Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 86 από 86

Θέμα: ο καλος που εχεις ειναι οσο και τα κυβικα της μηχανης σου?

  1. #76
    ο που πάει Το avatar του/της ariona
    Εγγραφή
    08/01/2007
    Μηνύματα
    41
    Πιστεύω έτυχες σε βλάκα....γιατί τόσα χρονια που κυκλοφορώ και με το παπί με δερμάτινο μπουφάν κράνος (καλο) και μπότες αφού τα έχω και λόγο μεγαλύτερης μηχανής γιατί να μη τα φοράω και όλας, αλλα κανεις ποτε δεν μου την έχει πει....μονο μερικές φορες που φοράω την ολόσωμη για ταξίδια η πιστα ας πούμε, και χρησιμοποιώ το παπί για να παο μέχρι το parking με κοιτάνε κάπως περίεργα αλλα ok! ακόμα και εγώ γελάω εκεί....:rotflmao:
    ariona

  2. #77
    Κύριος καθηγητής
    Εγγραφή
    19/05/2009
    Μηνύματα
    57
    Φιλαράκο και γω ομοιοπαθής είμαι. Γράψε το βλάκα στα @@ σου πολύ απλά.

    Είμαι καθηγητής και θεωρώ πέρα από τις γνώσεις που πρέπει να μεταφέρω στα μαθητάρια μου πρέπει να τους μάθω και μερικά άλλα πραγματάκια όπως ασφάλεια.

    Και γώ πριν πάρω τη μηχανή είχα πάρει σιγά σιγά σχεδόν όλο τον εξοπλισμό μου με αποτέλεσμα πάνω σε Aprilia Sportcity να φοράω Shoei XR-1100, Dainese D Dry μπουφάν, γάντια Swift και δε συμμαζεύεται.

    Πολλές φορές είχα ακούσει σχόλια από παπόβιους, μηχανόβιους, λοιπούς κάγκουρες ανεξαρτήτου ηλικίας για το τι φοράω, αλλά τους την έλεγα κατευθείαν και τους έγραφα.

    Τώρα που πήρα τη μηχανή κανείς δεν μου λέει τίποτα πια.

    Μήπως ρε παιδιά αν φύγει κάποιος με καμια 100αρα ( μια ταχύτητα που πιάνουν όλα τα 100αρια 125αρια παπιά και αυτόματα) θα ρωτήσει ο δρόμος τι καβάλαγες και αναλόγως θα σου τι δώσει;


    Έλεος με τους βλάκες.
    Αποκέντρωση εδώ και τώρα!
    Aprilia Pegaso Factory

  3. #78
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/06/2009
    Μηνύματα
    10
    file sostos eisai to ntysimo den metraei to ti kavalas pano apo ola h asfaleia eite papi legete ayto eite megalh mhxanh eimai pauon kai an den foroysa ayta poy foroysa kai ego tora den tha soy egrafa apo to internet ala apo ton alo kosmo

  4. #79
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    δεν εχει να κανει με το οτι αν εχεις παπι δε φορας κρανος, εξοπλισμο...

    εχει να κανει με το ''ειδος'' του εξοπλισμου...

    ας πουμε, το χρ1000, ειναι ενα κρανος, που θα σε προστατεψει το ιδιο με ενα κρανος των 200? με προδιαγραφες...η διαφορα του χρ ειναι η αρετες που θα τις δειξει σε συνθηκες που δε θα εχουν πολη...δηλαδη ταξιδι και υψηλες ταχυτητες...κατι που φυσικα δε μπορει να κανει η παπια

    το ιδιο και το δερματινο
    ο λογος που τα δερματα ειναι τσιτα(και ταυτισμενα με χρηση στριτ μηχανων)δεν ειναι για να φαινεσαι ποσο γυμναζεσαι και τι πλαταρες εχεις...τσιτα ειναι για να μη παιζει το μπουφαν, στις επισης μεγαλες ταχυτητες...(νταξει ειναι κι αλλα)

    οποτε επισης βαραει καπως το να δεις καποιον με παπι και δερματα και κραναρα κλπ...

    σε καμια περιπτωση δε λεω πως δε πρεπει να φορας, απλα να φορας τα αναλογα, αλλιως η καζουρα ειναι δεδομενη...

    πχ, ενα καλο που βλεπω, ειναι πως οι περισσοτεροι διανομεις ειναι πλεον πληρως εξοπλισμενοι με κρανος μπουφαν μποτες...(σε αντιθεση με καποια χρονια πριν που ηταν αμανικοι ακρανωτοι με το τσιγαρο στο στομα)







    δηλαδη ρε φιλε αμα ενας εχει μια ολοσωμη, καθε φορα που θα καβαλαει την παπια θα βαζει την ολοσωμη να παει βολτα?
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    υπαρχουν αντιστοιχα ρουχα αναλογα την περισταση...προσωπικα με το σκουτερ δε βαζω το δερματινο γιατι ειμαι σα καραγκιοζης εχω και αλλο μπουφανακι, σαφως πιο ανετο απο το δερματινο(και πολυ πιο φτηνο, αμα εχεις δερματινο δε μπορεις να λες οτι δε σου περισσευουν για μια κορντουρα)...

    Κι εγώ τρώω καζούρα με το δερμάτινο και τους 40 βαθμούς κελσίου, αλλά την βλέπω στα μάτια των άλλων γιατί έχω και την δικαιολογία της "μεγάλης" ε?

    Μπορεί να έχεις δίκιο Πάνο, αλλά δεν πειράζει. Φαντάζομαι το πόσο καραγκιόζης θα φαίνομαι με ασφαλτο-τσουρουφλισμένο δέρμα, και παρηγοριέμαι.
    Είτε σκούτερ , είτε μηχανή. Ή μήπως τότε θα λένε ότι είμαι μάχιμος και όχι φλώρος?
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sernodas2
    Εγγραφή
    07/05/2010
    Μηνύματα
    503
    dld ama kabalhsw to moto k paw 20xil dromo gia mpanaki apla me to kranos moy kapri tzin mplouza k kleisto papoytsi se dromo eparxiako poy xerv san tin palamh moy,poy xerw apo poy mporei na bgei ti, mexri k poios se kapoia simia, me taxhthtes ante 100max k me pernan ta papakia k me dei kapoios apo edw mesa ti tha pei????????
    ""eida ena malaka re filara...xwris mpoyfan o tupos re malaka"""""????
    etsi me perase shmera san stamatimeno enas motosikletistis korkodilos me ss toumpano mesa se koithkhmenh perioxh me kamia 120aria+ xilimetrakia.....e??????sostos mixanobios autos!!!exei ergalio k exoplizmo k gami k derni!!!sostos!!!
    ?????

    xekolate paides!!!


    ntax...den lew sthn athina kala kanete k ta forate ta dermatina me 40C.
    einai zoygla ekei exete dikio,alla ellada den einai mono h athina k ama feygete apo kei min tin koybalate mazi sas,alloste gi ayto feygete

    a k poyse en gnosh moy den bazw dermatino gia mpanio,xerw tis sinepies................k ta pososta atiximatos

    sineti adoighsh sostes apofaseis k myalo sto kefali!!!!na exeis mia eikona otan mpeneis tapa sthn strofh to ti mporei na breis mprosta k me ti apotelezmata......(baze to xeirotero na eisai masa)
    O DROMOS DEN EINAI PISTA OYTE ARENA


    ANTE GeiA MAS

    πάντα όρθιοι.
    Όποιος γυρίζει μυρίζει

    κ όποιος κάθετε βρωμίζει

  6. #81
    Πού πάνε και τα ξεθάβουν αυτά !!

  7. #82
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sernodas2


    ntax...den lew sthn athina kala kanete k ta forate ta dermatina me 40C.
    einai zoygla ekei exete dikio,alla ellada den einai mono h athina k ama feygete apo kei min tin koybalate mazi sas,alloste gi ayto feygete

    Δεν κυκλοφορώ Αθήνα.


    Τα είπαμε. Ότι καταλαβαίνει ο καθένας, κάνει.
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  8. #83
    YEC Το avatar του/της alexk
    Εγγραφή
    06/08/2005
    Μηνύματα
    363
    Εγώ να ούμε έχω μηχανάκι 1000αρι και πάω χωρίς κράνος, γιατί είμαι και πολύ μάγκας !
    Είστε g@y όλοι με τα κράνη στα παπάκια





























    Θα τσιμπήσει κανείς ?

    Φίλε με το μηχανάκι σου (για εμένα όλα μηχανάκια είναι) μην μασάς καθόλου.
    Απλά χαμογέλα
    Που να με δεις εμένα με αμφίεση Ρόσι, κράνος, μπουφάν, γάντια, αγωνιστικές μπότες καβάλα σε aprilia 50αρι σκουτεράκι, δανεικό από το συνεργείο !
    ΠΑΓΚΟΣΜΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, άσε τους ξεκράνωτους και κολλημένους να λένε τις πίπες τους, εσύ κάνε αυτό που γουστάρεις... που μάλιστα είναι και το σωστό !
    www.clubcsl.com

  9. #84
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    9.020
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
    Φίλε με το μηχανάκι σου (για εμένα όλα μηχανάκια είναι) μην μασάς καθόλου.
    Απλά χαμογέλα
    Που να με δεις εμένα με αμφίεση Ρόσι, κράνος, μπουφάν, γάντια, αγωνιστικές μπότες καβάλα σε aprilia 50αρι σκουτεράκι, δανεικό από το συνεργείο !
    ΠΑΓΚΟΣΜΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, άσε τους ξεκράνωτους και κολλημένους να λένε τις πίπες τους, εσύ κάνε αυτό που γουστάρεις... που μάλιστα είναι και το σωστό !
    +675

  10. #85
    Μπινια!!!!! Το avatar του/της Dalt0n
    Εγγραφή
    11/09/2014
    Μηνύματα
    535
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    ρε φιλε αμα εισαι με την παπια με το ΧΡ1000 και το πετσινο του πρωταθλητη,ε καζουρα θα τη φας, μη περιμενεις διαφορετικη αντιδραση


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    κλαιω
    Μπινια!!!!

  11. #86
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Η τύπισσα που έσκασε περισσή πάνω μου και μου τσαρτσαλασε το πόδι δεν με ρώτησε αν οδηγώ μηχανή ή παπί.
    Εάν φόραγα όμως τις μπότες μου , και ας φαίνονται υπερβολικές για παπί , δεν θα πάθαινα πιθανών τίποτα.

    Δείτε και αυτό. Ωραιότατο σπάσιμο φίλου με παπί παρά ότι φορούσε μπότα, για αν μην φόραγε!!.

    Εμείς ντυνόμαστε και οι άλλοι κράζουν , δεν πειράζει εμείς το καλοκαίρι θα κάνουμε τα μπάνια μας ενώ αυτοί θα κοιτούν τις εκδορές τους.

    Άντε καλές μασες
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	11075049_10205182121565354_868768290_n.jpg 
Προβολές:	105 
Μέγεθος:	63,6 KB 
ID:	333868
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Η Δεκαετία του Μηδέν και τα Παιδιά της
    από tai στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2010, 13:12
  2. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2007, 16:18
  3. Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2005, 10:52
  4. Η περιπετεια με τα λαδια της μηχανης μου TDM 850
    από petros047 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2005, 22:07
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2004, 14:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF