Σελίδα 65 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 1555606162636465666768697075115165 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 961 έως 975 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #961
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Φιλε shinigami καποια απο αυτα που λες μου αρεσουν αλλα απο την αλλη κρατας μια εντελως ουδετερη σταση σα να εισαι ενας παρατηρητης της ζωης και οχι συμμετεχοντας. Αυτο ειναι που με φοβιζει η ουδετεροτητα.

  2. #962
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.190
    Πριν 6-7 χρόνια έκανα κάτι σεμινάρια στην ιταλία και άνοιγα την τηλεόραση για να με πάρει ο ύπνος.
    Εκεί έπιασα τον όρο κατιτίς culturale και έψαξα μην έχοντας άλλη "διασκέδαση" να δω τι έλεγαν.

    Έλεγαν για τον πολιτιστικό μαρξισμό... αν σε απασχολεί η οπτική των ισλαμόφοβων έχει πλάκα να το ψάξεις.
    Μόνο βάλε ζώνη γιατί τόσο γέλιο δεν παίζει να είναι ακίνδυνο

    Θέλω να το βλέπω εποικοδομητικά, μέσω αυτής της αναζήτησης γνώρισα τον Μαξ Βέμπερ, κάτι "ιδεαλιστές" με τον πισινό στο βούτυρο κ.λπ.
    Σιχτίρισα τη ζωή μου εκείνη την περίοδο και ακόμα και σήμερα δεν μπορώ να πω αν έκανα καλά ή όχι που το έψαξα.

  3. #963
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Φιλε shinigami καποια απο αυτα που λες μου αρεσουν αλλα απο την αλλη κρατας μια εντελως ουδετερη σταση σα να εισαι ενας παρατηρητης της ζωης και οχι συμμετεχοντας. Αυτο ειναι που με φοβιζει η ουδετεροτητα.
    Εξαρταται τι εννοεις ουδετεροτητα?
    Αν το εννοεις φαση "ισαποστακιας" δεν ντρεπομαι να πω οτι ιδεολογικα μου αρεσει να αυτοπροσδιοριζομαι σαν Αριστερος αλλα με την ευρυτερη εννοια της και οχι με εκεινη που εχει διχαστικα στεγανα και προσκολλησεις στο παρελθον.

    Αν εννοεις ουδετεροτητα το οτι "δεν εχω ζωστει ακομα με τα φυσεκλικια μου και το τουφεκι μου" τοτε θα σου πω οτι η αναπτυξη κινηματος αντιστασης,οποια και αν ειναι αυτη,εαν δεν οργανωθει σωστα ειναι καταδικασμενο να αποτυχει οπως εχει αποδειξει η ιστορια πολλες φορες.

    Εν ολιγης πιστευω οτι τα πραγματα θα αλλαξουν με ζυμωσεις στην κοινωνια και οχι επειδη θα παω να καψω 10 μασκες στο Συνταγμα.Αυτο γινεται απλα για να ξεθυμανει ο κοσμος
    Το θεμα ομως ξερεις ποιο ειναι,οτι εαν υπαρξουν ζυμωσεις στην κοινωνια τοτε δεν θα υπαρχουν "ψεκασμενες"(συγνωμη για τον ορο) αποψεις.

  4. #964
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Πριν 6-7 χρόνια έκανα κάτι σεμινάρια στην ιταλία και άνοιγα την τηλεόραση για να με πάρει ο ύπνος.
    Εκεί έπιασα τον όρο κατιτίς culturale και έψαξα μην έχοντας άλλη "διασκέδαση" να δω τι έλεγαν.

    Έλεγαν για τον πολιτιστικό μαρξισμό... αν σε απασχολεί η οπτική των ισλαμόφοβων έχει πλάκα να το ψάξεις.
    Μόνο βάλε ζώνη γιατί τόσο γέλιο δεν παίζει να είναι ακίνδυνο

    Θέλω να το βλέπω εποικοδομητικά, μέσω αυτής της αναζήτησης γνώρισα τον Μαξ Βέμπερ, κάτι "ιδεαλιστές" με τον πισινό στο βούτυρο κ.λπ.
    Σιχτίρισα τη ζωή μου εκείνη την περίοδο και ακόμα και σήμερα δεν μπορώ να πω αν έκανα καλά ή όχι που το έψαξα.
    Οτιδηποτε ψαχνεις ειναι εποικοδομητικο,σε βοηθαει να διαμορφωσεις μια αποψη και να απορριψεις μια αλλη,με επιχειρηματα

  5. #965
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Εξαρταται τι εννοεις ουδετεροτητα?
    Αν το εννοεις φαση "ισαποστακιας" δεν ντρεπομαι να πω οτι ιδεολογικα μου αρεσει να αυτοπροσδιοριζομαι σαν Αριστερος αλλα με την ευρυτερη εννοια της και οχι με εκεινη που εχει διχαστικα στεγανα και προσκολλησεις στο παρελθον.

    Αν εννοεις ουδετεροτητα το οτι "δεν εχω ζωστει ακομα με τα φυσεκλικια μου και το τουφεκι μου" τοτε θα σου πω οτι η αναπτυξη κινηματος αντιστασης,οποια και αν ειναι αυτη,εαν δεν οργανωθει σωστα ειναι καταδικασμενο να αποτυχει οπως εχει αποδειξει η ιστορια πολλες φορες.

    Εν ολιγης πιστευω οτι τα πραγματα θα αλλαξουν με ζυμωσεις στην κοινωνια και οχι επειδη θα παω να καψω 10 μασκες στο Συνταγμα.Αυτο γινεται απλα για να ξεθυμανει ο κοσμος
    Το θεμα ομως ξερεις ποιο ειναι,οτι εαν υπαρξουν ζυμωσεις στην κοινωνια τοτε δεν θα υπαρχουν "ψεκασμενες"(συγνωμη για τον ορο) αποψεις.
    Φιλε δυστηχως η βια της εξουσιας φερνει βια. Η φτωχεια και ανισοτητα του καπιταλισμου φερνει " Εγκληματικοτητα".Η φιμωση των μμε φερνει αντιδρασεις και οργη του λαου. Ζυμωσεις δεν υπαρχουν ειμαστε εμεις εναντιον αυτων. Η εργατικη ταξη εναντιον της αστικης. Τοσο απλο και διαχρονικο.

  6. #966
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Οταν λεμε τσιπαρισμα... Πιανεται και αυτο του Playstation?

  7. #967
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2020-11-01 171254.jpg 
Προβολές:	153 
Μέγεθος:	93,4 KB 
ID:	422306

  8. #968
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	FB_IMG_1604182860263.jpg 
Προβολές:	144 
Μέγεθος:	8,2 KB 
ID:	422307

  9. #969
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.511
    Δηλαδή ειτε θα είμαστε με τον petrakis ή ειμαστε πρόβατα τρώγοντας πρόλογο απο τους πολιτικούς

  10. #970
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Τι να σου πώ φίλε div400, διαβάζοντας το άρθρο τους όπως το παρουσιάζουν: τι λέει ο παρουσιαστής και απο κάτω τι λένε οι ίδιοι.
    Εσύ πιστεύεις πως δεν αρκεί η ανάλυση όσων λέει ο παρουσιαστής για να συμπεράνει ο αναγνώστης το ίδιο;
    Χρειάζεται σε τόσο σοβαρό θέμα και τόσο ενδελεχή ανάλυση, την "βοήθεια" ενός συμπεράσματος που συμφωνεί με τα γραφόμενα του άρθρου;

    Και ας πούμε πως χρειάζεται, τεχνικά, για να καλύψεις όσους δεν έχουν χρόνο και πάνε στο τέλος του άρθρου, το ότι συμπεραίνει κάποιος
    κάτι που συμφωνεί με τα λεγόμενα του, του δίνει κάποια αξιοπιστία; όταν μάλιστα έχει αφήσει εμφανώς θέματα που έχει αναφέρει ο επικρινόμενος
    ασχολίαστα;

    Αν κάτσω και γράψω μια ενδελεχή ανάλυση, με αναφορές και παραδείγματα για τα λευκά και μαύρα tshirt κλείνοντας το κείμενο με ένα
    συμπέρασμα που συμφωνεί με την ανάλυση μου, αποκτώ κάποια αξιοπιστία;
    Κάποιος που θα διαβάσει την ανάλυση μου και θα βγάλει τα συμπεράσματα του, θεωρείς ότι πρέπει να τα αναιρέσει ή να τα διασκευάσει
    λόγο του ότι κλείνω το κείμενο με αυτόν τον τρόπο;

    Προσωπικά δεν θα ήθελα να πέσω σε αυτή την παγίδα, να έχω ανασφάλεια για τα γραφόμενα μου. Θεωρώ πως προσβάλω τον αναγνώστη
    και δείχνω να "μην μου φτάνει" η ανάλυση που έχω κάνει. Δεν έχω πρόβλημα όμως να το κάνει κάποιος άλλος, το έγραψα και παραπάνω,
    δεν θέλω να εστιάσω στον ένα ή τον άλλο αρθρογράφο, θέλω να καταλάβω όσο το δυνατόν περισσότερα και απο τους δύο.
    επανέρχομαι γιατί δεν κατάλαβα τίποτα από τα γραφόμενά σου....

    εσύ λες ότι τα ΕΗ στο άρθρο επιβεβαιώνουν στην ουσία τον Πετράκο...σωστά;

    εάν ναι, ρωτώ πώς έβγαλες το συμπέρασμα αυτό αφού σε όλο άρθρο αντικρούουν τα λεγόμενα του και καταλήγουν ότι η "έρευνά" του Πετράκου είναι διαστρέβλωση των πηγών που επικαλείται ( ο Πετράκος) ...
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  11. #971
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από div400 Προβολή μηνύματος
    επανέρχομαι γιατί δεν κατάλαβα τίποτα από τα γραφόμενά σου....

    εσύ λες ότι τα ΕΗ στο άρθρο επιβεβαιώνουν στην ουσία τον Πετράκο...σωστά;

    εάν ναι, ρωτώ πώς έβγαλες το συμπέρασμα αυτό αφού σε όλο άρθρο αντικρούουν τα λεγόμενα του και καταλήγουν ότι η "έρευνά" του Πετράκου είναι διαστρέβλωση των πηγών που επικαλείται ( ο Πετράκος) ...
    Τα hoaxes μιλανε για διαστρεβλωση αλλα με ΑΛΗΘΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ. Τα στοιχεια που επικαλειται ειναι στοιχεια με πηγες απο ΠΟΥ εοδδυ ecdc cdc. Τα αντικρουουν αδερφε γιατο τα hoaxes ειναι του σκαι -νδ. Εσυ δλδ θα ελεγες ολα καλα? Μιλανε για διστρεβλωση ενω ειναι αληθη και τη κατεβασανε την αναρτηση του ως ψευδης ειδησεις. Ελλας το μεγαλειο σου. Ειμαστε πιο διεφθαρμενοι και απο την υεμενη.

  12. #972
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.199
    Τα αληθή στοιχεία μπορουν να δημιουργήσουν λάθος εντυπώσεις αν δεν χρησιμοποιηθουν σωστά.

    Μπορείς να τα βλέπεις σκετα σα νουμερα και να βγαζεις ότι συμπέρασμα θες. Δεν ειναι όμως έτσι.

  13. #973
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Τα αληθή στοιχεία μπορουν να δημιουργήσουν λάθος εντυπώσεις αν δεν χρησιμοποιηθουν σωστά.

    Μπορείς να τα βλέπεις σκετα σα νουμερα και να βγαζεις ότι συμπέρασμα θες. Δεν ειναι όμως έτσι.
    Η μπορεις απλα να τα προσπερνας οπως κανει η εγχωρια τηλεδιαπλοκη και να σου παρουσιαζει τα κρουσματα σα θανατους η να σου λεει οτι η μεθ γεμισανε με 120 διασωληνομενους σε ολη τη χωρα και αντι να φτιαχνουν μεθ ζητανε λεφτα απο το πετσα. Εγινε φιλε..

  14. #974
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    670
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Η μπορεις απλα να τα προσπερνας οπως κανει η εγχωρια τηλεδιαπλοκη και να σου παρουσιαζει τα κρουσματα σα θανατους η να σου λεει οτι η μεθ γεμισανε με 120 διασωληνομενους σε ολη τη χωρα και αντι να φτιαχνουν μεθ ζητανε λεφτα απο το πετσα. Εγινε φιλε..
    Αφού ο κορονοιός δεν είναι επικίνδυνος γιατί να φτιάξουν ΜΕΘ?

    Μή σου πώ πως όσοι είναι στις ΜΕΘ δεν έχουν καν κορονοιό αλλά η εγχώρια τηλεδιαπλοκή μας δουλεύει.
    Παίζει να είναι άδεια και τα νοσοκομεία τώρα που έχουν μειώσει και τα τακτικά χειρουργεία.

    Ε ρε κοροϊδία που πέφτει....

  15. #975
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.350
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή ειτε θα είμαστε με τον petrakis ή ειμαστε πρόβατα τρώγοντας πρόλογο απο τους πολιτικούς
    Τα πιάνεις γρήγορα
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF