Σελίδα 7 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 343

Θέμα: Versys Vs Vstrom

  1. #91
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    γκομενα ψαχνεις ή μοτοσυκλετα?
    Δε ψάχνω.. έχω!!.. και είναι "εύστροφη" ..
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  2. #92
    Απλά ροπιάζει καλύτερα το strom μάλλον ο V-2 ευθύνεται γι'αυτό,όχι οτι το versys είναι κακό αλλά το strom τραβάει από τις 2500 σαλ και αυτό έπρεπε να το πηγαίνω πάνω απο 3500.Επίσης δεν ανέφερα το ψηφιακό κοντερ καλό αλλά προτιμώ το κλασσικό του suzuki.Aπο θέμα εμφάνισης είναι υποκειμενικά τα κριτήρια,εγώ ψηφίζω strom.Νομίζω οτι πρέπει να καίει και λίγω πιο πολύ,έτσι μου είπε και ο φίλος που μου το δωσε για μια μέρα.

  3. #93
    για μενα το vstrom ειναι σταθερη αξια.καλυτερο.

  4. #94
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    το "καλυτερο" ειναι κατι σχετικο

  5. #95
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
    για μενα το vstrom ειναι σταθερη αξια.καλυτερο.
    Για μένα σταθερή αξία είναι το Transalp... παλιο κ ακριβό για αυτά που δίνει... αλλά σταθερή αξία...
    Το VStrom δε μπορεί να είναι σταθερή αξία (για μένα) με τα δεκάδες ποστ που βλέπω για σκουριές, κοπανήματα του μπροστινού, στραβά πλαίσια, 15 threads σε ένα για να μην γεμίσουμε με προβλήματα το φόρουμ... και σίγουρα κι άλλα που δε θυμάμαι γιατί δε δίνω σημασία....

    Εμένα κάτι μου λέει ότι το Versys δε θα έχει τόοσες παιδικές ασθένειες -ίσως και καμία- και τουλάχιστο όχι τόσο σοβαρές. Και επειδή σου δίνει την αίσθηση του ελάχιστου βάρους, και της ευκολότερης οδήγησης από όλα αυτά.... ίσως ΑΥΤΟ να γίνει τελικά σταθερή αξία... Θα δούμε
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  6. #96
    To strom ειναι ενα τουρισταδικο on-off, με παρα πολυ καλο γκαζι για τα κιβυκα του

    το versys ειναι ενα παιχνιδιαρικο μηχανακι, που ο αναβατης του το παιρνει, πρωτιστως, για να του προσφερει οδηγικη απολαυση, και μετα ολα τα αλλα

    απο επιδοσεις ειναι τα ιδια μαλλον, αλλα το versys ειναι sm μπροστα στο διαφορετικα στημενο strom

  7. #97
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    το "καλυτερο" ειναι κατι σχετικο
    σχετικο ειναι ομως οσο καιρο το ειχα δεν ειχα αντιμετωπισει κανενα προβλημα απολυτως ουτε με σκουριες ουτε και με κατι αλλο,η ποιοτητα του με φροντιδα με ειχε αφησει πολυ ευχαριστημενο οπως και καποιους αλλους φιλους μου που το εχουν ακομα.
    στο μονο που βαζω ενα + στο versys ειναι στο νεανικο του στυλακι,ελπιζω παντως να βγει και καλο γιατι απο εναν φιλο που δουλευει στην kawa οταν τον ρωτησα δεν τον ειδα και τοσο πολυ θετικο στο στυλακι του,για να δουμε,σημερα παντως που το ειδα στον δρομο μου αρεσε.

  8. #98
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
    σχετικο ειναι ομως οσο καιρο το ειχα δεν ειχα αντιμετωπισει κανενα προβλημα απολυτως ουτε με σκουριες ουτε και με κατι αλλο,η ποιοτητα του με φροντιδα με ειχε αφησει πολυ ευχαριστημενο οπως και καποιους αλλους φιλους μου που το εχουν ακομα.
    στο μονο που βαζω ενα + στο versys ειναι στο νεανικο του στυλακι,ελπιζω παντως να βγει και καλο γιατι απο εναν φιλο που δουλευει στην kawa οταν τον ρωτησα δεν τον ειδα και τοσο πολυ θετικο στο στυλακι του,για να δουμε,σημερα παντως που το ειδα στον δρομο μου αρεσε.
    πες του φιλου σου που δουλευει στη καβα να μαθει να καβαλαει μηχανη πρωτα και μετα να κρινει!

  9. #99
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
    Για μένα σταθερή αξία είναι το Transalp... παλιο κ ακριβό για αυτά που δίνει... αλλά σταθερή αξία...
    Το VStrom δε μπορεί να είναι σταθερή αξία (για μένα) με τα δεκάδες ποστ που βλέπω για σκουριές, κοπανήματα του μπροστινού, στραβά πλαίσια, 15 threads σε ένα για να μην γεμίσουμε με προβλήματα το φόρουμ... και σίγουρα κι άλλα που δε θυμάμαι γιατί δε δίνω σημασία....


    Να πας να παρεις και μετοχες τοτε αμα εισαι σιγουρος οτι θα ειναι τοσο τελειο.
    Οσο για τα ΒεΣτρομ λογικο ειναι σε ενα υποφορουμ με τοσους χρηστες της συγκεκριμενης μοτο να να βγαινει και το παραμικρο στην επιφανεια και πολλες φορες να μεγαλοποιειται.

    Σκουριες;;;;
    Τα αλουμινια σκουριαζουν;
    Να δουμε μερικα μηχανακια (ναι και Χοντα) που εχουν σκουριασει τα ψαλιδια πανω στο εξαμηνο;

    Κοπανημα του μπροστιμου;
    Τρεχατε πουλατε το κανει κλαπα-κλουπα και χεστηκε η φοραδα στο αλωνι.

    15 θρεντ σε ενα;
    Ναι ενα μεγαλο θρεντ για την συζυτηση των ρουλεμαν μπροστινου για να γινει κουβεντα μπας και βγει ακρη.
    Παραδοξως γιατι το προβλημα δεν αναφερεται ακομα με την ενταση που γινοταν καποτε ;
    Μηπως μοδα ηταν και περασε;


    Για στραβο πλαισιο ποτε δεν ειδα και ακουσα κατι τεκμηριωμενο;



    Να το συνεχισουμε η να μιλησουμε για αυτο που καβαλας εσυ που εχει βρωμισει ο τοπος με τις σοβαρες μηχανικες βλαβες που βγαζει στην εγγυηση;
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  10. #100
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Να πας να παρεις και μετοχες τοτε αμα εισαι σιγουρος οτι θα ειναι τοσο τελειο.
    Οσο για τα ΒεΣτρομ λογικο ειναι σε ενα υποφορουμ με τοσους χρηστες της συγκεκριμενης μοτο να να βγαινει και το παραμικρο στην επιφανεια και πολλες φορες να μεγαλοποιειται.

    Σκουριες;;;;
    Τα αλουμινια σκουριαζουν;
    Να δουμε μερικα μηχανακια (ναι και Χοντα) που εχουν σκουριασει τα ψαλιδια πανω στο εξαμηνο;

    Κοπανημα του μπροστιμου;
    Τρεχατε πουλατε το κανει κλαπα-κλουπα και χεστηκε η φοραδα στο αλωνι.

    15 θρεντ σε ενα;
    Ναι ενα μεγαλο θρεντ για την συζυτηση των ρουλεμαν μπροστινου για να γινει κουβεντα μπας και βγει ακρη.
    Παραδοξως γιατι το προβλημα δεν αναφερεται ακομα με την ενταση που γινοταν καποτε ;
    Μηπως μοδα ηταν και περασε;

    Για στραβο πλαισιο ποτε δεν ειδα και ακουσα κατι τεκμηριωμενο;

    Να το συνεχισουμε η να μιλησουμε για αυτο που καβαλας εσυ που εχει βρωμισει ο τοπος με τις σοβαρες μηχανικες βλαβες που βγαζει στην εγγυηση;
    Μα τι κολλημένος που είσαι ρε κρίμα και σε είχα σε υπόληψη. Είπα εγώ ότι το δικό μου δεν έχει προβλήματα? Εγώ για τη honda και συγκεκριμένα για το cbf πρώτος από όλους τα έψαλα...

    Σε έθιξα ρε τσαμπουκαλή? Ρε τιν' τούτος ρε? Καλά που μου τα πες όλα αυτά να ξέρω πόσο σοβαρά να σε παίρνω στο εξής ρε μεγάλε.... Είσαι πολύ κολλημένο μυαλό, κάνε κάτι γιατί το χάνεις.... Και πάλι κρίμα για την αντίδρασή σου...

    Αντε γεια ρε .. Θα πάω να πάρω μετοχές για το Versys να γίνω πλούσιος.... Αντε γεια... Να χαίρεσαι το επίπεδό σου...
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  11. #101
    ελεος ρε παιδια, αν βγαλουμε και το v-strom προβληματικο δηλαδη τι να πω...

    το θορυβο απο το μπροστινο που κανει σε λακουβες, το κανουν κι αλλα μηχανακια και δεν ειναι τιποτα σοβαρο, στην τελικη αν ειναι αυτο το προβλημα του v-strom τοτε ειναι υπεραξιοπιστο...

    τι να πουν και αλλοι που εχουν δει τα χειροτερα απο τα μηχανακια τους...

    το v-strom το ειχα και ξερω, ειναι απο τα πιο απροβληματιστα μηχανακια...

    μακαρι να ειναι και το versys τοσο απροβληματιστο οσο το v-strom γιατι το σκεφτομαι...

  12. #102
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
    ελεος ρε παιδια, αν βγαλουμε και το v-strom προβληματικο δηλαδη τι να πω...

    το θορυβο απο το μπροστινο που κανει σε λακουβες, το κανουν κι αλλα μηχανακια και δεν ειναι τιποτα σοβαρο, στην τελικη αν ειναι αυτο το προβλημα του v-strom τοτε ειναι υπεραξιοπιστο...

    τι να πουν και αλλοι που εχουν δει τα χειροτερα απο τα μηχανακια τους...

    το v-strom το ειχα και ξερω, ειναι απο τα πιο απροβληματιστα μηχανακια...

    μακαρι να ειναι και το versys τοσο απροβληματιστο οσο το v-strom γιατι το σκεφτομαι...
    Αυτό είναι αντίδραση ανθρώπου ρε gcrook.... σε περίπτωση που αναρωτηθείς (που δε νομίζω):rotflmao:
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  13. #103
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
    Αυτό είναι αντίδραση ανθρώπου ρε gcrook.... σε περίπτωση που αναρωτηθείς (που δε νομίζω):rotflmao:
    Δεν πειραζει που αργησες να με καταλαβεις το τυπος ειμαι (συμφωνα με τα λεγομενα σου) ,αρκει που με καταλαβες εστω και τωρα.
    Παει να πει οτι μπορεσα καπως να κρυψω τα κακα στοιχεια του χαρακτηρα μου.
    Εγω απο την αλλη εχω καταλαβει τι τυπος εισαι απο την αρχη.
    Δεν χρειαζεται να πεισεις εμας οτι εχεις την παραμικτη αποψη για τα πραγματα.
    Πεισε τον εαυτο σου πρωτα, αν και θα δυσκολευτεις πολυ.

    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  14. #104
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    εγω

    ακόμα δεν εχω καταλάβει γιατι είναι στην ίδια κατηγορία αυτα τα μηχανακια και ποιος εκανε αυτο το vs ποστ.

    το ενα ειναι στρητ μηχανακι και το αλλο ενα ΟΝ-oφ (τον ον με μεγαλα για να δείξει και που πατα καλύτερα..)

    οτι εχει ιδια τιμή και κυβικα ...δε το κάνει ταυτοχρονα ανταγωνιστή του.

  15. #105

    Re: εγω

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    ακόμα δεν εχω καταλάβει γιατι είναι στην ίδια κατηγορία αυτα τα μηχανακια και ποιος εκανε αυτο το vs ποστ.

    το ενα ειναι στρητ μηχανακι και το αλλο ενα ΟΝ-oφ (τον ον με μεγαλα για να δείξει και που πατα καλύτερα..)

    οτι εχει ιδια τιμή και κυβικα ...δε το κάνει ταυτοχρονα ανταγωνιστή του.

    ελα ντε, αυτο ειπα κι εγω απο την αρχη...

    μας τρωει ο κ@λος μας για διαμαχες μου φαινεται

Σελίδα 7 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. cbf-600 abs Vs Vstrom-650 ABS
    από p_sapelas στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2010, 16:32
  2. Ktm 660 vs Vstrom 650, Σημειώσατε 1 !!!
    από ktm640lc4 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2010, 04:20
  3. Bandit vs faser vs vstrom vs cbf
    από kkobits στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2008, 20:29
  4. Versys vs V'Strom
    από veagle στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2008, 22:17
  5. Bmw Gs1100 Vs Vstrom 6,5
    από φατα μουτρα στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2006, 15:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF