Σελίδα 7 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 222

Θέμα: Καιπουσαι MG...

  1. #91
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.119
    Ναι, αλλά καλό είναι κάποιοι να μην πολλαπλασιάζονται με κανένα ρυθμό.
    Life begins at 45°.

  2. #92
    Μέλος της Μένσα Το avatar του/της Nikol1979
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    155
    +115
    Ότι δίνεις γυρνάει σε σένα

  3. #93
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikol1979 Προβολή μηνύματος
    Νομιζω οτι πολλαπλασιαζομαστε με ελαφρως αργοτερους ρυθμους εμεις......
    νόμιζα 2 μέτρα και 2 σταθμά κιέτσ'......anyway


    για να μην παρεξηγηθώ, κι εγώ έχω σκυλιά και κλοτσάω μόνο όταν μου ορμάνε ορδές όταν με πετυχαίνουν με το ποδήλατο στις ερημιές ίσα-ίσα για να ξεφύγω...

    αλλά κάπου νομίζω χάνουμε το μέτρο με σχόλια σαν το δικό σου....γι'αυτό και μπήκα στη διαδικασία να απαντήσω...
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  4. #94
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikol1979 Προβολή μηνύματος

    MG για αυτο που ειπες, και για το πως το ειπες, σε παντρευομαι αυριο κιολας. τελος.
    Ποιος τη χαρη σου ρε κουφαλα φαρμακοτριφτη.Θα γυρισεις απο το 36ωρο και θα σου εχουμε τη νυφη ετοιμη.
    :rotflmao::rotflmao::rotflmao:

    Αny way

    Το Σαββατο επανω σε στροφη μου την επεσε τσοπανοσκυλο.Του την εχωσα την κλωτσια,χωρις δευτερη σκεψη.Μεχρι να συνελθει ,ειχανε περασει και οι αλλοι δυο που με ακολουθουσανε.

    Μην ακουσω παραμυθια για φιλοζωους και μη,γιατι θα τα βαλουμε κατω και θα χασετε.Το ενστικτο της αυτοσυντηρησης μας κανει να κανουμε πραγματα που στην ουσια διαφωνουμε,αλλα εκεινη τη στιγμη θεωρουμε οτι δεν γινεται αλλιως.

  5. #95
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikol1979 Προβολή μηνύματος
    οι συλλογοι των φιλοζωων αυτο προσπαθουν να κανουν, με στειρωσεις και εκστρατειες ενημερωσης, γιατι αν τα παραταμε μικρα στους καδους και μεγαλωνουν στο δρομο και τα κλωτσαει ο καθενας που περναει, φυσικα γινονται επιθετικα και μπαινουμε στο φαυλο κυκλο που συζηταμε τοση ωρα...
    Δυστυχώς όμως στη χώρα μας οι εν λόγω σύλλογοι λειτουργούν όχι ορθολογιστικά αλλά όπως ο Γκλέτσος που αφαιρεί μπάρες διοδίων, οι οικολόγοι εναντίον των εργαζόμενων στις Σκουριές, οι Δήμοι εναντίον των ΧΥΤΑ, οι μπαχαλάκηδες εναντίον των Τραπεζών, οι αναρχικοί εναντίον της ανθρώπινης ζωής, οι Δημόσιοι εναντίον της αξιολόγησης...
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  6. #96
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    ............Του την εχωσα την κλωτσια,χωρις δευτερη σκεψη.Μεχρι να συνελθει ,ειχανε περασει και οι αλλοι δυο που με ακολουθουσανε.

    Μην ακουσω παραμυθια για φιλοζωους και μη,γιατι θα τα βαλουμε κατω και θα χασετε.Το ενστικτο της αυτοσυντηρησης μας κανει να κανουμε πραγματα που στην ουσια διαφωνουμε,αλλα εκεινη τη στιγμη θεωρουμε οτι δεν γινεται αλλιως...............
    off topic ...περίπου...

    «ΚΛΟΤΣΑΩ» ὄχι «ΚΛΩΤΣΑΩ»
    Ἄν καὶ συνηθίζεται ἡ ὀρθογραφία «κλωτσάω» ἡ λέξη ὀρθογραφεῖται «κλοτσάω».

    Προέρχεται ἀπὸ τὴν λέξη «κλότσος».

    κλότσος < ὑστερολατ. *colcio[μὲ μετάθεση τοῦ ὑγροῦ "λ"] <μεσν. λατ. calcio < λατ. calx (=φτέρνα)

    Γιὰ τὴν γραφὴ μὲ «ω» δὲν ὑπάρχει καμμία ἐτυμολογία.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  7. #97
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.119
    Το αστείο είναι ότι 9 στα 10 αδέσποτα προκύπτουν από τους ίδιους "φιλόζωους", οι οποίοι τα υποστηρίζουν με νύχια και με δόντια στο φέισμπουκ και στα φόρουμς κι όχι από τον κάθε τυχαίο που δε δίνει δεκάρα για τα ζώα.
    Life begins at 45°.

  8. #98
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gixxerman Προβολή μηνύματος
    off topic ...περίπου...

    «ΚΛΟΤΣΑΩ» ὄχι «ΚΛΩΤΣΑΩ»
    Ἄν καὶ συνηθίζεται ἡ ὀρθογραφία «κλωτσάω» ἡ λέξη ὀρθογραφεῖται «κλοτσάω».

    Προέρχεται ἀπὸ τὴν λέξη «κλότσος».

    κλότσος < ὑστερολατ. *colcio[μὲ μετάθεση τοῦ ὑγροῦ "λ"] <μεσν. λατ. calcio < λατ. calx (=φτέρνα)

    Γιὰ τὴν γραφὴ μὲ «ω» δὲν ὑπάρχει καμμία ἐτυμολογία.
    Με Ο η με Ω αν το δει ο Κτηνος θα μου κοψει την καλημερα.

  9. #99
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Τελικά υπάρχουν περισσότερα μπλάνκο στο φόρουμ απ' ότι πίστευα!
    Sent from me using a computer.

  10. #100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikol1979 Προβολή μηνύματος
    Πραγματικα πολυ ωραια ιστορια...στη θεση σου κι εγω δεν ξερω τι θα εκανα...θα εκανα τα παντα για να υπερασπιστω το σκυλο μου, το ιδιο οπως και αν εβλεπα να χτυπανε ενα παιδι τα μεγαλυτερα παιδια...Η αδικια μου καθεται στο λαιμο.
    Αδικία στη φύση και στις αγέλες; Η λογική των σκύλων δεν ξέρω αν χωράει την έννοια της δικαιοσύνης. Απλά υπάρχει ο άλφας και τα τσιράκια, ιεραρχημένοι.


    Αμυρου, εχουμε εννοειται το δικαιωμα να προστατευσουμε τη σωματικη μας ακεραιοτητα, κανεις δεν το αρνειται αυτο. Οχι ομως με περισσοτερη βια απο οση ειναι απολυτως απαραιτητο...μια κλωτσια μπορει να ειναι ενα σπρωξιμο με το ποδι, οπως και μπορει να σκοτωσει ενα ζωο...
    Η "ασύμμετρη απειλή" της αγέλης ή ενός μεμονωμένου επιθετικού ζώου είναι δύσκολο να απαντηθεί με "τόσο όσο" αντίδραση χρειάζεται. Όταν πηγαίνεις με κάποια χιλιόμετρα το "σπρώξιμο" θα είναι γερό.
    Κοπανιστός οικόσιτος μπουλντογκοειδής κωλόσκυλος που μου την έπεσε κοντά στο σπίτι την έφαγε κατακούτελα από το μαρσπιέ γιατί απλά σήκωσα το πόδι. Δεν ήξερα αν θα πρέπει να ανησυχήσω για το ζώο ή αν θα πρέπει να πεθάνω στο γέλιο με το πάθημα...


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gixxerman Προβολή μηνύματος
    ας το πάω στα άκρα...και γιατί να μην στειρώνουμε και τα παιδιά...???

    έτσι για να δεις το άκυρο του συλλογισμού σου....
    Το έκανε ο φίλος μας με το αστείο μουστάκι και οι σουηδοί νομίζω σε επιλεγμένες "μειονοτικές και ασθενείς ομάδες πληθυσμού" μεταπολεμικά. Καλά μπορεί να μην είναι φίλος όλων μας, είναι του... 8%. Ή του 5% αν πιστέψουμε το τελευταίο poll.

  11. #101
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το αστείο είναι ότι 9 στα 10 αδέσποτα προκύπτουν από τους ίδιους "φιλόζωους", οι οποίοι τα υποστηρίζουν με νύχια και με δόντια στο φέισμπουκ και στα φόρουμς κι όχι από τον κάθε τυχαίο που δε δίνει δεκάρα για τα ζώα.

    Να και μια ωραία σελιδα για ζωόφιλους

    https://www.facebook.com/pages/%CE%9...757110?fref=ts

  12. #102
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Μα τη μπαναγία δεν ξέρω τί κουβεντιάζετε.

    Αν πρέπει να προστατευτώ αν πάει να με δαγκώσει σκύλος ή αν πρέπει να τον ρωτήσω αν προτιμάει τη γάμπα μου blue όπως είναι ή blue-rare οπότε να την κάψω λίγο πρώτα στην εξάτμιση?

    Αν είμαι ανεύθυνος που αφήνω λίγο γάλα να πίνουν τα νεογέννητα γατάκια, γιατί αλλιώς θα ψοφάγανε από μόνα τους άρα δε θα είχαμε αδέσποτα?

    Αν δεν μπορώ να ξεχωρίσω τη διαφορά ανάμεσα στο "μου την πέφτει ο σκύλος-αμύνομαι για να μη μου κόψει κομμάτι-τέλος" και στο "πάω γυρεύοντας ρίχνοντας ξερόγκαζα έξω απ'το μαντρί-μου την πέφτει ο σκύλος-τον περνάω από πάνω-και κουμπώνω και μια όπισθεν για να σιγουρευτώ"?

    Τελικά ή εγώ είμαι ο μλκς (καθόλους δεν αποκλείεται) και τα απλά τα βρίσκω περίπλοκα και τα περίπλοκα απλά, ή σε δουλειά να βρισκόμαστε...

  13. #103
    Πως το 'πε ο βορειος;

    Μουχαμπετι να γινεται.

  14. #104
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Sapila έχεις την εκτίμηση μου για άλλη μια φορά. Pipe μη τα ξαναλέμε από τους λίγους που έχουν αυτό που λέμε κοινή λογική. Αν και τα έχουμε ξαναπεί πολλάκις θα έγραφα ένα σεντόνι αλλά εδώ και κάνα μήνα μπαίνω από κινητό ( είμαι στα όρη και άγρια βουνά) θα αρκεστώ να πω μια φράση κλεμμένη οι άνθρωποι δε μπορούν να δουν την κωμωδία της ύπαρξης τους. Έχει πεθάνει και κοντά 120 χρόνια.

  15. #105
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    ( είμαι στα όρη και άγρια βουνά)
    Και πολύ καλά ξηγιέσαι

Σελίδα 7 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. mg exhaust
    από alucard στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2010, 18:13
  2. Moto Guzzi Mgs-01 Corsa
    από guzzistas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2009, 21:08
  3. MG
    από TROOPER στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2007, 11:40
  4. Panda VS MG
    από costas81 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2006, 12:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF