδα και να σπάσουμε πλάκα μετά με τους γερανούς που θα κατεβάζουν τα ΙΧ απο τα πεζοδρόμια...

    Αντε διαγώνια, σε μια θέση 2-3 μηχανές το πολύ. Μετά απο μερικές ώρες δεν μένει καμία θέση για αυτοκίνητο αλλά πολλά διάσπαρτα μηχανάκια.

    αμα το κανεις αυτο...θα κατεβει ο εξυπνακιας απο το αμαξι να σου αλλαξει θεση στο μηχανακι...

    επειδη θα εχεις και κλειδωμενο το τιμονι, το πιθανοτερο ειναι να του πεσει...και θα σηκωθει και θα φυγει...αμα εχεις και κανα disc lock κιολας...κλαφ'τα χαραλαμπε...


  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mparmpanik
    Εγγραφή
    20/05/2009
    Μηνύματα
    171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    κοιτα...αμα το εχεις παρκαρει σε καμια ραμπα και ερθει κανεις με κανα καροτσακι και στο πεταξει κατω και τον δεις, το σωστο θα ηταν να κοιτας τα πουλακια που κελαηδανε...αυτο εννοω οτι αν θα ενοχλουσε η μηχανη...
    κοιτα..

    αμα το εχω παρκαρει σε καμμια ραμπα και μου το πεταξει κανενας με καροτσακι κατω,
    δεν θα κοιταω τα πουλακια που κελαιδανε,
    θα ριξω μια με το κρανος ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ να δω αστρακια με την μαλακια που εκανα.

    αλλα αν δεν ειναι αναπηρος και κανει ζημια στην μηχανη για να με "τιμωρησει" που παρκαρα και ενοχλω,
    θα παρακαλαει
    α)να εχει κεφαλι πιο σκληρο απο το κρανος μου,
    β) να εχει το κουτι του νομιμα παρκαρισμενο
    γ) να μην εχει αυθαιρετο.

  8. #83
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mparmpanik
    κοιτα..

    αμα το εχω παρκαρει σε καμμια ραμπα και μου το πεταξει κανενας με καροτσακι κατω,
    δεν θα κοιταω τα πουλακια που κελαιδανε,
    θα ριξω μια με το κρανος ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ να δω αστρακια με την μαλακια που εκανα.

    αλλα αν δεν ειναι αναπηρος και κανει ζημια στην μηχανη για να με "τιμωρησει" που παρκαρα και ενοχλω,
    θα παρακαλαει
    α)να εχει κεφαλι πιο σκληρο απο το κρανος μου,
    β) να εχει το κουτι του νομιμα παρκαρισμενο
    γ) να μην εχει αυθαιρετο.
    και δ)ημι-υπαίθριο...
    BMW RULES ...

  9. #84
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mparmpanik
    κοιτα..

    αμα το εχω παρκαρει σε καμμια ραμπα και μου το πεταξει κανενας με καροτσακι κατω,
    δεν θα κοιταω τα πουλακια που κελαιδανε,
    θα ριξω μια με το κρανος ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ να δω αστρακια με την μαλακια που εκανα.

    αλλα αν δεν ειναι αναπηρος και κανει ζημια στην μηχανη για να με "τιμωρησει" που παρκαρα και ενοχλω,
    θα παρακαλαει
    α)να εχει κεφαλι πιο σκληρο απο το κρανος μου,
    β) να εχει το κουτι του νομιμα παρκαρισμενο
    γ) να μην εχει αυθαιρετο.

    μονο την περιπτωση μλκιας σου ειπα...το να παρκαρεις οπου να ναι ειναι το προβλημα...


    βεβαια τωρα που το σκεφτομαι δεν ειναι και η καλυτερη ιδεα να του φερεις το κρανος στο κεφαλι του αλλου...μπορει να τον αφησεις και στον τοπο

    το καλυτερο ειναι μπουνια στη μυτη...οπως θα πλησιαζεις, θα σε βριζει αυτος δηθεν εξαγριομενος που τα ματια του αντικρισαν μηχανη πανω στο πεζοδρομιο και επαθε το σοκ της ζωης του, χωρις να του πεις τιποτα τον πλησιαζεις και του την τραβας στη μυτη...μολις δει το ποταμι με τα αιματα θα του φυγει η μαγκια επιτοπου
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    τωρα βεβαια μπορεις να κανεις κι αλλα πραγματα για να κλασει μεντες ο αλλος χωρις να τον σκοτωσεις η να τον τραυματισεις ασχημα, αλλα δε μπορω να τα πω...

  10. #85
    σιγά κορίτσια, ειναι ακριβά τα καλσόν... :a16:
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  11. #86
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    σιγά κορίτσια, ειναι ακριβά τα καλσόν... :a16:

    καλα αμα σου σπανε το μηχανακι πηγαινε με το savoir vivre στο χερι


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  12. #87
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    καλα αμα σου σπανε το μηχανακι πηγαινε με το savoir vivre στο χερι


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Kαλά...

    Επειδη ο κόσμος γενικά είναι αγριοτσαμπουκαλεμένος και επειδή κυκλοφορούν πολλά κουμάσια τα οποία φέρουν πολλά κουμπούρια, κοιτάξτε μην πάτε να ανοιξετε μύτη και βρεθείτε να σας ανοιγει το στέρνο ο ιατροδικαστής για να υπολογίσει βαλιστική γωνία...
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  13. #88
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Kαλά...

    Επειδη ο κόσμος γενικά είναι αγριοτσαμπουκαλεμένος και επειδή κυκλοφορούν πολλά κουμάσια τα οποία φέρουν πολλά κουμπούρια, κοιτάξτε μην πάτε να ανοιξετε μύτη και βρεθείτε να σας ανοιγει το στέρνο ο ιατροδικαστής για να υπολογίσει βαλιστική γωνία...
    :a53: :a53: :a53:

    νταξ οντως εχουν φρικαρει απαντες εκει εξω....



    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  14. #89
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/05/2008
    Μηνύματα
    14
    Το θέμα είναι πως μπορείς να ελέγξεις τον εαυτό σου την ώρα που πας να πάρεις τη μηχανή σου και δεις κάποιον να στη σπάει ή να στη ρίχνει κάτω.
    Φαντάζομαι θα θέλει να έχεις τρελή ψύχραιμα για να μπορέσεις συγκρατηθείς…

  15. #90
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tlak
    Το θέμα είναι πως μπορείς να ελέγξεις τον εαυτό σου την ώρα που πας να πάρεις τη μηχανή σου και δεις κάποιον να στη σπάει ή να στη ρίχνει κάτω.
    Φαντάζομαι θα θέλει να έχεις τρελή ψύχραιμα για να μπορέσεις συγκρατηθείς…
    πολυ αυτοελενγχος εγω το εχω δει μια φορα αυτο και νευριασα παρα πολυ....
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

Σελίδα 6 από 14 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αλλαγές στο κέντρο της Αθήνας
    από sadengr στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 87
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2010, 11:26
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2009, 09:42
  3. Επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας...
    από vas_sia στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 127
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2008, 13:47
  4. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2006, 12:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF