Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 103

Θέμα: Όλοι οι γνώστες εδω!

  1. #76
    Μέλος
    Εγγραφή
    15/12/2018
    Μηνύματα
    41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    ρε σεις, ρε σεις... μη κολλατε σε μια λεξη με την ακριβη εννοια της.. το παιδι λεγοντας ταλεντο απλα ηθελε να πει οτι εχει ανεση με τις μηχανες και δε τις φοβαται..
    αφου το γραφει και ο ιδιος αμεσως μετα οτι δε θεωρει πως εχει μεγαλη εμπειρια...

    λοιπον φιλε, το s1000xr ειναι υπερβολη.. με αυτα που γραφεις δες κανα f800r αμα σου αρεσουν τα bmw η κανα yamaha mt07 ξερω γω που ειναι μηχανακια που μπορεις να κανεις τα παντα..

    και οσο για αυτους που δε σου απαντησαν σοβαρα μη χαλιεσαι.. ετσι ειμαστε εδω χαβαλεδιαρηδες, χαλρωσε και απολαυσε το.. αμα το παρεις στη πλακα και τις απαντησεις που θες θα παρεις και θα σου χαρισουμε στιγμες απλετου γελιου..

    καλως μας ηρθες
    Πω αδερφέ τσεκάρω τωρα τη f800r και μαρεσει παρα πολυ εμφανισιακά... αν απο όλες τις επιλογές τελικά καταλήξω σε αυτο αξίζει; Πρέπει να ξερω κατι για τα bmw? Γιατι η αλήθεια ειναι οτι μου αρέσουν πολυ

  2. #77
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.511
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MariosRios Προβολή μηνύματος
    Ποσους μηχανόβιους βλέπεις στο δρόμο που δεν έπρεπε να οδηγάνε ουτε ποδηλατο;
    Έτερον εκάτερον. Μια χαρά οδηγώ ποδήλατο, παρόλο που με τη μοτοσυκλέτα ταλαντεύομαι σαν ...ατάλαντος.

    Καλώς ήρθες στο forum!
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  3. #78
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.498
    Από την στιγμή που σκέφτεσαι να ξοδέψεις χρήμα ,(μίλησες για γραμμάτια κτλ) και δεν νοιώθεις φοβισμένος ,MT ή Tracer ,700 ή 900,αφού μίλησες και για ταξιδάκια είναι ''safe'' επιλογές όπως είπαν και οι προηγούμενοι.Με καλή μεταπώληση σε 2-3-4 χρόνια αν το βαρεθείς.

    Επίσης να προσέξεις τα νεύρα σου,ειδικά στο τιμόνι .Όχι ,η πιθανότητα να πάρεις την μηχανή μου και να την ''πας καλύτερα'' από εμένα από την στιγμή που δεν έχεις εμπειρία δεν υπάρχει.Χαμηλά η μπάλα,νιώθεις ότι το έχεις και σε πιστεύω αλλά δεν έχεις ακόμα εμπειρία.Θα το καταλάβεις σε μερικά χρόνια μετά από αρκετές δεκάδες χιλιάδες χιλιόμετρα.Εντελώς φιλικά πάντα.Όπως σου είπανε αρκετοί επένδυσε σε σωστό εξοπλισμό και για την κυρά σου αφού την θέλεις μαζί σου.
    Να θυμάσαι και την άποψη που λέει πως οδηγάρα είναι αυτός που δεν θα κάνει ράμματα και όχι απαραίτητα ο ''χεράς''.

    Εγώ στα 15 οδηγούσα κρυφά τα βράδια και έσπαγα το χιλιάρι kawasaki του γέρου μου,τώρα σκέφτομαι τι θα μπορούσε να είχε γίνει και ανατριχιάζω.Ότι και να πάρεις καλές βόλτες!
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 15/12/2018 στις 23:11.
    when life gets complicated... i ride.

  4. #79
    Μέλος
    Εγγραφή
    15/12/2018
    Μηνύματα
    41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Έτερον εκάτερον. Μια χαρά οδηγώ ποδήλατο, παρόλο που με τη μοτοσυκλέτα ταλαντεύομαι σαν ...ατάλαντος.

    Καλώς ήρθες στο forum!
    Υπάρχουν και χειρότερα

  5. #80
    Μέλος
    Εγγραφή
    15/12/2018
    Μηνύματα
    41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Έτερον εκάτερον. Μια χαρά οδηγώ ποδήλατο, παρόλο που με τη μοτοσυκλέτα ταλαντεύομαι σαν ...ατάλαντος.

    Καλώς ήρθες στο forum!
    Υπάρχουν και χειρότερα

  6. #81
    Μέλος
    Εγγραφή
    15/12/2018
    Μηνύματα
    41
    Λοιπον δε ξερω τι γίνεται γράφω γράφω και Εν τέλη στέλνει τρεις λέξεις πφφφφφ

  7. #82
    Μέλος
    Εγγραφή
    15/12/2018
    Μηνύματα
    41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Από την στιγμή που σκέφτεσαι να ξοδέψεις χρήμα ,(μίλησες για γραμμάτια κτλ) και δεν νοιώθεις φοβισμένος ,MT ή Tracer ,700 ή 900,αφού μίλησες και για ταξιδάκια είναι ''safe'' επιλογές όπως είπαν και οι προηγούμενοι.Με καλή μεταπώληση σε 2-3-4 χρόνια αν το βαρεθείς.
    Με βάση αυτα που λες ακριβως... το f800r ειναι καλύτερη ή χειροτερη επιλογή απο mt και tracer;

    Σε ολα τα αλλα μαζί σου.. συμφωνω!

  8. #83
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.498
    Σε αυτό δεν έχω άποψη,και οι δυο καινούργιες μοτοσυκλέτες είναι,σύγχρονες με παρόμοιο στυλ.Όποια θα σε κάνει πιο χαρούμενο.Κυκλοφορούν χιλιάδες yamaha και χιλιάδες bmw.Με λίγότερα λόγια όποια σε γκαυλώνει ρε φίλος,δηλαδή θα διάλεγες μια μότο με κριτήριο τι λένε 5-10 τύποι;Αν ήταν έτσι κανείς δεν θα κυκλοφορούσε Ιταλίδες
    when life gets complicated... i ride.

  9. #84
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Αρχικά, δεν έχεις ταλέντο. Δεν το λέω ούτε κακοπροαίρετα, ούτε για να βγω από πάνω. Ότι μπορεί να κόβει λίγο παραπάνω το μάτι σου στον δρόμο και στο πως δουλεύει η μηχανή λίγα λέει. Εγώ στο μυαλό μου σε κατατάσσω μαζί με κάποιον που οδηγεί δική του μηχανή 1 μήνα.

    Στο θέμα σου τώρα, εφόσον το gs850 σου φαίνεται βαρύ και ψηλό (και ως επακόλουθο δεν θα το ήθελες για καθημερινό) ακυρώνονται μοντέλα όπως τα προαναφερθεντα Tracer και εννοείται και το xr1000. Πιστεύω κι εγώ πως ένα μικρομεσαιο naked όπως το 390 είναι ΑΚΡΙΒΩΣ η φάση σου αλλά αν όντως όπως λες σκοπεύεις να βγεις παραέξω εννοείται πως απορρίπτεται και πρέπει να κοιτάξεις για κάτι πιο δυνατό. Συμφωνώ και για το mt07 το οποίο θα σε πάει παντού και κάνει τα πάντα που θες. Αν το γυμνό σε χαλάει τελείως τότε ίσως πρέπει να κοιτάξεις για versys650 που προσφέρει ένα πολύ ολοκληρωμένο πακέτο και λόγω 17αρηδων και λόγω ανεμοκαλυψης.

    ΥΓ:Επειδή όπως λες λεφτά δεν έχεις, καλό θα ήταν να μην ανοιχτείς πάρα πολύ στην αγορά σου. Αν όντως γουστάρεις κάτι σαν το xr, εγώ θα πρότεινα ένα tdm900a.

  10. #85
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.479
    Αδελφε...για βε στρομ σε κοβω.
    Ξεκινα με το στρομ και σε λιγα χρονια παρε 1000αρι να πηγαινουμε κοντρα παρεα κατι τυπους με τα 600αρακια τους.(σε ευθεια,ετσι; )
    Τελευταία τροποποίηση από thunder ace; 16/12/2018 στις 12:08.

  11. #86
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.535
    διαβάζοντας την πρώτη σελίδα μόνο εγώ κατάλαβα οτι ο ρομαριος Εγγραφή 15/12/2018 είναι:
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2tNf (1).jpg 
Προβολές:	213 
Μέγεθος:	37,3 KB 
ID:	402097
    μάλλον στη παρασκευή προστέθηκε και το σάββατο ανοιχτή η αγορά κλπ
    you rise you fall you're down then you rise again

  12. #87
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.375
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    διαβάζοντας την πρώτη σελίδα μόνο εγώ κατάλαβα οτι ο ρομαριος Εγγραφή 15/12/2018 είναι:
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2tNf (1).jpg 
Προβολές:	213 
Μέγεθος:	37,3 KB 
ID:	402097
    μάλλον στη παρασκευή προστέθηκε και το σάββατο ανοιχτή η αγορά κλπ
    Εορταστικό ωράριο γάρ.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  13. #88
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Ρε μην τους ακούς.Εγώ έκανα με το wolf 250 δικάβαλο και φορτωμένο Αθήνα-Θεσσαλονίκη.
    Αλλά ξεκινάς με λάθος ερώτηση για τις εξορμήσεις εκτός.
    Πρέπει πρώτα να ρωτήσεις τον εαυτό σου...σιδερένιο κώλο έχεις?Αν έχεις πας σε ss-street-naked.Αν όχι πας σε κάτι πιο touring.
    BTW για μένα προσωπικά δεν υπάρχει έχω ταλέντο.Υπάρχει το "μπορώ να προβλέψω την μαλακία που θα κάνει ο άλλος πριν ακόμα σκεφτεί να την κάνει";

  14. #89
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.692
    Η ικανότητα πρόβλεψης της μαλακίας είναι κάτι που χτίζεται, εκτός κι αν κάποιος είναι μέντιουμ οπότε και να του δωσουμε του Χορταρέα το τηλέφωνο.

    Ριομάριε επειδή δεν εχω πειστεί ότι δεν είσαι τρολάκι, το παρόν θρεντ πατάει (για την ωρα) σε πολύ σαθρά θεμέλια. τζαστ σέηνγκ.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  15. #90
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    670
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Η ικανότητα πρόβλεψης της μαλακίας είναι κάτι που χτίζεται, εκτός κι αν κάποιος είναι μέντιουμ οπότε και να του δωσουμε του Χορταρέα το τηλέφωνο.
    Για το οποίο και ένα 50άρι σκούτερ αρκεί.
    Το μόνο που χρειάζεται είναι χρόνος στις 2 ρόδες και ένα ελάχιστο IQ.

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μαθηματα για το συνεπιβατη (ολοι οι καλοι χωρανε)
    από nassosxlvbros στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2006, 13:09
  2. Όλοι οι cbfάδες από ένα οικοπεδάκι ?
    από johnpan στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2006, 18:05
  3. ΖΩΝΤΑΝΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΡΑΔΙΟΦΟΝΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ
    από CHIOS στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2005, 09:29
  4. Για Ελατε Ολοι Οι Αμαρτωλοι
    από Tigas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2005, 18:32
  5. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2005, 08:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF