Σελίδα 7 από 76 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011121757 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 1132

Θέμα: Πάμε σιγά σιγά για την αλλαγή.

  1. #91
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.880
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sam4g Προβολή μηνύματος
    Κατ εμε, επειδή απ όσο έχω καταλάβει πρέπει πάνω κάτω να είμαστε ίδια ηλικία, τα 2,3,4 θα τα έβγαζα από τις επιλογές. Πέρα απ το πουλ μουρ του διαφορετικού, τα Moto Guzzi δεν θα σου προσφέρουν τπτ από οδηγική απόλαυση σε σχέση ειδικά με το Ducati.

    Όσον αφορά το 850GS, δε λέω ωραία μηχανή, αλλά αφού αναφέρεις ότι σ αρέσει να στρίβεις κλπ και να βελτιώνεσαι στο δρόμο, δεν πιστεύω να σου χρειάζεται μια μηχανή on-off.

    Σωστά κοιτάζεις την Ducati και επίσης θα προσέθετα κι άλλα μοντέλα ψιλά με ασφάλτινο προσανατολισμό, όπως BMW F900xr, Tracer 9GT. Όλα αυτά και θα σου δώσουν μια ξεχωριστή οδηγική εμπειρία στην άσφαλτο και θα σε βοηθήσουν να γίνεις καλύτερος και θα σε πάνε και ταξίδια και θα έχουν και το παιχνίδι τους και αν θέλεις μπαίνεις και καμία πίστα να απολαύσεις.

    Τα άλλα που κοιτάς, είναι πολύ ωραία μηχανάκια, αλλά οκ αν δεν σε ενδιαφέρει να πατάς χώμα και αν δεν θες να ταξιδεύεις ανα την Ευρώπη δεν νομίζω να σου προσφέρουν κάτι παραπάνω.

    Υ.Γ. Ωραίο αλλά και δυσεπίλυτο πρόβλημα να ψάχνεις μηχανή σ αυτά τα λεφτά. Πολλές επιλογές. Τα περισσότερα, είναι εξαιρετικά μηχανάκια, καθένα στο είδος του. Καλή επιλογή εύχομαι και να την ευχαριστηθείς όποια κι αν είναι αυτή
    είμαι 1,5 κλικ πριν τα πρώτα άντα.

    Θέλω επιδόσεις και κάτι που να έχει Χαρακτήρα.
    Δεν είναι θέμα ακριβώς Πουλ μουρ. Ψιλοχέστηκα κιόλας για να είμαι ειλικρινής καθώς δεν είμαι ο τυπάς που πάει για καφέ γενικά ,για να το απλώσω σαν τραχανά και να προσπαθώ να ψαρώνω κόσμο.
    Είμαι περισσότερο της φάσης , ανεβαίνω, πάω πάρνηθα κατεβαίνω, πάω λιμανάκια και γυρίζω σπίτι 30 κιλά ελαφρύτερος.
    Ευχαριστώ για τις ευχές!!
    where was Gondor when the Westfold fell?

  2. #92
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    απο τα 59 αλογακια (του 700) στα 169 ????
    μεταχειρισμενο μεν αλλα κ 10.000 ευρω σου μενουν στην τσεπη σου ...
    κ ειναι κ πανεμορφο(τουλαχιστον για εμενα κ ειναι κ μηχαναρα καυ@α)
    https://www.facebook.com/marketplace...s&__tn__=!%3AD

  3. #93
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.880
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    απο τα 59 αλογακια (του 700) στα 169 ????
    μεταχειρισμενο μεν αλλα κ 10.000 ευρω σου μενουν στην τσεπη σου ...
    κ ειναι κ πανεμορφο(τουλαχιστον για εμενα κ ειναι κ μηχαναρα καυ@α)
    https://www.facebook.com/marketplace...s&__tn__=!%3AD
    Ωραίο είναι αλλά θέλω κάτι πιο όρθιο και τιμονάτο.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  4. #94
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/03/2022
    Μηνύματα
    79
    Θα πρότεινα να κοιτάξεις και το F750GS.

    Πιο ασφάλτινο σε σχέση με τo F850GS (19αρης τροχός αντί 21, 170mm διαδρομή αντί 230mm, χυτές ζάντες αντί με ακτίνες), αλλά για μια στο τόσο χώμα είναι μια χαρά.

    Γενικά ότι χάνεις στο χώμα κερδίζεις στην άσφαλτο κάτι που για μένα είναι πιο σημαντικό εφόσον θα περάσεις το 99% του χρόνου σου εκεί.

    Μην δίνεις σημασία στην διαφορά στην ισχύ. Στην πράξη δεν θα δεις διαφορά.

    2-3Κ φθηνότερο από το F850GS με τα ίδια πακέτα.

    Τέλος, πάρα πολύ βασικό για εμένα, μπορείς να το πάρεις με 5 χρόνια εργοστασιακή εγγύηση.

  5. #95
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.530
    Αγαπητε...
    Επειδη η οποια αγορα σου θα εχει πολυ καψουρα μεσα...
    Κι επειδη η καψουρα περναει γρηγορα...
    Ικανοποιησε δυο κριτηρια...
    Να τη γουσταρεις πολυ και να πουλιεται ευκολα για να πας στην επομενη
    (προσωπικα επειδη ψωνιζω ψυχαναγκαστικα με λογικη δεν θα επαιρνα ουτε μεγαλο ουτε ευρωπαικο)

  6. #96
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.588
    Το ντουκάτι επειδή θα το έχει πιπίνι ο φίλος θα το πουλήσει πανεύκολα γιατί το ν2 είναι μηχανάκι πασπαρτού!
    Για το f750 gs που λέει ο φίλος από πάνω να πω πως ειναι πολύ καλό μηχανάκι με πολύ καλό εξοπλισμό και απίστευτα ευκολοδήγητο με αίσθηση παπιού μέσα στην πόλη!
    Αλλά επειδή το είχε κολλητός το μεγάλο παράπονο του ήταν οτι δεν είχε δύναμη.ειδικά για δικάβαλο με βαλίτσες είναι πολύ αδύναμο.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  7. #97
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/03/2022
    Μηνύματα
    79
    Το μηχανάκι είναι σαφώς πιο αδύναμο από το V2, Tracer 9 κλπ αλλά μέχρι τις 6000rpm δεν θα δεις ιδιαίτερη διαφορά.
    Σε σχέση με το F850GS η διαφορά είναι ανεπαίσθητη.
    Βασικη προϋπόθεση να έχει το πακέτο με τα riding modes καθώς το dynamic πρόγραμμα σε σχέση με το road μεταμορφώνει το μηχανάκι.
    Πηγή: Έχω F750GS και έχω οδηγήσει πολλές φορές F850GSΚάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20221105_102011.jpg 
Προβολές:	194 
Μέγεθος:	88,5 KB 
ID:	439127

  8. #98
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.480
    Προσωπικά από όλα αυτά θα διάλεγα το Ducati950,εντάξει τι να λέμε, κόσμημα και καθαρά σπορ μηχάνημα.
    Με ιντριγκάρει πολύ το MG,πολύ ροπή,τεχνολογία,αντίστοιχου επιπέδου ηλεκτρονικά βοηθήματα με το RSV4 λέει και στυλ όσο σπορ και όσο τουριστάδικο πρέπει για τα γούστα μου.
    Με το καλό όπως και να χει !
    when life gets complicated... i ride.

  9. #99
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.880
    Ωραίο το 750GS αλλά όπως είπα παραπάνω , θέλω παραπάνω δύναμη!

    Τώρα σχετικά με την πώληση μετά και το θέμα καψούρας.
    Εντάξει ούτε κάτι τύπου Indian/HD αγοράζω που το κοινό στην Ελλάδα είναι σχεδόν μηδενικό
    Ούτε καμία SS που χάνουν γρήγορα αξία ούτε κάτι Custom.
    Ένα 950ρι ακριβό μηχανάκι αγοράζω.
    Βέβαια , όπως κάθε σχέση, δεν την ξεκινάω με σκοπό να την τελείωσω. Φυσικά δεν ξέρω πως θα έρθουν τα πράγματα αλλά στο μυαλό μου θέλω να πάρω ένα μηχανάκι από την αρχή, να στρώσω ΕΓΩ, να ξέρω τι έχει να ξέρω τι χρειάζεται να έχω τα Book Service μου και να ασχολούμαι με το να την κρατάω κούκλα, πλυσιματάκια, Wraps προστατευτικά, detailing, Decals και λοιπά.

    Το μόνο μηχανάκι εκτός της Multi 950 που μου κάνει κλικ εμφανισιακά είναι το Moto Guzzi V100, αλλά δεν έχει βγει ακόμα και από κοντά μπορεί να απογοητευτώ.
    Όπως και να έχει έχω σίγουρα ένα 3μήνο μπροστά μου να το σκεφτώ καλά και να δοκιμάσω διάφορα.
    Το μόνο μηχανάκι που ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ δεν μαρεσει είναι το GS1250. Γενικά δεν μαρέσουν τα ογκώδη μηχανάκια , θέλω να είναι μαζεμένο και η Ducati είναι αρκετά μαζεμένη σε σχέση με τα κυβικά της.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  10. #100
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.090
    Αν είναι να κάνεις την μετάβαση,καντην ήπια γιατί τα μεταξωτά..........κλπ.Νομιζω ότι ένα vestrom 1000 το καινούριο είναι το καλύτερο καί τό πιο φιλικό.Μην ξανοίγεται απότομα.Και νομίζω ότι αν το βαρεθείς,εύκολα θα το πουλήσεις.

  11. #101
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Θα το αγοραζα το V2 ,αλλα στην ηλικια σου και σε συνδιασμο με τα τωρινα μου ''ξερω'' πριν θα εκανα ενα τεστ ραιντ το Hyper ..
    Μην παρασυρεσαι απο το πουλμουρ της φημης του.Το Μουλτι εαν δεν εισαι πανω απο 1,82 και να πατας και με τα δυο πελματα καλα ,καθως και για κινηση πολης δεν ειναι φιλος.Το hyper ξυπναει τον διαολο μεσα σου και ας εισαι 70 χρονων.


    https://www.youtube.com/watch?v=6L46tmhukLM&t=1s
    κουκουρουκουκου

  12. #102
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    760
    Φιλε να παρεις το μουλτι που απ οτι φαινεται
    το γουσταρεις πολυ και καλα κανεις αφου
    ειναι και μ@υναρα και μηχαναρα
    και ασε τα γλυκαναλατα γιαπωνεζικα

  13. #103
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.880
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    Θα το αγοραζα το V2 ,αλλα στην ηλικια σου και σε συνδιασμο με τα τωρινα μου ''ξερω'' πριν θα εκανα ενα τεστ ραιντ το Hyper ..
    Μην παρασυρεσαι απο το πουλμουρ της φημης του.Το Μουλτι εαν δεν εισαι πανω απο 1,82 και να πατας και με τα δυο πελματα καλα ,καθως και για κινηση πολης δεν ειναι φιλος.Το hyper ξυπναει τον διαολο μεσα σου και ας εισαι 70 χρονων.


    https://www.youtube.com/watch?v=6L46tmhukLM&t=1s
    Είμαι 184 και σχετικά ογκώδης.
    Το Hyper δεν θα το αγόραζα , αν και ξέρω ότι έχει ροπή που σπάει πλάτες.

    Το 1200ρι πάντως το έχω άνετα που έχω ανέβει.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  14. #104
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.880
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Αν είναι να κάνεις την μετάβαση,καντην ήπια γιατί τα μεταξωτά..........κλπ.Νομιζω ότι ένα vestrom 1000 το καινούριο είναι το καλύτερο καί τό πιο φιλικό.Μην ξανοίγεται απότομα.Και νομίζω ότι αν το βαρεθείς,εύκολα θα το πουλήσεις.
    Το έχω εμπεδώσει αυτό που μου είπες και το καταννοώ.
    Ωστόσο , είμαι πιτσιρικάς ακόμα . Έχω χρόνο μπροστά μου ,ΑΝ ΦΑΛΗΡΊΣΩ οικονομικά να ανταπέλθω με τον έναν ή άλλον τρόπο.
    Σκέψου πάντως , ότι την μηχανή θα την πάρω Cash. Ούτε δάνειο ούτε δόσεις.
    Ακόμα και σκατά να μου πάνε ΟΛΑ , θα χάσω μαξ 2-3 χιλιάρικα από την μεταπώληση .
    Αλλά για να κοιτάω την συγκεκριμένη, να μπορώ να την πάρω κούτα και ντούκου, δεν φαντάζεσαι ότι έχω την δυνατότητα να ανταπεξέλθω?
    where was Gondor when the Westfold fell?

  15. #105
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.496
    Έλα cannibal εδώ είσαι
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	D4572A74-3C06-4E0C-879E-3EB782F0658F.jpg 
Προβολές:	171 
Μέγεθος:	74,4 KB 
ID:	439128
    Όμορφο εργαλείο στο μπατζετ σου το παίρνεις κουτί με τα ευνοϊκά προγράμματα των πενφε
    you rise you fall you're down then you rise again

Σελίδα 7 από 76 ΠρώτοΠρώτο ... 234567891011121757 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2019, 23:44
  2. Για να ετοιμαζομαστε για Ιουλιο σιγα-σιγα!
    από Vstrommer71 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2010, 17:05
  3. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2007, 17:24
  4. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2006, 22:14
  5. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2005, 17:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF