Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 94 από 94

Θέμα: Βασανισμός ζώων

  1. #91
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Βασικα οι διαφορες ειναι πολλες αλλα μια βασικη ειναι οτι το ζωο δεν γνωριζει κακια. Δεν ξερει τι σημαινει πουστια, φονος, κλπ, δεν γνωριζει το κακο γενικοτερα. Απλα καθεται και σε κοιταει στα ματια.

    Ο ανθρωπος απο την αλλη ξερει πολυ καλα τι ειναι το κακο και πως να το κανει.

    Προσωπικα εχω δει βιντεο αποκεφαλισμου, αυτο που κυκλοφορουσε πριν λιγους μηνες απο κινητο σε κινητο. Ζωντανος και τον εσφαζαν. Επισης και εκει φρικαρα. Ισως ακουστει (διαβαστει) παραξενο αλλα το λινκ στην αρχη το οποιο ανοιξα και αυτο (δεν αντεξα πανω απο 10 δευτ) με πειραξε περισσοτερο.

    Ελπιζω να παθει ακριβως τα ιδια. Μονο αυτο λεω. Και ας με συγχωρηση ο θεος για την σκεψη και μονο.

  2. #92
    onireum
    Βασικά από το Πάσχα και έπειτα έχω σταματήσει να τρώω κρέας και ψάρια. Κοινώς έχω γίνει χορτοφάγος..
    Οι περισσότεροι με λένε ακραίο..άλλοι τρελό..

    Άλλοι προσπαθούν να με πείσουν πως ο Θεός έφτιαξε τα ζώα για να μας υπηρετούν..δηλαδή για να τα τρώμε..

    Η σύγχρονη ιατρική δηλώνει πως το κρέας δεν είναι απαραίτητο στον οργανισμό εφ'όσον τρως ολοκληρωμένες φυτικές τροφές.

    Σημασία για μένα δεν έχει μόνο το να ζω.. να "ασκώ" τα χόμπι μου και να εργάζομαι.. Σημασία έχει και το να προσπαθούμε να ανέβουμε και πνευματικά.. Πώς θα ανέβουμε πνευματικά?? Συνεχίζοντας το βασανισμό των ζώων??? Ή μήπως εμείς είμαστε καλυμμένοι επειδή εμείς απλώς τα τρώμε... άλλοι τα βασανίζουνε...???

    Αυτά που είπα απευθύνονται σε όλους...αλλά αποδέκτες θα βρουν μόνο όσους σκέφτονται πως η ζωή δε σταματά μετά το θάνατο...

    Όσο για εκείνους που με άκαρδο τρόπο βασάνισαν είτε ανθρώπους είτε ζώα.. σίγουρα κάποια στιγμή θα έρθει η ώρα τους...

  3. #93
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Eιμαστε πολυ υπεροπτικα ζωα τελικα οι ανθρωποι....

    Μπορει καποιος να μου λυσει αυτην την απορια :

    Ο ανθρωπος εξελιχθηκε μεσα απο φυσικες διαδικασιες....
    Πολυ απλα το γεγονος οτι εχουμε νινιο , κριση και σκεψη το οφειλουμε στην φυση.
    Η φυση ειναι αλαθανστη , αν κατι παει στραβα και δεν της κανει το απορριπτει η το εκφυλιζει με σκοπο τον αφανισμο του.
    Με τις ικανοτητες που η φυση μας εχει προικισει μπορουμε να αντιστρεψουμε σε αρκετα μεγαλο βαθμο την προσπαθεια της φυσης για αυτο(να μας αφανισει αφου εναντιωνομαστε σε αυτην)
    Αρα η φυση ''γεννησε'' κατι (εμας) το οποιο στρεφεται εμμεσως , η και απευθειας εναντιον της....


    Το ιδιο ακριβως συμβαινει και με τα καρκινικα κυτταρα σε ενα ανθρωπινο σωμα...
    Κυταρα τα οποια εχει δημιουργησει το ιδιο μας το σωμα , μας σκοτωνουν.

    περιεργο ε?

  4. #94
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918


    ...ποιος ξερει...μπορει η φυση να νοσσει απο καρκινο αυτην την περιοδο ...

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567

Παρόμοια θέματα

  1. Ανωμαλιεσ Ζωων
    από tasos21 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2008, 13:21
  2. Κακοποίηση ζώων part 2
    από Tigas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2008, 00:00
  3. 4/10 γιορτη των ζώων
    από Shark Tale στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2005, 21:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF