Σελίδα 60 από 114 ΠρώτοΠρώτο ... 1050555657585960616263646570110 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 886 έως 900 από 1700

Θέμα: Περί κινητών τηλεφώνων

  1. #886
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    θα διαλεγα το πρωτο γιατι εχει μεγαλυτερη μπαταρια και λογω μικροτερου επεξεργαστη θα εχει μεγαλυτερη αυτονομια
    επισης δειχνει πιο διαδεδομενο στην αγορα
    αλλα εγω δεν σκαμπαζω πολλα απο κινητα
    Και εγώ προς το πρώτο γέρνω, αλλά κάτι οτι το ΜΙ5c έχει επεξεργαστή της ίδιας της xiaomi, δε γνωρίζω πως έγινε το δέσιμο hardware/software, μιας και η xiaomi μας έχει καλομάθει.

  2. #887
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.683
    πηγα σημερα στο γερμανο και δοκιμασα το redmi 4 dual με την 5,5 οθονη.
    πολυ ωραιο κινητο,θα το χτυπησω μαλλον
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  3. #888
    Λοιπόν.

    Το S7 γίνεται 1€ φθηνότερο κάθε μέρα .
    Αν περιμένω 400 μέρες , θα το πάρω με 11,5€
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  4. #889
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.124
    Είναι 5-6 καταστήματα στο skroutz που κάνουν αυτή τη δουλειά καθημερινά, για να φαίνονται πιο ψηλά στη λίστα.
    Life begins at 45°.

  5. #890
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν.

    Το S7 γίνεται 1€ φθηνότερο κάθε μέρα .
    Αν περιμένω 400 μέρες , θα το πάρω με 11,5€
    στο ινσομνια παιζουν σφραγισμένα με 370 συνεχώς. τσεκ

  6. #891
    Λοιπόν... ΚΑΗΚΕ η οθόνη του moto(κα)r(i)ola Moto G third gen. Δεν έχει χαλάσει όλη, αλλά έχει κάνει ένα ωραίο κίτρινο σημάδι πάνω και δεξιά, κοντά στα πλήκτρα. Το ίδιο που έχει πάθει δις το LG G2 μου και έχουν προφανώς δις αλλάξει την οθόνη εντός εγγύησης. Ήρθε η ώρα και για αυτό τώρα (οθονοφάγος, κατά το σιδεροφάγος, wtf).

    Πως στο καλό το παίρνω backup, δεν έχει κανένα πρόγραμμα μέσα από την "μάνα του", δεν είναι ρουτ κλπ, μανίΣο εντελώς.

    Υπάρχει η λύση να πάρω τα SMS και μερικά ακόμα αρχεία που ξέρω που είναι αλλά τεμπέλικη λύση ολικό backup και restore μόλις το πάρω πίσω από το σέρβις, έχει να προτείνει κάποιος;

    Επίσης, χαλάει η αδιάβροχη προστασία (ότι και αν έχει τέλος πάντων) με την αλλαγή της οθόνης; Θα ζητήσω αντικατάσταση αν είναι έτσι, για το αδιάβροχο της υπόθεσης το πήρα.

  7. #892
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν... ΚΑΗΚΕ η οθόνη του moto(κα)r(i)ola Moto G third gen. Δεν έχει χαλάσει όλη, αλλά έχει κάνει ένα ωραίο κίτρινο σημάδι πάνω και δεξιά, κοντά στα πλήκτρα. Το ίδιο που έχει πάθει δις το LG G2 μου και έχουν προφανώς δις αλλάξει την οθόνη εντός εγγύησης. Ήρθε η ώρα και για αυτό τώρα (οθονοφάγος, κατά το σιδεροφάγος, wtf).

    Πως στο καλό το παίρνω backup, δεν έχει κανένα πρόγραμμα μέσα από την "μάνα του", δεν είναι ρουτ κλπ, μανίΣο εντελώς.

    Υπάρχει η λύση να πάρω τα SMS και μερικά ακόμα αρχεία που ξέρω που είναι αλλά τεμπέλικη λύση ολικό backup και restore μόλις το πάρω πίσω από το σέρβις, έχει να προτείνει κάποιος;

    Επίσης, χαλάει η αδιάβροχη προστασία (ότι και αν έχει τέλος πάντων) με την αλλαγή της οθόνης; Θα ζητήσω αντικατάσταση αν είναι έτσι, για το αδιάβροχο της υπόθεσης το πήρα.
    εχει τοσο καλο σερβις η μοτορολα (αν ειναι ακομα αυτο στην αργυρούπολη) που ολα οσα λες δεν εχουν καμια σημασια. απλα πηγαινε και θα τα κάνουν ολα αυτοι.

  8. #893
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    εχει τοσο καλο σερβις η μοτορολα (αν ειναι ακομα αυτο στην αργυρούπολη) που ολα οσα λες δεν εχουν καμια σημασια. απλα πηγαινε και θα τα κάνουν ολα αυτοι.
    Αυτό είναι.

    Όταν λες "θα τα κάνουν όλα αυτοί" πως ακριβώς θα πας να αφήσεις ένα τηλέφωνο που έχει μέσα λογαριασμούς email και άλλα προσωπικά σου σε αγνώστους; Όποιοι και να είναι. Τηλέφωνο σε σέρβις πάντα μετά από reset και αν δεν είναι φάση "το παίρνω τώρα πίσω" όπως είχε γίνει με το LG, εγγραφή στην μνήμη του άσχετα πράγματα (πχ mp3) και reset ξανά. Θα μου πεις σιγά τα μυστικά του κράτους ρε φίλε, αλλά ξέρω και 'γω...

  9. #894
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Πως στο καλό το παίρνω backup, δεν έχει κανένα πρόγραμμα μέσα από την "μάνα του", δεν είναι ρουτ κλπ, μανίΣο εντελώς.

    .
    το απλικεησο super backup μπορει να παρει απς, σμσ, επαφες, call log, calendar, bookmarks, pictures σε εξωτερικη καρτα ή/και google drive.

    κανε μια δοκιμη αμα σε βολευει. Εγω για όλα εκτος τα απς (που δεν με ενδιαφερει να τα παρω backup) τα εκανα προσφάτως με αυτό.

  10. #895
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.124
    Αυτό χρησιμοποιώ εγώ για τα πλήρη backup μου: Helium

    Για sms/call logs μόνο: SMS Backup & Restore
    Life begins at 45°.

  11. #896
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Αυτό είναι.

    Όταν λες "θα τα κάνουν όλα αυτοί" πως ακριβώς θα πας να αφήσεις ένα τηλέφωνο που έχει μέσα λογαριασμούς email και άλλα προσωπικά σου σε αγνώστους; Όποιοι και να είναι. Τηλέφωνο σε σέρβις πάντα μετά από reset και αν δεν είναι φάση "το παίρνω τώρα πίσω" όπως είχε γίνει με το LG, εγγραφή στην μνήμη του άσχετα πράγματα (πχ mp3) και reset ξανά. Θα μου πεις σιγά τα μυστικά του κράτους ρε φίλε, αλλά ξέρω και 'γω...
    εγω το πήγα για αντικατάσταση οθόνης και μου είπαν οτι θα αλλάξουν μονο οθόνη. Μπήκε -βγήκε παρέμεινε αδιαβροχο (ρώτησα) και δεν το άνοιξαν καν αποτι κατάλαβα. Ρώτησα αν θα γίνει reset και μου είπαν δεν θα κάνουμε τίποτα στο λογισμικο. Μόνο τις "περίεργες" φωτο πηρα απο μέσα.

  12. #897
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.375
    Μου θυμιζει το ανέκδοτο. ....
    -Έχεις γυμνές φωτογραφίες της γυναίκας σου;
    -Όχι.
    -Θέλεις;

    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  13. #898
    περίεργες φωτό δεν έχει/δεν είχε/δεν θα έχει.

    τα υπόλοιπα "με νοιάζουν". νομίζω πως chrome κλπ κρατάνε αντίγραφα μόνα τους bookmarks και τέτοια.

    το ήλιον κόλλησε η τεχνολογία είναι να την λατρεύεις: όταν την χρειάζεσαι ποτέ δεν δουλεύει σωστά, νόμος.

  14. #899
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.124
    Χμ μερικές φορές δυσκολεύομαι στο sync του. Θέλει σωστούς adb drivers και το chrome addon. Έχω παιδευτεί ΠΑΡΑ πολύ με τους drivers στο παρελθόν. Αλλά είναι μάλλον το καλύτερο free backup app για unrooted τηλέφωνα.
    Life begins at 45°.

  15. #900
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Μου θυμιζει το ανέκδοτο. ....
    -Έχεις γυμνές φωτογραφίες της γυναίκας σου;
    -Όχι.
    -Θέλεις;


    Αχαχαχαχαχαχα!!!!!!!

Παρόμοια θέματα

  1. Κατά-χρηση κινητών τηλεφώνων;
    από notakos600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2008, 16:16
  2. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2006, 20:41
  3. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2006, 16:39
  4. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 01:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF