Σελίδα 657 από 666 ΠρώτοΠρώτο ... 157557607647652653654655656657658659660661662 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 9.841 έως 9.855 από 9987

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #9841
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Παράξενο μου φαίνεται αυτό,στα 1200 δεν συμβαίνει.
    Υποψιάζομαι μήπως ήταν η πρώτη πρώτη παρτίδα με τα ελλειπή Brembo που αργότερα τα αντικατέστησε με τα Αμερικάνικα Hayes.
    είναι πολύ υποκειμενικό επειδή ο γρήγορος ρυθμός του καθενός είναι εντελώς υποκειμενικός. δεν υπάρχει σημείο αναφοράς όπως θα ήταν πχ το 1.30 στις Σέρρες , που ακόμη κι αυτό έχει μεταβλητές.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  2. #9842
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.971
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Όχι φυσικά.Και αν το έχω κάνει μέσα απ' τα γραπτά μου ,να μου το επισημάνεις να σου ζητήσω συγγνώμη.Παντα μιλάμε ΟΧΙ για απλή στήριξη της επιλογής με ήπιους τρόπους,άλλα για αυτό που ανέφερες,την καθυβριση των υπολοίπων για την επιλογή τους.Αν το βρεις ΑΥΤΌ,στα γραπτά μου στείλτο.
    Βρε φίλτατε, δεν ανέφερα πουθενά καθύβριση. Ούτε έχω κάτι προσωπικό μαζί σου, ή έχεις κάτι προσωπικό μαζί μου, για να μου ζητήσεις συγγνώμη, αλίμονο!!!

    Όταν πχ σε συζήτηση για τα QJ SRT, αναφέρει κάποιος ότι δεν του άρεσε το βάρος, σχολιάζεις σκωπτικά ότι τα μαστόδοντα σου ελαφρώνουν την τσέπη, κι ότι το QJ είναι τσάμπα...και πολλές φορές έχεις αναφερθεί στα BMW με ειρωνική διάθεση για την τιμή τους, κι ότι με τα κινέζικα δεν πρέπει να πουλήσεις νεφρό για να τα αποκτήσεις...κι άλλοι στο έχουν επισημάνει ότι που θα πας, που θα το φέρεις, θα πετάξεις για τα BMW και πόσο παράλογα ακριβά είναι και τι φθηνά είναι τα κινέζικα και δεν σου πιάνουν τον κώλο...

  3. #9843
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.219
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    είναι πολύ υποκειμενικό επειδή ο γρήγορος ρυθμός του καθενός είναι εντελώς υποκειμενικός. δεν υπάρχει σημείο αναφοράς όπως θα ήταν πχ το 1.30 στις Σέρρες , που ακόμη κι αυτό έχει μεταβλητές.
    Έτσι ναι.
    Δικάβαλος με μπαγκαζιέρες και συνεχή φρεναρίσματα σε μένα και δεν είχε πρόβλημα.Μιλάμε κατάβαση από Άγ.Πέτρο Αρκαδία προς Άστρος,ο μεγαλύτερος σπάστης δρόμος.

  4. #9844
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.588
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Έτσι ναι.
    Δικάβαλος με μπαγκαζιέρες και συνεχή φρεναρίσματα σε μένα και δεν είχε πρόβλημα.Μιλάμε κατάβαση από Άγ.Πέτρο Αρκαδία προς Άστρος,ο μεγαλύτερος σπάστης δρόμος.
    Εγώ για μένα μίλησα σε γρήγορο ρυθμό.
    Που κατά τα άλλα το μηχανάκι ήταν μια χαρά.
    Αλλα έχει κάποια όρια που δεν δικαιολογούν την σούπερ φήμη του.
    Τελευταία τροποποίηση από peterTHErider; 05/04/2024 στις 13:21.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  5. #9845
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.851
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Με όλες αυτές τις αρθρώσεις και εδρασεις δε νομιζω οι εχει χαμηλότερο βάρος και μειωμένες τριβές
    Φυσικά και έχει και μειωμένο βάρος και τραγικά λιγότερες τριβές.
    Γλίστρες τσιμούχες ξύστρες που οδηγούν το καλάμι στη μπότα έχουν σοβαρή επιφάνεια ειδικά στα σύγχρονα μεγάλης διαμέτρου πιρούνια, όλη η αντίδραση στην κίνηση του καλαμιού λόγω τριβής περνάει στο πλαίσιο και τα χέρια. Αντίστοιχα στο αμορτισέρ η αντίστοιχη τριβή είναι μηδενική.

  6. #9846
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    771
    Αν είναι έτσι γιατί δεν το φοράνε τα SS της εταιρείας;

  7. #9847
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.088
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Βρε φίλτατε, δεν ανέφερα πουθενά καθύβριση. Ούτε έχω κάτι προσωπικό μαζί σου, ή έχεις κάτι προσωπικό μαζί μου, για να μου ζητήσεις συγγνώμη, αλίμονο!!!

    Όταν πχ σε συζήτηση για τα QJ SRT, αναφέρει κάποιος ότι δεν του άρεσε το βάρος, σχολιάζεις σκωπτικά ότι τα μαστόδοντα σου ελαφρώνουν την τσέπη, κι ότι το QJ είναι τσάμπα...και πολλές φορές έχεις αναφερθεί στα BMW με ειρωνική διάθεση για την τιμή τους, κι ότι με τα κινέζικα δεν πρέπει να πουλήσεις νεφρό για να τα αποκτήσεις...κι άλλοι στο έχουν επισημάνει ότι που θα πας, που θα το φέρεις, θα πετάξεις για τα BMW και πόσο παράλογα ακριβά είναι και τι φθηνά είναι τα κινέζικα και δεν σου πιάνουν τον κώλο...
    Η σκωπτικη διαθεση ειναι αυτη που κινει τις συζητησεις σε ολα τα φορα.Αν δεν υπηρχε το αμοιβαιο πειραγμα,οι γραφομενες σελιδες θα ηταν το 1/10.Αλλωστε αυτο γινεται οχι μονο απο μενα προς premium εταιρειες(και οχι μονο για BMW,) αλλα και το αντιθετο,δηλαδη απο κατοχους premium εταιρειων,προς τα νεοφερμενα κινέζικα.Γι αυτο σαν γενικη αρχη και συσταση θα σου ελεγα ,να μην δινεις τοσο μεγαλη σημασια στα γενικως γραφομενα απ ολους,σε θεματα αντιπαραθεσεων επιχειρηματων ή οχι ,για τα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα των εκαστοτε εταιρειων,αλλα με πιο χαλαρη διαθεση να απολαμβανεις τα πειραγματα ΕΝΘΕΝ και ΚΕΙΘΕΝ.Αλλωστε οπως εχω αναφερει και πραττω, θα ενημερωνεστε πρωτα απο μενα, και χωρις μεροληψια και παθος για την πορεια της κινεζούλας που εχω στην κατοχη μου,και για τα καλά της και για τα ελλατωματα της. Σ' αυτο τουλαχιστον δεν νομιζω να διαφωνεις.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 05/04/2024 στις 13:59.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #9848
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    750
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Εγώ για μένα μίλησα σε γρήγορο ρυθμό.
    Που κατά τα άλλα το μηχανάκι ήταν μια χαρά.
    Αλλα έχει κάποια όρια που δεν δικαιολογούν την σούπερ φήμη του.
    Καποιος που αγοραζει το GS για τον σκοπο που φτιαχτηκε
    δεν θα κατσει να ασχοληθει που ειναι το οριο της μηχανης
    θα παει ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟΤΑΤΑ το ταξιδακι του σε ολη την Ευρωπη
    δικαβαλος με ολα τα μπαγκαζια του και το βραδυ θα ειναι ατσαλακωτος κ ξεκουραστος κ αυτος κ ο συνεπιβατης
    στα @@ του αν αλλο μηχανακι εχει καλυτερες αναρτησεις και καλυτερα φρενα
    Αν παλι εισαι(οχι εσυ προσωπικα,τροπος του λεγειν)ο μεσος ελληνας που δεν ξερεις για ποιο λογο πηρες το μηχανακι που πηρες τοτε ξεκινανε αυτες οι συζητησεις

    Κατ εμε καλως εχει σουπερ φημη
    γιατι κανει τελεια αυτο για το οποιο φτιαχτηκε


    Υ.Γ.Δεν θα το αγοραζα ποτε

  9. #9849
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.851
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Αν είναι έτσι γιατί δεν το φοράνε τα SS της εταιρείας;
    Δεν τα φορέσαν κανένα ss και κανένα αγωνιστικό καμιάς εταιρείας ποτέ (οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν τον κανόνα).
    Υποθέτω, χωρίς να ξέρω, ότι οι αναβάτες εκμεταλλεύονται προς όφελός τους, τη μεταβολή της γεωμετρίας που προκύπτει από το βύθισμα του πιρουνιού στα φρένα για να κινηθούν γρηγορότερα.
    Αυτό δεν έχει και μεγάλη σημασία βέβαια σε ένα τουριστικό.

  10. #9850
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.868
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Η σκωπτικη διαθεση ειναι αυτη που κινει τις συζητησεις σε ολα τα φορα.Αν δεν υπηρχε το αμοιβαιο πειραγμα,οι γραφομενες σελιδες θα ηταν το 1/10.Αλλωστε αυτο γινεται οχι μονο απο μενα προς premium εταιρειες(και οχι μονο για BMW,) αλλα και το αντιθετο,δηλαδη απο κατοχους premium εταιρειων,προς τα νεοφερμενα κινέζικα.Γι αυτο σαν γενικη αρχη και συσταση θα σου ελεγα ,να μην δινεις τοσο μεγαλη σημασια στα γενικως γραφομενα απ ολους,σε θεματα αντιπαραθεσεων επιχειρηματων ή οχι ,για τα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα των εκαστοτε εταιρειων,αλλα με πιο χαλαρη διαθεση να απολαμβανεις τα πειραγματα ΕΝΘΕΝ και ΚΕΙΘΕΝ.Αλλωστε οπως εχω αναφερει και πραττω, θα ενημερωνεστε πρωτα απο μενα, και χωρις μεροληψια και παθος για την πορεια της κινεζούλας που εχω στην κατοχη μου,και για τα καλά της και για τα ελλατωματα της. Σ' αυτο τουλαχιστον δεν νομιζω να διαφωνεις.
    Παναβουρ μην ακούς κανέναν!
    Όπως τα λες και όπως το πας , όλο ευθεία συνέχισε!
    where was Gondor when the Westfold fell?

  11. #9851
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.588
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από husky21 Προβολή μηνύματος
    Καποιος που αγοραζει το GS για τον σκοπο που φτιαχτηκε
    δεν θα κατσει να ασχοληθει που ειναι το οριο της μηχανης
    θα παει ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟΤΑΤΑ το ταξιδακι του σε ολη την Ευρωπη
    δικαβαλος με ολα τα μπαγκαζια του και το βραδυ θα ειναι ατσαλακωτος κ ξεκουραστος κ αυτος κ ο συνεπιβατης
    στα @@ του αν αλλο μηχανακι εχει καλυτερες αναρτησεις και καλυτερα φρενα
    Αν παλι εισαι(οχι εσυ προσωπικα,τροπος του λεγειν)ο μεσος ελληνας που δεν ξερεις για ποιο λογο πηρες το μηχανακι που πηρες τοτε ξεκινανε αυτες οι συζητησεις

    Κατ εμε καλως εχει σουπερ φημη
    γιατι κανει τελεια αυτο για το οποιο φτιαχτηκε


    Υ.Γ.Δεν θα το αγοραζα ποτε
    Ναι οκ, αλλά αν ακούσεις ποτέ κάποιον ημιμαθη που τώρα βγήκε στην αγορά να πάρει μοτοσυκλέτα και κοιτάει προς μεγάλα ονοφ θα διαπιστώσεις πως το gs θεωρείται το κορυφαίο της κατηγορίας και το σούπερ ουαου που δεν έχει αντίπαλο από τίποτα και πουθενά.
    Το έχω δει σε πολλές περιπτώσεις αυτό.
    Και όταν αυτός ο ψιλόάσχετος το αποκτήσει θα πάθει σοκ(αφού δεν έχει μέτρο σύγκρισης) καθώς είναι πολύ πιο πάνω από τις ικανότητες του και θα θεωρήσει πως σωστά πίστευε για το συγκεκριμένο μηχανάκι.
    Και μετά θα συνεχίσει να διατυμπανιζει πόσο σούπερ και κορυφαίο με διαφορά είναι.
    Αυτά που λέω δεν τα βγάζω από το μυαλό μου αλλά τα έχω ζήσει.
    Κατά τα άλλα συμφωνώ μαζί σου πως είναι άριστο για τον σκοπό που σχεδιάστηκε.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  12. #9852
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.971
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Η σκωπτικη διαθεση ειναι αυτη που κινει τις συζητησεις σε ολα τα φορα.Αν δεν υπηρχε το αμοιβαιο πειραγμα,οι γραφομενες σελιδες θα ηταν το 1/10.Αλλωστε αυτο γινεται οχι μονο απο μενα προς premium εταιρειες(και οχι μονο για BMW,) αλλα και το αντιθετο,δηλαδη απο κατοχους premium εταιρειων,προς τα νεοφερμενα κινέζικα.Γι αυτο σαν γενικη αρχη και συσταση θα σου ελεγα ,να μην δινεις τοσο μεγαλη σημασια στα γενικως γραφομενα απ ολους,σε θεματα αντιπαραθεσεων επιχειρηματων ή οχι ,για τα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα των εκαστοτε εταιρειων,αλλα με πιο χαλαρη διαθεση να απολαμβανεις τα πειραγματα ΕΝΘΕΝ και ΚΕΙΘΕΝ.Αλλωστε οπως εχω αναφερει και πραττω, θα ενημερωνεστε πρωτα απο μενα, και χωρις μεροληψια και παθος για την πορεια της κινεζούλας που εχω στην κατοχη μου,και για τα καλά της και για τα ελλατωματα της. Σ' αυτο τουλαχιστον δεν νομιζω να διαφωνεις.
    Κοίτα, ειλικρινά δεν ξέρω εάν η σκωπτική διάθεση είναι αυτή που κινεί τις συζητήσεις...προσωπικά θα προτιμούσα οι γραφόμενες σελίδες να ήταν το 1/10, το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν, που μας έλεγαν και στο σχολείο, προτιμώ την ουσία. Σίγουρα χρειάζεται η σκωπτική διάθεση που κ που, δεν κολλάει όμως παντού και πάντα, και πολλές φορές γίνεται και κουραστική, όταν φτάνει σε σημείο εμμονής.

    Από κει και πέρα, όσο κουραστικό είναι η καραμέλα ότι τα BMW είναι μπουρδέλα και πανάκριβα, άλλο τόσο κουραστική είναι κι η καραμέλα, ότι τα κινέζικα είναι χάρχαλα και διαλύονται.

  13. #9853
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.088
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Κοίτα, ειλικρινά δεν ξέρω εάν η σκωπτική διάθεση είναι αυτή που κινεί τις συζητήσεις...προσωπικά θα προτιμούσα οι γραφόμενες σελίδες να ήταν το 1/10, το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν, που μας έλεγαν και στο σχολείο, προτιμώ την ουσία. Σίγουρα χρειάζεται η σκωπτική διάθεση που κ που, δεν κολλάει όμως παντού και πάντα, και πολλές φορές γίνεται και κουραστική, όταν φτάνει σε σημείο εμμονής.

    Από κει και πέρα, όσο κουραστικό είναι η καραμέλα ότι τα BMW είναι μπουρδέλα και πανάκριβα, άλλο τόσο κουραστική είναι κι η καραμέλα, ότι τα κινέζικα είναι χάρχαλα και διαλύονται.
    Αν και ειμαι (εκ καταγωγης ΛΑΚΩΝ,και συμφωνω) ,θα σου επισημανω ομως οτι το λακωνιζειν ειναι επισης,και τελειως βαρετο,ειδικα στις παρεες,και στις φιλικες συναθροισεις και μουχαμπέτια.
    Βεβαιως σε ΣΟΒΑΡΑ θεματα και Φόρα,επιβαλλεται,οπως και το ''σοφόν το σαφές''.
    Ομως ολα αυτα τα ''ορθα και τελεια'' ειναι βαρετα,ρε παιδί μου,και ειδικα στην ηλικια μου,που εκ φυσεως ειναι βαρετή,ειδικα με το μηχανακι μου ,που ΔΕΝ εξαπτει τα παθη.(κινέζικη γαρ)
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #9854
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.868
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Αν και ειμαι (εκ καταγωγης ΛΑΚΩΝ,και συμφωνω) ,θα σου επισημανω ομως οτι το λακωνιζειν ειναι επισης,και τελειως βαρετο,ειδικα στις παρεες,και στις φιλικες συναθροισεις και μουχαμπέτια.
    Βεβαιως σε ΣΟΒΑΡΑ θεματα και Φόρα,επιβαλλεται,οπως και το ''σοφόν το σαφές''.
    Ομως ολα αυτα τα ''ορθα και τελεια'' ειναι βαρετα,ρε παιδί μου,και ειδικα στην ηλικια μου,που εκ φυσεως ειναι βαρετή,ειδικα με το μηχανακι μου ,που ΔΕΝ εξαπτει τα παθη.(κινέζικη γαρ)
    Παναβούρη, πως λέμε στα αρχαία την φράση '' λέμε και καμία μαλακία να περάσει η ώρα''?
    where was Gondor when the Westfold fell?

  15. #9855
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.201
    Εσείς οι δύο οι από πάνω ... Να σας βρω δωμάτιο ίσως;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF