Σελίδα 6 από 17 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 245

Θέμα: H πιο διάσημη ιστορία του κόσμου...

  1. #76
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Αποφάσισε τι απ' τα δύο θες Εvi
    δε καταλαβες τι ειπα

    θα στο εξηγησω

    δεν ΜΠΟΡΕΙ κανεις να το κανει γελοιο εχει το δικαιωμα να λεει οτι θελει αλλα δε ΜΠΟΡΕΙ να το γελοιοπηισει σε καμμια περιπτωση στα ματια του κοσμου που πιστευουν γινετε απλα γραφικος δεν ειναι ο πρωτος ουτε ο τελευταιος και?

    απλα με κανει να απορω με το χαζο που δε πιανω εγω ''χιουμορ'' του δεν μπορει να κανει κανεναν να γελασει με αυτο παρα μονο αυτους που ειναι σαν και αυτον...δεν με χαλαει να διακωμιδ καποιος τον Χριστο η τον χριστιανισμο γενικα ετσι και αλλιως δεν μπορω να τον πεισω να μην το κανει ουτε να του μαθω να σεβετε κατι που για μενα και για εκατομυρρια αλλους ειναι κατι σοβαρο κατι που τους δινει ελπιδα κατι που τους ενωνει και μιλαω παντα ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΜΕΝΑ ΤΟΝ ΔΙΠΛΑΝΟ ΜΟΥ οχι για βασιλιαδιες παπαδες δε ξερω τι

    ουτε θα μιλαω με φανταχτερα λογια για να προκαλεσω εντυπωσεις ουτε θελω να πεισω κανεναν



    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  2. #77
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Taboo..

  3. #78
    Παλαιο τόμαρο
    Εγγραφή
    28/06/2007
    Μηνύματα
    846
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Taboo..
    παίζουμε???
    γης μαδιαμ...

  4. #79
    Παλαιο τόμαρο
    Εγγραφή
    28/06/2007
    Μηνύματα
    846
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou
    παίζουμε???
    πάντως, το ομολογώ... είμαι γραφικός... αλλά δεν γελοιοποιώ εγω τη θρησκεία... η πιστή της το κάνουνε με τις αντιφάσεις τους...
    Kαι το χιούμορ μου είναι μειοψηφικό το ξέρω... από πρόθεση...
    γης μαδιαμ...

  5. #80
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Βρε τι ωραία θρεντάκια είναι τούτα...?

  6. #81
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou
    πάντως, το ομολογώ... είμαι γραφικός... αλλά δεν γελοιοποιώ εγω τη θρησκεία... η πιστή της το κάνουνε με τις αντιφάσεις τους...
    Kαι το χιούμορ μου είναι μειοψηφικό το ξέρω... από πρόθεση...
    Ρε Μπίλλυ boy, οι ίδιοι οι μαγαζάτορες (παππάδες), αλλά και οι πελάτες τους, είναι αυτοί που πρώτα γελοιοποιούν το όλο θέμα...

    & by the way, άλλο πίστη, άλλο θρησκεία.




  7. #82
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou
    πάντως, το ομολογώ... είμαι γραφικός... αλλά δεν γελοιοποιώ εγω τη θρησκεία... η πιστή της το κάνουνε με τις αντιφάσεις τους...
    Kαι το χιούμορ μου είναι μειοψηφικό το ξέρω... από πρόθεση...

    προβλημα σου το θεμα εδω δεν ειναι τι εχεις επιλεξει εσυ αλλα αυτα που επιλεγεις να μην ενοχλουν εμενα γιατι εγω ας πουμε που δεν παω εκκλησια και παπαδες αλλα ο χριστιανισμος σαν θρησκεια και η εννοια του Θεου μου δινει εμενα ελπιδα η κουραγιο δεν ενοχλω εσενα

    δεν μπαινω σε ενα μοτοσυκλετιστικο φορουμ να γραψω ενα κειμενακι για πχ τους Βουδιστες

    γνωμη μου
    γνωμη σου

    σεβαστες και οι 2 σωστα?
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  8. #83
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Ρε Μπίλλυ boy, οι ίδιοι οι μαγαζάτορες (παππάδες), αλλά και οι πελάτες τους, είναι αυτοί που πρώτα γελοιοποιούν το όλο θέμα...

    & by the way, άλλο πίστη, άλλο θρησκεία.




    ακριβως!

    αλλα υπαρχουν ανθρωποι σαν και μενα που δεν παω εκκλησια δεν ειμαι πελατης της

    αλλα ειπα μην τα λεω παλι και παλι

    και δε καταλαβα πιστη σε τι?????γιατι ειναι διαφορετικο απο την θρησκεια?????

    πιστη στη θρησκεια ετσι το κατλαβενω εγω εκτος και αν ηθελες να πεις κατι αλλο
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  9. #84
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    προβλημα σου το θεμα εδω δεν ειναι τι εχεις επιλεξει εσυ αλλα αυτα που επιλεγεις να μην ενοχλουν εμενα γιατι εγω ας πουμε που δεν παω εκκλησια και παπαδες αλλα ο χριστιανισμος σαν θρησκεια και η εννοια του Θεου μου δινει εμενα ελπιδα η κουραγιο δεν ενοχλω εσενα

    δεν μπαινω σε ενα μοτοσυκλετιστικο φορουμ να γραψω ενα κειμενακι για πχ τους Βουδιστες

    γνωμη μου
    γνωμη σου

    σεβαστες και οι 2 σωστα?
    Ευη, αφού αναφέρεται σε περιστατικά που τα ξέρουμε απο ανθρώπινες (και πραποιημένες) πηγές, τι ακριβώς σε ενοχλεί;
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  10. #85
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    και δε καταλαβα πιστη σε τι?????γιατι ειναι διαφορετικο απο την θρησκεια?????
    η πίστη είναι εσωτερική σου υπόθεση, η θρησκεία είναι η δογματική εκμετάλλευση της απο τρίτους

  11. #86
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Ευη, αφού αναφέρεται σε περιστατικά που τα ξέρουμε απο ανθρώπινες (και πραποιημένες) πηγές, τι ακριβώς σε ενοχλεί;
    δεν με ενοχλει το κειμενακι ρε ηλια... με ενοχλει ο λογος που γραφτηκε και δεν ηταν στο ονομα της αρχαιας κομωδιας με ενοχλει οτι καποιοι νομιζουν οτι επειδη γελανε με 5 φιλους τους ολος ο κοσμος συμφωνει μαζι τους και οταν δουν οτι τελικα δεν συμφωνουν ολοι μαζι τους τους κρεμανε ταμπελες μαλακας ασχετος κλπ και τελος

    δεν ξερουν ομως οτι και αυτοι που εχουν αντιθετη αποψη (οι μαλακες ξερεις) εχουν και αυτοι φιλους και παρεες και κανουν ακριβως το ιδιο?

    ποτε θα σταματησει αυτο?ποτε απλα θα λεμε την γνωμη μας και θα ακουμε των αλλων χωρις να τους κρινουμε επι πρωσοπικου?????

    η θρησκεια ειναι ενα ευαισθητο κομματι που εμεις τουλαχιστον στην Ελλαδα του 2009 δεν το καταλαβαινουμε (και δε μιλαω για την Λουκα) για πηγαινε αλλου να δεις πως κανουν οι ανθρωποι για την θρησκεια τους...αν ο θουβου τα ελεγε αυτα σε κανα χωριο στα βαθη της ανατολης

    θα πηγαινε απο...ατυχημα....με πιανς?γιατι λοιπον η ελευθερια που εχει εδω να πρεπει να την παιρνει και να την τραβα απο τα μαλλια??????


    και μαλιστα αφου το κανει

    να μην ανεχετε να του πουν και οχι?????

    δε το καταλαβα



    και οχι μονο αυτος και εγω και εσυ ΟΛΟΙ εχουν πεσει στο ιδιο λαθος και μην μου πεις οχι

    τες πα

    δε θελω να ασχοληθω αλλο με αυτο το θεμα

    δεν θεωρω κανεναν που κανει πλακιτσα με τον Χριστο μαλακα
    ειναι δικαιωμα του να το κανει

    εμενα δε με ενοχλει αλλα δε μπορω να μην πω και μια αλλη πλευρα το οτι η δικια μου πλευρα ειναι αντιθετη δε παει να πει οτι ειναι και λαθος


    εγω απο αυτον τον μαγκα παιρνω θαρρος κουραγιο οπως περνω και απο την οικογενεια μου τους φιλους μου

    και ναι ειναι ανθρωπινο να με ενοχλει πολυ οταν καποιος τους κοροιδευει αυτους



    αλλα δε μπορω να κανω τιποτα μονο να λεω την αποψη μου.
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  12. #87
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI

    και δε καταλαβα πιστη σε τι?????γιατι ειναι διαφορετικο απο την θρησκεια?????

    πιστη στη θρησκεια ετσι το κατλαβενω εγω εκτος και αν ηθελες να πεις κατι αλλο


    Όχι δεν είναι πίστη η θρησκεία.

    Η θρησκεία είναι μια "φιλοσοφία", "θεωρία", πες τη όπως θες, που εκμεταλλεύεται την ανάγκη σου για πίστη & έτσι σε κάνει οπαδό της.

    Σε πάρα πολλές περιπτώσεις δε βρίσκω καμιά διαφορά μεταξύ πχ, ποδοσφαιρικών ομάδων & θρησκείας.


  13. #88
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Αυτά που μάθαμε οτι κήρυξε, τα μάθαμε από τους πρεσβευτές του και μόνο....

    Στη σύνοδο της Νίκαιας αποφάσισαν πια γραπτά θα μείνουν ως κανόνας, διότι ως γνωστόν ο Γιεχοσούα Μπαρ Γιοσέφ (aka Μανώλης) δεν έγραψε τίποτα


    Και λοιπόν;Το ίδιο δεν ισχύει και για τον Σωκράτη άλλωστε;
    Το θέμα είναι πως ο Χριστούλης είπε θαυμαστά πράγματα,πράγματα τών οποίων μόνο την επιφάνεια συνηθίζουμε να εξετάζουμε.
    Εμείς οι άνθρωποι θέλουμε χειροπιαστές αποδείξεις για το καθετί.Αν δεν έχουμε αποδείξεις,δεν ασχολούμεθα και προσπαθούμε να ξορκίσουμε την ιδέα πως ο κόσμος δεν είναι ακριβώς όπως έχουμε μάθει να αντιλαμβανόμαστε.
    Ο πιο συνηθισμένος δε τρόπος να το κάνουμε αυτό είναι η υποβάθμιση και ο χλευασμός,πράγμα που δεν ένοιωσα στο διήγημα τού Βασίλη,αν και πιστεύω στο Θεό.
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    Βαγγέλη,
    Το ποστ μου ήταν ...προσπάθεια εικονογράφησης του συγκεκριμένου quote (καθώς για μένα δεν νομίζω ότι διαφέρει και πολύ η εικόνα από τη φράση εκείνη). Δεν ήταν απάντηση στην αρχική ιστορία του thou-vou την οποία την βρήκα απολαυστική... (αν και έχω σοβαρές ενστάσεις για το Στρώμα)

    Εξάλλου, στην ιστορία του πράκτωρ, ο Μανώλης εικάζεται ότι πήγε στην goa και τίγκαρε στις χημείες (1ο ποστ), οπότε μια αναφορά στην αθώα cannabis (soft) θα πειράξει? επειδή είναι εικονογραφημένη και οχι αλλιώς γραπτά διατυπωμένη? Ειλικρινά, επι της ουσίας δεν βλέπω καμία μα καμία διαφορά...

    Λοιπόν,καλαμπούρι κάνω και εγώ και δεν θεωρώ περισσότερο προσβλητικό το ποστ μου απο κάποιες άλλες αράδες που έχουν γραφτεί λίγο πιο πίσω...


    ΟΚ,κατανοητό,απλά....ενώ η ιστορία τού Βασίλη έχει από τη φύση της χιουμοριστική και σουρεαλιστική διάθεση,αυτό το quote,που λες,'ηταν εκτός ιστορίας και η εικονογράφησή του είναι κάπως...... καταλαβαίνεις.
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  14. #89
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
    Και λοιπόν;Το ίδιο δεν ισχύει και για τον Σωκράτη άλλωστε;
    Ναι, αλλα ο "Σωκρατισμός" δεν επεβλήθει οικουμενικώς δια της βίας, ουτε θεωρείται ποινικό αδίκημα να πεις "γαμώ το Σωκράτη"...

    Θα σου έλεγα δε να μην αναφέρεις τον φιλόσοφο, διότι οι βιογραφικές ομοιότητες του βίου του εβραίου ραβίνου με τον Αθηναίο είναι τόσες πολλές που σε βάζουν σε υποψίες
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  15. #90
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Ναι, αλλα ο "Σωκρατισμός" δεν επεβλήθει οικουμενικώς δια της βίας, ουτε θεωρείται ποινικό αδίκημα να πεις "γαμώ το Σωκράτη"...
    Ο Χριστιανισμός δεν είναι παρά μόνο μια θρησκεία,ένα σύστημα για εξουσία και δύναμη όπως το κατάντησαν οι άνθρωποι,και δεν έχει καμμία σχέση με την αγάπη και για όσα άλλα μίλησε ο Χριστός.
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

    Θα σου έλεγα δε να μην αναφέρεις τον φιλόσοφο, διότι οι βιογραφικές ομοιότητες του βίου του εβραίου ραβίνου με τον Αθηναίο είναι τόσες πολλές που σε βάζουν σε υποψίες
    Αυτό δεν το΄'χω ψάξει.Για πε τίποτα...
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

Σελίδα 6 από 17 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ο πιο επικίνδυνος δρόμος του Κόσμου!
    από villy στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2006, 11:19
  2. ΟΙ ΠΙΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟΙ ΝΟΜΟΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
    από SUPERSPORT στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2006, 19:04
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2005, 13:06
  4. Το πιο γρήγορο πράμα του κόσμου...
    από Timberg στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 12:34
  5. Οι Πιο Περιεργοι Νομοι Του Κοσμου
    από periklisk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2004, 21:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF