Σελίδα 61 από 155 ΠρώτοΠρώτο ... 1151565758596061626364656671111 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 901 έως 915 από 2315

Θέμα: Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...

  1. #901
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.029
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    το μιξ το δα απο κοντα η οθονη του δε μαρεσε...επισης 2gb ραμ δεν ειναι οτι καλυτερο για παραθυρια, γενικα σε win συσκευες με αξιοπρεπη χαρακτηριστικα μονο κινα teclast onda κλπ...
    Ελλάδα μπορώ να τα βρω αυτά?

    Επίσης κάτι αντίστοιχο, αλλά dual boot (android/win) παιζει να βρούμε, ισως με λιγάκι αυξημένο budget?

  2. #902
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Για τα κινεζικα δες μεταχειρισμενα insomnia...καποιοι τα φερνουν τα εχω πετυχει και σκρουτζ κατα καιρους...παντως νομιζω το θεμα με το τελωνειο εχει ψιλοχαλαρωσει παλι...

    Επισης καλη επιλογη dual ειναι και το ταμπλετακι της χιαομι

  3. #903
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.176
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Ελλάδα μπορώ να τα βρω αυτά?

    Επίσης κάτι αντίστοιχο, αλλά dual boot (android/win) παιζει να βρούμε, ισως με λιγάκι αυξημένο budget?
    Εχω πάρει στην μεγάλη μου ένα Asus t200 το οποίο είναι ακριβώς αυτό που ψάχνεις.
    Το μόνο μειονέκτημα που βρίσκω είναι ότι το βάρος είναι όλο στην οθόνη (λογικό )και το πληκτρολόγιο είναι" φτερό " (παρόλο που του έχω βάλει σκληρό δίσκο μέσα )με αποτέλεσμα όταν το έχεις αγκαλιά να γερνει ολο προς τα πίσω .
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  4. #904
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.133
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Εχω πάρει στην μεγάλη μου ένα Asus t200 το οποίο είναι ακριβώς αυτό που ψάχνεις.
    Το μόνο μειονέκτημα που βρίσκω είναι ότι το βάρος είναι όλο στην οθόνη (λογικό )και το πληκτρολόγιο είναι" φτερό " (παρόλο που του έχω βάλει σκληρό δίσκο μέσα )με αποτέλεσμα όταν το έχεις αγκαλιά να γερνει ολο προς τα πίσω .

    +1.

  5. #905
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    2.964
    Κανένα ελαφρύ antivirus γνωρίζετε να μου πείτε?
    Είναι για το pc της δουλειάς,έχει winXP,ίσα να τρέχει το εμπορικό πρόγραμμα και δίσκο με το ζόρι 2GByte.

  6. #906
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.182
    Αν μιλάμε για free έκδοση, προσωπικά δουλεύω με avast εδώ και χρόνια χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  7. #907
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.361
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Κανένα ελαφρύ antivirus γνωρίζετε να μου πείτε?
    Είναι για το pc της δουλειάς,έχει winXP,ίσα να τρέχει το εμπορικό πρόγραμμα και δίσκο με το ζόρι 2GByte.
    Από τσαμπέ όσα έχω δουλέψει πιο ελαφρύ από όλα και με κανένα false positive μέχρι στιγμής είναι το BitDefender. Αν είναι πάντως για PC της δουλειάς πάρε κανένα κανονικό 30€ το χρόνο δεν είναι πολλά για αυτά που κερδίζεις.

    Υ.Γ.: Δεν το λέω για σένα αλλά μιας και το ανέφερες... "ΜΗΝ ΒΑΖΕΤΕ ΣΠΑΣΜΕΝΑ ANTIVIRUS!!!"

  8. #908
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.788
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Κανένα ελαφρύ antivirus γνωρίζετε να μου πείτε?
    Είναι για το pc της δουλειάς,έχει winXP,ίσα να τρέχει το εμπορικό πρόγραμμα και δίσκο με το ζόρι 2GByte.
    Αν έχεις μνήμη τουλάχιστον 2 γκίγκα βάλε κανονικά το KIS με 20 € την άδεια για έναν χρόνο κι έχεις το κεφαλάκι σου ήσυχο
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  9. #909
    ααααααααχ, μιά που λέμε για μνήμη, δεύτερη φορά CRC error η καρτούλα του μομπάιλ... Πάλι καλά που κάποιες φωτογραφίες είχαν ανέβει στο "σύννεφο" για μοίρασμα, κάποιες άλλες ευτυχώς δεν ήταν στις χαλασμένες και τώρα περιμένω να δω τι άλλο μπορεί να διασωθεί. Να θες να βάλεις φωτογραφία στο ενεργειακό πιστοποιητικό και να είναι χαλασμένη και να πρέπει να τρέχεις τελευταία στιγμή, ευτυχώς γλίτωσα.

    δεν ξέρω και αν έχει νόημα να πάω να κάνω προσπάθεια αλλαγής στο μαγαζί. Αν την φορμάρω θα δουλέψει πάλι σωστά για λίγο καιρό, όπως έκανε πριν.

  10. #910
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896

    Αναζητηση Ηχειων για λαπτοπ..

    Εχω χαθει λιγο στις διαφορες προτασεις που τσεκαρω..εκεινο που μου ενδιαφερει είναι στην τιμη γυρω των 50 ευρω να βρω μια καθαρη αποδοση ηχου κυριως για ακροαση κλασσικης μουσικης και οπερας από το λαπτοτ μου..θελω δυνατο ηχο για δωματιο, με καλα μπασα και χωρις παραμορφώσεις στην παραπανω τιμη..

    Το γραφω αυτό γιατι γυρω στην τιμη αυτή εχω βρει μαρκας genius μια-δυο προτασεις με ενδιαφεροντα χαρακτηριστικα και πολύ καλες κριτικες από eshop και logitec..Επισης να προτιμησω 2+2 ηχεια( 1 σαμπγουφερ + 3 μικροτερα) η τα κλασσικα 2 ηχεια; δεν με ενδιαφερει το gaming αλλα η μουσικη καθαρη αποδοση ( οσο το δυνατον βεβαια) χωρις παραμορφώσεις ..

    Επισης με τα ασυρματα ηχεια τι παιζει; αξιζουν;

    Ευχαριστω ..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  11. #911
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.882
    Με 1 σαμπγουφερ και 2 ηχεια θα εχεις την αποδοση που χρειαζεσαι...
    Εχω κανει την συγκεκριμενη επιλογη και παιζει μια χαρα...
    Βεβαια δεν εχει και την αποδοση home cinema!
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  12. #912
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.788
    2.1 είναι η σωστή επιλογή και από μάρκα θα σου προτείνω τα edifier. Ίσως ότι καλύτερο έχω ακούσει στα χρήματά τους. Ψάξε να τα βρεις και άκουσε τα

  13. #913
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.109
    Άλλη μία ψήφο στα 2.1 αλλά χωρίς να μπορώ να σου προτείνω μάρκα. Και για budget home theatre φάση δεν είναι καθόλου άσχημα, εγώ τουλάχιστον δε χρειάζομαι περισσότερα.

    Καλό είναι να μπορείς να ρυθμίζεις τη σχετική ένταση του subwoofer αυτόνομα. Στα φθηνά σετ δεν είναι πάντα δεδομένο νομίζω.

  14. #914
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.361
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Εχω χαθει λιγο στις διαφορες προτασεις που τσεκαρω..εκεινο που μου ενδιαφερει είναι στην τιμη γυρω των 50 ευρω να βρω μια καθαρη αποδοση ηχου κυριως για ακροαση κλασσικης μουσικης και οπερας από το λαπτοτ μου..θελω δυνατο ηχο για δωματιο, με καλα μπασα και χωρις παραμορφώσεις στην παραπανω τιμη..

    Το γραφω αυτό γιατι γυρω στην τιμη αυτή εχω βρει μαρκας genius μια-δυο προτασεις με ενδιαφεροντα χαρακτηριστικα και πολύ καλες κριτικες από eshop και logitec..Επισης να προτιμησω 2+2 ηχεια( 1 σαμπγουφερ + 3 μικροτερα) η τα κλασσικα 2 ηχεια; δεν με ενδιαφερει το gaming αλλα η μουσικη καθαρη αποδοση ( οσο το δυνατον βεβαια) χωρις παραμορφώσεις ..

    Επισης με τα ασυρματα ηχεια τι παιζει; αξιζουν;

    Ευχαριστω ..
    Σόρυ που θα στη χαλάσω αλλά σε αυτά τα λεφτά ότι και να πάρεις .... Αν μπορείς να δώσεις κάτι παραπάνω και να πας σε KRK ή M-Audio θα είσαι πολύ καλύτερα. Sub woofer σε μικρούς χώρους μόνο κακό κάνει!

    (πρώην ηχολήπτης - προ κρίσης)

  15. #915
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.877
    Λιγο ιδιαιτερη ερωτηση αλλα νομιζω πως καποιος του επαγγελματος θα μπορει να μου απαντησει καλυτερα.

    Ειμαι στη διαδικασια να κανω ολικη ανακαινιση σε σπιτι στο οποιο θα μπω. Καθως θα αλλαχτει ολο το ηλεκτρολογικο δικτυο, εχω τη δυνατοτητα να βαλω μπριζες για usb σε ολα τα δωματια. Ειναι καλη ιδεα ή το usb ειναι κατι που δε θα ειναι μαζι μας για πολλα χρονια ακομα; Υπαρχει ηδη στα σχεδια καποιο αλλο στανταρ που θα αντικαταστησει το usb;

Παρόμοια θέματα

  1. μια βοηθεια απο τους εμπειρους
    από neos mixanovios στο forum Εξοπλισμός και αξεσουάρ αναβάτη
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2009, 16:07
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2008, 22:14
  3. Μια βοήθεια για Kawasaki
    από tidime στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2004, 14:15
  4. Μια Ερωτηση Απο Εναν Απληροφορητο
    από energizer6666 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2004, 13:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF