Σελίδα 6 από 108 ΠρώτοΠρώτο 12345678910111656106 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 1615

Θέμα: Gsr600...!

  1. #76

    komenos..

    o laspotiras ine odos komenos makari na min xriazotan ma ti na kanumen...
    kopike oloisia akolou8odas ti kampili pu kani me sirma prionaki paei mono tou de 8a su pari pano apo 5lepta...
    i diadiakia pu argi ine to na ta bgalis ola pano apo tin oura oste na afere8i o laspotiras...
    to kalo ine oti de psaxnese me ergalia afou i Suzuki frodise na mi mas pedepsi oso afora me tin ergalio8iki...

    ade me to kalo na mas er8oun kai edo ta after market kaloudia tou GSR, an k to blepo na argi na gini kati tetio...
    pados i oures pou kikloforoun sto exoteriko ine fotia k apo diabolaki pu dixni ginete arxidiolos.. :a29:
    "...ADV..."

  2. #77
    Παιδες εχω ενα προβλημα το οποιο ο εξουσιοδοτημενος μαστορας της Suzuki μου το εβγαλε ψυχολογικο.....Μετα το πρωτο service(πριν 1000χλμ) και οσο περναει ο καιρος ειδικα αμα ειναι κρυο το μηχανακι ακουω τον κινητηρα πολυ ξερο και σαν να εχουνε ξερυθμιστει οι βαλβιδες,σαν να λειπουνε λαδακια κτλ κτλ κτλ....Εχει προσεξει κανενας τπτ??

  3. #78

    psixologiko...

    file mat8282!
    file mou ti na su po sxedon 5000km k ola kilan roloi...
    mallon to fadazese de se leo (trello) alla giati de pas k se kan'alon mastora na sto kitaksi oste na su figi ka8e idea...
    fisika pote de xeris mpori na iparxi odos kati....
    kinigiseto ligo k enimerose mas....
    "...ADV..."

  4. #79
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
    Παιδες εχω ενα προβλημα το οποιο ο εξουσιοδοτημενος μαστορας της Suzuki μου το εβγαλε ψυχολογικο.....Μετα το πρωτο service(πριν 1000χλμ) και οσο περναει ο καιρος ειδικα αμα ειναι κρυο το μηχανακι ακουω τον κινητηρα πολυ ξερο και σαν να εχουνε ξερυθμιστει οι βαλβιδες,σαν να λειπουνε λαδακια κτλ κτλ κτλ....Εχει προσεξει κανενας τπτ??

    λαδακια κοιταξες αν λειπουν;


    τραβα κ σε εναν αλλο μαστορα για μια δευτερη γνωμη
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  5. #80
    Ο μηχανικος(και φιλος) που πηγαινα το ΤΤ μου ειπε οτι του λειπουνε λαδια(300μλ χοντρικα).Ξαναπηγα στον εξουσιοδοτημενο και μου τα εβγαλε οτι ειναι ακριβως στο max.Θα παω μεσα στην βδομαδα σε εναν αλλο της Suzuki που μου συστησε φιλος να παρω την τριτη γνωμη...για να δουμε

  6. #81
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Σε ολα τα μηχανακια αυτοκινητα, εχει δεικτη που βλεπεις τα λαδια. Υπαρχει min και max στο δεικτη. Διαβασε το μανουαλ σου κα θα το δεις. Τσεκαρε τα μονος σου να δεις αν ειναι ενταξη. Βαλε το μηχανακι να δουλεψει κανα 2 λεπτο, σβηστο, αστο κανα λεπτο , και τσεκαρετα!

  7. #82
    Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
    Σε ολα τα μηχανακια αυτοκινητα, εχει δεικτη που βλεπεις τα λαδια. Υπαρχει min και max στο δεικτη. Διαβασε το μανουαλ σου κα θα το δεις. Τσεκαρε τα μονος σου να δεις αν ειναι ενταξη. Βαλε το μηχανακι να δουλεψει κανα 2 λεπτο, σβηστο, αστο κανα λεπτο , και τσεκαρετα!


    Εδω ρε φιλαρακι μετρανε τα ιδια λαδια 2 μαστορες και λενε ο καθενας τα δικα του και εγω θα εμπιστευτω την κριση μου?Να δω τι θα πει ο τριτος μαστορας και βλεπω...Ειμαι ασχετος αλλα τουλαχιστον οτι εχουνε δεικτη το ξερω

  8. #83
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
    Εδω ρε φιλαρακι μετρανε τα ιδια λαδια 2 μαστορες και λενε ο καθενας τα δικα του και εγω θα εμπιστευτω την κριση μου?Να δω τι θα πει ο τριτος μαστορας και βλεπω...Ειμαι ασχετος αλλα τουλαχιστον οτι εχουνε δεικτη το ξερω

    ο δειχτης ειναι ξεκαθαρος.

    δεν ειναι θεμα εμπειριας.

    και στη τελικη, οταν θα πας να στα ελεγξουν ρωτα τους πως μπορεις να τα ελεγχεις και μονος σου.
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  9. #84
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    ο δειχτης ειναι ξεκαθαρος.
    Ετσι ειναι. Προφανως καποιος απο τους δυο δεν τα μετρησε και εξυνε τα @ρχιδια του. Καντο μος σου ειναι πολυ απλο, να ξερεις αν εχει λαδι η οχι, ειναι πολιυ βασικο!

  10. #85
    Ο 3ος (εξουσιοδοτημενος και αυτος) ειπε πως λειπουν τα λαδια που μου ειπε ο 2ος και πετυχε και την ποσοτητα (300ml)


  11. #86
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Δεν συμπληρωσες λοιπον?

  12. #87
    Οχι το αφησα ετσι

  13. #88
    Φτουσκουλικομυρμηγκότρυπα Το avatar του/της Sabre
    Εγγραφή
    10/02/2006
    Μηνύματα
    484
    Αν ήταν να το άφηνες έτσι απο την αρχή...γιατί έκανες τόσο κόπο να πάς σε 2 ακόμα συνεργεία?

    Δέν πάς μέχρι τον 1ο μάστορα να του τα πείς ένα χεράκι?

    Έχουμε δεί το τέλος της ιστορίας, το τέλος του υπαρκτού σοσιαλισμού, το τέλος της Θρησκείας, το τέλος της αυταπάτης, ακόμα και το τέλος της χιλιετηρίδας...
    Μόνο το τέλος της μαλακίας δεν προβλέπεται να δούμε σύντομα.

  14. #89
    Κατσε να φυγω απο το γραφειο

  15. #90
    Παρά ένα... Το avatar του/της gerodim
    Εγγραφή
    04/01/2006
    Μηνύματα
    393

    !

    Γειά σε όλους...
    Έχουμε και λέμε:
    Το GSR το έχω λατρέψει. Δεν είμαι κάτοχος ακόμα αλλά λίαν συντόμως θα πάω να το κλείσω. Το μόνο που με προβλημάτησε έιναι το εξής...
    Χτες ήμουν στα λουτρά Αιδηψού μια βολτούλα με τη μηχανή και κατα το βράδυ έλεγα σιγά σιγα να πάρω το φέρρυ να γυρίζω προς Αθήνα. Πετυχαίνω λοιπόν στην είσοδο ένα παλικάρι με ένα gsr και τη σέλα βγαλμένη να ψαχουλεύει. Αφήνω τη μηχανή στην άκρη πάω να βοηθήσω και τελικά βλέπουμε ότι του καίει ασφάλειες, ακόμα και με κλειστό τελέιως το διακόπτη. Το μυαλό μου εμένα πήγε σε βραχυκύκλωμα με το συναγερμό (Legos 3) και απ'ότι μου έιπε το παιδί την έπλυνε τη μηχανή και του το παρουσίασε αυτό. Οι ερωτήσεις μου έινια λοιπόν.
    1) Ο συναγερμός αυτός είναι εγκεκριμένος για το gsr ή όχι?
    2) Γενικώς έχει προκύψει σε κανέναν κάποιο πρόβλημα?
    3) Έχετε συναγερμό ή όχι και αν ναι ποιόν?

    Thanx!
    Χα! Το πήρα το μωρό...

Παρόμοια θέματα

  1. z750 vs gsr600
    από cbf600sa στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 94
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2006, 02:02
  2. Που είναι το Gsr600 Oeeeoooo!!!!
    από sakattaq στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2006, 16:01
  3. Suzuki GSR600 - Τα σχολια σας
    από oulas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2006, 01:50
  4. GSR600 wanna be Z750
    από AFTER στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2006, 16:41
  5. Test Drive GSR600 με... πτωση
    από oti-na-iz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 15/02/2006, 08:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF