Σελίδα 635 από 666 ΠρώτοΠρώτο ... 135535585625630631632633634635636637638639640645 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 9.511 έως 9.525 από 9987

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #9511
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Ό,τι είπε. Μιλάμε για τον Pastrana και την παρέα του. Ο τύπος είχε ήδη σπάσει όλα του τα κόκαλα before it was cool.

  2. #9512
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.090
    Έφυγε κάνοντας αυτό που αγαπούσε.Ηξερε τους κινδύνους,ζούσε με τον κίνδυνο,το βιωσε πολλές φορές στο πετσί του,άλλα έτσι ειναι όλοι αυτοί οι πρωτοπόροι.Ας συνεχίσει εκεί ψηλά ,να συναρπάζει με τις φιγούρες του.Και προσοχή,μην προσπαθήσετε εσείς να κάνετε το ίδιο.ΔΕΝ θα τα καταφέρετε.

  3. #9513
    Μπαίνεις site ,δεν έχουν τιμές.
    Στέλνεις μήνυμα, σου απαντάει σε παίρνω τηλ
    Μιλάς στο τηλ λέει "να μην πουμε 10 πράγματα, να πούμε 1"
    Αν βαριέσαι , έχει κι αλλού . Τάκης Τσουκαλάς mode: αντε γεια
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  4. #9514
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Διαβάζοντας τη διαδικασία για την έκδοση νέας ταυτότητας, κοντοστάθηκα λίγο στο:

    Κατά τη διαδικασία υποβολής της αίτησης για έκδοση νέου δελτίου, ο αρμόδιος υπάλληλος θα σας ζητήσει να σας δακτυλοσκοπήσει.
    και σκέφθηκα ότι δεν μου πάει πολύ καλά ο Μάρτιος φέτος.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  5. #9515
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    347
    Μιας και θίχτηκε το θέμα νέα ταυτότητα, σε φωτογραφιζουν εκεί οι άνθρωποι στα μπλε ή υποχρεωτικά πας σε φωτογραφείο;
    Τώρα για το θέμα με το δάχτυλο, είχα ακούσει οτι οι νέες ταυτότητες είναι του αντίχριστου αλλά νόμιζα ήταν υπερβολές

  6. #9516
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Σε φωτογραφίζουν εκεί, αν δεν προτιμάς το φωτογραφείο.
    Life begins at 45°.

  7. #9517
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Σε φωτογραφίζουν εκεί.

    Προαιρετικά, μπορείς να πας σε φωτογράφο, αλλά δεν έχεις λόγο να το κάνεις, διότι:
    - Θα χάσεις επιπλέον χρόνο για να πας στον φωτογράφο.
    - Πρέπει να κάνεις μετά διαδικασία online για να περαστεί η φωτογραφία στο εθνικό μητρώο.
    - Θα πληρώσεις και τα δύο παράβολα στο κράτος (10€ και 0,5€) και τον φωτογράφο.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #9518
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    347
    Με πείσατε.

  9. #9519
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Μιας και θίχτηκε το θέμα νέα ταυτότητα, σε φωτογραφιζουν εκεί οι άνθρωποι στα μπλε ή υποχρεωτικά πας σε φωτογραφείο;
    Τώρα για το θέμα με το δάχτυλο, είχα ακούσει οτι οι νέες ταυτότητες είναι του αντίχριστου αλλά νόμιζα ήταν υπερβολές
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Σε φωτογραφίζουν εκεί, αν δεν προτιμάς το φωτογραφείο.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Σε φωτογραφίζουν εκεί.

    Προαιρετικά, μπορείς να πας σε φωτογράφο, αλλά δεν έχεις λόγο να το κάνεις, διότι:
    - Θα χάσεις επιπλέον χρόνο για να πας στον φωτογράφο.
    - Πρέπει να κάνεις μετά διαδικασία online για να περαστεί η φωτογραφία στο εθνικό μητρώο.
    - Θα πληρώσεις και τα δύο παράβολα στο κράτος (10€ και 0,5€) και τον φωτογράφο.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Με πείσατε.
    Εγώ την έβγαλα την περασμένη βδομάδα. Απλή και πολύ γρήγορη διαδικασία. Βγάζεις μόνο το παράβολο των 10 ευρώ, (διαδικτυακά) το εκτυπώνεις και απλά πας στο τμήμα της περιοχής σου, αναλαμβάνουν όλα τα υπόλοιπα αυτοί εκεί. επι τόπου πληρώνεις τα 0.50 λεπτά.
    Θέλει όμως να κλείσεις πρώτα ραντεβού, επίσης διαδικτυακά.
    Σου παίρνουν ψηφιακά τα αποτυπώματα των δεικτών και των 2 χεριών. Αυτό για όσους ανησυχούν περί δαχτυλοσκόπησης.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  10. #9520
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Εγώ την έβγαλα την περασμένη βδομάδα. Απλή και πολύ γρήγορη διαδικασία. Βγάζεις μόνο το παράβολο των 10 ευρώ, (διαδικτυακά) το εκτυπώνεις και απλά πας στο τμήμα της περιοχής σου, αναλαμβάνουν όλα τα υπόλοιπα αυτοί εκεί. επι τόπου πληρώνεις τα 0.50 λεπτά.
    Θέλει όμως να κλείσεις πρώτα ραντεβού, επίσης διαδικτυακά.
    Σου παίρνουν ψηφιακά τα αποτυπώματα των δεικτών και των 2 χεριών. Αυτό για όσους ανησυχούν περί δαχτυλοσκόπησης.....
    Στις οδηγίες που έχει online, αναφέρει να πληρώσεις δύο παράβολα, 10€ και 0,5€. Δεν δέχονται το δεύτερο ηλεκτρονικά πληρωμένο;

    Είναι λίγο ασαφές, διότι αλλού τα διαχωρίζουν, ενώ στις οδηγίες λέει αναλυτικά ποιος είναι ο κωδικός του ενσήμου στο e-Παράβολο:

    Ηλεκτρονικό παράβολο ύψους 10,00€.
    Για την έκδοση κάθε δελτίου απαιτείται ηλεκτρονικό παράβολο υπέρ του Δημοσίου, ύψους 10,00€ (Τύπος Παραβόλου: [1894] – “Έκδοση δελτίου ταυτότητας Έλληνα πολίτη”), το οποίο αντιστοιχεί στο αντίτιμο του σώματος του δελτίου, τα έξοδα εκτύπωσης – προσωποποίησής του, καθώς και τη δαπάνη ασφαλούς μεταφοράς του.
    Εάν είστε πολύτεκνος (ιδιότητα η οποία πρέπει να προκύπτει από σχετικό αποδεικτικό, π.χ. βιβλιάριο πολυτέκνων), το παράβολο που θα πρέπει να πληρώσετε είναι το μισό, 5,00€
    (Τύπος Παραβόλου: [1895] – “Έκδοση δελτίου ταυτότητας Έλληνα πολίτη (πολυτέκνων)”.
    Επιπλέον, στην αίτηση έκδοσης επικολλάται το προβλεπόμενο ένσημο της Ελληνικής Αστυνομίας, ύψους 0,50 € (Τύπος Παραβόλου: [2043] – “Η αίτηση (καρτέλα) για την έκδοση δελτίου ταυτότητας Έλληνος υπηκόου (Ένσημο ΕΛ.ΑΣ.)”.
    Για την έκδοση όλων των ανωτέρω παραβόλων πατήστε εδώ για να συνδεθείτε με την υπηρεσία e-Παράβολο.
    Στο infographic διαχωρίζει το ένσημο και σου λέει ότι πρέπει να έχεις πληρώσει το ψηφιακό παράβολο των 10€.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 14/03/2024 στις 23:28.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  11. #9521
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Στις οδηγίες που έχει online, αναφέρει να πληρώσεις δύο παράβολα, 10€ και 0,5€. Δεν δέχονται το δεύτερο ηλεκτρονικά πληρωμένο;

    Είναι λίγο ασαφές, διότι αλλού τα διαχωρίζουν, ενώ στις οδηγίες λέει αναλυτικά ποιος είναι ο κωδικός του ενσήμου στο e-Παράβολο:



    Στο infographic διαχωρίζει το ένσημο και σου λέει ότι πρέπει να έχεις πληρώσει το ψηφιακό παράβολο των 10€.


    Ναι, κλείνεις πρώτα το ραντεβού, κατόπιν πληρώνεις το παράβολο των 10 € ηλεκτρονικά και πας εκεί.
    τα .50 λεπτά όπως είπα, επί τόπου.....τίποτα άλλο δεν χρεάζεται να κάνεις. Αιτήσεις, υπεύθυνες δηλώσεις κ.λ.π. τα εκτυπώνουν εκεί αυτοί και απλώς τα υπογράφεις.
    Την νέα ταυτότητα την παραλαμβάνεις μετα από μια βδομάδα περίπου. Σου έρχεται μαιλ να πας να την πάρεις.
    Εγώ την παρέλαβα 5 μέρες μετα την αίτηση.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #9522
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Η κατάθεση της παλιάς ταυτότητας γίνεται όταν πας να παραλάβεις τη νέα;

    Από υπηρεσίες, ποιες χρειάζεται να ενημερώσεις για την αλλαγή; Νομίζω ότι οι κρατικές (π.χ. εφορία και ασφαλιστικός φορέας) ενημερώνονται αυτόματα, αλλά θα πρέπει να ενημερώσεις μόνος σου τράπεζες, ασφαλιστικές εταιρείας και κάποιες ακόμα. Σωστά;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  13. #9523
    Μέλος Το avatar του/της runner
    Εγγραφή
    12/08/2021
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Στις οδηγίες που έχει online, αναφέρει να πληρώσεις δύο παράβολα, 10€ και 0,5€. Δεν δέχονται το δεύτερο ηλεκτρονικά πληρωμένο;

    Είναι λίγο ασαφές, διότι αλλού τα διαχωρίζουν, ενώ στις οδηγίες λέει αναλυτικά ποιος είναι ο κωδικός του ενσήμου στο e-Παράβολο:



    Στο infographic διαχωρίζει το ένσημο και σου λέει ότι πρέπει να έχεις πληρώσει το ψηφιακό παράβολο των 10€.
    Και το δευτερο παραβολο των 0,5€ να εχεις πληρωμενο και εκτυπωμενο, το δεχονται κανονικα. Σε περιπτωση που δεν το εχεις , δινεις το 0,5€ εκει.

    Σχετικά με τις φωτογραφίες, προσωπικα θα προτιμησω να παω σε φωτογραφο γιατι στην αστυνομια μην νομιζεις οτι θα σε τραβηξουν καποιες φωτο και αν δεν σου αρεσουν, θα τους πεις να σε τραβηξουν παλι. Οπως βγηκες, καταζητουμενος; καταζητουμενος. Τωρα στο φωτογραφο με ενα 10αρικο, θα εχεις δικαιωμα επιλογης.

  14. #9524
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Η κατάθεση της παλιάς ταυτότητας γίνεται όταν πας να παραλάβεις τη νέα;

    Από υπηρεσίες, ποιες χρειάζεται να ενημερώσεις για την αλλαγή; Νομίζω ότι οι κρατικές (π.χ. εφορία και ασφαλιστικός φορέας) ενημερώνονται αυτόματα, αλλά θα πρέπει να ενημερώσεις μόνος σου τράπεζες, ασφαλιστικές εταιρείας και κάποιες ακόμα. Σωστά;
    Ναι σε όλα
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #9525
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από runner Προβολή μηνύματος
    Και το δευτερο παραβολο των 0,5€ να εχεις πληρωμενο και εκτυπωμενο, το δεχονται κανονικα. Σε περιπτωση που δεν το εχεις , δινεις το 0,5€ εκει.

    Σχετικά με τις φωτογραφίες, προσωπικα θα προτιμησω να παω σε φωτογραφο γιατι στην αστυνομια μην νομιζεις οτι θα σε τραβηξουν καποιες φωτο και αν δεν σου αρεσουν, θα τους πεις να σε τραβηξουν παλι. Οπως βγηκες, καταζητουμενος; καταζητουμενος. Τωρα στο φωτογραφο με ενα 10αρικο, θα εχεις δικαιωμα επιλογης.
    Σε αυτό δεν έχεις καθόλου άδικο, σαν καταζητούμενος βγήκα
    Του είπα να την δω να βγάζαμε άλλη αν δεν βλεπόταν "όχι, μια χαρά βγήκες".... Ναι για τον Κορυδαλλό
    Κλάιν όμως...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF