Σελίδα 6 από 12 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 168

Θέμα: PORSCHE 911 - VFR 800, μια ιστορία αγάπης....

  1. #76
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παιδια η μηχανη αναλογα με τον αναβατη κανονιζεται αν θα κινηθει πιο γρηγορα η πιο αργα απο αυτοκινητο.Με παρα πολυ ικανο αναβατη μπορει να κινηθει πιο γρηγορα, αλλα ειναι και ο βαθμος επικινδηνοτητας που μπαινει στη μεση μεσα,ειδικα στους δημοσιους δρομους.Και για να το διασταυρωσετε αυτο δειτε τους χρονουν που κανουν αυτοκινητα και μηχανες στις 2 ελληνικες πιστες.

    Τωρα οσο αφορα το Nurburgring, μιλαμε για την δυσκολοτερη και απετητηκοτερη πιστα του πλανητη,καθως και την πιο επικινδυνη, μιας και πολλοι εχουν σκοτωθει εκει μεσα και δεν υπαρχει κανενα σημειο στο οποιο να εχει αμμοπαγιδες κλπ,μονο μπαριερες, γι'αυτο εχει και το παρατσουκλη πρασινη κολαση.

    Μηχανη στο nr εχει γυρισει το '80 με ενα honda 750 στο 7:40, χρονος που κανουν τα σημερηνα supercars.Οστοσο οποιοσδηποτε απο μας δε θα επεφτε κατω απ'το 10λεπτο σε αυτη την πιστα με αυτοκινητο η μηχανη.Απλα το θεμα ειναι οτι η μηχανη για να παει θελει πολυυυυυυυυυυ περισσοτερο τσαμπουκα και σφιξιμο στο στομαχη απ'οτι το αμαξι, που απα γυριζεις το τιμονι,και μπαινεις πολυ πιο γρηγορα στις στροφες.

  2. #77
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    Παιδια η μηχανη αναλογα με τον αναβατη κανονιζεται αν θα κινηθει πιο γρηγορα η πιο αργα απο αυτοκινητο.Με παρα πολυ ικανο αναβατη μπορει να κινηθει πιο γρηγορα, αλλα ειναι και ο βαθμος επικινδηνοτητας που μπαινει στη μεση μεσα,ειδικα στους δημοσιους δρομους.Και για να το διασταυρωσετε αυτο δειτε τους χρονουν που κανουν αυτοκινητα και μηχανες στις 2 ελληνικες πιστες.

    Τωρα οσο αφορα το Nurburgring, μιλαμε για την δυσκολοτερη και απετητηκοτερη πιστα του πλανητη,καθως και την πιο επικινδυνη, μιας και πολλοι εχουν σκοτωθει εκει μεσα και δεν υπαρχει κανενα σημειο στο οποιο να εχει αμμοπαγιδες κλπ,μονο μπαριερες, γι'αυτο εχει και το παρατσουκλη πρασινη κολαση.

    Μηχανη στο nr εχει γυρισει το '80 με ενα honda 750 στο 7:40, χρονος που κανουν τα σημερηνα supercars.Οστοσο οποιοσδηποτε απο μας δε θα επεφτε κατω απ'το 10λεπτο σε αυτη την πιστα με αυτοκινητο η μηχανη.Απλα το θεμα ειναι οτι η μηχανη για να παει θελει πολυυυυυυυυυυ περισσοτερο τσαμπουκα και σφιξιμο στο στομαχη απ'οτι το αμαξι, που απα γυριζεις το τιμονι,και μπαινεις πολυ πιο γρηγορα στις στροφες.
    Σωστος,απλα απο ενα σημειο και μετα και το αμαξι θελει χερια!

    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    7.004
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
    Σωστος,απλα απο ενα σημειο και μετα και το αμαξι θελει χερια!

    @@™ θέλει...

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  4. #79
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Μου θύμισες ένα φιλαράκι που πέρναγε κάποτε από Υλίκη με 210+ με FZS600 κι έστριβε και τσιγάρο με το άλλο χέρι..... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    Εσύ με το γυμνό περνάς από Υλίκη με 210-215 και ήσουν και κρεμασμένος στο πλάι;


    Σόρρυ ρε φίλε αλλά αυτά δεν γίνονται.... πάνω από τα 170 σε γυμνό μηχανάκι βάζεις αλυσίδες για να μην σε πάρει ο αέρας κι εσύ κρεμιέσαι;
    Μεχρι τα 170 δεν με πειραζει πολυ ο αερας...Μην ειναι και κοντρα βεβαια....Απο εκει και πανω πιεζει σβερκο πιο πολυ και μετα τα 200 ειναι ψιλοδραμα με το Arai και τις αεροτομες....Τουλαχιστον σε εμενα,στο 1.85 μου και στα 95+ κιλα μου....Δεν μπορεις να πας πολυ ωρα με πανω απο 170-180 χωρις συνεπειες(Σε λαιμο και σβερκο) αλλα τα λιγα χλμ της Υλικης αντεχω μια χαρα....

    Και οπως ειπα και πριν...

    210-215 στην Υλικη ανετα και το μηχανακι δεν ανεβαζε αλλο....Σε ελαχιστες καμπες αριστερες(απο Λαμια ερχομουνα), που δεν βλεπεις τι υπαρχει πισω απο το διαχωριστικο,εκοψα κατω απο 190...

    Συγνωμη κιολας....

  5. #80
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
    @@™ θέλει...

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  6. #81
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
    ....

    Και οπως ειπα και πριν...

    210-215 στην Υλικη ανετα και το μηχανακι δεν ανεβαζε αλλο....Σε ελαχιστες καμπες αριστερες(απο Λαμια ερχομουνα), που δεν βλεπεις τι υπαρχει πισω απο το διαχωριστικο,εκοψα κατω απο 190...

    Συγνωμη κιολας....
    Kαλά... κι εγώ έχω ένα γνωστό που περνάει με 270 απο την Υλίκη ξύνοντας....

    Αλλά όταν το λέει αυτό ή γκόμενα πάει να βγάλει ή μιλάει σε φίλους του ανηψιού του, μαθητές γυμνασίου....

    Συγνώμη κιολας....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #82
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Οι κάτοχοι βεστρώμ μπορουν να συνεισφέρουν στην κουβέντα μας.

    Εδώ πιάνει 210 το gsr.... δεν θα τα πιάνει και το Βεστρώμ;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #83
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Και νομιζω οτι μερικοι θα πρεπει να σταματησουν ρε παιδια να ειναι κολλημενοι μονο με τις μηχανες.

    Και τα αυτοκινητα ειναι πολυ διασκεδαστικα να τα οδηγας και πολυ ευχαριστα.

    Αλλα τωρα μη συγκρινουμε τα υπεροπλα της μηχανοκινησης οπως 911 turbo η φερραρι κλπ, ειναι ιεροσυλια οπως να το κανουμε

    Αυτα τα βλεπεις και σου τρεχουν τα σαλια, τα θαυμαζεις και σου προκαλουν δεος μονο και μονο που τα βλεπεις.Ακομα θυμαμαι τι επαθα οταν ειχα δει μια 599 στην Κηφισιας και εγινα τρενακι απο πισω της για να την καμαρωνω

  9. #84
    Ε καλα....Εγω σου λεω για 210-215 και εσυ μου λες για 210+ με το ενα και στο αλλο τσιγαρο και 270(αγνωστων λοιπων στοιχειων) και αν ξυνει....

    Ποιος ειναι ο υπερβολικος εδω....Αληθεια GSR εχεις οδηγησει ποτε?

  10. #85
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Οι κάτοχοι βεστρώμ μπορουν να συνεισφέρουν στην κουβέντα μας.

    Εδώ πιάνει 210 το gsr.... δεν θα τα πιάνει και το Βεστρώμ;
    227-228 στην ευθεια με εμενα πανω και 236 σε γκρεμο εξω απο τον Βολο....Κοντερ παντα μιλαμε...

  11. #86
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
    Ε καλα....Εγω σου λεω για 210-215 και εσυ μου λες για 210+ με το ενα και στο αλλο τσιγαρο και 270(αγνωστων λοιπων στοιχειων) και αν ξυνει....

    Ποιος ειναι ο υπερβολικος εδω....Αληθεια GSR εχεις οδηγησει ποτε?


    Πες μας ότι πάει καλύτερα κι από gsxr600 (τα 750 και 1000 θα τα πιάσουμε μετά)....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #87
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
    227-228 στην ευθεια με εμενα πανω και 236 σε γκρεμο εξω απο τον Βολο....Κοντερ παντα μιλαμε...



    Βεστρώμ έπρεπε να πάρεις....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #88
    :wacko:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	pinocchio.jpg 
Προβολές:	234 
Μέγεθος:	23,4 KB 
ID:	133416
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  14. #89
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Ρε παιδια ελεος κοφτε το...

    Αν θελετε πειτε κατι σχετικο με το thread.


    Αν θελετε τσακωθειτε με πμ

  15. #90
    Γιατι ποιος τσακωνεται??

    Για να δουμε τι λεγαμε πριν κοντα 2 χρονια στο αντιστοιχο thread στα μοντελα....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
    Στην αττικη οδο προς αεροδρομιο απο βαρης κορωπιου πηγα με 220 πανω σε μια αριστερη παρατεταμενη.Χαραξα μια πορεια και αυτο ηταν.
    Εμεινε ακλονητο.....

    ΤΟ GSR ειναι καταπληκτικο μηχανακι για να σε μθεισει στα μυστικα των στροφων και της γρηγορης οδηγησης.
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostiZ
    ΠΑΙΔΕΣ ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΚΥΛΗΝΗ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΣΚΑΛΑ ΕΠΙΑΣΑ 220.... ΠΟΛΥ ΣΤΑΘΕΡΟ ΤΟ ΜΗΤΟΡΙ
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
    Υστερα απο ενα ωραιο 3ημερο 900 χλμ Αθηνα-Βολο-Πλαταμωνα μπορω να πω 3 πραγματα....
    1ο) οπου στροφη(+καμπη) και χαρα τουλαχιστον μεχρι τα 215 που ειδα στην Υλικη(αλλα το ατιμο το Audi S6 δεν το εφτασα )
    3ο)235 ειναι αρκετα για γυμνο
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ystefanidis
    prin liges meres sas ipa oti de blepo to konter na leei tipote pano apo 226km...
    paides simera to lipon to konter egrapse 241km....(xoris zelatina)mou to legan k de to pisteya...kai akomi pisteyo oti to moter anoigi...

    Βαριεμαι να ψαξω για αλλα και επειδη δεν πιστευατε ουτε τα 228 εβαλα και 220 σε καμπες κτλ....Αν τωρα ειμαστε ολοι ψευτες τι να σας πω....Φιλος δικος μου με 1000 Κ7 μου ειπε 243(στο δικο μου) αλλα αυτος ειναι 65 κιλα και 1.70.....Στην εθνικη μετα την Πατρα....Με περιμενε παρακατω γιατι με το Κ7 εκτος απο ενα ανοιγμα 272(μαμα μου) με 6η ειμουνα 150-160....

    Παντα μιλαμε κοντερ....

    Το σταματαω εδω...

    YG
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Πες μας ότι πάει καλύτερα κι από gsxr600 (τα 750 και 1000 θα τα πιάσουμε μετά)....
    Ελεος....

Σελίδα 6 από 12 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μιά ιστορία αγάπης ..............
    από arxaios στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2008, 07:07
  2. Η πιο όμορφή μου ιστορία αγάπης...
    από jimbar στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2005, 15:20
  3. μια ιστορια θα σας πω!!
    από wolfman13 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2004, 15:29
  4. Kurioi eimai katoxos VFR 800 VTEC...TELOS!
    από asmar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2004, 08:01
  5. Μια Ιστορια Αλλιωτικη...
    από sofoklis στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 16:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF