Σελίδα 618 από 666 ΠρώτοΠρώτο ... 118518568608613614615616617618619620621622623628 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 9.256 έως 9.270 από 9987

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #9256
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    639
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Επειδη με ενδιεφερε πριν λιγο καιρο , εψαξα και δεν βρηκα καπου να αναφερει κατι .
    Σε σχετικο γραφειο δεν εχω ρωτησει ,γιατι δεν χρειαστηκε .
    Εσυ αυτο το ξερεις εκ πειρας ?
    Nαι, μεταβιβασα αυτοκινητο αρχες ετους και η υπαλληλος στο υπουργειο ζητησε ΤΚ για το ετος. Τα ειχα πληρωσει και της εδωσα την αποδειξη λεγοντας της για την παραταση που ισχυε. Μου απαντησε οτι αυτο ειναι διευκολυνση προς τους πολιτες. Στην μεταβιβαση πρεπει να ειναι πληρωμενα. Τωρα αν στον Χολαργο εχουν δικο τους μπαιρακι, δεν το ξερω

  2. #9257
    Scooteroμέλος Το avatar του/της Dimos35
    Εγγραφή
    18/07/2007
    Μηνύματα
    250
    Επιβεβαιώνω αυτό που γράφει ο PaNick67.
    Εγώ μεταβίβασα ηλεκτρονικά το παλιό μηχανάκι μου 04 Ιανουαρίου. Δεν με άφηνε να προχωρήσω το σύστημα αν δεν πλήρωνα τα τέλη του 24.

  3. #9258
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.456
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα παιδιά, αν έχετε Αnt1+ προσέξτε γιατί κάνει αυτόματη ανανέωση και χρέωση νέας συνδρομής χωρίς ενημέρωση και φυσικά χωρίς να σας ρωτήσει.

    Βρήκα τη χρέωση που δεν επιθυμούσα την ίδια μέρα και έκανα άμεσα αίτηση διαδικασίας αμφισβήτησης συναλλαγών με κάρτα.

    Εγώ πλέον αποσύνδεσα όλες τις κάρτες μου από όλες τις υπηρεσίες και θα κάνω εγγραφές και αγορές μόνο με προπληρωμένες κάρτες.

    Σας συμβουλεύω να κάνετε το ίδιο γιατί είναι πραγματικά σαν να σε ληστεύουν...


    Και δύο λόγια για το Ant1+ - αν ήταν έστω αξιοπρεπές το προϊόν που προσφέρουν θα ανανέωνα μόνος μου τη συνδρομή αλλά δυστυχώς είναι η πιο άθλια και δυσλειτουργική πλατφόρμα που έχω συναντήσει.

    Δεν παίζει στο κινητό και το τάμπλετ μου, δύο χρονών και τα δυο, και μόνο σε μία τηλεόραση Samsung όπου θέλει διαρκώς log in, περίπου δύο λεπτά για να ανοίξει και κρασάρει διαρκώς.

    Επίσης μία φορά έβαλα να δω την F1 (για αυτό έκανα τη συνδρομή) και δεν είχε ήχο όλο το ΣΚ

    Αν νομίζετε ότι βγάζω το άχτι μου μετά την κλοπή τα έχω γράψει και παλαιότερα στο ίδιο νήμα.

    Ξέρετε μήπως και κάπου αλλού να απευθυνθώ - ΕΣΡ, συνήγορος πολίτη κλπ;
    Τελικά μετά από έναν μήνα αναμονής δικαιώθηκα και σήμερα πήρα πίσω τα κλεμμένα με τη διαδικασία αμφισβήτησης συναλλαγών με κάρτα

    Ας έχει υπόψη τη συγκεκριμένη ενέργεια όποιος δει να λείπουν χρήματα από τον λογαριασμό χωρίς την έγκρισή του

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	winbank web banking-1.jpg 
Προβολές:	161 
Μέγεθος:	30,1 KB 
ID:	449851

  4. #9259
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.245
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος
    Τελικά μετά από έναν μήνα αναμονής δικαιώθηκα και σήμερα πήρα πίσω τα κλεμμένα με τη διαδικασία αμφισβήτησης συναλλαγών με κάρτα

    Ας έχει υπόψη τη συγκεκριμένη ενέργεια όποιος δει να λείπουν χρήματα από τον λογαριασμό χωρίς την έγκρισή του

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	winbank web banking-1.jpg 
Προβολές:	161 
Μέγεθος:	30,1 KB 
ID:	449851
    Ηθικόν δίδαγμα:
    Να διαβάζετε τα "ψιλά" γράμματα της όποιας σύμβασης.....

    Ωραίος, Παντελή
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #9260
    Μα την Μπαναζία και εγώ θα τα κόψω όλα και θα αρχίσω πάλι τους πάιρατς...

  6. #9261
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    462
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος
    Τελικά μετά από έναν μήνα αναμονής δικαιώθηκα και σήμερα πήρα πίσω τα κλεμμένα με τη διαδικασία αμφισβήτησης συναλλαγών με κάρτα

    Ας έχει υπόψη τη συγκεκριμένη ενέργεια όποιος δει να λείπουν χρήματα από τον λογαριασμό χωρίς την έγκρισή του

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	winbank web banking-1.jpg 
Προβολές:	161 
Μέγεθος:	30,1 KB 
ID:	449851
    Γράφω και εγω για την διαδικασία της αμφισβήτησης. Θα γράψω ΟΛΟΚΛΗΡΗ την εμπειρία μου μηπως βοηθήσω στο μελλον κάποιον. Ελπίζω να μη χρειαστει.

    Περσι ταξίδεψα Βουδαπέστη και Κωνσταντινουπολη. Στα ταξίδια αυτα χρησιμοποίησα αποκλειστικά μια κάρτα πιστωτική που ΔΕΝ την ειχα χρησιμοποιήσει ποτέ ξανα και ούτε ξαναχρησιμοποίησα ποτε. Ολα καλα, πληρωνα τους λογαριασμους μου.
    Ενα μήνα μετα, ένα μεσημέρι, με ειδοποιεί το viber για μια χρέωση 399 ευρώ. Ηταν απο ενα κατάστημα αμερική. Με ειδη κήπου.

    Κατευθειαν μιλησα με τράπεζα, ακύρωσα κάρτα και μου ειπαν να κανω το αιτημα αμφισβήτησης. Να πω οτι ήμουν πολυ χεσμενος να μπω στο ebanikng γιατι δεν ήξερα απο που μου ερχεται η κομπίνα. Επίσης να αναφέρω οτι σε γενικές γραμμές είμαι πληροφορικός οποτε δεν είμαι χρήστης σαν τη μανα μου που πιθανον να εχει πεσει θύμα απάτης και δεν το εχει καταλάβει. Τουλαχιστον δεν εχω κανει καμια χοντρη μαλακια.

    Στο θεμα μας

    Για να χρησιμοποιήσω και να χρεωθει η κάρτα επρεπε:
    α) Σε φυσικο επίπεδο να δωσεις το πιν (αλλα την καρτα την ειχα στα χερια μου) ή
    β) Σε ιντερνετικό επιπεδο να εχει καποιος ενα epin και να ερθει μνμ στο κινητο με ενα δευτερο κωδικό (Δεν ειχα λαβει τίποτα, αλλα και να αλλάξαν το κινητό επικοινωνιας στο ebanking, δεν μπορουσαν να γνωρίζουν το epin)
    Επομένως θεωρησα οτι ΔΕΝ ειμαι υπευθυνος για αυτο που συνέβη.


    Εστειλα και στο κατάστημα εμαιλ με αριθμο transaction ktl ktl και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει τετοιο transaction.

    Τελος παντων εκανα το αιτημα αμφισβήτησης και μου ειπαν 40 μερες για να εχω απάντηση. Δεν υπαρχει τηλέφωνο επικοινωνίας για το θέμα (γιατι προφανως καποιος θα επαιρνε καθε μερα τηλ). Μπορεις να στειλες μαιλ και σου ερχεται μια ετοιμη απάντηση.

    Στις 40 μερες στέλνω και δεν παιρνω καποια απάντηση για το θέμα μου. Στις 50 ξαναστέλνω. Το ιδιο. Καπου στις 60 αποφάσισα να στέλνω ενα μαιλ καθε μερα. Μετά τις 70 αποφάσισα να στέλνω 2 μαιλ καθε μερα. Μια φορά που ειχα παρει τηλ σε άλλο τμήμα μου, είπαν οτι θα με καλέσουν πισω γιατι όντως αναγνώρισαν οτι τράβηξε πολυ το θεμα. Δεν με πηραν ποτε. Οποτε νομιζω καπου στις 90 μερες (εχω ξεχασει πλέον) παιρνω τηλ και ξεχέζομαι με οποιον υπάλληλο στη σειρά μιλαω. Τελικά αναλαβμάνει καποια υπαλληλος επώνυμα να μιλήσει με το τμήμα και να με ειδοποιήσει. Ετσι και εγινε. Ηταν εξαιρετική. Με καλεσε τις επομενες μερες 2-3 φορες για να μου εξηγήσει. Το μονο που της εξήγησα εγω ειναι ότι τα χρηματα που χρωσταω θα τα πληρωσω, αλλα ΔΕΝ υπαρχει πιθανοτητα να πληρωσω τα 400. Καμια

    Τελικά δεν βρήκαν τιποτα. Μετά απο καποιες μερες μου επεστρεψαν τα χρήματα και ηρθε μια επιστολή στο σπίτι που πρακτικά έλεγε οτι θα ειναι σε επιφύλαξη και αν δουνε κατι παρανομο που μπορει να σχετιζεται με εμένα μπορει να μου τα χρεωσουν.

    Τελος καλο όλα καλα. Η καρτα αντικατασταθηκε, αλλα την προηγουμενη κάρτα την είχα (ηξερα τον αριθμό). Μετα απο 2 μηνες αφου έληξε το συμβαν μου έρχεται ενα μνμ στο κινητό για προσπάθεια χρέωσης (δλδ μου εστειλαν κωδικό - οχι χρέωση) 50 ευρω. Προφανώς η καρτα ΔΕΝ δουλευε αλλα δεν ξερω τι σκατα κανουν στα συστηματα τους. Μίλησα με την τράπεζα και με διαβεβαιωσαν οτι δεν παιζει προβλημα.

    Δυο πράγματα aftermath. Σχεδον στο 100% των περιπτωσεων αμφισβήτησης που άκουσα, γιατι μιλησα με κόσμο για το θεμα, τα χρηματα επεστράφησαν. Και δεύτερον, πιστευω οτι αν ήταν χρεωστική και φέυγαν λεφτα απο λογαριασμό ΔΕΝ θα μου γυρνουσαν φράγκα πίσω. Δεν ξερω. Απο τότε χρησιμοποιώ για όλα πιστωτική και οχι χρεωστική. Δεν συμβουλευω να το κανει καποιος γιατι ευκολα ξεφευγεις.

    Αυτα απο μένα. Κουραστηκα να γράφω.

  7. #9262
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.280
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Γράφω και εγω για την διαδικασία της αμφισβήτησης. Θα γράψω ΟΛΟΚΛΗΡΗ την εμπειρία μου μηπως βοηθήσω στο μελλον κάποιον. Ελπίζω να μη χρειαστει.

    Περσι ταξίδεψα Βουδαπέστη και Κωνσταντινουπολη. Στα ταξίδια αυτα χρησιμοποίησα αποκλειστικά μια κάρτα πιστωτική που ΔΕΝ την ειχα χρησιμοποιήσει ποτέ ξανα και ούτε ξαναχρησιμοποίησα ποτε. Ολα καλα, πληρωνα τους λογαριασμους μου.
    Ενα μήνα μετα, ένα μεσημέρι, με ειδοποιεί το viber για μια χρέωση 399 ευρώ. Ηταν απο ενα κατάστημα αμερική. Με ειδη κήπου.

    Κατευθειαν μιλησα με τράπεζα, ακύρωσα κάρτα και μου ειπαν να κανω το αιτημα αμφισβήτησης. Να πω οτι ήμουν πολυ χεσμενος να μπω στο ebanikng γιατι δεν ήξερα απο που μου ερχεται η κομπίνα. Επίσης να αναφέρω οτι σε γενικές γραμμές είμαι πληροφορικός οποτε δεν είμαι χρήστης σαν τη μανα μου που πιθανον να εχει πεσει θύμα απάτης και δεν το εχει καταλάβει. Τουλαχιστον δεν εχω κανει καμια χοντρη μαλακια.

    Στο θεμα μας

    Για να χρησιμοποιήσω και να χρεωθει η κάρτα επρεπε:
    α) Σε φυσικο επίπεδο να δωσεις το πιν (αλλα την καρτα την ειχα στα χερια μου) ή
    β) Σε ιντερνετικό επιπεδο να εχει καποιος ενα epin και να ερθει μνμ στο κινητο με ενα δευτερο κωδικό (Δεν ειχα λαβει τίποτα, αλλα και να αλλάξαν το κινητό επικοινωνιας στο ebanking, δεν μπορουσαν να γνωρίζουν το epin)
    Επομένως θεωρησα οτι ΔΕΝ ειμαι υπευθυνος για αυτο που συνέβη.


    Εστειλα και στο κατάστημα εμαιλ με αριθμο transaction ktl ktl και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει τετοιο transaction.

    Τελος παντων εκανα το αιτημα αμφισβήτησης και μου ειπαν 40 μερες για να εχω απάντηση. Δεν υπαρχει τηλέφωνο επικοινωνίας για το θέμα (γιατι προφανως καποιος θα επαιρνε καθε μερα τηλ). Μπορεις να στειλες μαιλ και σου ερχεται μια ετοιμη απάντηση.

    Στις 40 μερες στέλνω και δεν παιρνω καποια απάντηση για το θέμα μου. Στις 50 ξαναστέλνω. Το ιδιο. Καπου στις 60 αποφάσισα να στέλνω ενα μαιλ καθε μερα. Μετά τις 70 αποφάσισα να στέλνω 2 μαιλ καθε μερα. Μια φορά που ειχα παρει τηλ σε άλλο τμήμα μου, είπαν οτι θα με καλέσουν πισω γιατι όντως αναγνώρισαν οτι τράβηξε πολυ το θεμα. Δεν με πηραν ποτε. Οποτε νομιζω καπου στις 90 μερες (εχω ξεχασει πλέον) παιρνω τηλ και ξεχέζομαι με οποιον υπάλληλο στη σειρά μιλαω. Τελικά αναλαβμάνει καποια υπαλληλος επώνυμα να μιλήσει με το τμήμα και να με ειδοποιήσει. Ετσι και εγινε. Ηταν εξαιρετική. Με καλεσε τις επομενες μερες 2-3 φορες για να μου εξηγήσει. Το μονο που της εξήγησα εγω ειναι ότι τα χρηματα που χρωσταω θα τα πληρωσω, αλλα ΔΕΝ υπαρχει πιθανοτητα να πληρωσω τα 400. Καμια

    Τελικά δεν βρήκαν τιποτα. Μετά απο καποιες μερες μου επεστρεψαν τα χρήματα και ηρθε μια επιστολή στο σπίτι που πρακτικά έλεγε οτι θα ειναι σε επιφύλαξη και αν δουνε κατι παρανομο που μπορει να σχετιζεται με εμένα μπορει να μου τα χρεωσουν.

    Τελος καλο όλα καλα. Η καρτα αντικατασταθηκε, αλλα την προηγουμενη κάρτα την είχα (ηξερα τον αριθμό). Μετα απο 2 μηνες αφου έληξε το συμβαν μου έρχεται ενα μνμ στο κινητό για προσπάθεια χρέωσης (δλδ μου εστειλαν κωδικό - οχι χρέωση) 50 ευρω. Προφανώς η καρτα ΔΕΝ δουλευε αλλα δεν ξερω τι σκατα κανουν στα συστηματα τους. Μίλησα με την τράπεζα και με διαβεβαιωσαν οτι δεν παιζει προβλημα.

    Δυο πράγματα aftermath. Σχεδον στο 100% των περιπτωσεων αμφισβήτησης που άκουσα, γιατι μιλησα με κόσμο για το θεμα, τα χρηματα επεστράφησαν. Και δεύτερον, πιστευω οτι αν ήταν χρεωστική και φέυγαν λεφτα απο λογαριασμό ΔΕΝ θα μου γυρνουσαν φράγκα πίσω. Δεν ξερω. Απο τότε χρησιμοποιώ για όλα πιστωτική και οχι χρεωστική. Δεν συμβουλευω να το κανει καποιος γιατι ευκολα ξεφευγεις.

    Αυτα απο μένα. Κουραστηκα να γράφω.
    Στην χρεωστικη η τραπεζα προσπαθει για τα χρηματα σου στην πιστωτικη προσπαθει για τα χρηματα της.
    Μαντεψε που θα παλέψει περισσοτερο

  8. #9263
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.456
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ηθικόν δίδαγμα:
    Να διαβάζετε τα "ψιλά" γράμματα της όποιας σύμβασης.....

    Ωραίος, Παντελή
    Να είσαι καλά, σωστός εννοείται για τα ψιλά γράμματα όμως να επισημάνω ότι η περίπτωση Αντ1+ είναι όντως απάτη καθώς κινήθηκα νομικά μαζί με άλλους πέντε παθόντες οι οποίοι τα διάβασαν και προσπάθησαν όντως να πατήσουν το κουμπί Ακύρωσης Συνδρομής από την αρχή, αλλά ήταν μόνιμα απενεργοποιημένο μέχρι που έγινε η αυτόματη ανανέωση!

    Επιπλέον η διαδικασία είναι και τεχνηέντως παραπλανητική καθώς το θύμα που θα κάνει μία νέα συνδρομή θα πρέπει να περιπλανηθεί σε διάφορα μενού και να πατήσει ένα κουμπί που γράφει...Ακύρωση Συνδρομής, τι πιο λογικό , ώστε να μην ξαναχρεωθεί...

    Τέλος είναι παράλογο να μην ενημερώνεται ο πελάτης (το κορόιδο μάλλον) ούτε πριν την αυτόματη ανανέωση, αλλά ούτε και μετά τη χρέωση.

    Για τους λόγους αυτούς στο παραπάνω αποδεικτικό συναλλαγής αναφέρεται ότι του θέματος έχει επιληφθεί το αντίστοιχο τμήμα διαχείρισης προϊόντων απάτης.

  9. #9264
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.534
    Θα γράψω κι εγώ σύντομα μια ιστορία όχι ίδια αλλά σχετική
    Έχοντας στεγαστικό δάνειο και ενυπόθηκο ακίνητο έχω την υποχρέωση να το ασφαλίσω
    Το ασφαλίζω εκτός τράπεζας και του στέλνω με mail το ετήσιο ασφαλιστηρίου συμβολαίου τον Ιούνιο
    6 μήνες αργότερα μου στέλνουν επιστολή ότι δεν το έχουν και μετά από τφ το ξαναστελνω
    Με ειδοποιούν ότι το έλαβαν και λίγες μέρες μετά ξαφνικά μου κάνουν άλλη ασφάλεια στη δική τους ασφαλιστική τραβώντας λεφτά φυσικά από τον λογαριασμό μου ξαφνικά
    Μετά από 2-3 mail και άπειρη αναμονή στα τφ μου ζητάνε να πάω αυτοπροσώπως σε κατάστημα να κάνω αίτημα επιστροφής χρημάτων
    Αφού περιμένω μια ώρα να υπογράψω μετά μου ζητάνε και υπογραφή της συζυγου
    Φυσικά τα χρήματα έχουν αφαιρεθεί χωρίς καμμία υπογραφή και φυσικά ακόμα περιμένω να τα επιστρέψουν
    Στην τελευταία συνομιλία μου είπαν κάντε υπομονή γιατί αυτό γίνεται συχνά με πολλούς
    Μετά από όλο αυτό...
    Μετά από τις επερχόμενες χρεώσεις στις ηλεκτρονικές συναλλαγες....
    Αφού έμεαθα τις ληστρικές υποχρεωτικές συμβάσεις των pos...
    Προσωπικά αποφάσισα να κλείσω όλους τους λογαριασμούς πλην του μισθοδοτικου και να πληρώνω παντού με μετρητά
    Εννοείται ότι η πιστωτική και το nfc καταργουνται

  10. #9265
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.456
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Μα την Μπαναζία και εγώ θα τα κόψω όλα και θα αρχίσω πάλι τους πάιρατς...
    Εμένα, σαν κλασικό ηλίθιο, με πείραξε πρώτα και κύρια το ηθικό ή μάλλον το ανήθικον του πράγματος...

    Από την άλλη βέβαια αν μου έλεγες πριν δέκα κάτι χρόνια ότι στο μέλλον θα πληρώνω, και μάλιστα οικειοθελώς, έστω και ένα ευρώ για να ακούω την περιγραφή του Πουρναράκη, θα εισέπραττες γέλωτα τρανταχτό και μειδίαμα σαρδόνιο.

    Τσέκαρε πάντως για καλό και για κακό τον λογαριασμό σου για χρεώσεις από Άμστερνταμ μεριά

  11. #9266
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.456
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Δυο πράγματα aftermath. Σχεδον στο 100% των περιπτωσεων αμφισβήτησης που άκουσα, γιατι μιλησα με κόσμο για το θεμα, τα χρηματα επεστράφησαν. Και δεύτερον, πιστευω οτι αν ήταν χρεωστική και φέυγαν λεφτα απο λογαριασμό ΔΕΝ θα μου γυρνουσαν φράγκα πίσω. Δεν ξερω. Απο τότε χρησιμοποιώ για όλα πιστωτική και οχι χρεωστική. Δεν συμβουλευω να το κανει καποιος γιατι ευκολα ξεφευγεις.

    Αυτα απο μένα. Κουραστηκα να γράφω.
    Κι εμένα μου είπαν για 99% επιτυχία όταν ξεκίνησα τη διαδικασία.

    Με τρόμαξες πάντως, πολλή ταλαιπωρία και καθυστέρηση

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Στην χρεωστικη η τραπεζα προσπαθει για τα χρηματα σου στην πιστωτικη προσπαθει για τα χρηματα της.
    Μαντεψε που θα παλέψει περισσοτερο
    Στην περίπτωση μου πάντως, παρόλο που μιλάμε για χρεωστική, έπρεπε απλά να περιμένω έναν μήνα για να δω τα κλεμμένα στον λογαριασμό μου.

    Εγώ πάντως από εδώ και πέρα μόνο prepaid με τα ακριβή ποσά.

  12. #9267
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.456
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Θα γράψω κι εγώ σύντομα μια ιστορία όχι ίδια αλλά σχετική

    Προσωπικά αποφάσισα να κλείσω όλους τους λογαριασμούς πλην του μισθοδοτικου και να πληρώνω παντού με μετρητά
    Εννοείται ότι η πιστωτική και το nfc καταργουνται
    Μακάρι να μπορούσαμε να το κάνουμε όλοι!

    Πάντως για μένα ένα σύστημα που σου ζητά κωδικούς και επιβεβαίωση για να αγοράσεις μία πίτσα και σου κλέβει μεγαλύτερα ποσά χωρίς καν να σε ρωτήσει και να σε ειδοποιήσει είναι το λιγότερο ύποπτο...

  13. #9268
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.534
    να συμπληρωσω επισης οτι η τραπεζα μου βαζει τοκο στο δανειο μου για καθε μερα και καθε ευρω που θα καθυστερησω ενω τα χρηματα μου θα μου τα επιστρεψει αν και οποτε θελει ατοκα
    χρηματα τα οποια αφαιρεθηκαν απο τον λογαριασμο μου χωρις ενημερωση ουτε συναινεση μετα απο δικο τους πολλαπλο λαθος

  14. #9269
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.245
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος
    Μακάρι να μπορούσαμε να το κάνουμε όλοι!

    Πάντως για μένα ένα σύστημα που σου ζητά κωδικούς και επιβεβαίωση για να αγοράσεις μία πίτσα και σου κλέβει μεγαλύτερα ποσά χωρίς καν να σε ρωτήσει και να σε ειδοποιήσει είναι το λιγότερο ύποπτο...
    Λογικό το βρίσκω εφόσον δεν πουλάνε πίτσες....

    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #9270
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.507
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά αποφάσισα να κλείσω όλους τους λογαριασμούς πλην του μισθοδοτικου και να πληρώνω παντού με μετρητά
    Εννοείται ότι η πιστωτική και το nfc καταργουνται
    Πώς χειρίζεσαι την απαίτηση για ηλεκτρονικές συναλλαγές ύψους 30% του ετήσιου εισοδήματος («Δαπάνη αγοράς αγαθών και παροχής υπηρεσιών με ηλεκτρονικά μέσα πληρωμής»), ώστε να μην πληρώνεις επιπλέον φορο 22% γι' αυτό το ποσό;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF