Σελίδα 7 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 174

Θέμα: Supersport στα €3000. Αξίζει ή κακή ιδέα;

  1. #91
    Monsieur Cannibale Το avatar του/της HelenKoR
    Εγγραφή
    16/01/2009
    Μηνύματα
    816
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Δεν ειναι μονο η περιπτωση πτωσης κατα τη γνωμη μου..
    Το να ειναι κατι μαμα (αντε με καμια εξατμιση και λοιπα καλουδια) υποδηλωνει και αλλα πραγματα για τον ιδιοκτητη και το οχημα.
    Τι δηλώνει για σένα ένα μαμά ss προς πώληση;

  2. #92
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Τα λάθη είναι ανθρώπινα...

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/6811086/
    Η χρυσή τομή
    Μαζί με τα triumph 675
    Αλλά σαν SUZUKI έχει κάποια +παραπάνω

  3. #93
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από HelenKoR Προβολή μηνύματος
    Τι δηλώνει για σένα ένα μαμά ss προς πώληση;
    Έλα ντε...

    Και τι δηλώνει ένα SS που δεν είναι μαμά αλλά έχει 3-4.000€ σε καλούδια;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #94
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Τα λάθη είναι ανθρώπινα...

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/6811086/

    Με μαύρες ζάντες θα ήταν καλύτερο αλλά είναι κούκλα...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #95
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    πολύ σπρέυ σιλικόνης νομίζω ότι έχει πέσει, απλώς. για ξαναδές το στις φωτό κάτω απ τη σέλα.
    μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος.
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  6. #96
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.375
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    πολύ σπρέυ σιλικόνης νομίζω ότι έχει πέσει, απλώς. για ξαναδές το στις φωτό κάτω απ τη σέλα.
    μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος.
    Για τον Αγιο Κομαδερο τον βενζινουχο λες;
    Μεγαλη η δυναμη του....
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  7. #97
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.177
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Η αληθεια ειναι πως μου τριβιλιζει πολυ το μυαλο. Αλλα ειμαι ανθρωπος με αυτοσυγκρατηση πιστευω.

    Στο θεμα που εθιξε ο sapilas racing με τις μηχανες με αλλαγμενα φαιρνγκ εχω μια απορια. Σιγουρα ενα μηχανακι που δεν ειναι μαμα χανει σε αξια, αλλα ειναι οπωσδηποτε περιπτωση καμμενο χαρτι; Εγω ας πουμε πριν κανα διμηνο ειχα μια αστεια πτωση με 15-20χλμ με το GSR. Κυριολεκτικα σηκωθηκα και ουτε να τιναξω τα ρουχα μου δε χρειαζοταν. Στη μηχανη στραβωσε λιγο ο λεβιες του συμπλεκτη και φαγωθηκε ελαχιστα και το ενα μανιταρι, κοινως δεν εγινε τπτ. Και ρωτω εγω τωρα: αν ειχα ενα ss και ετρωγα μια τετοια αστεια σουπα πιθανοτατα δε θα χρειαζοταν να αλλαξω φαιρινγκ; Εννοω, δεν μπορει να μην εχει τπτ εκτος απο εξωτερικη ζημια η μηχανη απο μια αστεια πτωση; Ή το αποκλειουμε γιατι ισως να υπαρχει ζημια που δεν μπορει να εντοπιστει;
    Σου εδωσα για παράδειγμα το άσπρο R6 που είχες ποστάρει και πωλείται λέει 3000.
    Είναι πανάκριβο σε αυτα τα χρήματα.
    Αν έχεις τρόπο να το ψάξεις εξονυχιστικά και δεν σε πειράζει να μην ειναι μαμα τα φαίρινγκ πχ, τότε κατεβαζεις την τιμή και αν το παρεις το πήρες, απλα θα ξέρεις οτι δύσκολα θα το πουλήσεις.
    Εγω αγόρασα το 12 ενα τετοιο R6 που είχε το μαμα κουστούμι χωρίς γρατζουνιές φτηνότερα απο 3000. Και είχε και ακριβές αναρτήσεις εμπρός πίσω και ολόσωμη εξατμιση.
    Είχε κι αλλο κουστούμι στην προηγούμενη ζωή του και είχε τρέξει και αγώνες αλλά αυτό το ήξερα.
    Το οτι εχει φαίρινγκ λοιπόν μπορεί να μην σημαίνει τίποτα, μπορεί να σημαίνει και πολλά.
    Το να μην έχει όμως και να ειναι ολόκληρο ξαναβαμμένο συνήθως σημαίνει οτι έπεσε και μαλιστα αρκετα άσχημα.
    Τα original κουστούμια είναι πανάκριβα, για την πίστα συνιστάται πολυεστερικό κουστούμι.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #98
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Για τον Αγιο Κομαδερο τον βενζινουχο λες;
    Μεγαλη η δυναμη του....
    βρε δεν εννοώ για την εικόνα.
    (προς στιγμή νόμισα ότι το μηχανάκι είναι του μπίλλυ).
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  9. #99
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    ρε πάλιουρες στην εποχή σας δεν ήταν που πρωτοεμφανίστηκαν τα 600 και όλοι οι δημοσιογράφοι τα εκθείαζαν λέγοντας τι καλά και τι καλά τα κάνουν όλα με την ίδια δύναμη με 750 και ελαφρύτερα από αυτά;
    Τότε ρε απλώς συνέκριναν τα πρώτα υδρόψυκτα 600 (πχ gpz600r) με κάποιο αερόψυκτο 750 (πχ καρχαρία) που απλά μέχρι τότε αυτό (το αερόψυκτο) είχε θέσει τα στάνταρ στην κατηγορία.
    Αντιλαμβάνεσαι τότε τι αλλαγή επήλθε συνολικά...
    Αναφορικά τώρα με το gsxr της αγγελίας που τυχαία έβαλα εννοείται ότι θα προηγείτο εξονυχιστικός έλεγχος από το φίλο μας.
    Εμένα πιο πολύ με χαλάει σ' αυτό η φτιαχτή πινακίδα.

  10. #100
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από HelenKoR Προβολή μηνύματος
    Τι δηλώνει για σένα ένα μαμά ss προς πώληση;
    Δεν μιλαω μονο για ss..

    Ενα μαμα μηχανακι δηλωνει (για εμενα και οχι παντα προφανως) οτι ειναι προσεγμενο και ξεκουραστο και δεν εχουν επεμβει "μαστορια" επανω του με αμφιβολα αποτελεσματα..
    Επισης οτι ο ιδοκτητης δεν ηταν καγκουρας γκαζοφονιας (οχι με την κακη εννοια απαραιτητα) και δεν ψαχνοταν με μοντες κλπ..

    Τις μονες μετατροπες-αναβαθμισεις που εκτιμω ειναι των αναρτησεων.
    MADE IN JAPAN 日本製

  11. #101
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Δεν μιλαω μονο για ss..

    Ενα μαμα μηχανακι δηλωνει (για εμενα και οχι παντα προφανως) οτι ειναι προσεγμενο και ξεκουραστο και δεν εχουν επεμβει "μαστορια" επανω του με αμφιβολα αποτελεσματα..
    Επισης οτι ο ιδοκτητης δεν ηταν καγκουρας γκαζοφονιας (οχι με την κακη εννοια απαραιτητα) και δεν ψαχνοταν με μοντες κλπ..

    Τις μονες μετατροπες-αναβαθμισεις που εκτιμω ειναι των αναρτησεων.
    Δλδ αν έχει βάλει εξατιμηση, Power Commnader, έχει αλλάξει πατάκια κλπ σου λέει ότι το μηχανάκι δεν αξίζει ε; Άσχετα αν το μηχανάκι χρησιμοποιήθηκε όπως πρέπει....

    Ενώ το μαμά, που μπορεί να έχει πέσει, να κινείται σε δρόμους και με τρόπους μη συμβατούς για τον τύπο της μηχανής, το πήγαινε κόφτες γιατί μπορεί να το είχε για καφε και ξερόγκαζα είναι σούπερ και δείχνει ότι δεν ήταν κάγκουρας;

    Που ζεις;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #102
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    ναι ναι....και επισης αυτοι με τα gs Που φορτωνουν ολο τον καταλογο της κατουρατεκ και το πανε το μηχανακι για γλυψιμο καθε φορα που βαζουν τον κωλο τους πανω απο την καφετερια που ηταν σε βρομικη καρεκλα ειναι χρεπια

    στο του θεματος τωρα, φιλε αμα θες ενα σσ παρε αυτο που θα ειναι στην καλυτερη κατασταση και θα θελει τα λιγοτερα αναλωσιμα αλλαγμα...αμα θες να αλλαξεις κατηγορια αλλαξε, αμα δε σου αρεσει το πουλας και παιρνεις κατι αλλο

  13. #103
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Δλδ αν έχει βάλει εξατιμηση, Power Commnader, έχει αλλάξει πατάκια κλπ σου λέει ότι το μηχανάκι δεν αξίζει ε; Άσχετα αν το μηχανάκι χρησιμοποιήθηκε όπως πρέπει....

    Ενώ το μαμά, που μπορεί να έχει πέσει, να κινείται σε δρόμους και με τρόπους μη συμβατούς για τον τύπο της μηχανής, το πήγαινε κόφτες γιατί μπορεί να το είχε για καφε και ξερόγκαζα είναι σούπερ και δείχνει ότι δεν ήταν κάγκουρας;

    Που ζεις;
    Σαλονικη ζω προς το παρων..

    Αυτο λεω ρε Sniper.. Aλλο να εχει βαλει εξατμιση και ενα pc και αλλο να το εχει κανει οπως ο Dalton, καλη του ωρα..
    Ενα κανιβαλισμενο μηχανακι κανει μπαμ οπως και ενα απο σοβαρο ανθρωπο που το προσεχε.
    Δεν λεω να το πηγαινε μια ζωη σαν τα το στρωνει αλλα να μην το εσκιζε ολη μερα. Και του καγκουρα-καφετεριακια-κοφτατζη το μηχανακι μονο "μαμα" δεν θα ειναι.. Το μονο σιγουρο!
    MADE IN JAPAN 日本製

  14. #104
    Για κανενα μτχ δε μπορουμε να ξερουμε τι λεει.....

    Εκτος ελαχιστων περιπτωσεων (dalton, terens κλπ )

    Ολα τα αλλα ειναι λαχειο....
    πουτσ@@@@@@@@@

  15. #105
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Προσωπική μου άποψη είναι ότι αφού αποφάσισες να ασχοληθείς αρκετά με την πίστα και θα τιμάς αυτό το "ναό" της ταχύτητας σχετικά συχνά, να ψάξεις για ένα SS. Πήγαινε λίγο ακόμη Σέρρες με το GSR (CSS κλπ) μέχρι να καταλήξεις πιο θα αγοράσεις. Όταν το αγοράσεις και το μάθεις και θες κάτι παραπάνω, τότε ξεκίνα σιγά σιγά τις αναβαθμίσεις σωστά και στοχευμένα (πχ αναρτήσεις,τηλεμετρία κλπ). Αν ασχοληθείς με μεθοδικότητα θα βελτιωθείς σημαντικά σαν οδηγός και όπως ήδη γνωρίζεις, θα το διασκεδάσεις αφάνταστα. Έχω την τύχη, γιατί αλλιώς μπορεί να μην είχα να φάω και την ατυχία, γιατί αλλιώς θα με γνώριζαν με το μικρό μου όνομα όοοολοι οι υπάλληλοι στην πίστα των Σερρών και θα ήμουν σα τον Τζόκερ με μόνιμο χαμόγελο, να ζω σχεδόν 2 ημέρες μακριά από την πίστα. Όποτε έχω καταφέρει να πάω, πραγματικά κάνω σα μικρό παιδί και περνάω απίστευτα καλά χωρίς να κινδυνεύω και να ρισκάρω. Εσύ έχεις την τύχει να ζεις κοντά και να μπορείς να ασχοληθείς σωστά.
    Καλή τύχη στο ταξίδι που διάλεξες να πας και ελπίζω να σε γεμίσει πολλές και καλές αναμνήσεις.
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

Σελίδα 7 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. σκουριά στα καλάμια..καμιά ιδέα?
    από lagman στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2011, 18:13
  2. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2003, 14:50
  3. Μια πολύ καλή ιδέα...
    από VaSsiLaKos στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 09:09
  4. Πολλα μπραβο στα παιδια που
    από YZF-R1 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 01:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF