Σελίδα 604 από 666 ΠρώτοΠρώτο ... 104504554594599600601602603604605606607608609614654 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 9.046 έως 9.060 από 9987

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #9046
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.873
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Ετσι εγινε την τελευταια φορα που ειχαμε θεματα.Κανω λαθος?
    Ναι βρε, αστειεύομαι

  2. #9047
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.873
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Ρε συντροχοι,οικονομικα πως ειμαστε?

    Μεχρι ποτε ειναι πληρωμενος ο χοστ?
    Κάνουμε προσπάθεια να μη βρεθούμε ξανά στη δύσκολη θέση να ζητήσουμε χρήματα για τη λειτουργεία του forum.

    Για την ώρα έχουμε εξασφαλίσει τη συνδρομή μας έως τον Απρίλιο 2024 και όπως όλα δείχνουν θα είμαστε ok για περίπου 10 μήνες επιπλέον.
    Περισσότερα θα πούμε στην Πίτα του 2024

  3. #9048
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Κάνουμε προσπάθεια να μη βρεθούμε ξανά στη δύσκολη θέση να ζητήσουμε χρήματα για τη λειτουργεία του forum.

    Για την ώρα έχουμε εξασφαλίσει τη συνδρομή μας έως τον Απρίλιο 2024 και όπως όλα δείχνουν θα είμαστε ok για περίπου 10 μήνες επιπλέον.
    Περισσότερα θα πούμε στην Πίτα του 2024
    Do not hesitate.Νομιζω οτι οσον αφορα την οικονομικη επιβαρυνση για την λειτουργια θα πρεπει να επιμεριζεται στα μελη,σε οσους μπορουμε να στηριξουμε.Ξεδευετε χρονο για να λειτουργει το φορουμ δεν χρειαζεται να ξοδευετε και χρηματα.

  4. #9049
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.873
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Do not hesitate.Νομιζω οτι οσον αφορα την οικονομικη επιβαρυνση για την λειτουργια θα πρεπει να επιμεριζεται στα μελη,σε οσους μπορουμε να στηριξουμε.Ξεδευετε χρονο για να λειτουργει το φορουμ δεν χρειαζεται να ξοδευετε και χρηματα.
    Ευχαριστούμε πολύ Ιορδάνη

    Θα χαρούμε πολύ να σε δούμε από κοντά σε κάποια συνάντηση και φυσικά στην Πίτα

  5. #9050
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.432
    Καλημέρα παιδιά, αν έχετε Αnt1+ προσέξτε γιατί κάνει αυτόματη ανανέωση και χρέωση νέας συνδρομής χωρίς ενημέρωση και φυσικά χωρίς να σας ρωτήσει.

    Βρήκα τη χρέωση που δεν επιθυμούσα την ίδια μέρα και έκανα άμεσα αίτηση διαδικασίας αμφισβήτησης συναλλαγών με κάρτα.

    Εγώ πλέον αποσύνδεσα όλες τις κάρτες μου από όλες τις υπηρεσίες και θα κάνω εγγραφές και αγορές μόνο με προπληρωμένες κάρτες.

    Σας συμβουλεύω να κάνετε το ίδιο γιατί είναι πραγματικά σαν να σε ληστεύουν...


    Και δύο λόγια για το Ant1+ - αν ήταν έστω αξιοπρεπές το προϊόν που προσφέρουν θα ανανέωνα μόνος μου τη συνδρομή αλλά δυστυχώς είναι η πιο άθλια και δυσλειτουργική πλατφόρμα που έχω συναντήσει.

    Δεν παίζει στο κινητό και το τάμπλετ μου, δύο χρονών και τα δυο, και μόνο σε μία τηλεόραση Samsung όπου θέλει διαρκώς log in, περίπου δύο λεπτά για να ανοίξει και κρασάρει διαρκώς.

    Επίσης μία φορά έβαλα να δω την F1 (για αυτό έκανα τη συνδρομή) και δεν είχε ήχο όλο το ΣΚ

    Αν νομίζετε ότι βγάζω το άχτι μου μετά την κλοπή τα έχω γράψει και παλαιότερα στο ίδιο νήμα.

    Μίλησα και με τον δικηγόρο μου και μού είπε ότι υπάρχει δεδικασμένο για ανάλογη περίπτωση και θα κάνουμε ομαδική αγωγή μαζί με άλλα θύματα της απάτης - προφανώς όχι για το ποσό της χρέωσης αλλά για λόγους ηθικής

    Ξέρετε μήπως και κάπου αλλού να απευθυνθώ - ΕΣΡ, συνήγορος πολίτη κλπ;

  6. #9051
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.090
    Τεστ περιοδικών μετρήσεις,συμπεράσματα, και πως προωθεις εντεχνως αυτό που γουστάρεις σαν δοκιμαστής ενσυνείδητα η ασυνείδητα.

    Διαβάζω λοιπόν πίνοντας τον απογευματινό καφέ μου τις τυποποιημενες μετρησεις φρεναρίσματος που κάνει το περιοδικό ΜΟΤΟ από 120-40 χλμ για δύο μηχανάκια που έχει τεσταρει.Ιδου λοιπόν τα αποτελέσματα 120-40 χλμ:
    KTM 390 adventure SW. : sec 2,42 μέτρα 53,96.
    HYOSUNG Bobber GV300S:
    sec 2,39 μέτρα 53,38.
    Σχόλια για τα φρένα του KTM :Το KTM κλείνει πολλά σπίτια όχι από το πολύ γκάζι άλλα από τα άψογα φρένα και το AΒS που σε βγάζει από την δύσκολη θέση.
    Σχόλια για τα φρένα του HYOSUNG:Tα φρένα είναι καλά χωρίς να εντυπωσιάζουν.

    Αναμένω σχόλια σας.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 12/12/2023 στις 15:33.

  7. #9052
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.851
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Τεστ περιοδικών μετρήσεις,συμπεράσματα, και πως προωθεις εντεχνως αυτό που γουστάρεις σαν δοκιμαστής ενσυνείδητα η ασυνείδητα.

    Διαβάζω λοιπόν πίνοντας τον απογευματινό καφέ μου τιςτυποποιημενες μετρησεις φρεναρίσματος που κάνει το περιοδικό ΜΟΤΟ από 120-40 χλμ για δύο μηχανάκια που έχει τεσταρει.Ιδου λοιπόν τα αποτελέσματα 120-40 χλμ:
    KTM 390 adventure SW. : sec 2,42 μέτρα 53,96.
    HYOSUNG Bobber GV300S:
    sec 2,39 μέτρα 53,38.
    Σχόλια για τα φρένα του KTM :Το KTM κλείνει πολλά σπίτια όχι από το πολύ γκάζι άλλα από τα άψογα φρένα και το AΒS που σε βγάζει από την δύσκολη θέση.
    Σχόλια για τα φρένα του HYOSUNG:Tα φρένα είναι καλά χωρίς να εντυπωσιάζουν.

    Αναμένω σχόλια σας.

  8. #9053
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.225
    Η συζήτηση για τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα μετεφέρθη εδώ: https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=162884

  9. #9054
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.358
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Τεστ περιοδικών μετρήσεις,συμπεράσματα, και πως προωθεις εντεχνως αυτό που γουστάρεις σαν δοκιμαστής ενσυνείδητα η ασυνείδητα.

    Διαβάζω λοιπόν πίνοντας τον απογευματινό καφέ μου τις τυποποιημενες μετρησεις φρεναρίσματος που κάνει το περιοδικό ΜΟΤΟ από 120-40 χλμ για δύο μηχανάκια που έχει τεσταρει.Ιδου λοιπόν τα αποτελέσματα 120-40 χλμ:
    KTM 390 adventure SW. : sec 2,42 μέτρα 53,96.
    HYOSUNG Bobber GV300S:
    sec 2,39 μέτρα 53,38.
    Σχόλια για τα φρένα του KTM :Το KTM κλείνει πολλά σπίτια όχι από το πολύ γκάζι άλλα από τα άψογα φρένα και το AΒS που σε βγάζει από την δύσκολη θέση.
    Σχόλια για τα φρένα του HYOSUNG:Tα φρένα είναι καλά χωρίς να εντυπωσιάζουν.

    Αναμένω σχόλια σας.
    η απορια θα σου λυθει οταν παρατηρησεις ποσο "ογκο" διαφημησης εχει η ΚΤΜ σε καθε τευχος, και ποσο η HYOSUNG.

    γενικα ολα τα περιοδικα ειδικου τυπου, δεν υπαρχει περιπτωση να θαψουν προϊον εταιρειας που τους χωνει καργα φραγκα
    για δαφημηση..

  10. #9055
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.090
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    η απορια θα σου λυθει οταν παρατηρησεις ποσο "ογκο" διαφημησης εχει η ΚΤΜ σε καθε τευχος, και ποσο η HYOSUNG.

    γενικα ολα τα περιοδικα ειδικου τυπου, δεν υπαρχει περιπτωση να θαψουν προϊον εταιρειας που τους χωνει καργα φραγκα
    για δαφημηση..
    Δεν εχω καμμία απορια,παρακολουθω ειδικο τυπο απο το 1972.Απλως το ανεφερα,διοτι μουρθε η εμπνευση,να συγκρινω τα νουμερα,και τα σχολια.Φυσικα και τα πραγματα σημερα εξαρτωνται αποκλειστικα απο την διαφημηση,οπως π.χ και το συνεχες λιβάνισμα απο τον τύπο του πρωθυπουργου,που φυσικα εχει μοιρασει στον τύπο δεκαδες η και εκατονταδες εκατομμυρια ευρω.ΟΧΙ σε ολους βεβαια,που κι αυτοι τον βριζουν μεχρι κι αυτοι να τα παρουν.ΝΟΜΟΣ.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 12/12/2023 στις 20:08.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  11. #9056
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.175
    Έχουν όμως εμφανή διαφορά στα φρένα. Μπορεί το ΚΤΜ να χρειάζεται πολύ λιγότερη προσπάθεια για να φρενάρει.
    Αυτο θα του έδινε μεγαλύτερη διάρκεια λειτουργίας πριν ζεσταθεί και δυνατό φρενάρισμα εύκολα όταν χρειάζεται.

    Μου φαίνεται περίεργο που μπορούν και τα βάζουν στην ίδια πρόταση. Μοναδικό κριτήριο τα κυβικά;
    Πολύ low life αντίληψη για το κοινό.

  12. #9057
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.090
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Έχουν όμως εμφανή διαφορά στα φρένα. Μπορεί το ΚΤΜ να χρειάζεται πολύ λιγότερη προσπάθεια για να φρενάρει.
    Αυτο θα του έδινε μεγαλύτερη διάρκεια λειτουργίας πριν ζεσταθεί και δυνατό φρενάρισμα εύκολα όταν χρειάζεται.

    Μου φαίνεται περίεργο που μπορούν και τα βάζουν στην ίδια πρόταση. Μοναδικό κριτήριο τα κυβικά;
    Πολύ low life αντίληψη για το κοινό.
    Ελαχιστα ενδιαφερει στον κινδυνο και στο ενδεχομενο μπαμ, η αισθηση στο φρενο,ενδιαφερει η αποσταση φρεναρισματος.Εντυπωσιακο στοιχειο,για το χιοσουνγκ,δεδομενων των κινεζικων χαρακτηριστικων,της τιμης της ποιοτητος φρενων,του χαρακτηρα της μοτο,του ονοματος , και κυριως των κινεζικων ελαστικων.Αν φοραγε επωνυμα ελαστικα η διαφορα θα ηταν μεγαλυτερη.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #9058
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.175
    Προσπάθεια είπα. Έχουμε τα αποτελέσματα και λέω: αν το KTM χρειάζεται ένα χάδι για να το κάνει
    ενώ το HYOSUNG δύο δάκτυλα και πρεσαρίσματα, έχουν διαφορά στις επιδόσεις και στον χρόνο που διαρκούν.

    Σοβαρά τώρα, θα συγκρίνουμε και εμείς αυτές τις δύο μοτό;

  14. #9059
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.181
    Επειδή από ασφαλιστικά δεν σκαμπάζω ας πει καποιος πιο σχετικός.

    Γραφτηκα κάποτε στο τσμεδε, εκανα διακοπη λογω εξωτερικού, τωρα που γυρισα ειμαι ΙΚΑ. Με ειπαν όμως να μπω σε ασφαλιστικό πακέτο του τσμεδε (έστω πρώην, ξέρω ολα εφκα ειναι πλέον) και το HR με ρώτησε σε ποια κλίμακα να με βάλει.
    Τι διαφορά έχουν οι κλίμακες; Πέρα από τις εισφορές. Αλλάζουν οι καλύψεις; Θεωρειται καποια πιο συμφέρουσα;

  15. #9060
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    1.020
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Ελαχιστα ενδιαφερει στον κινδυνο και στο ενδεχομενο μπαμ, η αισθηση στο φρενο,ενδιαφερει η αποσταση φρεναρισματος.Εντυπωσιακο στοιχειο,για το χιοσουνγκ,δεδομενων των κινεζικων χαρακτηριστικων,της τιμης της ποιοτητος φρενων,του χαρακτηρα της μοτο,του ονοματος , και κυριως των κινεζικων ελαστικων.Αν φοραγε επωνυμα ελαστικα η διαφορα θα ηταν μεγαλυτερη.
    Δεν τα λες καλά...

    Από τη στιγμή που και τα 2 φρενα μπορούν να μπλοκάρουν τον τροχό,μόνο η αίσθηση ενδιαφέρει... τίποτα άλλο...

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF