Σελίδα 7 από 24 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 353

Θέμα: Mitsubishi EVO-8 VS Husqvarna

  1. #91
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.481
    Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
    Απο που να πιασουμε και που να τελειωσουμε...
    για τα ματια της γατας στις λεωφορειολωριδες,τους υπερηλικες οδηγους με σαπακια και αντακλαστικα ιπποποταμου,τους πεζους που περνανε τους δρομους οπου τους καβλωσει (τους δικαιολογω σε καποιο βαθμο),τους ταξιτζηδες που σταματανε με την υποψια νευματος απο πελατη,τους χαλια δρομους που τους στρωνουν και ξαναγινονται γυαλι σε 2 μηνες και και και θα γινει τιποτα???
    Απο τη στιγμή που εισαι κιεσύ παραβάτης του νόμου (βλέπε κοντρες σε δημόσιους δρόμους) δεν εχεις δικαίωμα να σε ενοχλουνε ολα αυτά.
    Γιατι κάποιος άλλος σε όλα τα παραπάνω θα προσθετε και τον κινδυνο που διατρέχουν άλλοι απο τετοιες κόντρες.
    Απλά βάζεις κιεσυ το λιθαράκι σου να διαιωνίζεται μια τέτοια κατάσταση.

    Katanas ? ? ?
    Τι ασχολείσαι και τι πας να αποδειξης ? Το αυτονόητο ?

    Ειχα την εντύπωση οτι στα forums...όλοι όσοι γράφουν, ειναι συνειδητοποιημένοι μοτοσυκλετιστες και αρωγοί της σωστής μοτοσυκλετιστικής παιδείας.
    Βλέπω όμως πως ειναι πολλοι ακομα (δεν μιλαω μονο για την συγκεκριμένη περιπτωση) που έχουν μείνει/κολλήσει στη δεκαετια του 80 και στο..."Καμικάζι αγάπη μου"

    Τεσπα......ο καθενος ειναι ελευθερος να κανει οτι γουστάρει.....απλά να μην ξεχνάει οτι η ελευθερία του σταματάει εκει που ξεκινάει του άλλου.



  2. #92
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    διαβαζεις εναν πιτσιρικά που γράφει πως δεν το εχει ξανακάνει! και ενω βλεπεις πώς πολλοί προσπαθούν να τον αποτρεψουν , μας λες 2 εξυπνάδες για να εκκινησει πιο γρηγορα!

    με σμ μπορεις να μπεις κάθε μέρα σε πίστα καρτ...

    και κανενας ορεστης δεν ειναι ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟΣ που να ειναι υπευθυνος για όλους τους γύρω του (βλέπε πεζούς, πιδιά, παραπλευρα οχηματα)

    περι κουλίασης πάλι δεν έπιασες το νόημα!

    στην ευθεια όλοι πάνε, στα πιστακια φαινεται η τεχνική!


    αν σε εναν χωρο που συζηταμε για τις μοτο δεν προσπαθουμ για το καλύτερο τοτε ειμαστε αξιοι της γαμημενης μοιρας μας!


    +10000000000000

    Πες τα ρε Σταύρο!

    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  3. #93
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    re file jereis me poion milas?

    με τον πρώτο κάγκουρα της πόλης να πούμε!

    στα φανάρια πάντα πρώτος και με σούζα!

    να τρέχουν οι γριες να μη τις προλάβω!




    ...............









    Ε να και κάτι που δεν περίμενα ΠΟΤΕ να διαβάσω! :hypnotize
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  4. #94
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329
    Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
    Άλλο να τρέχεις και άλλο να κοντράρεις
    Σωστό...αν και είναι "λεπτή η γραμμή" μεταξύ αυτών των δύο.
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  5. #95
    και μια τελευταια παρεμβολή μου στο θέμα...

    ορέστη βρήκα κάτι που ίσως σε γοητεύσει!

    κρήτη!

    http://www.proactionracing.gr/index.php?id=149


    ο T.R.E που το γνωριζε θα μπορουσε να το ειχε ποσταρει νωριτερα

  6. #96
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    και μια τελευταια παρεμβολή μου στο θέμα...

    ορέστη βρήκα κάτι που ίσως σε γοητεύσει!

    κρήτη!

    http://www.proactionracing.gr/index.php?id=149


    ο T.R.E που το γνωριζε θα μπορουσε να το ειχε ποσταρει νωριτερα
    Oρέστη αν πιστεύεις οτι κάτι μπορείς να κάνεις , κάντω σωστά.
    Δεν στο λέω με ειρωνικό ύφος άλλα με πραγματικό ενδιαφέρον.
    Δεν μπορώ να βλέπω νέα παιδιά να γεμίζουν το ΚΑΤ
    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

  7. #97
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    και μια τελευταια παρεμβολή μου στο θέμα...
    Ορέστη βρήκα κάτι που ίσως σε γοητεύσει!
    κρήτη!
    http://www.proactionracing.gr/index.php?id=149
    ο T.R.E που το γνωριζε θα μπορουσε να το ειχε ποσταρει νωριτερα
    Πολυ θα ηθελα να ειμαι εκει αυριο αλλα δυστηχως δεν μπορω,υποχρεωσεις...Και ειμαι μονο 2 ωρες μακρια...

  8. #98
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    kala ΕΠΕΙΔΗ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΗΛΙΘΙΟΥΣ

    στο καλό και καλή τυχη!

    και με τα επιπεδα μυαλα που κουβαλατε εσεις κλεινετε τις πιστες και δεν ανοιγετε επιπλεον αλλες!

    σας βαρεθηκα...

    εισαστε αξεστοι και δεν εχετε ιχνος οδηγικης παιδειας!

    παρετουμαι του χωρου σας!
    για αρχη αξεστο θεωρω το να βριζεις καποιον,με οσο λεπτο τροπο και αν το κανεις , ο οποιος ουτε σε εβρισε ουτε σε ειρωνευτηκε . θαρρω οτι οντως ισως να στερουμε οχι μονο μοτοσυκλετιστικης αλλα γενικοτερης παιδιας εν συγκριση με συνομιλικους απο τα ξενα... απλα αδυνατω να πιστεψω οτι εφοσων στερουμαι εγω παιδειας σαν νεος 24 χρονων καποιοι αλλοι ισως κατα δεκαετιες μεγαλυτεροι οι οποιοι μεγαλωσαν στο ιδιο και ισως ακομα πιο ‘’αξεστο’’ περιβαλλον με εμενα ,δε στερουνται επισης παιδειας ...για να μην συγχεουμε εννοιες ...παιδιας στερουμαστε οι πλειοψηφια εδω μεσα...απλα υπαρχουν αυτοι που ‘’παθανε και μαθανε’’ και αυτοι που ανεφερε ο κυριος dirtbird σαν politically correct... αυτο σε καμια περιπτωση δεν ειναι παιδια...δε ειναι φυση δυνατον να αυτοαναφερεσαι σαν ο μεγας καγκουρας και απο τη μια στιγμη στην αλλη να εγινες ο καρπος ενος συστηματος που καλλιεργει την παιδια. Οσον αφορα τις πιστες ,ισως να ειμαστε οντως εμεις που κλεινουμε τις πιστες ...που δινουμε εικοσαευρα(προς το παρον) για να κανουμε 10 γυρους καθε 60λεπτα χωρις κανενα μετρο προληψης (που διαβαζωντας σε αλλα ποστ θεωρειται πολυ σημαντικο)και λαμβανοντας υποψη τους ορους του καθε ιδιοκτητη πιστας ...τελος παντων επειδη μακρυγορησα το θεμα μου ειναι οτι θα προτιμουσα να διαβασω ενα ποστ που αποτρεπει καποιον απο το οτιδηποτε χρησειμοποιωντας επειχηρηματα και εκφρασεις του στυλ ‘’ ρε παπαρα αν του φυγει λιγο το ενο του αλλουνου θα σε κανει κιμα’’ η ‘’ ρε μαλακα αν φας ενα καπακι μπορει να πηγαινεις μονιμα στις δυο ροδες ‘’ παρα τις παπαρολογιες που εκφραζουν μερικοι λες και λενε το δελτιο ειδησεων...

  9. #99
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297

    Re: Re: Mitsubishi EVO-8 VS Husqvarna

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
    να μας πεις πότε να κατσουμε σπιτια μας....

    + 100000...

  10. #100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
    ...εφερε ο κυριος dirtbird σαν politically correct.....
    Tι σου'χω κάνει ρε Νίκο και με βρίζεις?

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  11. #101
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
    Δεν γινεται να πω ποτε θα γινει γιατι θα με περιμενουν 2-3 περιπολικα και με τον νεο ΚΟΚ για τις αυτοσχεδιες κοντρες ειναι πολλα $$$ το προστιμο και για αυτο δεν προκειται να σταματησω.

    Να σου θυμίσω απλά ότι η τεχνολογία εξελίσσεται, ότι η Αθήνα έχει κάμερες διαχείρισης κυκλοφορίας, ότι επίσης μπορεί κάποιος να σε "δώσει" στην τροχαία ότι έκανες κόντρες, ότι ακόμα μπορεί απλά να βρεθεί τροχαίος στο δρόμο σου.
    Και τέλος να σου θυμίσω το περιστατικό στην Αγγλια (αν θυμάμαι καλά) που συνέλαβαν κάποιον μετά από μέρες από το βίντεο που ο ίδιος ανέφασε στο youtube.

    Αυτά βέβαια μπορεί να συμβούν ΑΝ -και μονο ΑΝ- ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ η κόντρα σας σύμφωνα με τα σχέδιά σας και όχι με κάποιον άλλο (δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι) τρόπο ...

    Γιατί προφανώς δεν θα έχετε κλείσει το δρόμο. Και τόσο εσύ όσο και ο άλλος θα έχετε στην προσοχή σας ο ένας στον άλλο και μπορεί (απλά μπορεί) να μη δείτε τον παπού, την κυρία, τον άπειρο οδηγό ή τον οποιοδήποτε τέλος πάντων:
    πάει αργά στην αριστερή,
    αλλάξει λωρίδα χωρίς φλασ,
    είναι σταματημένος στη μέση του δρόμου (χωρίς τρίγωνο) επειδή απλά χάλασε,
    μπει από παράδρομο,
    σταματήσει απότομα για να μπει σε παράδρομο
    και τόσα άλλα συμβαίνουν κάθε μέρα στο δρόμο ...

    Τί θα γίνει τότε ;;;

    Πριν το κάνεις, ρώτα έτσι ενημερωτικά όποιον θέλει σου να σου πει αν θυμάται ατυχήματα (θανατηφόρα) που έγιναν (στην Κηφησίας και μόνο) από κόντρες. Εγώ προσωπικά θυμάμαι τουλάχιστον δύο τα τελευταία χρόνια με τουλάχιστον τρεις νεκρούς ...

    Πίστεψέ με κανείς τους δεν είχε σκοπό να σκοτωθεί, όλοι για πλάκα το έκαναν, και κανείς τους δεν ήταν σίγουρο ότι ήταν κοντράκιας.

    Βέβαια, ελεύθερος άνθρωπος είσαι, δικαιώματα έχεις, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ, όχι γιατί απαγορεύεται, αλλά γιατί απλά και μόνο ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ (ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ).

    Να σου πώ και κάτι άλλο.
    Πάτε σε κανά track day και κάντε στο στην πίστα,
    θα είναι απείρως καλύτερο ...

  12. #102
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
    Tι σου'χω κάνει ρε Νίκο και με βρίζεις?
    de moy xarizeis ayto to kati poy thelw...

  13. #103
    Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
    Πρόσεχε γιατί μερικές φορές τα φαινόμενα απατούν.
    Ισως μερικές φορές θα έπρεπε να ακούς κάποιους που έχουν κάνει καποια πράγματα περισσότερα απο σενα.
    Αυτό που με πειράζει περισσότερο είναι οτι αφου την πάτησες μια φορά με τον STOUBI (o οποιος είναι κλάσεις ανώτερος απο μένα ) εξακολουθείς να κάνεις τα ίδια λάθη.
    Αυτό δεν είναι γνώρισμα σοφού άνδρα.
    Ο Κατάνας έχει δίκιο. Το επίπεδο στο site δυστυχώς έχει πέσει πολύ. Και λέω δυστυχώς επειδη σε αυτό το site έχουμε αφιερώσει ένα κομμάτι της ψυχής μας.

    Φίλε OrEsTiS82 αυτό είναι για σένα. Αν θές να το πετύχεις ξέχνα την Κηφισίας


    http://www.moto.gr/forums/showthread...5&pagenumber=4
    Τι πατησα με τον Stoubi και δεν καταλαβα; το οτι μου την ελεγε συνεχεια χωρις να ασχολουμαι μαζι του και εκρινε την μηχανη μου αντι να ασχολειται με την δικη του? και τα ακουσε και μετα ελεγαν οτι κανουμε πλακα και σε πειραζουμε.
    Μην το παιζετε οδηγοι αγωνων, και εγω μπορω ευκολα να παρω ενα CR-500 και να το παιζω στους γνωστους μου πρωταθλητης να ανεβασω και 10 φωτογραφιες με το CR στο χωμα,και να πηγαινω σε ενα βουνο να μαλακιζομαι και εσεις εδω στο moto θα με εχετε για Θεο οπως εχετε μερικους,αν ειστε πρωταθλητες Ελλαδος σε καποια κατηγορια να το καταλαβω, το οτι εχετε ενα μηχανακι και κανετε βολτες σε ενα βουνο δε μου λεει κατι,το εκανα στα 16 με φιλους μου.
    Το μεσημερι πηγα μια βολτα απο τον περιφερειακο της Πεντελης και βγηκα μεχρι την Νεα Μάκρη,στο βουνο μεσο ορο θα πηγαινα με 100-120 χιλιομετρα στις στροφες, και αλλα αυτοκινητα με περνουσαν με περισσοτερα,αρα ειναι καγκουρες που επρεπε να πηγαινουν με 60 και πηγαιναν με 130-140,αρα και τα αυτοκινητα καγκουρες ειναι... βγηκε το συμπερασμα!

    ΥΓ: "Καγκουρας" εαν με διαβαζει ειναι και το παιδι με το XR sm που ηρθε διπλα μου και εκανε μια ξερογκαζια το μεσημερι στη μεσογειων επειδη πιο πριν στα φαναρια καναμε μαλακιες.
    Εγω το βλεπω οτι ηταν φτιαγμενος που τρεχαμε, μερικοι απο εσας τον λετε καγκουρα, μαγκας ειναι και ετσι να χαιρεται το μηχανακι του και καλες βολτες του ευχομαι αμα μας διαβαζει.

  14. #104
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
    Τελικα θα τα πατε με το evo η μπα?

  15. #105
    Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
    Τελικα θα τα πατε με το evo η μπα?
    Δεν ειναι φιλος μου να τον βρω και να τα παμε και αποψε, δε τον ξερω,αυτοι που τον ξερουν θα μου πουν ωρα να κατεβω,εγω τους ειπα οποτε θελετε καθε μερα τους βλεπω δεν χανομαστε,οταν μπορει και το παιδι θα κατεβω.
    Εγω σημερα εκανα "προπονηση" στα φαναρια και ξεκινουσα πολυ καλα, με το που αναβει πρασινο εχω φυγει με την μια looooooooool :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σελίδα 7 από 24 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. XTX 660 '08 vs Husqvarna 610 SM '04
    από Ventus στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2008, 15:02
  2. Porsche Carrera VS Husqvarna
    από OrEsTiS82 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2007, 14:21
  3. KTM 640 SM vs Husqvarna SM 610
    από Kagourakos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2006, 12:48
  4. Νέο Mitsubishi Evo 9
    από Tigas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 65
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2005, 18:06
  5. MITSUBISHI EVO vs KTM LC-8 950!!
    από DUKASII στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2004, 09:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF