Σελίδα 7 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 336

Θέμα: TZR2501KT κ TZR125 4DL

  1. #91
    Ρε Δημητράκη
    Ρε Δημητράκη
    Ρε Δημητράκη
    Ρε Δημητράκη
    Αχ Ρε Δημητράκη
    Ψάχνω για Ζ1R

  2. #92
    Α ε θέλω το τιμόνι για το 1000
    Ψάχνω για Ζ1R

  3. #93
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lspiros Προβολή μηνύματος
    αυτο το μπροστινο και αυτα τα clip on να δεις που θα ταιριαζανεχα χα
    καλη συνεχεια
    χαχχαχαχαχα !! μαστροΣπυρο εχει κανα δυο που τα σκοτωνουν στο car..

  4. #94
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Γιώργος Πλ. Προβολή μηνύματος
    Α ε θέλω το τιμόνι για το 1000
    ποιο τιμονι θες? χαχαχαχχα εχω πολλα..

  5. #95
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    ειχαμε μεινει οτι πηρα κινητηρα 125 σχεδον καινουριο. ισχυε αλλα μιας κι η τυχη μου δεν ειναι σε ικανες ποσοτητες, το μοτερ καθοταν σε χωραφι. ετσι βγαζω ριντιερα να την καθαρισω και βλεπω μια ελαχιστη επιφανειακη σκουρια σε μια γωνιτσα.. ωχ! ξερω 5τι με περιμενει. λυνω το μοτερ και τα ρουλεμαν στροφαλου ειναι σκουριασμενα στο κατω μερος εκει που εκατσε η υγρασια. λυσιμο αλλαγη με γνησια και τσιμουχες καινουριες. δεσιμο παλι ρυθμισα η καμπανα (εχει τους μεταλλικους δισκους ασυμετρους για να τους βαλεις με διαφορα φασης για να αποσβαινουν κραδασμους!!!) τιποτα δεν θα πηγαινε ακοπιαστα και το ηξερα. η πλεξουδα που ειχα ηταν αλλη απο του μοτερ (ευκολακι) αλλα το ypvs δεν ταιριαζε με τιποτε. ειχα ενα σφαγμενο απο DT 200 απο το οποιο ηταν κουρεμενα τα γραναζια μεσα τα οποια ηταν απο το DT 125 του μικρου μου αδερφου. μπ@υρδελο η κατασταση. αντικατασταθηκαν τα παντα με τα καινουρια του μοτερ που πηρα απλα εμεινε η δικη μου πλακετα και το δικο μου κελυφος. το δικο του ypvs εχει 6-7 καλωδια και δεν ταιριαζει ε τιποτε. οπως κι η πλεξουδα... φτιαχτηκαν ολα τα ηλεκτρικα με βαση ενα διαγραμμα διαφορετικο ελαχιστα απο τοο δικο μου μιας και για το 4dl δεν υπαρχει τιποτε στο ιντερνετ... βιδωθηκε το μοτερ πανω με μια βαση κινητηρα που αγορασα απο γερμανια. βιδες αγοραστηκαν ανοξειδωτες για τις βασεις (κατα ποσο ειναι σωστο δεν γνωριζω..) στην μια βαση του μοτερ ελειπαν τα σινεμπλοκ, και αφου τα yamaha ειναι απλησιαστα κι εχουμε φιλο τορναδωρο εφτιαξα δυο απο ελαστομερες κι εγιναν τελεια.

    το καινουριο μοτερ..
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC00893.jpg 
Προβολές:	599 
Μέγεθος:	82,9 KB 
ID:	281999

    με το καπακι του κυλινδρου η κεφαλή ειπα να σχοληθω να το "βελτιωσω" μπακαι το κανω ιδιο με το 3bn που ηταν δυνατοτερο.. μετα απο ωρα και οντας κακως κοιμησμενος κι αρκετα κουρασμενος εκανα μια πολυ ωραια ροικη για τετραχρονο...
    το κοιταγα και δεν το πιστευα.. μετρωντας ογκο θαλαμου καυσεως ειχα ριξει τον λογο συμπιεσης στο 7,5:1, αρα το αχρηστεψα.. ευτυχως ειχα απο dt 200 3et δυο περρισια. ειναι για πιστονι 64 χιλιοστα αν θυμαμαι καλα. οποτε το πηγα στο ρεκτιφια να μου πλανισουν το προσωπο ωστα αφαιρωντας υλικο να μικρυνω την διαμετρο του χωρου καυσης. μετα απο 2,5 χιλιοστα κατεβασμα εγινε 55, ηθελα 56 αρα μικρο το κακο.. πλεον εμοιαζε παρα πολυ με του 3ΒΝ που ηθελα. ενα γυαλισμα μονο στον ψωρο καυσης κι ηταν ετοιμο. μετραω ογκο και βγαζω λογο συμπιεσης 9,5 προς 1. με σκουιζ στο 1,2... δηλαδη 0.030 ιντσες. αρκετα κατω πο πολιτικο μηχανακι. θα το δουλεψω με 100αρα και θα δω. ισως τον ανοιξω παλι μετα.


    εδω η μαλακια που εκανα
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC00915.jpg 
Προβολές:	599 
Μέγεθος:	98,0 KB 
ID:	282003

    εδω το φτιαγμενο 3ΕΤ
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC00916.jpg 
Προβολές:	598 
Μέγεθος:	59,4 KB 
ID:	282004

  6. #96
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    κι εδω διπλα διπλα..
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC00917.jpg 
Προβολές:	596 
Μέγεθος:	79,3 KB 
ID:	282005

    εδω φαινετα το μοχλικο του zxr-tzr250. αυτα τα κοκκαλα θα αντικατασταθουν το μονο που ζοριζει ειναι οτι το πανω ακρο τους (αριστερα στην φωτο) ειναι κατι σαν σινεμπλοκ ανα και κουζινετο μαζι. δηλαδη εμπεριεχει ενα αξονακι μεσα πιτα στο γρασσο και ενδιαμεσα ασφαλιζει με 2 ορινγκ. ετσι εχει εναν ελαχιστο βαθμο ελευθεριας αριστερα δεξια υπο γωνια . εγω μαλλον θα βαλω κλασσικη λαμα ισως 10mm, δεν ξερω, και τα κενα αριστερα και δεξια της θα τα καλυψω με αποστατες απο τεφλον.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC00918.jpg 
Προβολές:	596 
Μέγεθος:	71,1 KB 
ID:	282007

  7. #97
    Μάνος Το avatar του/της mankam
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    1.347
    Δημητρη δεν ξερω καθολου το συγκεκριμενο μοτερ αλλα με την αλλαγη που κανεις βλεπω διαφορα στο μεγεθος στους αυλους,υδροψυξη δεν ειναι?
    Δεν θα εχεις θεμα με τις αντιστοιχες του κυλινδρου?
    Λεω τωρα,ελπιζω να μην ειμαι εκτος τοπου στο θεμα

  8. #98
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    δεν εχεις αδικο. αλλα εφοσον οι κυλινδροι τους ειναι ιδιοι δεν νομιζω να αντιμετωπισω θεμα. ισως η yamaha εκρινε οτι το 200 δεν χρειαζοταν παραπανω ψυξη αλλα λιγοτερη. τι να πω.. θα δειξει. οργανο θερμοκρασιας θα εχει οποτε θα παρακολουθειται..

  9. #99
    Τι έγινε Δημητράκη ξυπνήσαμε σήμερα και κάναμε δουλειές
    Ψάχνω για Ζ1R

  10. #100
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.242
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    μετρωντας ογκο θαλαμου καυσεως ειχα ριξει τον λογο συμπιεσης στο 7,5:1, αρα το αχρηστεψα..
    ...για turbo ψιλο-ok δεν είναι όμως; ( ισχύει και στα δίχρονα; )

  11. #101
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    Επ, δε μιλας..τωρα το ειδα!!

  12. #102
    Ημίκουλο μέλος Το avatar του/της KostasV2
    Εγγραφή
    20/09/2011
    Μηνύματα
    1.515
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    ...για turbo ψιλο-ok δεν είναι όμως; ( ισχύει και στα δίχρονα; )

  13. #103
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.242
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KostasV2 Προβολή μηνύματος
    Τι γελάτε κύριος, αν είναι να κάνουμε κάτι, να το κάνουμε μέχρι εκεί που πάει....

  14. #104
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    κι εδω τα προβληματα συνεχιζονται ασταματητα. εκτος του εχουμε προβλημα με τα ρευματα στα οποια η βοηθεια του μελους Γιωργος Πλ ηταν καταλυτικη, κι εχουμε δουλεια ακομα... εχω θεμα και με τα πλαστικα. υπηρχαν απο οτι βλεπω δυο εκδοσεις tzr125 4dl, η μια ειχε πορτπαγκαζ και πιο τετραγωνισμενο φαναρι, πλαινα φερινγκ ιδια με το 3ΜΑ και πιθανων φαναρακια μεσα στο πλαστικο της ουρας. εγω λοιπον εχω πλαστικα πλαινα απο το παλιο μουρη απο το καινουριο φαναρι απο παλιο. και φυσικα δεν ταιριαζουν. καθολου. θα δω τι θα κανω. μαλλον θα αγορασω φαναρι απο 3xv που ειναι η πιο φτηνη μεχρι τωρα λυση.
    χωρια το ποσα πολλα κολληματα χρειαζοταν να κανω με πολεστερα απο μεσα....

    στο 250 η κατασταση ειναι ψιλο στασιμη, αλλα απο αυριο λεω να παρω ρυθμιζομενους αποστατες που θα κολληθουν στα κοκαλα του μοχλικου για να ρυθμιζω το υψος της ουρας μεχρι να στησω την μηχανη οπως πρεπει.

    φωτο
    η διαφορα στο φαναρι
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC01009.jpg 
Προβολές:	391 
Μέγεθος:	81,2 KB 
ID:	283777

    τα 5000 χρωματα που εχει βαφτει το μηχανακι. αν καπου φτασεις στο πλαστικο θελει στοκο μετα για να ρθει στα ισια του.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC01015.jpg 
Προβολές:	387 
Μέγεθος:	43,0 KB 
ID:	283778

    και μια ολα τα πλαστικα μαζι.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC01024.jpg 
Προβολές:	389 
Μέγεθος:	94,9 KB 
ID:	283779

  15. #105
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gourouni
    Εγγραφή
    06/11/2008
    Μηνύματα
    158
    Με λίγη κοπτικη/ραπτικη μπορέι να βγάλεις ακρη.μάλλον θα χρειαστείς πολλές καλη συνέχεια.
    fate tin skoni mou.xa!

Σελίδα 7 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF