Σελίδα 7 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 111

Θέμα: Με έσωσε το κράνος και το μπουφάν...

  1. #91
    Νέα ενημέρωση


    Σήμερα ειδοποιήθηκα από τον αστυφύλακα που έχει αναλάβει την προανάκριση ότι τελείωσε η διαδικασία της προανάκρισης και το προανακριτικό υλικό θα μεταβιβαστεί στον εισαγγελέα.Πήγα στο αστυνομικό τμήμα όπου και διάβασα τις μαρτυρίες των μαρτύρων και του κατηγορούμενου.Αυτός όπως και ένας μάρτυρας δικός του λένε πως εγώ βγήκα παράνομα από εναν παράδρομο και έπεσα πάνω του και πως ο λόγος που εγκατέλειψε τον τόπο του ατυχήματος ήταν επειδή φοβήθηκε εμένα και τα 3-4 φιλαράκια μου (!!!!!) που απειλήσαμε να τον χτυπήσουμε (τόσο σουρωμένος ήταν που τους 2 μας έβλεπε για 4).Τα ίδια κατέθεσε και ο ψευδομάρτυράς του λέγοντας μάλιστα πως αυτός μας χώρισε γιατί αλλιώς θα τον δέρναμε.Ο ίδιος ο αστυνομικός μου είπε πως η μαρτυρία του αυτή καταρρίπτεται τόσο από τις μαρτυρίες των δικών μου μαρτύρων όσο και από τα γεγονότα που η ίδια η τροχαία κατέγραψε.Τόσο στην αναφορά της τροχαίας όσο και στο σκαρίφημα του ατυχήματος φαίνεται καθαρά πως εγώ κινούμουν στο δεξί ρεύμα και αυτός στο αριστερό και με το χειρόφρενο βρέθηκε κάθετα μέσα στην μέση της Ε.Ο οπότε επήλθε η σύγκρουση.Το γεγονός πως εγκατέλειψε τον τόπο του ατυχήματος,δεν έκανε δήλωση ατυχήματος στην τροχαία,απέφευγε το αυτόφωρο από μόνα τους είναι ικανά να καταρρίψουν την μαρτυρία την δικιά του και του ψευδομάρτυρά του.Σκοπεύω κατόπιν συννενοήσεως με τον δικηγόρο μου να καταθέσω εναντίον τους μήνυση και για ψευδομαρτυρία
    Fortis Fortuna Adiuvat

  2. #92
    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    Νέα ενημέρωση


    Σήμερα ειδοποιήθηκα από τον αστυφύλακα που έχει αναλάβει την προανάκριση ότι τελείωσε η διαδικασία της προανάκρισης και το προανακριτικό υλικό θα μεταβιβαστεί στον εισαγγελέα.Πήγα στο αστυνομικό τμήμα όπου και διάβασα τις μαρτυρίες των μαρτύρων και του κατηγορούμενου.Αυτός όπως και ένας μάρτυρας δικός του λένε πως εγώ βγήκα παράνομα από εναν παράδρομο και έπεσα πάνω του και πως ο λόγος που εγκατέλειψε τον τόπο του ατυχήματος ήταν επειδή φοβήθηκε εμένα και τα 3-4 φιλαράκια μου (!!!!!) που απειλήσαμε να τον χτυπήσουμε (τόσο σουρωμένος ήταν που τους 2 μας έβλεπε για 4).Τα ίδια κατέθεσε και ο ψευδομάρτυράς του λέγοντας μάλιστα πως αυτός μας χώρισε γιατί αλλιώς θα τον δέρναμε.Ο ίδιος ο αστυνομικός μου είπε πως η μαρτυρία του αυτή καταρρίπτεται τόσο από τις μαρτυρίες των δικών μου μαρτύρων όσο και από τα γεγονότα που η ίδια η τροχαία κατέγραψε.Τόσο στην αναφορά της τροχαίας όσο και στο σκαρίφημα του ατυχήματος φαίνεται καθαρά πως εγώ κινούμουν στο δεξί ρεύμα και αυτός στο αριστερό και με το χειρόφρενο βρέθηκε κάθετα μέσα στην μέση της Ε.Ο οπότε επήλθε η σύγκρουση.Το γεγονός πως εγκατέλειψε τον τόπο του ατυχήματος,δεν έκανε δήλωση ατυχήματος στην τροχαία,απέφευγε το αυτόφωρο από μόνα τους είναι ικανά να καταρρίψουν την μαρτυρία την δικιά του και του ψευδομάρτυρά του.Σκοπεύω κατόπιν συννενοήσεως με τον δικηγόρο μου να καταθέσω εναντίον τους μήνυση και για ψευδομαρτυρία
    ΜΑΜΗΣΤΕ ΤΑ Μ@@ΝΙΑ ΤΗΣ ΛΑΣΠΗΣ, Γ@ΜΗΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΛΙΟΞΕΚ@ΛΙΑΡΗ ΤΟΝ ΨΕΥΔΟΜΑΡΤΗΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΕ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΟΥΣ!!!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΣΩΒΡΑΚΑ ΑΚΟΜΗ!!!!

  3. #93
    Το κακό με την υπόθεση είναι πως δεν νοσηλεύτηκα παρόλο που θα μπορούσα εύκολα να το κάνω.Την επόμενη μέρα επισκέφτηκα τον Διευθυντή του τμήματος Ορθοπεδικής του Γενικού Νοσοκομείου Λάρισας ο οποίος με εξέτασε και μου έγραψε και αγωγή.Η επίσκεψή μου δεν σημειώθηκε στο βιβλίο του όμως γιατί δεν είχα ραντεβού,απλά πήγα για να με δει εμβόλιμα μεταξύ άλλων.Ξέρει κανείς τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση;Μπορώ να πάρω χαρτί από τον γιατρό για το είδος των τραυμάτων μου;Θα μετρήσει στο δικαστήριο;Ο αστυφύλακας μου είπε ότι επειδή δεν νοσηλεύτηκα ίσως ο εισαγγελέας στείλει την δικογραφία πίσω και ζητήσει διευκρινήσεις.Θα μπορέσω τότε να επισυνάψω χαρτί από τον γιατρό που θα λέει για το είδος και την σοβαρότητα των τραυμάτων μου;Μπορεί κάποιος να μου προτείνει τί πρέπει να κάνω;
    Fortis Fortuna Adiuvat

  4. #94
    oxi re file!! ti einai auta pou diabazw!!


    perastika & elpizw na bre8ei grigorh lush (dikaiwsh)!!!
    Panagiotis

  5. #95
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    Το κακό με την υπόθεση είναι πως δεν νοσηλεύτηκα παρόλο που θα μπορούσα εύκολα να το κάνω.Την επόμενη μέρα επισκέφτηκα τον Διευθυντή του τμήματος Ορθοπεδικής του Γενικού Νοσοκομείου Λάρισας ο οποίος με εξέτασε και μου έγραψε και αγωγή.Η επίσκεψή μου δεν σημειώθηκε στο βιβλίο του όμως γιατί δεν είχα ραντεβού,απλά πήγα για να με δει εμβόλιμα μεταξύ άλλων.Ξέρει κανείς τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση;Μπορώ να πάρω χαρτί από τον γιατρό για το είδος των τραυμάτων μου;Θα μετρήσει στο δικαστήριο;Ο αστυφύλακας μου είπε ότι επειδή δεν νοσηλεύτηκα ίσως ο εισαγγελέας στείλει την δικογραφία πίσω και ζητήσει διευκρινήσεις.Θα μπορέσω τότε να επισυνάψω χαρτί από τον γιατρό που θα λέει για το είδος και την σοβαρότητα των τραυμάτων μου;Μπορεί κάποιος να μου προτείνει τί πρέπει να κάνω;
    να πας να πάρεις το χαρτί έτσι κι αλλιώς και να βάλεις τον δικηγόρο σου να πάει να το καταθέσει ως συμπληρωματικό έγγραφο...


  6. #96
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
    να πας να πάρεις το χαρτί έτσι κι αλλιώς και να βάλεις τον δικηγόρο σου να πάει να το καταθέσει ως συμπληρωματικό έγγραφο...



    Ευχαριστώ Τάσο
    Fortis Fortuna Adiuvat

  7. #97
    Πες στον δικηγορο σου να στραφει και κατα της ασφαλιστικης του. διεκδικησε με εξωδικο ψυχικη οδυνη κ.τ.λ Ενα εξωδικο ειναι απο την στιγμη που η εκθεση της τροχαιας ειναι εισς βαρος του ισως σε αποζημιωσουν χωρις δικη.

  8. #98
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mako
    Εγγραφή
    16/10/2007
    Μηνύματα
    366
    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    Το κακό με την υπόθεση είναι πως δεν νοσηλεύτηκα παρόλο που θα μπορούσα εύκολα να το κάνω.Την επόμενη μέρα επισκέφτηκα τον Διευθυντή του τμήματος Ορθοπεδικής του Γενικού Νοσοκομείου Λάρισας ο οποίος με εξέτασε και μου έγραψε και αγωγή.Η επίσκεψή μου δεν σημειώθηκε στο βιβλίο του όμως γιατί δεν είχα ραντεβού,απλά πήγα για να με δει εμβόλιμα μεταξύ άλλων.Ξέρει κανείς τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση;Μπορώ να πάρω χαρτί από τον γιατρό για το είδος των τραυμάτων μου;Θα μετρήσει στο δικαστήριο;Ο αστυφύλακας μου είπε ότι επειδή δεν νοσηλεύτηκα ίσως ο εισαγγελέας στείλει την δικογραφία πίσω και ζητήσει διευκρινήσεις.Θα μπορέσω τότε να επισυνάψω χαρτί από τον γιατρό που θα λέει για το είδος και την σοβαρότητα των τραυμάτων μου;Μπορεί κάποιος να μου προτείνει τί πρέπει να κάνω;
    Πρωτα απο ολα περαστικα, αν και λιγο αργα! Εκανες μεγαλο λαθος και το ξερεις, γιατι ειναι το λεπτο σημειο. Τρεχεις στους φυσιοθεραπευτες (και καλα), και τραβαει τις κ...τριχες του για ποοοοοολλα χρονια. Να το παρεις το χαρτι και να προσπαθησει ο δικηγορος σου να το εκμεταλευτει. ΜΗΝ χαρισεις ΤΙΠΟΤΑ. Τον τελευταιο καιρο εχει πεσει επιδημια στο φευγα. Τον γιο μου τον εκλεισε την περασμενη Τεταρτη ενας πανω σε ενα φορτηγο και αφου κατεβηκε (και τον ειδε τοσος κοσμος), προφασιστηκε οτι παει να παρκαρει καλυτερα και εγινε αερας! Παρομοια σκηνη και με μια φιλη πριν 25 μερες. ΣΚΙΣΤΟΝ γιατι του αξιζει! ΕΥΤΥΧΩΣ εισαι ζωντανος και μπορεις να το κανεις, να σωθει και κανενας αλλος! ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ.-

  9. #99
    Scooteroμέλος Το avatar του/της Dimos35
    Εγγραφή
    18/07/2007
    Μηνύματα
    254
    Απίστευτη ιστορία.

    Εύχομαι να πάνε όλα καλά και ο παλιόγυφτος να τιμωρηθεί όπως του αξίζει.

  10. #100
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Καλή συνέχεια με τα διαδικαστικά!

  11. #101
    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    Το κακό με την υπόθεση είναι πως δεν νοσηλεύτηκα παρόλο που θα μπορούσα εύκολα να το κάνω.Την επόμενη μέρα επισκέφτηκα τον Διευθυντή του τμήματος Ορθοπεδικής του Γενικού Νοσοκομείου Λάρισας ο οποίος με εξέτασε και μου έγραψε και αγωγή.Η επίσκεψή μου δεν σημειώθηκε στο βιβλίο του όμως γιατί δεν είχα ραντεβού,απλά πήγα για να με δει εμβόλιμα μεταξύ άλλων.Ξέρει κανείς τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση;Μπορώ να πάρω χαρτί από τον γιατρό για το είδος των τραυμάτων μου;Θα μετρήσει στο δικαστήριο;Ο αστυφύλακας μου είπε ότι επειδή δεν νοσηλεύτηκα ίσως ο εισαγγελέας στείλει την δικογραφία πίσω και ζητήσει διευκρινήσεις.Θα μπορέσω τότε να επισυνάψω χαρτί από τον γιατρό που θα λέει για το είδος και την σοβαρότητα των τραυμάτων μου;Μπορεί κάποιος να μου προτείνει τί πρέπει να κάνω;
    Δεν ισχυει αυτο που σου λεει ο αστυνομικος. Εγω περυσι ειχα τρακαρει ως συνεπιβατης σε μηχανη με Ι.Χ το οποιο παραβιασε ΣΤΟΠ. Οταν ηρθε η τροχαια μολονοτι πονουσα στο χερι της ειπαμε να μην καλεσει ασθενοφορο γιατι υπεθεσα οτι οι πονοι ηταν θλασεις απο το πεσιμο. Το βραδυ ομως δεν μπορουσα να κουνησω το χερι και πηγα σε νοσοκομειο οπου οπως αποδειχθηκε ειχα σπαει τηνν δεξια μου κερκιδα. Με το χαρτι της ιατρικης γνωματευσης πηγα στην τροχαια η οποια εαν και ειχε στειλει την δικογραφια την απεστειελε ως συμπληρωματικο εγγραφο και ο εισαγγελεας την δεχθηκε κανονικα ενα μηνα μετα το ατυχημα. Ο δικηγορος μου βασει αυτου εστειλε εξωδικο στην ασφαλιστικη και αποζημιωθηκα χωρις δικη.

  12. #102
    Π'ρου τα ζ'α Το avatar του/της tamar
    Εγγραφή
    30/08/2007
    Μηνύματα
    649
    Μην τον αφήσεις ρε φίλε. Πρέπει να τον σκίσεις για να μην το ξανακάνει. Πάρε ό,τι χαρτί μπορείς και δώσε το στο δικηγόρό σου. Αυτός (λογικά) ξέρει τι πρέπει να κάνει.
    ....and you run, and you run
    to catch up with the sun....

  13. #103
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    ...και καλα ξεμπερδεματα...
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  14. #104
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329
    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    Νέα ενημέρωση


    Σήμερα ειδοποιήθηκα από τον αστυφύλακα που έχει αναλάβει την προανάκριση ότι τελείωσε η διαδικασία της προανάκρισης και το προανακριτικό υλικό θα μεταβιβαστεί στον εισαγγελέα.Πήγα στο αστυνομικό τμήμα όπου και διάβασα τις μαρτυρίες των μαρτύρων και του κατηγορούμενου.Αυτός όπως και ένας μάρτυρας δικός του λένε πως εγώ βγήκα παράνομα από εναν παράδρομο και έπεσα πάνω του και πως ο λόγος που εγκατέλειψε τον τόπο του ατυχήματος ήταν επειδή φοβήθηκε εμένα και τα 3-4 φιλαράκια μου (!!!!!) που απειλήσαμε να τον χτυπήσουμε (τόσο σουρωμένος ήταν που τους 2 μας έβλεπε για 4).Τα ίδια κατέθεσε και ο ψευδομάρτυράς του λέγοντας μάλιστα πως αυτός μας χώρισε γιατί αλλιώς θα τον δέρναμε.Ο ίδιος ο αστυνομικός μου είπε πως η μαρτυρία του αυτή καταρρίπτεται τόσο από τις μαρτυρίες των δικών μου μαρτύρων όσο και από τα γεγονότα που η ίδια η τροχαία κατέγραψε.Τόσο στην αναφορά της τροχαίας όσο και στο σκαρίφημα του ατυχήματος φαίνεται καθαρά πως εγώ κινούμουν στο δεξί ρεύμα και αυτός στο αριστερό και με το χειρόφρενο βρέθηκε κάθετα μέσα στην μέση της Ε.Ο οπότε επήλθε η σύγκρουση.Το γεγονός πως εγκατέλειψε τον τόπο του ατυχήματος,δεν έκανε δήλωση ατυχήματος στην τροχαία,απέφευγε το αυτόφωρο από μόνα τους είναι ικανά να καταρρίψουν την μαρτυρία την δικιά του και του ψευδομάρτυρά του.Σκοπεύω κατόπιν συννενοήσεως με τον δικηγόρο μου να καταθέσω εναντίον τους μήνυση και για ψευδομαρτυρία
    Μπράβο ρε Ηρακλή!


    Πραγματικά χαίρομαι που μια τέτοια ιστορία έχει πάρει καλό δρόμο και θέλω να πιστεύω και αίσιο τέλος.

    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  15. #105
    Ας μην γράφω και εγώ τα αυτονόητα για τον μαλάκα και τον φίλο του.Απλά κράτα μας ενήμερους

Σελίδα 7 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Το φλουρι και το προβατο
    από tifoefs στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2006, 12:05
  2. τραπεζα πειραιως.... το ασπρο και το μαυρο....
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2005, 10:52
  3. Τοποθετηση ελαστικων το Α και το Ω
    από ela ela στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2005, 00:10
  4. Το στραβο,το αναποδο και το στραβαναποδο
    από illuminatios στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2005, 17:49
  5. φοβάτε ο γιάννης το θεριό και το θεριό το γιάννη
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/04/2005, 22:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF