Σελίδα 6 από 18 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 264

Θέμα: MOTO GP ROUND 4-LE MANS

  1. #76
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    o Μαρκίζας θα μπεί στο πάνθεον αν καβαλήσει το ντουλάπι και το
    πάει .-

    :a13:
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ziofz1
    Εγγραφή
    20/06/2010
    Μηνύματα
    146
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από chr1s_86 Προβολή μηνύματος
    In other news, υπάρχει αμφιβολία για το αν θα τρέξει αύριο ο Crutchlow λόγω τραυματισμού στο γόνατο μετά από την πτώση που είχε στο FP4...
    Μακαρι να τα καταφερει...
    Τον παω πολυ τον ποστη...

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tasosm
    Εγγραφή
    22/11/2012
    Μηνύματα
    113
    Ο Κρατσλοου ειπε οτι ματωνε η μυτη του και οτι εφτυσε αιμα λογω τραυματισμου και στο στομαχι,αυριο θα επισκεφτει και παλι την κλινικα μπομπιλε για παρει το οκ.Κατα πασα πιθανοτητα θα τρεξει απλα δεν ειναι 100% σιγουρο ακομα.

  4. #79
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από chr1s_86 Προβολή μηνύματος
    ...αν βρέξει ειδικά και δείτε αυτό που θέλετε....
    Εγώ που είμαι και με σένα αλλά και με το λιοντάρι???

    Θέλω βροχή για να γουστάρω αφενός με το γιατρό αν το παλέψει το θέμα, κι από την άλλη καίγομαι πάρα πολύ να δω πώς θα τα πάει ο Μαρκέζ στο βρεγμένο με το θεριό. Όχι δε θέλω να πέσει και να δω "αίμα στην αρένα" και λοιπές μ@λ@κίες. Να τρέξει γαμάτα θέλω και να το πάρει κιόλας.

    (σε πιθανή κόντρα μαρκ με ντόκτορα στη βροχή, θα είμαι τόσο απασχολημένος να κρατιέμαι από την πολυθρόνα μή μου φιδιάσει και τσακιστώ, που ειλκρινά όποιος κι αν βγει μπροστά το ίδιο θα μου κάνει)

  5. #80
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από chr1s_86 Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλά πρωταγωνιστεί ήδη!!

    Και το ενδιαφέρον της πρεμιέρας ξέρουμε ποιο είναι, αν βρέξει ειδικά και δείτε αυτό που θέλετε θα βγουν σαν τα σαλιγκάρια και όσοι πόσταραν στο thread του Κατάρ!
    Ακομα ποναει το Καταρ εεεεεε;

  6. #81
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Θέλω βροχή
    Αυτό πάντως είναι σημείο των καιρών και δεν συμβαίνει πουθενά στον κόσμο σε οποιοδήποτε μηχανοκίνητο άθλημα ταχύτητας παρά μόνο στο motogp και μάλιστα μόνο τα τελευταία χρόνια.
    Τώρα το πως συγκεκριμένα στο motogp προσδίδονται κρέντιτς λόγω βροχής (εκτός του προφανούς λόγου) είναι άξιο απορίας.
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Αυτό πάντως είναι σημείο των καιρών και δεν συμβαίνει πουθενά στον κόσμο σε οποιοδήποτε μηχανοκίνητο άθλημα ταχύτητας παρά μόνο στο motogp και μάλιστα μόνο τα τελευταία χρόνια.
    Συμβαίνει σε όλα τα αθλήματα που το αποτέλεσμα υπό κανονικές συνθήκες είναι μονότονο.
    Δεν είναι η βροχή αυτή καθ' αυτή, αλλά η προσδοκία πως αν οι συνθήκες αλλάξουν τότε ίσως αλλάξει και το αποτέλεσμα.
    Είναι σημείο των καιρών από την άποψη πως οι καιροί στο Moto GP είναι λίγο πολύ προβλέψιμοι (η γνωστή τριάδα μπροστά, Rossi Crutchlow πιο πίσω, Bautista Bradl μετά, τα Ducatiα και τα CRT), έχει συμβεί όμως και παλαιότερα.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Τώρα το πως συγκεκριμένα στο motogp προσδίδονται κρέντιτς λόγω βροχής (εκτός του προφανούς λόγου) είναι άξιο απορίας.
    Η αξιολόγηση κάποιου γίνεται στο στεγνό.
    Extra credits αποδίδονται μόνο όταν κάποιος αποδίδει καλά και στη βροχή. Αν κάποιος πάει καλά μόνο στη βροχή, τότε δεν λαμβάνει καμίας αναγνώρισης. Θυμάσαι τον Vermeulen;

    Αυτό όμως δεν συμβαίνει αποκλειστικά στο Moto GP.
    Να θυμίσω πως ο μέγιστος Ayrton Senna θεωρούνταν (δικαίως) ο βασιλιάς της βροχής και όταν έβρεχε χάλαγε μεν ο αγώνας, αλλά είχαμε την ευκαιρία να παρακολουθήσουμε τον Ayrton να κάνει πράματα και θάματα.
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  8. #83
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος
    Συμβαίνει σε όλα τα αθλήματα που το αποτέλεσμα υπό κανονικές συνθήκες είναι μονότονο.
    .
    Πουθενά και σε κανένα δεν συμβαίνει και ούτε συνέβηκε ποτέ, ούτε επί Σένα κι ας ήταν φαβορί.

    Δεν είναι η βροχή αυτή καθ' αυτή, αλλά η προσδοκία πως αν οι συνθήκες αλλάξουν τότε ίσως αλλάξει και το αποτέλεσμα.
    Αυτό εξηγώ, πως οι προσδοκίες αφορούν μόνο στον Ρόσι. Για τους άλλους πάντα έτσι ήταν. Πάντα οι καλύτεροι ξεχώριζαν και πάντα θα ξεχωρίζουν. Το ότι κάποιοι προτιμούν να βλέπουν όρθια μηχανάκια να πηγαίνουν κότα για να δούν ΙΣΩΣ έναν αναβάτη να πάει καλά είναι σημείο των καιρών.

    (το κότα ελπίζω να μην χρειαστεί περαιτέρω εξήγηση πως το εννοώ...)
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  9. #84
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Το ότι κάποιοι προτιμούν να βλέπουν όρθια μηχανάκια να πηγαίνουν κότα για να δούν ΙΣΩΣ έναν αναβάτη να πάει καλά είναι σημείο των καιρών.
    είσαι κακός...μπορεί να θέλουν να δούνε τον Ντούκο βάθρο :P

    ipila:
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  10. #85
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akaposto Προβολή μηνύματος
    είσαι κακός...μπορεί να θέλουν να δούνε τον Ντούκο βάθρο :P

    ipila:
    Και άμα πω πως θέλω και εγώ τον ντούκο βάθρο... πάλι κακός δεν θα είμαι;
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  11. #86
    φριτέζα 600 Το avatar του/της akaposto
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    587
    and that makes us two!

    (αλλά με Νικόλα... εντάξει μωρεεεεέ, αφού το έχουμε ξεχειλώσει το σώβρακο)
    και στο έχω πεί,αφού είσαι καλό παιδί ,γιατί λες μαλακίες;


  12. #87
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Αυτό πάντως είναι σημείο των καιρών και δεν συμβαίνει πουθενά στον κόσμο σε οποιοδήποτε μηχανοκίνητο άθλημα ταχύτητας παρά μόνο στο motogp και μάλιστα μόνο τα τελευταία χρόνια.
    Τώρα το πως συγκεκριμένα στο motogp προσδίδονται κρέντιτς λόγω βροχής (εκτός του προφανούς λόγου) είναι άξιο απορίας.
    Με καλυψε πληρως η απαντηση του fkol η οποια ομως δε φαινεται να καλυψε κι εσενα.
    Τωρα πώς γινεται να λες οτι ειναι σημειο των καιρων, οτι δε συνεβαινε ποτε και πουθενα, οτι αφορα μονο τα motogp και λοιπα δεν το γνωριζω.
    Ξερεις τί μπορει να περιμενει ή να θελει να δει ο καθενας που παρακολουθει (ή παρακολουθουσε στο παρελθον ανα τον κοσμο) μηχανοκινητο αθλητισμο και βγαζεις τοσο γενικα συμπερασματα?

    Καποιοι μπορει να θελουν τη βροχη μπας και κερδισει ο Ροσσι, αλλοι τη θελουν για να δουν τι ψαρια πιανουν καποιοι νεοι πιλοτοι στο βρεγμενο, αλλοι μπορει να λενε οτι δεν τη θελουν αλλα στην ουσια να τη θελουν μπας και φαει τα μουτρα του ο Ροσσι για να φωναζουν μετα οτι "επεσε και το τελευταιο οχυρο" και να χαιρονται (κι αυτο μπορει να αφορα καμποσους) κι αλλοι τη θελουν ελπιζοντας οτι μπορει καποιος καποια στιγμη να τους προσφερει ενα παρομοιο θεαμα με αυτο του Κιγιοναρι στο βιντεακι που εβαλε ο σαπαντακ.

    Η βροχη πιθανον να φερει ενα ανακατεμα στην τραπουλα γιατι ειναι σημαντικος παραγοντας. Κι αυτο κατ'εμε δεν μπορει παρα να ειναι ενδιαφερον οταν συμβαινει μια στο τοσο. Τωρα το αν θα μειωθει η μεση ωριαια τους κατα Χ χλμ/ωρα λογω βρεγμενου, ποσως με ενδιαφερει σα σκετο κι απολυτο νουμερο, ειδικα αν κατα τα αλλα δω εναν αγωνα που θα με κανει να καθομαι στην ακρη της καρεκλας και να τρωω τα νυχια μου μεχρι να βρω κοκκαλο.

  13. #88
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Με καλυψε πληρως η απαντηση του fkol η οποια ομως δε φαινεται να καλυψε κι εσενα.
    Τωρα πώς γινεται να λες οτι ειναι σημειο των καιρων, οτι δε συνεβαινε ποτε και πουθενα, οτι αφορα μονο τα motogp και λοιπα δεν το γνωριζω.
    Ξερεις τί μπορει να περιμενει ή να θελει να δει ο καθενας που παρακολουθει (ή παρακολουθουσε στο παρελθον ανα τον κοσμο) μηχανοκινητο αθλητισμο και βγαζεις τοσο γενικα συμπερασματα?

    Καποιοι μπορει να θελουν τη βροχη μπας και κερδισει ο Ροσσι, αλλοι τη θελουν για να δουν τι ψαρια πιανουν καποιοι νεοι πιλοτοι στο βρεγμενο, αλλοι μπορει να λενε οτι δεν τη θελουν αλλα στην ουσια να τη θελουν μπας και φαει τα μουτρα του ο Ροσσι για να φωναζουν μετα οτι "επεσε και το τελευταιο οχυρο" και να χαιρονται (κι αυτο μπορει να αφορα καμποσους) κι αλλοι τη θελουν ελπιζοντας οτι μπορει καποιος καποια στιγμη να τους προσφερει ενα παρομοιο θεαμα με αυτο του Κιγιοναρι στο βιντεακι που εβαλε ο σαπαντακ.

    Η βροχη πιθανον να φερει ενα ανακατεμα στην τραπουλα γιατι ειναι σημαντικος παραγοντας. Κι αυτο κατ'εμε δεν μπορει παρα να ειναι ενδιαφερον οταν συμβαινει μια στο τοσο. Τωρα το αν θα μειωθει η μεση ωριαια τους κατα Χ χλμ/ωρα λογω βρεγμενου, ποσως με ενδιαφερει σα σκετο κι απολυτο νουμερο, ειδικα αν κατα τα αλλα δω εναν αγωνα που θα με κανει να καθομαι στην ακρη της καρεκλας και να τρωω τα νυχια μου μεχρι να βρω κοκκαλο.
    +όσα θες
    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

  14. #89
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.997
    το χειροτερο απ'ολα ειναι βροχη και μη βροχη...
    δλδ να μην ξερεις τι γινεται...
    βρεγμενη πιστα και ψιλοβροχο πριν ξεκινησουν...(αρα μπαινουν με βροχινα)...μολις ξεκινησουν ξαστερια και η πιστα να στεγνωνει στην αγωνιστικη γραμμη...(αρα καποια αλλαζουν σε slick και καποιοι αλλοι οχι)..
    ή στεγνη πιστα και slick, και μετα καποιες ροχαλες που τους κανει να αλλαξουν μοτοσακα στα μεσα, καποιοι πιο γρηγορα, καποιοι πιο αργα...

    με κατι τετοιο μπορει να νικησει και ο Edwards...(επιτελους)

    μετα αυτος δεν ειναι αγωνας...ειναι παρωδια...

  15. #90
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Ακομα ποναει το Καταρ εεεεεε;
    Ναι μου φαίνεται κάπως που μόλις βρέθηκε στο βάθρο ο Rossi έτρεξαν να ποστάρουν πόσα άτομα που δεν έγραφαν τίποτα για τους αγώνες τόσο καιρό, μπορεί να μην τους έβλεπαν καν! (πρόβλημα τους βέβαια... )


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    .... Το ότι κάποιοι προτιμούν να βλέπουν όρθια μηχανάκια να πηγαίνουν κότα για να δούν ΙΣΩΣ έναν αναβάτη να πάει καλά είναι σημείο των καιρών....

    (το κότα ελπίζω να μην χρειαστεί περαιτέρω εξήγηση πως το εννοώ...)

    Δεν είναι σημείο των καιρών, κατάντια είναι! Μιλάμε για ΑΓΩΝΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ, ε όπως και να το κάνουμε η μέγιστη ταχύτητα επιτυγχάνεται σε στεγνή πίστα!

    (όλοι οι αναβάτες είπαν 'I hope for a dry race' έτσι κι αλλιώς )
    Give me fuel, Give me fire

Σελίδα 6 από 18 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Moto GP, Round 15 Japan - Motegi
    από emiliano στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2012, 19:51
  2. Moto GP, Round 14 Spain - Aragon
    από emiliano στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2012, 08:22
  3. Moto GP, Round 13 San Marino - Misano
    από emiliano στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 182
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2012, 21:27
  4. Moto GP, Round 12 Czech Republic - Brno
    από emiliano στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 106
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2012, 09:43
  5. Moto GP, Round 11 US Indianapolis
    από emiliano στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 82
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2012, 15:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF