Σελίδα 6 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 142

Θέμα: bros 400 | bandit 400 | cb 400 | bandit 250

  1. #76
    A cold-hearted bastard Το avatar του/της Gares'
    Εγγραφή
    27/07/2005
    Μηνύματα
    432
    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    είμαι ξεροκέφαλος, τώρα το μάθατε? όποτε θέλετε..είμαι ανοιχτός σε προτάσεις
    Το μέρος και τη μέρα τα ξέρεις οπότε...
    Yesterday is history.
    Tommorow is mystery.
    But today is a gift.
    That is why it is called the "present"...

  2. #77
    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    θέλω κάτι που να μπορεί να διατηρήσει 120 στον εθνικό




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	xt600.jpg 
Προβολές:	243 
Μέγεθος:	49,1 KB 
ID:	132001

  3. #78
    Φτηνο ειναι,φτηνα σερβις,μικρη σχετικα καταναλωση,μεγαλη σελα,βρισκεις ανταλλακτικα στο περιπτερο,αξιοπιστο ειναι,παντου παει,πανω απο 6-7 ετων δεν θα ειναι κτλ κτλ κτλ

  4. #79
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
    Φτηνο ειναι,φτηνα σερβις,μικρη σχετικα καταναλωση,μεγαλη σελα,βρισκεις ανταλλακτικα στο περιπτερο,αξιοπιστο ειναι,παντου παει,πανω απο 6-7 ετων δεν θα ειναι κτλ κτλ κτλ
    απλώς ήθελα streetάκι.. ήθελα κάτι σκυφτό.. (και την πίτα και το σκύλο χορτάτο )

  5. #80
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Greek_Gares
    Το μέρος και τη μέρα τα ξέρεις οπότε...
    τελευταία φορά που πέρασα πριν 2 τετάρτες γιατι την περασμένη γιόρταζε ο πατέρας μου περίμενα 25 λεπτά..

  6. #81
    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    απλώς ήθελα streetάκι.. ήθελα κάτι σκυφτό..

    Ειναι σκυφτο μηχανακι το CB,το Bandit και το Bros???

    Τεσπα....Ισχυουν οσα ειπα πριν...Το αποφασισα και παω για υπνο

  7. #82
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
    Ειναι σκυφτο μηχανακι το CB,το Bandit και το Bros???

    Τεσπα....Ισχυουν οσα ειπα πριν...Το αποφασισα και παω για υπνο
    σε σύγκριση με το ybr? δεν μπορείς να φανταστείς πόσο.. :smilea:

  8. #83
    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    θέλω κάτι που να μπορεί να διατηρήσει 120 στον εθνικό χωρίς να με πατήσουν
    έχω κάνει πολλά χλμ με κρατημένα 160 στο κοντέρ με το σούπερ4

    τα 120 είναι προφανώς παιχνίδι για το μηχανάκι

  9. #84
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    αν δώσω το ybr125 τώρα θα χάσω αρκετά χρήματα..2 μηνών είναι.. και δεν πιστέυω ότι με 10 ευρώ βενζίνη τα άλλα μου βγάζουν 400+ χλμ
    το bandit με 10 ευρω βενζινη μου εβγαζε 90-100 χλμ και δεν ειχε και 1.20 η βενζινη τοτε

  10. #85
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
    το bandit με 10 ευρω βενζινη μου εβγαζε 90-100 χλμ και δεν ειχε και 1.20 η βενζινη τοτε
    και αυτό το λες για καλό? μάλον αυτό το εμοτικον έπρεπε να βάλεις -->

    τον αγλέουρα έπινε το μπάντιτ σου

  11. #86
    πάρα πολύ λίγα χλμ για 2κύλινδρο 400άρι, κάτι δεν πήγαινε καλά στο μοτέρ

    στην πόλη (δηλαδή πήξιμο, όχι Αττική Οδό και τέτοια) το Σ4 μου βγάζει σταθερά 14-15χλμ στο λίτρο εδώ και χρόνια

  12. #87
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    και αυτό το λες για καλό? μάλον αυτό το εμοτικον έπρεπε να βάλεις -->

    τον αγλέουρα έπινε το μπάντιτ σου


  13. #88
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.259
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Πρόσεχε λιγάκι τους χαρακτηρισμούς σου ..........
    Έχει 1 δίσκο και σε απότομο φρένο τραβάει !!! Είτε το θες είτε όχι ........... Αν θες διάβασε και το ποστ του stavrogin που το είχε .......
    Η δε γέφυρα κάνει κάποια λεφτουδάκια (αρκετά μάλιστα) τα οποία ανεβάζουν το κόστος .

    Τέλος, γιατί τον οδηγήτε στο BROS αφού και εσύ ο ίδιος λες ότι το CB είναι καλύτερο !!!
    Ο Αντρέας ζήτησε ΣΥΜΒΟΥΛΗ ανάμεσα σε τρια μηχανάκια ........... όχι να μπείτε οι έχοντες Bros και να λέτε ότι λάχει .......

    Κατάλαβε οτι τα BROS δεν φτιαχτηκάνε για πίστα άσχετα με το αν ακόμα στην Αμερική κάτι κωλοφιαγμένα ξεφτιλίζουν Ducati και SV , οπότε τα διπλά δισκόφρενα σε ένα 33 (400) και 50 (650) αλόγων με περιορισμένες τελικές μηχανάκι δεν ήταν απαραίτητα .Εμένα είχε γέφυρα όταν το αγόρασα αλλά και πάλι αμφιβάλω αν σε νορμάλ οδήγηση θα καταλάβει ο φίλος τράβηγμα . Τέλος να σε πληροφορήσω οτί του Stavrogin δεν ήταν ένα απλό BROS 650 , ποσό μάλλον BROS 400 . Και εγώ ειμαι της άποψης ο φίλος να πάει για καινούριο η εστώ ελαφρώς μεταχειρισμένο . Με κανα 2χιλιαρο μπορεί να βρει κανένα CBF 250 της προκοπής . Απο 400 δεν θα είναι και τραγικές οι διαφορές σε επιδόσεις (φαντάζομαι ). Διαφορετικά με 6000 τσιμπάει ER6 N .Τσάμπα πράμα

    Αυτά
    Modenas Kriss 125

  14. #89
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
    Κατάλαβε οτι τα BROS δεν φτιαχτηκάνε για πίστα άσχετα με το αν ακόμα στην Αμερική κάτι κωλοφιαγμένα ξεφτιλίζουν Ducati και SV , οπότε τα διπλά δισκόφρενα σε ένα 33 (400) και 50 (650) αλόγων με περιορισμένες τελικές μηχανάκι δεν ήταν απαραίτητα .Εμένα είχε γέφυρα όταν το αγόρασα αλλά και πάλι αμφιβάλω αν σε νορμάλ οδήγηση θα καταλάβει ο φίλος τράβηγμα . Τέλος να σε πληροφορήσω οτί του Stavrogin δεν ήταν ένα απλό BROS 650 , ποσό μάλλον BROS 400 . Και εγώ ειμαι της άποψης ο φίλος να πάει για καινούριο η εστώ ελαφρώς μεταχειρισμένο . Με κανα 2χιλιαρο μπορεί να βρει κανένα CBF 250 της προκοπής . Απο 400 δεν θα είναι και τραγικές οι διαφορές σε επιδόσεις (φαντάζομαι ). Διαφορετικά με 6000 τσιμπάει ER6 N .Τσάμπα πράμα

    Αυτά
    το cbf250 είναι μονοκύλινδρο και δυστηχώς έχει μεγάλη διαφορά (παρότι μικρή διαφορά στους ίππους). αν ήταν να δώσω 2 χιλιάδες ευρώ θα έδινα και 3 ώστε να πάτω ένα hornetάκι.. εδώ ψάχνουμε κάτι πιο δυνατό από το ybr (που είναι καινούριο και με την κατανάλωση του ΔΕΝ το δίνω), αξιόπιστο, φτηνό στην κτήση και στην χρήση ώστε να μην ταλαιπωρήσω σε φορτώματα μετακινήσεις κ.α το καινούριο. είμαι ανάμεσα σε bros (πιθανή λύση) και SF (εξίσου πιθανή αλλά δεν έχω βρει ακόμα κανένα καλό με 1500 ευρώ.. σε αντίθεση με 1 bros που έχω βρει, σε άριστη κατάσταση, χωρίας να χρειάζεται να ρίξω κάτι για μαζέματα (το δεύτερο απορίφθηκε) και το οποίο έχει ως οροφή τα 1000- ευρώ..)

  15. #90
    Κι εγω ειμαι της αποψεις να μην βιαστεις με μηχανακι 15ετιας αν δε πιανουν τα χερια σου.Αν ζητησει κατι να εισαι βεβαιος οτι θα ειναι ακριβο.Και τσαμπα να το παρεις τα λαστιχα θα κανουν πχ 250, τα ρολογια 250 ,η τρομπα 150 ,το σερβισ 200 κλπ κλπ.Κοστος συντηρισης που δε διαφερει απο ενα πιο καινουργιο μεγαλητερο μηχανακι.

    Το YBR ειναι θεος για το νησακι το καλοκαιρι ,πιο ελαφρυ με πιο ανετο τιμονι και θα ταλαιπωρηθει πολυ λιγοτερο απο ενα στριτακι 165 κιλων.

    Περιμενε λιγο και θα βρισκεις πχ fazer 2003 με 2000-3000 με πολυ αραιο σερβις με ασπαστο μοτερ ,ανετο και ταξιδιαρικο για πολλα πολλα χλμ. με φρενα και στησιμο.Με παρομοιο κοστος συντηρισης με ενα cb400 ή bros .Kαι θα το κρατησεις κι αλλα 10 χρονια.
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


Σελίδα 6 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF