Σελίδα 7 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 222

Θέμα: California Superbike School 16-17 Ιουνίου...

  1. #91
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper


    Ποιος θα ξυπνήσει εμένα στις 5.30;
    εγω, για να σου πω: ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  2. #92
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450
    Den me problimatizei o kairos (meta tin broxi stis Serres den masao) alla to gegonos oti pempti kai paraskeuei exei agones drift stin pista ton megaron kai ta koutakia tha tin kseskisoun tin pista opos kai ta xorafia....

  3. #93
    Αρχικά δημιουργήθηκε από anco
    και γιατι Θανο πρεπει να εχεις κανει pre-level δεν το καταλαβα.....???

    Στο εξωτερικο μονο CSS υπαρχει....
    Γιατί εδώ στην Ελλάδα είμαστε κουλάδια εκ γενετής!
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  4. #94
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
    Γιατί εδώ στην Ελλάδα είμαστε κουλάδια εκ γενετής!

    αστο διαλο ρε.....

    δεν μου λες στο 1.03 που γυρνας με pre-level το εμαθες.....






    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	picture 098 (medium).jpg 
Προβολές:	235 
Μέγεθος:	70,8 KB 
ID:	92664

  5. #95
    Αρχικά δημιουργήθηκε από anco
    αστο διαλο ρε.....

    δεν μου λες στο 1.03 που γυρνας με pre-level το εμαθες.....



    Σταμάτα ρε μαλάκα με τους χρόνους και τις φωτό.... με έχεις ΕΚΘΕΣΕΙ....

    ....στο τέλος θα με παντρευτείς!


    Περίμενε επίσκεψη απο τα αδέρφια μου!
    Α.... είναι τσε Κρητιτσοί! :rotflmao:
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  6. #96
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    μωρη λουλου στο avatar εσυ εισαι?

    Ποσταρε καμια φωτο.

  7. #97
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450
    CALIFORNIA SUPERBIKE SCHOOL 16-17 IOUNIOU.....

    EXETE NA PEITE KATI GIA AUTO ?

  8. #98
    Αρχικά δημιουργήθηκε από anco
    μωρη λουλου στο avatar εσυ εισαι?

    Ποσταρε καμια φωτο.
    Eχω ποστάρει μωρη λουκία στο thread Track Day 10-6-07
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  9. #99
    Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
    CALIFORNIA SUPERBIKE SCHOOL 16-17 IOUNIOU.....

    EXETE NA PEITE KATI GIA AUTO ?
    Nαι...

    Με το καλό!

    Εχθρός του καλού είναι το καλύτερο...

    Και πιστεύω πως αυτές οι σχολές σε κάνουν καλύτερο...
    Άσχετο αν δεν έχω παρακολουθήσει καμία...
    Όχι γιατί τις σνομπάρω αλλά γιατί είναι πολύ ακριβές!


    Αυτά τα σχολεία ή παρόμοια έπρεπε να τα πριμοδοτεί το ΥΠ.Μεταφορών και να είναι προσιτά....

    Βελτιώνουν πιστεύω πολύ όσους το παρακολουθούν! Και αυτό είναι καλό για όλους μας στο δρόμο!
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  10. #100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
    Όχι γιατί τις σνομπάρω αλλά γιατί είναι πολύ ακριβές!
    Αυτά τα σχολεία ή παρόμοια έπρεπε να τα πριμοδοτεί το ΥΠ.Μεταφορών και να είναι προσιτά....
    Ακριβές....... Εξαρτάται πως το εννοείς.

    Αν υπολογίσεις ότι ένας αναβάτης SS δίνει καμμιά 10αρα για το μηχανάκι (στην καλύτερη), 1000 για εξοπλισμό (επίσης στην καλύτερη), + πολυεστερικά + λάστιχα + τακάκια + το κόστος των TD, (για όσους πηγαίνουν συχνά) το κόστος των CSS και όσα μπορούν να σου μάθουν μου φαίνεται μαλλον χαμηλό......
    Σαν να αλλάζεις 1 πίσω λάστιχο, για κάθε LVL ας πούμε....

    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  11. #101
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    Ακριβές....... Εξαρτάται πως το εννοείς.

    Αν υπολογίσεις ότι ένας αναβάτης SS δίνει καμμιά 10αρα για το μηχανάκι (στην καλύτερη), 1000 για εξοπλισμό (επίσης στην καλύτερη), + πολυεστερικά + λάστιχα + τακάκια + το κόστος των TD, (για όσους πηγαίνουν συχνά) το κόστος των CSS και όσα μπορούν να σου μάθουν μου φαίνεται μαλλον χαμηλό......
    Σαν να αλλάζεις 1 πίσω λάστιχο, για κάθε LVL ας πούμε....


    Αλλά αν αναλογιστείς ρε Βυρωνα ότι δεν απευθύνεται μόνο σε αναβάτες κατόχους SS και μάλιστα καινουργιων (πάνω απο 11.000Ε) αλλά γενικά σε όλους και σε όλες τις ηλικίες αλλά και τσέπες... πανάκριβο είναι.... άσε που είναι και 4 Level.... 4χ280 = 1.120Ε

    Τέσπα.... δεν ξέρω και τα κόστη οπότε διατηρώ τις επιφυλλάξεις μου...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #102
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    Ακριβές....... Εξαρτάται πως το εννοείς.

    Αν υπολογίσεις ότι ένας αναβάτης SS δίνει καμμιά 10αρα για το μηχανάκι (στην καλύτερη), 1000 για εξοπλισμό (επίσης στην καλύτερη), + πολυεστερικά + λάστιχα + τακάκια + το κόστος των TD, (για όσους πηγαίνουν συχνά) το κόστος των CSS και όσα μπορούν να σου μάθουν μου φαίνεται μαλλον χαμηλό......
    Σαν να αλλάζεις 1 πίσω λάστιχο, για κάθε LVL ας πούμε....

    Μα τώρα μην τρελαθούμε κιόλας!! Κι αν υπολογίσεις και τις βενζίνες τους καφέδες τις ξύστρες τακάκια και όλα όσα ξοδεύεις θα το βγάλεις και τσάμπα!

    3 λέβελ των 280 ευρώ έκαστο σημαίνει 840 ευρώ για τρεις μέρες μαθημάτων και τα θεωρείς λίγα;;

    Με τα ίδια λεφτά παίρνεις 6μηνο μεταπτυχιακό!
    Θάνος..

  13. #103
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.883
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan


    Και πιστεύω πως αυτές οι σχολές σε κάνουν καλύτερο...
    Όχι γιατί τις σνομπάρω αλλά γιατί είναι πολύ ακριβές!
    Αυτά τα σχολεία ή παρόμοια έπρεπε να τα πριμοδοτεί το ΥΠ.Μεταφορών και να είναι προσιτά....

    Βελτιώνουν πιστεύω πολύ όσους το παρακολουθούν! Και αυτό είναι καλό για όλους μας στο δρόμο!
    +1 και με τους προλαλησαντες παραπανω.

    Πρεπει οπωσδηπωτε να ειναι πιο φθηνα γιατι ειναι σημαντικα για την καθημερινη μας οδηγικη επιβιωση.Ειδικα απο αναβατες που οδηγουσαν 10-20 ή 30 χρονια οι εντυπωσεις ηταν τοσο καλες που υποστηριξαν οτι ηταν σαν να μαθανε να οδηγανε απ'την στιγμη που καναν το σχολειο.
    Και μενα τα λεφτα με εχουν τσουξει παρα πολυ απλα εδω και χρονια εχω καταλαβει οτι μονο μονος μου γινομε καλυτερος γι'αυτο και επενδυω αυτα τα λεφτα για να συνεχισω να οδηγω και να επιβιωνω στους δρομους και λιγο στης πιστες.

    Αν ηταν 100 ευρω θα ειχαμε πολυ καλυτερους αναβατες/τριες γυρω μας και ταυτοχρονα καλυτερη παιδεια οδηγικη.
    Το εχω ξαναπει οτι αυτες οι σχολες περα απο την μαθηση ,κανουν και εργο το οποιο θα επρεπε να ειναι προσιτο για ολους.

  14. #104
    sniper & Θάνο.
    Η άποψη μου είναι ότι το κόστος είναι λογικό, αν θεωρεί κάποιος ότι η συμμετοχή του στο Css συμβάλλει στην ασφάλεια του. Το έχω ξαναπεί, ότι αν τα μαθηματα με γλυτώσουν από μια πτώση, έχουν βγάλει τα χρήματα τους.

    Νίκο τα μαθήματα απευθύνονται σε όλους, η πλειοψηφία των συμμετεχόντων πάντως με SS είναι.
    Τα βασικά μαθήματα καλύπτονται στα 3 lvl. To 4o είναι επικουρικό, αν θέλει κάποιος να καλύψει κάποια αδυναμία του.
    Κατανοητό μου είναι όταν κάποιος παιρνει 800? και πρεπει να δώσει το 1/3 του μισθού του, αλλά επειδή την κουβέντα την έχω ακούσει και από άτομα, που δεν έχουν πρόβλημα να βάλουν 32 άτοκες και να τα χώσουν σε ακράπες, παρά να γίνουν καλύτεροι οδηγοί, διατηρώ τις επιφυλάξεις μου.

    Θάνο δεν ξέρω τι είδους μεταπτυχιακά εννοείς, αλλά κάποια μεταπτυχιακά της ΑΣΟΕΕ πχ. βαράνε κάτι 10άρια χιλιάρικα εύκολα και αβίαστα. Και αναφέρω την ΑΣΟΕΕ καθώς είναι κρατικό ίδρυμα.

    Δεν θα μπω στην διαδικασία να κάνω οικονομική ανάλυση του CSS, (δεν με ενδιαφέρει κιόλας), αλλά φαντάζομαι, ότι το κόστος της πίστας (7.000? την ημέρα είχε αναφέρει ο ΘΧ σε editorial), τα δικαιώματα που λαμβάνει το CSS, και όλα τα άτομα που δουλεύουν εκεί, θα προσθέτουν κάποια επιβάρυνση......

    Και μην ξεχνάμε ότι τα μαθήματα δεν γίνονται απο μη κερδοσκοπική επιχείρηση, έτσι;
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  15. #105
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    sniper & Θάνο.
    Η άποψη μου είναι ότι το κόστος είναι λογικό, αν θεωρεί κάποιος ότι η συμμετοχή του στο Css συμβάλλει στην ασφάλεια του. Το έχω ξαναπεί, ότι αν τα μαθηματα με γλυτώσουν από μια πτώση, έχουν βγάλει τα χρήματα τους.

    Νίκο τα μαθήματα απευθύνονται σε όλους, η πλειοψηφία των συμμετεχόντων πάντως με SS είναι.
    Τα βασικά μαθήματα καλύπτονται στα 3 lvl. To 4o είναι επικουρικό, αν θέλει κάποιος να καλύψει κάποια αδυναμία του.
    Κατανοητό μου είναι όταν κάποιος παιρνει 800? και πρεπει να δώσει το 1/3 του μισθού του, αλλά επειδή την κουβέντα την έχω ακούσει και από άτομα, που δεν έχουν πρόβλημα να βάλουν 32 άτοκες και να τα χώσουν σε ακράπες, παρά να γίνουν καλύτεροι οδηγοί, διατηρώ τις επιφυλάξεις μου.

    Θάνο δεν ξέρω τι είδους μεταπτυχιακά εννοείς, αλλά κάποια μεταπτυχιακά της ΑΣΟΕΕ πχ. βαράνε κάτι 10άρια χιλιάρικα εύκολα και αβίαστα. Και αναφέρω την ΑΣΟΕΕ καθώς είναι κρατικό ίδρυμα.

    Δεν θα μπω στην διαδικασία να κάνω οικονομική ανάλυση του CSS, (δεν με ενδιαφέρει κιόλας), αλλά φαντάζομαι, ότι το κόστος της πίστας (7.000? την ημέρα είχε αναφέρει ο ΘΧ σε editorial), τα δικαιώματα που λαμβάνει το CSS, και όλα τα άτομα που δουλεύουν εκεί, θα προσθέτουν κάποια επιβάρυνση......

    Και μην ξεχνάμε ότι τα μαθήματα δεν γίνονται απο μη κερδοσκοπική επιχείρηση, έτσι;
    Καλά ας μην πιάσουμε τα μεταπτυχιακά... Ίσως μπορείς να πας και στο ΜΙΤ να δώσεις και μία περιουσία... υπάρχουν όμως και 6μηνα στην Ελλάδα με 800 ευρώ. Η κεντρική ιδέα είναι ότι δεν γίνεται ένα 3ήμερο σεμινάριο μοτοσυκλέτας να στοιχίζει 8.5 κατοστάρικα! Το ποσό είναι υπερβολικό και για λίγους...

    Τέλος πάντων.. εγώ τα έδωσα τα λεφτά και θα δώσω και το λέβελ 4 να ολοκληρώσω το σχολείο.. αλλά αυτό δεν αλλάζει κάτι.

    Το riding school στην ίδια πίστα με την ίδια υποδομή, είναι 100 ευρώ φθηνότερο..
    Θάνος..

Σελίδα 7 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. California Superbike School=απαραδεκτοι
    από Akira στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2005, 12:38
  2. California Superbike School Ελληνικο site !!!!!
    από anco στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/08/2005, 14:13
  3. Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2005, 12:33
  4. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2005, 18:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF