Σελίδα 7 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 202

Θέμα: Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana 10 Nov - 12 Nov 2017 Hola!

  1. #91
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Παναξιος και αποστομωτικος. Το άξιζε με 1000% μιας και ήταν ο καλύτερος.
    Ο Dovi συμπαθής, αλλά...

    Ακόμα και αν έκανε στην άκρη ο ακατανομαστος, τους άλλους πως θα τους καθάριζε; Με ευχές;
    Κατά 99,9% δεν θα τους καθάριζε. Έχει καμία σημασία; δεν λέει κανείς ότι ο Μάρκεζ κέρδισε άδικα η κριτική είναι σε μια συγκεκριμένη συμπεριφορά όχι στο αποτέλεσμα

  2. #92
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Κατάλαβα ότι κάτι τέτοιο εννοούσες... Όμως είχε ειλικρινά κάποιο νόημα να άφηνε τον Dovi να περάσει; Μόνος σου αναφέρεις λίγο παραπάνω επί λέξει ότι ο Dovi είχε ακριβώς 0 ελπίδες σήμερα, ακόμα κι αν εγκατέλειπε ο Μάρκεζ. Μπορείς άνετα να τον χαρακτηρίσεις μικροπρεπή εγωιστή, είναι όμως αναμφισβήτητα παγκόσμιος πρωταθλητής επάξια και νομίζω πως κατά κάποιο τρόπο μπορεί να "δικαιολογηθεί" η αντίδρασή του, λαμβάνοντας ξαναλέω υπόψιν πως εκείνη την στιγμή το αποτέλεσμα είχε κριθεί. Ούτε εμένα μου είναι ο πιο συμπαθής αναβάτης, δεν φτάνει όμως σε επίπεδα αντιπάθειας τον ΜΜ, ο οποίος μπορεί να είναι τιμονάρα και πανάξιος πρωταθλητής, όμως να το πω απλά η φάτσα του εξαρχής μου την έδινε, για λόγους που δεν είναι του παρόντος.
    Ναι, το αποτέλεσμα είχε κριθεί πριν καν ξεκινήσει ο αγώνας, το έγραψα κι εγώ ξεκάθαρα. Αλλά δεν έχει σημασία. Όταν η ομάδα σου δίνει μια οδηγία, την ακολουθείς. Δεν έχει σημασία αν είναι σωστό (έχω γράψει πολλές φορές ότι δε μου αρέσει η "στρατηγική" στο GP, θέλω να βλέπω μόνο ικανότητα) ή αν θα παίξει οποιοδήποτε ρόλο. Σημασία έχει ότι η ομάδα ξέρει καλύτερα ποιο είναι το καλό της ομάδας κι αν εκείνοι κρίνουν ότι πρέπει να κάνεις κάτι, το κάνεις. Για την ομάδα. Αφού ξέρεις ότι είσαι κουλός και θα καταλήξεις εκτός 10άδας, όπως συνήθως, ποιο το πρόβλημα του να "χαρίσεις" μια θέση στον συναθλητή σου που διεκδικεί πρωτάθλημα, νωρίς στον αγώνα, όταν ακόμα έχει χρόνο - ίσως - να την αξιοποιήσει; Αν δεν το καταφέρει, καλώς, εσύ έκανες ό,τι μπορούσες και έφαγε τα μούτρα του μόνος του. Τι περισσότερο κατάφερε τώρα δηλαδή, που αγνοούσε (και εξέθεσε) την ομάδα του για 10 γύρους;

    Ο Ντόβι είναι ΚΥΡΙΟΣ και είπε αυτά που θα έλεγε οποιοσδήποτε δεν είναι μαλάκας, για να διασώσει την εικόνα της ομάδας και του συναθλητή του.
    Life begins at 45°.

  3. #93
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ναι, το αποτέλεσμα είχε κριθεί πριν καν ξεκινήσει ο αγώνας, το έγραψα κι εγώ ξεκάθαρα. Αλλά δεν έχει σημασία. Όταν η ομάδα σου δίνει μια οδηγία, την ακολουθείς. Δεν έχει σημασία αν είναι σωστό (έχω γράψει πολλές φορές ότι δε μου αρέσει η "στρατηγική" στο GP, θέλω να βλέπω μόνο ικανότητα) ή αν θα παίξει οποιοδήποτε ρόλο. Σημασία έχει ότι η ομάδα ξέρει καλύτερα ποιο είναι το καλό της ομάδας κι αν εκείνοι κρίνουν ότι πρέπει να κάνεις κάτι, το κάνεις. Για την ομάδα. Αφού ξέρεις ότι είσαι κουλός και θα καταλήξεις εκτός 10άδας, όπως συνήθως, ποιο το πρόβλημα του να "χαρίσεις" μια θέση στον συναθλητή σου που διεκδικεί πρωτάθλημα, νωρίς στον αγώνα, όταν ακόμα έχει χρόνο - ίσως - να την αξιοποιήσει; Αν δεν το καταφέρει, καλώς, εσύ έκανες ό,τι μπορούσες και έφαγε τα μούτρα του μόνος του. Τι περισσότερο κατάφερε τώρα δηλαδή, που αγνοούσε (και εξέθεσε) την ομάδα του για 10 γύρους;

    Ο Ντόβι είναι ΚΥΡΙΟΣ και είπε αυτά που θα έλεγε οποιοσδήποτε δεν είναι μαλάκας, για να διασώσει την εικόνα της ομάδας και του συναθλητή του.
    οχι, εγω αυτο δεν θέλω να το ξαναδω σε αγώνα https://www.youtube.com/watch?v=yqJBeFrj1Yg

  4. #94
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.817
    https://youtu.be/rIW5iZPm1uk

    Zωντανα τωρα απονομη

  5. #95
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  6. #96
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.375
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Και τι λέει στα Ρωμιά ρε Γιώργη;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  7. #97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Και τι λέει στα Ρωμιά ρε Γιώργη;
    Γκουγκλέ Κρομέ Τρανσλέιτορ Τεό μου
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  8. #98
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.124
    Ότι ο Κλάψας έκανε ό,τι έκανε για την ομάδα και τον Ντόβι και τη φουκαριάρα τη μάνα του. Βέβαια το μόνο του επιχείρημα είναι "να, ορίστε, αφού το λέει και ο Ντόβι!"!!11

    Έτσι εξηγείται το ότι έπεσαν μαζί, αφού (ο Ντόβι) ακολουθούσε την πορεία του (του Λόρε), για να κρατήσει τη θέση του!
    Life begins at 45°.

  9. #99
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    οχι, εγω αυτο δεν θέλω να το ξαναδω σε αγώνα https://www.youtube.com/watch?v=yqJBeFrj1Yg
    Καμία σχέση όμως έτσι;
    Πέραν του ότι εδώ ο Μπαρικέλο ήταν εμφανώς καλύτερος εδώ μιλάμε για τον 6ο αγώνα από τους 17. Το πρωτάθλημα βρισκόταν στο ένα τρίτο.
    Σήμερα ήταν ο τελευταίος αγώνας, ο Λόρε δεν διεκδικούσε απολύτως τίποτα, όχι πρωτάθλημα ούτε καν ανακατάταξη στη θέση του. Δεν ήταν παρά οριακά πιο γρήγορος κι αυτό όχι πάντα. Δεν χρειάζεται καμία οδηγία για το τι ΠΡΕΠΕΙ να κάνεις.

  10. #100
    Μέλος Το avatar του/της simoril
    Εγγραφή
    14/09/2014
    Μηνύματα
    422
    Ρε π@π@ρ@ Ντοβιτσιοζο!!!!!

    Ρε είπαμε να βάλεις κοτσαδόρο μπας και κρατήσεις ρυθμο στον αγώνα!

    Αλλα 'ντάξει εσυ το παράχεσες... έπεσε ο Χιόρχος έπεσες και συ... κοτσαδούρα και στην αμμοπαγίδα βρε;

    Και συ ρε Γιώργο! Σου στέλνουνε sms απο τα πιτς ρε! Πινακίδες σου κρεμάνε να τις βλέπουνε οι μοτοτζιπιολόγοι να αφρίζουνε. Και συ κακό αγόρι να μη κάνεις στην άκρη! Γιατί μωρέ; Μέριασε να μη κουτρήσει το βόϊδι!

    *(Εν τω μεταξύ ένα ταράκουλο τον έπιασε τον 04 όταν ο ΜΜ βγήκε έξω... Μέσα σε 2 γύρους έχασε 2 δευτερόλεπτα και την επαφή με την κορυφή... Στόφα πρωταθλητη, όχι αστεία! Κατα τα άλλα τον... έκοβε ο Λόρε... 20 γύρους απο πίσω κ ούτε μια προσπάθεια για προσπέρασμα... βρε ουστ)

    *(Και κλάμα οι haters! AXAXAXAXA)

    *(Στόχος του 99 - και πλάνο της ομάδας - ήταν να μείνει σε επαφή με το πρώτο γκρουπ τραβώντας μαζί του τον ντόβι, πιθανώς να έμπλεκε και σε καμμια μονομαχία στο τέλος...Καλή στρατηγική, ιταλιάνικη που εφαρμόστηκε κατα γράμμα)

    *(Το βασικό σχέδιο ήταν να φύγει ο Λόρε μπροστα και ελέγξει τον ρυθμό για να γίνει πίσω της αυστραλίας, αλλά δεν του κάθησε η εκκίνηση και γι΄αυτό μπήκε σε εφαρμογή το planb)

    *(Οι πινακίδες ήταν στάχτη στα μάτια, το κόλπο έπιασε, ο ΜΜ εφησυχάστηκε την έκανε την μακακία και λίγο ήθελε... Αλλά και πάλι ο 04 δεν μπορούσε να ακολουθήσει - ούτε και ο Λόρε μπορούσε βέβαια- άλλά προσπάθησε.)

    ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΗΘΗ - ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΟΜΩΣΙΑ ΤΩΝ ΙΣΠΑΝΩΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΡΑΣΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ 15 ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΚΑΚΟ ΤΟΥ ΡΟΣΣΙ !!!11111ΕΝΑΕΝΑ111ΕΝΑ!!1
    Τελευταία τροποποίηση από simoril; 12/11/2017 στις 21:49.
    Τον Μάρκο θα τον σέβεστε.

  11. #101
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    γκραν φινάλε δικέ μου είσαι. γράφω σβήνω αλλά άμα γράψω αυτά που σκέφτομαι κακό σε μένα θα κάνω και στη διαχείριση.

    μου θυμίζεις πάντως έναν ducati πρώην γνωστό μου....πρώην γιατί ήταν μια από τα ίδια. τρικυμία.

  12. #102
    *(Οι πινακίδες ήταν στάχτη στα μάτια, το κόλπο έπιασε, ο ΜΜ την έκανε την μακακία και λίγο ήθελε... Αλλά και πάλι ο 04 δεν μπορούσε να ακολουθήσει - ούτε και ο Λόρε μπορούσε βέβαια- άλλά προσπάθησε.)



    Αναλυσάρα με στοιχεία "από μέσα", ρισπέκτ
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  13. #103
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.375
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Γκουγκλέ Κρομέ Τρανσλέιτορ Τεό μου
    Αυτή η νεολαία..... οκνηρή.

    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  14. #104
    Μέλος Το avatar του/της Triathlon 7
    Εγγραφή
    16/01/2016
    Μηνύματα
    213
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος

    Και φτανουμε στο απολυτο. Ο Μαρκ μετα τον Kenny ειναι αυτος που αλλαξε την οδηγηση στο ανωτατο λεβελ. Και σα να μην εφτανε αυτο εχεις βγαλει απο τα ρουχα του και τον συγχωρεμενο τον Νευτονα!!! Δεν γινεται να σωζεις ετσι τις τουμπες κατ επαναληψη και κατ εξακολουθηση!!! Δε μπορει να το κανεις αυτο συνεχεια!!! ΗΜΑΡΤΟΝ!!!
    ΠΑΝΑΞΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ!!! Απλα αφωνος και ΑΠΟΛΥΤΟ ΡΙΣΠΕΚΤ!!!!
    Αυτή την γνώμη έχω και εγώ. Εξακολουθώ όμως να θεωρώ νο1 στην ιστορία τον γιατρό. Γιατί, πέρα από το αμείωτο πάθος του, έχει πάρει τίτλους και με διαφορετικά είδη μοτό, μεταξύ των οποίων και δίχρονα. Δεν είναι τυχαίο το γεγονός ότι απο τους κορυφαίους αναβάτες, αυτοί οι δύο απάντησαν καταφατικά στο αν θα ήθελαν να ξανααγωνιστούν με δίχρονες στο motogp.

    Για τον μικρό πρόκειται να γραφτούν στο μέλλον πολλά. Και να δούμε ακόμα περισσότερα. Είμαστε τυχεροί που τον απολαμβάνουμε ζωντανά. Να ευχόμαστε μόνο να μην ξαναβρεθεί με μηχανάκι υπεροχής (όπως το 13 - 14), με συνέπεια ένα ανιαρό στην εξέλιξη του πρωτάθλημα.

    Πολλοί δεν τον συμπαθούν για τον χαρακτήρα του. Θα πρέπει να παραδεχτώ ότι ήταν και σε εμένα αντιπαθής παλαιότερα. Όταν όμως αξίζεις, είναι θέμα χρόνου να σε αποδεχτούν τελικά -σχεδόν- όλοι. Μην ξεχνάμε άλλωστε, πόσοι και πόσοι μεγάλοι άρρενες λατρεύτηκαν παρ'όλη την "δύστροπη" προσωπικότητα τους. Απο τον Maradona και τον Jagger μέχρι τον Cantona και τον Tyson.

  15. #105
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.775

Σελίδα 7 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Project MotoGP Valencia Extended Version,10-11-12/11/2017 plus 14/11/2017
    από Vstrommer71 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2017, 19:22
  2. MOTO GP #18 - Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana
    από SHOOTER045 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 241
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2016, 09:15
  3. MotoGP #14 Gran Premio Movistar de Aragón
    από FotisFz1 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 125
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2016, 17:53
  4. Motogp Round 2 Gran Premio Motul de la República Argentina 01 Apr - 03 Apr
    από Billymuse στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 468
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2016, 13:53
  5. MotoGP round 18 06-08/11 Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana
    από devil's animal στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1097
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2015, 09:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF