Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 92

Θέμα: Εδώ μέσα... "πουλάει" το δήθεν;

  1. #76
    Παγανιστικόν μέλος Το avatar του/της Κανένας
    Εγγραφή
    24/01/2003
    Μηνύματα
    885
    οχι φιλε μου
    μιλαω για το
    Τροποσ Για Αλλαγη Χαρτογραφησησ Στο Χαγιαμπουσα

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=2275
    Παραμύθι δίχως δράκο, παραμύθι δίχως πέραση


  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Α οκ, γιατί παραξενεύτηκα... λέω μήπως έκανα κάτι και δεν το κατάλαβα;

    Έτσι όπως έχουμε γίνει εδώ μέσα τελευταία παίζει πολλή παρεξήγηση...

    Θάνος..

  3. #78
    Παγανιστικόν μέλος Το avatar του/της Κανένας
    Εγγραφή
    24/01/2003
    Μηνύματα
    885
    Χα χα, η δικιά σου μια χαρά ήταν και πολύ κατατοπιστική
    Απλά κάποιες φωτογραφίες πάνω από 800/600 ξεχειλώνουν το μήνυμα και την οθόνη


    Επισης το ότι έγραψα πιο πριν για τα greeklish του αφρο, ισχύει για τον καθένα, που γράφει σε αυτήν την μη γλώσσα
    Eδώ είναι φόρουμ ελληνικό και όχι chat η MSN messenger
    Το ότι έγραψα για την nimbus και τα κεφαλαία, δεν σημαίνει ότι έχω τίποτα με την κοπέλα, αλλά μόνο με την δυσκολία ανάγνωσης των κεφαλαίων γραμμάτων και το ανέφερα σαν παράδειγμα
    Τα λεω αυτά, γιατί όσο και αν είναι εικονικά αυτά που γράφουμε, δεν παύω και εγώ να στεναχωριέμαι όταν μου την λενε, πόσο μαλλον, αφού δεν θέλω να κάνω κάτι, που δεν μου αρέσει να μου κάνουν
    No hard feelings για κανέναν Η τίποτα προσωπικό
    Έτσι και αλλιώς το θέμα μας δεν είναι αυτά αλλά οι μύγες που πετάνε
    Παραμύθι δίχως δράκο, παραμύθι δίχως πέραση


  4. #79
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
    ρε nimbus συγγνωμη αλλα μηπως εχεις σκεφτει την περιπτωση καποιος να μην ειναι δηθεν απλα να αντεδρασε σε καποιες απ τις καταστασεις που περιεγραψες με τροπο (που κατεσενα τουλαχιστον) τον αναδυκνειει ως δηθεν. Ο καθε ανθρωπος και ο τροπος που παιρνει αποφασεις ειναι εξαιρετικα πολυπλοκη διαδικασια κ μετο να αφοριζεις οτι ΑΥΤΟΙ ειναι δηθεν κ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ειναι δηθεν δεν βγαζεις συμπερασμα. Κ οχι μονο αυτο αλλα ολοι καποια στιγμη το παιζουν δηθεν γιατι μπορει να τους παρουσιαστικε μια ευκαιρια που αλλιως θα εχαναν... κ ποιος ειμαι εγω στην τελικη να κρινω αν καποιος συμπεριφερετε ετσι στην πραγματικοτητα η οχι αν μας δουλευει ομαδικος η οχι. Εγω εχω ρωτησει τον εαυτο μου αν "το παιζει" κ το βασικοτερο πηρα ειλικρινη απαντηση? απλα πιστευω οτι το πως αντιδρα ο καθενας εξαρταται απο απειρους παραγοντες κ δεν μ αρεσει να μπαινει σε καλουπια του στυλ δηθεν, αυθεντικος, κουλος, πιλοτος η οτιδηποτε αλλο ουτε μπορω να δεχτω οτι μπορουμε να χωριζουμε τους ανθρωπους σε κατηγοριες αναλογα τι συμπεριφορα τους (εκτος απο καθαρα χιουμοριστικους σκοπους, βλεπε αρθρα websloth πχ :rotflmao:

    Αυτα απο μενα που ειμαι πολυ καινουριος για να κρινω "αν εδω μεσα πουλαει το δηθεν" αλλα μπορω να πω τη γενικοτερη γνωμη μου. κ χωρις παρεξηγηση nimbus
    ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗΣ. ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.
    ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΞΑΡΧΗΣ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΟΚ. ΣΕ ΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΘΕΜΑ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΔΗΘΕΝ. ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ, ΤΑ ΒΑΖΩ ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ...ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ. ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΟΥΠΙΑ.
    ΚΑΛΟΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!

    ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ ΜΕΤΡΑΝΕ
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  5. #80
    ΚΑΛΟΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!
    Ευχαριστω
    Fuck the universe.

  6. #81
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Μην μου προβληματιζεστε πολυ....ολα ειναι ευκολα αρκει να το δειτε λιγακι απλα το θεμα

  7. #82
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    [No hard feelings για κανέναν Η τίποτα προσωπικό
    Έτσι και αλλιώς το θέμα μας δεν είναι αυτά αλλά οι μύγες που πετάνε


    file mou fenese simpa8is ke eksipnos an8ropos
    aporo omos pou exis fai kolima me ta greknet opos ta leo ego.....
    mipos ise ligo patriotis genikotera ke se enoxli i ipoti8emeni diastrevlosi tis elinikis glosas?
    pantos mono astia ine mia tetia paratirisi apo meria sou
    ke oups tora se exasa den diavazis pleon opos ipes oti ke na grafo tora den to diavazis ke kala kanis den ine kako
    lipon exo na po to eksis gia tis istories mou
    tis ekopsa giati tis mirazome me an8ropous pou den gnorizo
    giati o ka8e anoitos mpori na xrisimopioisi ta legomena sou gia na se kakoxaraktirisi ke den 8elo na pao filaki......
    epipleon den mporo na tis grafo giati tis ksanazo ke girnane mnimes apo sines8imata tou parel8ontos ke mou kani kako i ke kalo.... an tis mirazomoun me dikous mou an8ropous den 8a ixa provlima.

    ganika se osous exoun provlima me to tropo grafis tou ka8e ena mporo na po oti exo diavasi arketes fores kimena me elinikous xaraktires ke den katalava tipota
    ke genika ante xestite osi exete provlima


    mipos den sas aresi pou i gi girizi deksiostrofa na tis alaksoume fora?

    ke min arxisete malakies gia tin fora tis gis sxima logou itan
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  8. #83
    Παγανιστικόν μέλος Το avatar του/της Κανένας
    Εγγραφή
    24/01/2003
    Μηνύματα
    885
    Μάλιστα
    Λοιπόν για να διαβάσω το κείμενο σου και να μην σε χάσω, το έσπασα σε τέσσερα κομμάτια, μια και απευθύνθηκες σε εμένα

    Καταρχάς να σε ευχαριστήσω για τα καλά σου λόγια
    Το, ke genika ante xestite osi exete provlima έστω και αν γέλαγες, το παραβλέπω
    Δεν νομίζω να είμαι πατριώτης, όπως το λες, ούτε εθνικιστής, όπως δεν το λες
    Ο μόνος χαρακτηρισμός που θα επέτρεπα στον εαυτό μου, θα ήταν φιλέλληνας, αλλά αυτό προϋποθέτει μεγάλο ανάστημα και εγώ δεν έχω (μπορείς να το διαβάσεις μεγάλα α$%!&!α αλλά εγώ δεν έχω )
    Μην συνδέεις, το τι πιστεύει κανείς, με την γλώσσα που έμαθε να διαβάζει και να εκφράζεται
    Αν και υπάρχει, ξεχωριστό ποστ για αυτό το θέμα, ο μόνος λόγος που θα συμβιβαζόμουν με αυτήν την μη γλώσσα
    Είναι να είσαι στο εξωτερικό και να γράφεις από κάποιον υπολογιστή ,σε πανεπιστήμιο, η , ιντερνετ café και να μην έχει ελληνικούς χαρακτήρες
    Αυτή η γλώσσα αναπτύχθηκε στα chat, χάριν ευκολίας αφενός μεν για να αποφεύγονται τα λάθη, αλλά κυρίως, για να μπορούν να επικοινωνούν κάτοικοι του εξωτερικού που είχαν μόνο ελληνικούς χαρακτήρες
    Εδώ όμως, είναι ελληνικό φόρουμ και για την συντριπτική πλειοψηφία, αυτών που γράφουν σε αυτή την βάρβαρη γλώσσα, δεν συντρέχουν τέτοιοι λόγοι
    Εγώ γράφω με ένα δάκτυλο, κάνω ένα σωρό λάθη και μου παίρνει πολύ χρόνο, για να διορθώσω με το word το κείμενο που βλέπεις και μέχρι να βάλω κανένα κόμμα και να ξαναδιαβάσω τι έγραψα και να καταλάβω τι έγραψα, για να καταλάβουν και οι υπόλοιποι, έχουν γραφτεί αλλά 10 μηνύματα και μόλις το δημοσιεύω βλέπω πάλι λάθη (και παντα βγαίνω από το ιντερνετ γιατί απαιτεί χρόνο όλο αυτό)
    Όμως δεν με πειράζει όλος αυτός ο κόπος, γιατί θεωρώ ότι τιμώ το φόρουμ και τους υπόλοιπους, που με διαβάζουν σε αυτή την γλώσσα
    Εγώ δεν μπορώ να διαβάζω τα greeknet σου γιατί προσβάλουν το αισθητήριο όργανο της οπτικής μου, την αισθητική μου και χαλάω παρά πολλά ηλεκτρόνια της φαιάς μου ουσίας, για να καταλάβω τι γράφει ο άλλος και δυστυχώς δεν μου περισσεύει (η φαιά ουσία )
    Η ελληνική γλώσσα, έχει απίστευτη μαγεία και ενέργεια (διαφωνώ ακόμα και με τα κομμένα ονόματα ) αλλά αυτό είναι άλλο θέμα και το θέμα μας είναι, οι μύγες που πετάνε

    Το να γράφουμε στην ίδια γλώσσα δεν σημαίνει ότι και ότι αυτό που θέλουμε να πούμε αποδίδεται σωστά στον γραπτό λόγο, ούτε έχουμε την απαίτηση να είμαστε φιλόλογοι και τάχα επιστήμονες


    Για τις ιστορίες από τα παλιά, συμφωνώ και σέβομαι τους λόγους σου
    Αν και πιστεύω, ότι άνετα θα μπορούσαν να φιλοξενηθούν σε ένα περιοδικό του χώρου και να είχαν μεγαλη απήχηση




    Υγ
    1 της ιστορίες από παλιά, πως και μας έκανες την τιμή και τις έγραφες στα ελληνικά ?
    2 έτσι πληροφοριακά, στο βόρειο ημισφαίριο αν ρίξουμε νερό σε έναν νεροχύτη, η δίνη που σχηματίζεται, είναι δεξιόστροφη, ενώ στο νότιο αριστερόστροφη
    3 μια και το έθιξες, η γη, γυρνά δεξιόστροφα έτσι όπως την κοιτάμε,
    η, έτσι όπως μας κοιτάει ?

    Άσχετο ένα. Δεν έχω σπουδάσει τίποτα ένας απλός, φτωχός, πλην τίμιος, ναυτικός είμαι
    Άσχετο δυο .Πως γράφεται βρε παιδιά το , η , το διαζευκτικό ?
    Παραμύθι δίχως δράκο, παραμύθι δίχως πέραση


  9. #84
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    ή

    (τόνος-ήτα)

  10. #85
    Παγανιστικόν μέλος Το avatar του/της Κανένας
    Εγγραφή
    24/01/2003
    Μηνύματα
    885
    Γιατί νομίζεις ότι ξέρω τον τόνο, μόνο του τα βάζει το word
    αλλά κατι shift πρέπει να είναι
    Παραμύθι δίχως δράκο, παραμύθι δίχως πέραση


  11. #86
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από NAVIGATOR
    Μάλιστα
    Λοιπόν για να διαβάσω το κείμενο σου και να μην σε χάσω, το έσπασα σε τέσσερα κομμάτια, μια και απευθύνθηκες σε εμένα

    Καταρχάς να σε ευχαριστήσω για τα καλά σου λόγια
    Το, ke genika ante xestite osi exete provlima έστω και αν γέλαγες, το παραβλέπω
    Δεν νομίζω να είμαι πατριώτης, όπως το λες, ούτε εθνικιστής, όπως δεν το λες
    Ο μόνος χαρακτηρισμός που θα επέτρεπα στον εαυτό μου, θα ήταν φιλέλληνας, αλλά αυτό προϋποθέτει μεγάλο ανάστημα και εγώ δεν έχω (μπορείς να το διαβάσεις μεγάλα α$%!&!α αλλά εγώ δεν έχω )
    Μην συνδέεις, το τι πιστεύει κανείς, με την γλώσσα που έμαθε να διαβάζει και να εκφράζεται
    Αν και υπάρχει, ξεχωριστό ποστ για αυτό το θέμα, ο μόνος λόγος που θα συμβιβαζόμουν με αυτήν την μη γλώσσα
    Είναι να είσαι στο εξωτερικό και να γράφεις από κάποιον υπολογιστή ,σε πανεπιστήμιο, η , ιντερνετ café και να μην έχει ελληνικούς χαρακτήρες
    Αυτή η γλώσσα αναπτύχθηκε στα chat, χάριν ευκολίας αφενός μεν για να αποφεύγονται τα λάθη, αλλά κυρίως, για να μπορούν να επικοινωνούν κάτοικοι του εξωτερικού που είχαν μόνο ελληνικούς χαρακτήρες
    Εδώ όμως, είναι ελληνικό φόρουμ και για την συντριπτική πλειοψηφία, αυτών που γράφουν σε αυτή την βάρβαρη γλώσσα, δεν συντρέχουν τέτοιοι λόγοι
    Εγώ γράφω με ένα δάκτυλο, κάνω ένα σωρό λάθη και μου παίρνει πολύ χρόνο, για να διορθώσω με το word το κείμενο που βλέπεις και μέχρι να βάλω κανένα κόμμα και να ξαναδιαβάσω τι έγραψα και να καταλάβω τι έγραψα, για να καταλάβουν και οι υπόλοιποι, έχουν γραφτεί αλλά 10 μηνύματα και μόλις το δημοσιεύω βλέπω πάλι λάθη (και παντα βγαίνω από το ιντερνετ γιατί απαιτεί χρόνο όλο αυτό)
    Όμως δεν με πειράζει όλος αυτός ο κόπος, γιατί θεωρώ ότι τιμώ το φόρουμ και τους υπόλοιπους, που με διαβάζουν σε αυτή την γλώσσα
    Εγώ δεν μπορώ να διαβάζω τα greeknet σου γιατί προσβάλουν το αισθητήριο όργανο της οπτικής μου, την αισθητική μου και χαλάω παρά πολλά ηλεκτρόνια της φαιάς μου ουσίας, για να καταλάβω τι γράφει ο άλλος και δυστυχώς δεν μου περισσεύει (η φαιά ουσία )
    Η ελληνική γλώσσα, έχει απίστευτη μαγεία και ενέργεια (διαφωνώ ακόμα και με τα κομμένα ονόματα ) αλλά αυτό είναι άλλο θέμα και το θέμα μας είναι, οι μύγες που πετάνε

    Το να γράφουμε στην ίδια γλώσσα δεν σημαίνει ότι και ότι αυτό που θέλουμε να πούμε αποδίδεται σωστά στον γραπτό λόγο, ούτε έχουμε την απαίτηση να είμαστε φιλόλογοι και τάχα επιστήμονες


    Για τις ιστορίες από τα παλιά, συμφωνώ και σέβομαι τους λόγους σου
    Αν και πιστεύω, ότι άνετα θα μπορούσαν να φιλοξενηθούν σε ένα περιοδικό του χώρου και να είχαν μεγαλη απήχηση




    Υγ
    1 της ιστορίες από παλιά, πως και μας έκανες την τιμή και τις έγραφες στα ελληνικά ?
    2 έτσι πληροφοριακά, στο βόρειο ημισφαίριο αν ρίξουμε νερό σε έναν νεροχύτη, η δίνη που σχηματίζεται, είναι δεξιόστροφη, ενώ στο νότιο αριστερόστροφη
    3 μια και το έθιξες, η γη, γυρνά δεξιόστροφα έτσι όπως την κοιτάμε,
    η, έτσι όπως μας κοιτάει ?

    Άσχετο ένα. Δεν έχω σπουδάσει τίποτα ένας απλός, φτωχός, πλην τίμιος, ναυτικός είμαι
    Άσχετο δυο .Πως γράφεται βρε παιδιά το , η , το διαζευκτικό ?
    telika filarako antimetopizis isxiro provlima
    ke afto me ton elina ke ta @rxidi@ apo pou sou ir8e?
    pantos den exo na sou po tipota diko sou to kolima diki sou ke i logoi ke ego exo kata8esi tin apopsi mou gia to 8ema se alo post ke den 8a ksanapo ta idia ala prepi na skeftis sovara oti den alazi afto to dedemeno ke an den sou aresoun ta elinika aftou tou tipou prakse analogos ala se parakalo min sinexizis me to 8ema mas priksate pia nisafi. 8a grafi o ka8e enas opos tou aresi ke se opion aresi
    ante na ksekolame ke kamia fora
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  12. #87
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    NAVIGATOR grafoyme ellinika... ala ....Kalomira!!!!


    xaxaxaxaxxaaxax :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:






    ti pipinaki .....my god holly moly

  13. #88
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    NAVIGATOR grafoyme ellinika... ala ....Kalomira!!!!


    xaxaxaxaxxaaxax :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:






    ti pipinaki .....my god holly moly
    filaraki mas aresi to xazogkomenaki to bebe pou to kanoume oti goustaroume ke ama doume kamia ginekara me isxiri prosopikotita to vazoume sta podia

    milame to temaxio kakomira ine poli pet ke an tin ixes gkomena 8a sou kaname doro kanena louri me alisida na tin vgazis volta
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  14. #89
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    filaraki mas aresi to xazogkomenaki to bebe pou to kanoume oti goustaroume ke ama doume kamia ginekara me isxiri prosopikotita to vazoume sta podia

    milame to temaxio kakomira ine poli pet ke an tin ixes gkomena 8a sou kaname doro kanena louri me alisida na tin vgazis volta


    etsi etsi....
    DE ME XALAEI KATHOLOU!!!!!!
    pare esy tis gomenes me prosopitotita (tsita sti kytaritida) na fame emeis pipinaki steno partheno.....

  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    NAVIGATOR grafoyme ellinika... ala ....Kalomira!!!!


    xaxaxaxaxxaaxax :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:






    ti pipinaki .....my god holly moly
    Βάλε το τώρα εσύ το stringάκι σου με τον Κούντο και άσε την Καλομοίρα ήσυχη!


Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2008, 02:28
  2. Το κακό εδω μέσα.....
    από GyPsy στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 72
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2007, 01:20
  3. Απαντήσεις: 87
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2006, 18:02
  4. δεν πιστεύω να υπάρχει λογοκρισία εδώ μέσα έτσι
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2004, 21:05
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 22:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF