Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 88 από 88

Θέμα: Αλλαγές στο κέντρο της Αθήνας

  1. #76
    Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
    Μηπως εννοεις αυτον που πηδαγε τη Φρικη?:rotflmao: :rotflmao:
    τς τς τς...

    Μα πιστεύεις αυτα τα κουτσομπολιά;

    Σε λίγο θα μας πεις για τον Κωνσταντινο και τη Βουγιουκλακη :wacko:
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
    Ποιον εθναρχη ρε φιλε,με μπερδεψες.Μηπως εννοεις αυτον που πηδαγε τη Φρικη?:rotflmao: :rotflmao:


    Μετά έπιασε τη Τζάκυ Κέννεντυ, η οποία τελικά βρήκε παρηγοριά στον Αρίστο

  3. #78
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας


    Μετά έπιασε τη Τζάκυ Κέννεντυ, η οποία τελικά βρήκε παρηγοριά στον Αρίστο
    Μπράβο κουράγιο ο άνθρωπος..... που βρήκε την δύναμη μετά απο γ@μήσι 10.000.000 Ελλήνων.... :a19:
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #79
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Μπράβο κουράγιο ο άνθρωπος..... που βρήκε την δύναμη μετά απο γ@μήσι 10.000.000 Ελλήνων.... :a19:
    Σιγα ρε συ.Εδω ο Π@π@νδρεου μετα απο μας γ@μησε τη Λι@ννή.:rotflmao: :rotflmao:
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Μπράβο κουράγιο ο άνθρωπος..... που βρήκε την δύναμη μετά απο γ@μήσι 10.000.000 Ελλήνων.... :a19:
    πέρι τα 8.5 εκατομμύρια ήταν τότες








    Ρε και το 2030 η Ελλάδα θα εξακολουθεί να είναι 10 εκατομμύρια και η Αθήνα 5!

  6. #81
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
    Σιγα ρε συ.Εδω ο Π@π@νδρεου μετα απο μας γ@μησε τη Λι@ννή.:rotflmao: :rotflmao:
    Eδώ οι απόψεις είναι πολλές....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #82
    Μόνιμα Τσαντισμένο Μέλος Το avatar του/της Nikker
    Εγγραφή
    03/07/2007
    Μηνύματα
    53
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss

    Μετα την αφαίρεση του πέους απο τον εγκέφαλο της γυναίκας, η επόμενη δυσκολία έγκειται στην αφαίρεση της δυνατότητας του Έλληνα να μετακινείται έστω και για 200 μέτρα με το αμάξι του...
    Ακριβώς, για 200 μέτρα συζητάμε. Το κέντρο της Αθήνας είναι ένα χωριό στο οποίο βγαίνεις απο το σπίτι σου (γιατί μένεις στο κέντρο) και παίρνεις το αυτοκίνητο για να πας 200 μέτρα δίπλα, στον μπακάλη. Ευτυχώς που στο κέντρο της Αθήνας δεν έρχεται κόσμος απο...όλη την Αθήνα όπως Γλυφάδα, Μαρούσι, Περιστέρι.

    Κάποιος που θα προτιμήσει να πήξει στην κίνηση και να ψάξει να παρκάρει (δηλαδή πάλι θα περπατήσει 200 μέτρα) τότε δεν δουλεύει στο κέντρο αλλά έχει πάρει και διδακτορικό...απο το νταού Πεντέλης.

    Αλλά γενικά εγώ προτείνω να συνεχίσουμε να το συζητάμε. Γιατί είναι κάτι που θα γίνει. Θα ολοκληρωθεί στο άμμεσο μέλλον.


    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock


    Αν και απο τον Νικκερ δεν περιμένω κατι άλλο, ο ανθρωπος ειναι επαγγελματίας γκρινιαρης, εδω του τη σπαει που αφαιρούνται οι διαφημιστικές πινακίδες

    Δεν μου την σπάει που θα φύγουν οι διαφημίσεις. Στα @@ μου. Μου την σπάει η φάση βγαίνει ο ηγέτης και λέει φταίει ο τάδε ενώ εμφανώς δεν φταίει ο τάδε, και η κοινή γνώμη συμφωνεί. Αυτό μου κάνει πολύ mob mentallity και σκυλολόϊ.

    Αλλά το ξαναλέω. Είμαι σίγουρος ότι το πιστεύεις αυτό. Σίγουρα νιώθεις πιο σφαλής τώρα που φεύγουν οι πινακήδες. Είναι ο φόβος σου και ο τρόμος σου. Αν κάποιος φύγει ταξίδι εσύ θα του πεις "πρόσεχε τις διαφημιστικές πινακίδες" γιατί είναι επικίνδυνες.

    Γενικά αν φταίει κάτι για τα θανατηφόρα είναι οι πινακήδες. Για αυτό και το πιο ασφαλές κράνος, είναι το κράνος με τις παρωπίδες.
    Επιστημονική έρευνα απέδειξε πως άμα τα Γιατονπουτσονέζικα φορούσανε κανά marzocchi, τα ατυχήματα θα μειωνόντουσαν κατά 98%!!!

  8. #83
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikker
    [....]Αλλά το ξαναλέω. Είμαι σίγουρος ότι το πιστεύεις αυτό. Σίγουρα νιώθεις πιο σφαλής τώρα που φεύγουν οι πινακήδες. Είναι ο φόβος σου και ο τρόμος σου. Αν κάποιος φύγει ταξίδι εσύ θα του πεις "πρόσεχε τις διαφημιστικές πινακίδες" γιατί είναι επικίνδυνες.
    Γενικά αν φταίει κάτι για τα θανατηφόρα είναι οι πινακήδες. Για αυτό και το πιο ασφαλές κράνος, είναι το κράνος με τις παρωπίδες.
    Καμία σχέση (ίσως πρεπει να περιμένουμε να δροσίσει λιγο για να κουβεντιάσουμε...)

    Εγω απλα λέω οτι οι πινακΙδες ευθύνονται, βασει αποφάσεων δικαστηρίων, για τροχαία. Επιπροσθέτως, πολλές απο αυτές τοποθετήθηκαν παράνομα, ή αν θες, παράτυπα.

    ΑΡΑ, καλώς αφαιρούνται.


    Μπορώ και να το ζωγραφίσω αν θες
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  9. #84
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikker
    Ακριβώς, για 200 μέτρα συζητάμε. Το κέντρο της Αθήνας είναι ένα χωριό στο οποίο βγαίνεις απο το σπίτι σου (γιατί μένεις στο κέντρο) και παίρνεις το αυτοκίνητο για να πας 200 μέτρα δίπλα, στον μπακάλη. Ευτυχώς που στο κέντρο της Αθήνας δεν έρχεται κόσμος απο...όλη την Αθήνα όπως Γλυφάδα, Μαρούσι, Περιστέρι.

    Κάποιος που θα προτιμήσει να πήξει στην κίνηση και να ψάξει να παρκάρει (δηλαδή πάλι θα περπατήσει 200 μέτρα) τότε δεν δουλεύει στο κέντρο αλλά έχει πάρει και διδακτορικό...απο το νταού Πεντέλης.

    Αλλά γενικά εγώ προτείνω να συνεχίσουμε να το συζητάμε. Γιατί είναι κάτι που θα γίνει. Θα ολοκληρωθεί στο άμμεσο μέλλον.
    Επίσης όταν έλεγα για την αφαίρεση του ΠΕΟΥΣ απο το μυαλό της γυναίκας εννοούσα τον δικό μου και μόνο ε??

    ότι ναναι...

  10. #85
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikker
    .... Το κέντρο της Αθήνας είναι ένα χωριό στο οποίο βγαίνεις απο το σπίτι σου (γιατί μένεις στο κέντρο) και παίρνεις το αυτοκίνητο για να πας 200 μέτρα δίπλα, στον μπακάλη. Ευτυχώς που στο κέντρο της Αθήνας δεν έρχεται κόσμος απο...όλη την Αθήνα όπως Γλυφάδα, Μαρούσι, Περιστέρι.

    .....
    Ε εντάξει.... Μιλάμε για την Αθήνα στην Γεωργία των ΗΠΑ... ΟΚ
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #86
    Μόνιμα Τσαντισμένο Μέλος Το avatar του/της Nikker
    Εγγραφή
    03/07/2007
    Μηνύματα
    53
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Καμία σχέση (ίσως πρεπει να περιμένουμε να δροσίσει λιγο για να κουβεντιάσουμε...)

    Εγω απλα λέω οτι οι πινακΙδες ευθύνονται, βασει αποφάσεων δικαστηρίων, για τροχαία. Επιπροσθέτως, πολλές απο αυτές τοποθετήθηκαν παράνομα, ή αν θες, παράτυπα.

    ΑΡΑ, καλώς αφαιρούνται.


    Μπορώ και να το ζωγραφίσω αν θες
    Έχει πολύ ζέστη για να κατανοήσω την επιχειρηματολογία σου.
    Καλώς κατεβαίνουν, όχι επειδή σκάει πάνω τους ο κοσμάκης, ούτε επειδή αποσπάνε το ενδιαφέρον του οδηγού αλλά βΆσει αποφάσεων δικαστήριων.

    Άμα το ταλέντο σου στην ζωγραφική είναι τόσο μεγάλο όσο και στο λέγειν, τότε όχι μην το κάνεις, δεν μπορεί να αντέξει περαιτέρω υπερθέρμανση το μυαλό μου.
    Επιστημονική έρευνα απέδειξε πως άμα τα Γιατονπουτσονέζικα φορούσανε κανά marzocchi, τα ατυχήματα θα μειωνόντουσαν κατά 98%!!!

  12. #87
    Τουλάχιστον συφωνήσαμε στο "καλώς κατεβαίνουν". Ειναι κι αυτό μια αρχη. Αφορά άλλο θρεντ βέβαια, αλλα δε γαμείς
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  13. #88
    Φίλε καπ10,

    Το μόνο πρόβλημα που έχω με το όλο σκεπτικό είναι πώς η Αθήνα δεν είναι Ευρωπαική πολη των 200, 300, 500 χιλιάδων αντε ενός μύριου. Είναι μια μητροπολιτική περιοχή των 5 μυρίων και λύσεις σαν και αυτή δεν έχω δεί σε καμμιά τέτοια μητρόπολη (εσύ πού εχεις δεί?). Για πόλεις μέχρι του μεγέθους της Θεσν/κης ναι όλα αυτά έχουν έννοια.

    Το μεγάλο μέρος του πληθυσμού ζεί πλέον εκτός κέντρου, σε πόλεις ή προάστια με τα χιλιάδες δικά τους προβλήματα. Εγώ θα ήθελα να δώ κινήσεις εκεί παρά τέτοια έργα στο κέντρο.

    Τα όποια τέτοιου τύπου έργα στο κέντρο θα αποφέρουν οφέλη τουριστικά (I'll give them that) αλλά πέραν αυτού ελάχιστους θα ωφελήσουν (μάντεψε ποιός θα μπορεί να μείνει στο ιδανικό σου πεζοδρομημένο κέντρο...). Ταυτόχρονα το πιθανότερο είναι να επιβαρύνουν ακόμα περισσότερο τις πέριξ του κέντρου περιοχές.

    Το λεκανοπέδιο (ποιο λεκανοπεδιο δηλ. έχει πρό πολλου ξεχειλίσει) πρέπει να αντιμετωπιστεί με συνολικό σχεδιασμό (ζήσε Μαη μου..). Οι όποιες αποσπασματικές επεμβάσεις έχουν περιορισμένο όφελος και πολλές φορες αποτελούν μόνο έργα βιτρίνας.


    ΒTW Προχθές χρειάστικά να κατέβω στο κέντρο μέρα μεσημέρι από τη δουλειά μου στη Βωβούπολη Κηφισίας. Πώς ακριβώς θα κατέβαινα κουστουμάτος χωρίς τη χρήση ΙΧ ή ταξί και χωρίς να κάνω 2 ώρες (αφαιρώ τη περίπτωση χρήσης μηχανής)? Το πολύ να έπαιρνα ταξί να με κατέβαζε μέχρι Αμπελοκηπους να πάρω το μετρό. Εντάξει, δε θα επιβάρυνα το κέντρο, θα περιοριζόμουν στην κίνηση του αυτοκινήτου στην περιαστική εξοχική περιοχή των Αμπελοκήπων που έχει ερημιά και δε ζεί άνθρωπος..

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 201
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2010, 15:03
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2009, 09:42
  3. Επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας...
    από vas_sia στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 127
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2008, 13:47
  4. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2006, 12:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF