Σελίδα 7 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 288

Θέμα: ''ΧΑΖΕΣ'' τουμπες,χυμες κτλ.

  1. #91
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/08/2009
    Μηνύματα
    3
    το πρωτο μου post.
    Με το πηγασο σε ενα δρομακι με λασπη μεσα σε ενα βαλτο.Μπροστα πολυ νερο, στο πλαι απο το δρομακι(1.5-2 μετρα πλατος) πυκνη και ψυλη βλαστηση.(Ειχα λιγο καιρο που το ειχα και δεν ειχα συνειδητοποιησει οτι ο πηγασος δεν ειναι παπι, αρα δεν κινειται προς τα πισω και οτι οι ροδες του δεν σερνονται προς το πλαι.)
    Αρα επρεπε να κανω αναστροφη.Αλλα πως;
    πρωτη προσπαθεια με ανοιχτο σταντ και πρωτη να δωσω γκαζι ωστε να περιστραφει γυρω απο το σταντ(ειπαμε προην οδηγος παπιου).Φυσικα οταν ανοιξα το σταντ η μηχανη εσβησε.
    Προσπαθωντας σιγα-σιγα, μπρος-πισω να στριψω (και εχοντας και την κακη νοοτροπια απο το παπι που το πλαγιαζα) γλυστραω στη λασπη και πεφτει κατω ο πηγασος.
    Αντε να το σηκωσεις.Ακομα και σε σταθερο εδαφος δυσκολευτηκα ιδιαιτερα να τον σηκωσω οταν απαιτηθηκε ξανα, ποσο μαλλαν στη λασπη.Το σηκωνα λιγο, μετα γλυστρουσαν τα ποδια μου και ξανα κατω
    Τελικα μαζεψα ενα σωρο ξυλα και ξεροχορτα, εφτιαξα ενα σχετικα σταθερο πατωμα, πατησα πανω και το σηκωσα.

  2. #92
    Σαλταρισμενο μελος Το avatar του/της MILT1964
    Εγγραφή
    13/04/2009
    Μηνύματα
    55
    Παιρνει ενας φιλος τηλεφωνο απο το πουθενα. Ειχα τοσον καιρο να τον δω που ουτε ηξερε οτι ξαναπηρα μηχανακι. Κοντολογης, αποφασιζουμε να βγουμε για ποτο και να τα πουμε.

    Περναω τον παιρνω απο το σπιτι του και παμε Ιλιο σε ενα μπαρακι σε πεζοδρομο. Ολα καλα, ωραια, κι εκει που με καμαρωνε ο φιλος ανεβαινω τον πεζοδρομο και αποφασιζω να αραξω το V-Strom οσο πιο κοντα στο πεζοδρομιο αφηνοντας του χωρο να παρκαρει διπλα.

    Παει ο βλακας και το βαζει αλλου.
    Τελος παντων, με αυτα κι εκεινα λεω στη γυναικα μου να κανει το χορευτικο να κατεβει. Εχω παρκαρει και σε σημειο που το πλακοστρωτο ειναι σαν την τρικυμισμενη θαλασσα...
    Κατεβαινει λοιπον, κανω να ακουμπισω τη μηχανη στο πλαϊνο, (ποιο πλαϊνο; αν το ειχα ανοιξει κι ολας...) ακομα; ρε ακομα δεν ακουμπισε; τι διαολο, τοσο στραβο ειναι το εδαφος; γειρε γειρε... κατω ο παιχτης.

    Σηκωνεται ολο το μαγαζι και τρεχει προς το μερος μου. Σηκωνουμε τη μηχανη, φλας, μανετα, χουφτα, αριστερο φερινγκ και γδαρμενα καγκελα. Πηγε και βρηκε με το πλαϊ πανω σε εξογκωμα του πεζοδρομιου.
    Ρεζιλι ο παιχτης.
    Shit happens

  3. #93
    Αρχικά δημιουργήθηκε από wizard
    ..μπροστά από καφετέρια (πρώην Διόνυσος) στο Πόρτο-Ράφτη, βάζει ένας γνωστός το CBδάκι του μπροστά με 1η και συμπλέκτη, ανοίγει το γκάζι, διαγράφει άνα ημικύκλιο ανάποδα από κει που ξεκίνησε και πέφτει ..στη θάλασσα! Είχε ξεχάσει να ξεκλειδώσει το τιμόνι..

    ’λλη φάση: τουρίστρια δίμετρη στη Μήλο καβαλάει το νοικιάρικο DT 125 στο μώλο, γκαζώνει στα κόκκινα με νεκρά και ΚΑΡΦΩΝΕΙ ΠΡΩΤΗ ΣΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ.. Φεύγει το μηχανάκι στη θάλασσα (κλασικά..) και μένει αυτή με την πλάτη χάμω ΣΤΗ ΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΟΤΑΝ ΚΑΒΑΛΛΑΓΕ! Πέρασε αρκετή ώρα για να κατεβάσει τα χέρια της από τις μανέττες ( που νόμιζε πως κράταγε ακόμα..

    εεερμμ........ πώς το έβαλο μπροστά χωρίς να ξεκλειδώσει το τιμόνι????
    Μόνο ο Μαγκάιβερ τα κάνει αυτά.
    πολύ κωλόπαιδο ο Κυριάκος...
    http://www.ecube.com.gr

  4. #94
    έβαλε... sorry...
    πολύ κωλόπαιδο ο Κυριάκος...
    http://www.ecube.com.gr

  5. #95
    Μια τουμπίτσα...στο parking. Κατηφορικό (βρεγμένο βιομηχανικό πάτωμα!) Μπαίνω με το BMW650... κάνω να στρίψω δεξιά....τίποτα! Ευθεία το ρημάδι... γλιστραει και με τις 2 ρόδες και νάσου κάτω με 1χλμ!

    Μια άλλη φορά με ένα scooter, πάω να ανέβω πάνω στη σέλα.... (ήταν στο πλαινό stand) Βάζω φόρα λες και ανέβαινα σε γαιδούρι....και ΤΣΟΥΠ πέφτω απο τη δεξιά μεριά...μαζί με το moto!

    Ευχτυχως δε κτύπισα...καμία φορα.

  6. #96
    Η πρώτη μου τούμπα και εύχομαι η τελαυταία....

    Με ένα yamaha mate 50 δανεικό ...

    Ελαφρια κατηφόρα...ψιλόβροχο στην καλαματα...παω να κατεβάσω απο 3η σε 2α
    και νομίζοντας ο χαζός (να μην πω μαλακας) ότι συμπλεκτάρει...αυτό παίρνει την ταχύτητα...και..
    μπροστά το mate πίσω εγώ....κάτω από ένα κάδο σκουπιδιών....

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  7. #97
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/09/2007
    Μηνύματα
    11
    Κέντρο Αθήνας με ένα KLR 250 πριν καμμιά 20αριά χρόνια τώρα ήμουν σε φανάρι κάθετα της Αθηνάς. Νέος οδηγός τότε ένιωθα πολύ cool με το KLR και δεν ήταν και δικό μου... Πράσινο και ξεκινάω να στρίψω δεξιά να βγω Αθηνάς με πολύ λίγα χιλιόμετρα και μου κλειδώνει το τιμόνι και αρχίζω σιγά σιγά να πέφτω. Ένιωσα πανικό και όπως έπεφτα αντί να στηριχθώ στα πόδια μου γατζώθηκα πάνω σε ένα περαστικό και πέφτοντας του κατέβασα το παντελόνι χαχαχααχα. Απολογισμός σπάσιμο μενέτας φρένου και ένα περαστικό να με βρίζει απίστευτα. Μάλλον τσαντίστικε που γέλαγα όταν τον άφησα με το σώβρακο :P

  8. #98

    Τι μου θύμισε το άνω

    Πάνε είκοσι χρόνια ήμουν τότε 13-14 χρονών με ποδήλατο "κούρσα" (ο θεός να το κάνει) με τελειωμένο μπροστινό φρένο και λειωμένο πίσω λάστιχο. Κατέβαινα μια κατηφόρα με γλιστερή άσφαλτο και μπροστά είχε διασταύρωση. Για κάποιο λόγω έπρεπε να φρενάρω και αρχίζει τα κωλίδια και πάω και σταματάω - με το πλαϊ- πάνω στα β%ζια μιας γριας 150 kg που στεκόταν στη μέση της διαστάυρωσης. Ευτυχώς η ταχύτητα είχε μειωθεί πολύ και η διαφορά βάρους δεν την έριξα κάτω αλλά το τι άκουσα !!
    ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΧΝΑΕΙ ΝΑ ΣΕΒΕΤΑΙ
    ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΝΑ ΦΟΒΑΤΑΙ

  9. #99
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sober
    Εγγραφή
    05/03/2007
    Μηνύματα
    950


    δεν παιζεστε ρε!!!
    Let's ride, ride how we ride ...

    I never did mind about the little things...








  10. #100
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.789
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Σωτήριον έτος 1981 ............
    Τρελλό παρεάκι ο Πέτρος Suzuki RV 50, o Ηλίας Suzuki ER 50 και η αφεντομουτσουνάρα μου με Honda MT 50 ................
    Π "Βρήκαμε μια χωράφα και Γ@μώ ....... πάμε να κάνουμε άλματα ........."
    Ε "Ρε πάμε για τίποτα γκομενάκια για φραπέ .......... που να τρέχουμε κ.ανει και ζέστη ......."
    Η "Όχι ..... Πάμε για άλματα και όποιος δεν έλθει είναι κότα "
    Βαριά κουβέντα ....... έχουμε και ένα κούτελο να υπερασπίσουμε !!!
    Πάμε στον Αϊ Γιάννη ............... ωραία η χωράφα με πατημένο μονοπάτι, ωραίο και το ανάχωμα για τα αλματα, μόνο που μετά έπρεπε να στρίψεις αμέσως αριστερά γιατί περνούσε μια ρεματιά με αθανάτους και φραγκοσυκιές μέσα ............ νερό δεν είχε, κατακαλόκαιρο γαρ !!!
    Άλμα στο άλμα ξεθαρέψαμε ........... όχι κοιτα πόσο μακριά πήγα ........... ναι αλλά εγώ πήγα πιό ψηλά .......... ναι αλλά εγώ το σήκωσα πιό καλά ........... εγώ το έκατσα πιό καλά .............

    Και εκεί πέφτει η μοιραία πρόταση ..........................
    Να αλλάξουμε μηχανάκια για να φανεί καλύτερα ποιός το έχει το άθλημα !!!

    Έτσι βρίσκομαι καβάλα στο RV .............. περνάει ο Ηλίας, περνάει ο Πέτρος ................ έρχεται και η σειρά μου ........... γκάζια τσίτα ..................... πρώτη στο κιβώτιο ............... μαζεύω χιλιόμετρα ............. μπροστά μου το ανάχωμα ............... BANJAIΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ αναφωνώ ως άλλος σαμουράϊ ............... και απογειώνομαι .....................
    Καθότι εντελώς πισόβαρο το RV, έρχεται εντελώς κάθετα προς τη γη .............. σκάει με το πίσω τροχό και εγώ γαντζομένος στο τιμόνι ............. τα πόδια αλλού το ένα αλλού το άλλο κανένα δεν πατάει φρένο .............. και .................

    STRAIGHT INTO THE ΔΑΜΑΚΑΣ ME ΤΣΙ ΑΣΠΑΛΑΘΟΥΣ !!!

    Ευτυχώς δεν έπαθα κάτι πέρα από γρατζουνιές από τα αγκάθια.
    Το μηχανάκι άφαντο !!!
    Τελικά το βρήκαμε καθισμένο μέσα στους αθανάτους να περιμένει ............ ζημιά μηδέν ........... αλλά πως να βγεί από εκεί μέσα ;;;

    Χρειάστηκε να έλθει ένας μπάρμπας μου με αλυσοπρίονο να κόψει τον αθάνατο για να βγεί το μηχανάκι !!!

    Όταν τελείωσε γυρνά ............ μας κοιτά χαμογελόντας και μας λέει ...........
    "Μώρε 'σεις ......... να 'ρθείτε θέλει με τα μηχανάκια να μου ραβδίσετε και τσι ελιές το Δεκέμβρη ;;; Δυό χτύπαρίδια να κάτσετε στη κάθεμιά ........ δεν χρειάζομαι λιομαζόχτρες !!!"

    Απιθανος απλά απίθανος, δάκρυσα απο τα γελια:rotflmao: :rotflmao:
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  11. #101
    πιτσιρικι με το ΙΤ κανω πεταγμα(τα βλεπα ολα ευθεια απ τα ξυδια)κ σκαω σε κατι βατσουνιες.
    με βγαλαν την αλλη μερα κ θελανε αλλες πεντε να μου βγαζουν τα αγκαθια.
    με ενα XR200 μερα πασχα πεταγομαι για τσιγαρα κ καθως γιορτινη μερα το καντηλιαζω κ μια κυρα με ενα ταλμποτ παραβιαζει στοπ,σκαω επανω της κ πεταγομαι στον απεναντι κηπο που ψηνανε οβελια.
    με το καταλληλο ακροβατικο σκαω ακριβως στην μυτη της σουβλας με τα οπισθια.
    το αιμα ποταμι..
    με εξαβολτο παπι κ χωρις φωτα εχω σκασει κεφαλιδι σε γαιδαρο που ηταν στη μεση του δρομου
    κ εκανε 2 μερες να συνελθει.
    με φειζερακι1000 εχω φαει κουκουβαγια στη μαπα με 40χλμ κ ηταν λες κ με χτυπησε μπουκετο ο ταισον.
    αλλου το μηχανακι,αλλου εγω κ ματοκυλισμενη η κουκουβαγια.
    με RD350 το τελικιαζω στην ευθεια κ χτυπωντας εναν σκυλο(μαλλον λαγοσκυλο)απ το πουθενα
    λεω καλημερα σε παμπριζ λεοφωρειου με αγγλους τουριστες.
    με κατεμι sxc διπλαρωνομαι τυχαια με εναν τσολια με βαραντερο κ ενω θαυμαζα τα την καλλιγραμη
    συνεπιβατιδα του φερυμποουτ χανω το κοκκινο φαναρι κ για να αποφυγω μετωπα την ριχνω
    σε κατι καδους σκουπιδιων κ με το μπαμ κλεινει το καπακι τους ενος.
    οκ δεν επαθα τπτ εγω,το μηχανακι,αναβω το τελευταιο τσιγαρο να συνελθω κ ανοιγω καπακι
    να ριξω πακετο.
    ε μου πεταγονται 3 γατια απανωμ κ κοντεψα να παθω ανακοπη.απαπαπα
    νιαου

  12. #102
    ΤρεΛαμέΛος Το avatar του/της nihristo
    Εγγραφή
    26/09/2007
    Μηνύματα
    432

    πιο χαζή?

    Είμαστε στο χωριό, εγώ με τον ένα φίλο μου πάνω στο 50αρακι σκουτερ προσπερνάμε τον άλλον φίλο που οδηγούσε πιο αργό 50άρι από το δικό μου...Καθότι πολύ φιλοσοφημένοι ο συνεπιβάτης μου γυρνάει κ κοροιδεύει τον φίλο που προσπεράσαμε όσο εγώ του κάνω γκριμάτσες στον καθρέπτη...Συμπέρασμα- κανείς δεν κοιτάει τον δρόμο. Αποτέλεσμα- εγώ στο χαντάκι, ο φίλος μου στο χαντάκι κ ο φίλος που κοροιδεύαμε να πιάνει την κοιλιά του από τα γέλια...! δόξα τον θέο απώλειες=0
    πριν τον αγώνα ελέγχουμε ΟΛΕΣ τις βίδες...

  13. #103
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kiloMeater
    Εγγραφή
    02/08/2006
    Μηνύματα
    200
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nasos-hyper
    πιτσιρικι με το ΙΤ κανω πεταγμα(τα βλεπα ολα ευθεια απ τα ξυδια)κ σκαω σε κατι βατσουνιες.
    με βγαλαν την αλλη μερα κ θελανε αλλες πεντε να μου βγαζουν τα αγκαθια.
    με ενα XR200 μερα πασχα πεταγομαι για τσιγαρα κ καθως γιορτινη μερα το καντηλιαζω κ μια κυρα με ενα ταλμποτ παραβιαζει στοπ,σκαω επανω της κ πεταγομαι στον απεναντι κηπο που ψηνανε οβελια.
    με το καταλληλο ακροβατικο σκαω ακριβως στην μυτη της σουβλας με τα οπισθια.
    το αιμα ποταμι..
    με εξαβολτο παπι κ χωρις φωτα εχω σκασει κεφαλιδι σε γαιδαρο που ηταν στη μεση του δρομου
    κ εκανε 2 μερες να συνελθει.
    με φειζερακι1000 εχω φαει κουκουβαγια στη μαπα με 40χλμ κ ηταν λες κ με χτυπησε μπουκετο ο ταισον.
    αλλου το μηχανακι,αλλου εγω κ ματοκυλισμενη η κουκουβαγια.
    με RD350 το τελικιαζω στην ευθεια κ χτυπωντας εναν σκυλο(μαλλον λαγοσκυλο)απ το πουθενα
    λεω καλημερα σε παμπριζ λεοφωρειου με αγγλους τουριστες.
    με κατεμι sxc διπλαρωνομαι τυχαια με εναν τσολια με βαραντερο κ ενω θαυμαζα τα την καλλιγραμη
    συνεπιβατιδα του φερυμποουτ χανω το κοκκινο φαναρι κ για να αποφυγω μετωπα την ριχνω
    σε κατι καδους σκουπιδιων κ με το μπαμ κλεινει το καπακι τους ενος.
    οκ δεν επαθα τπτ εγω,το μηχανακι,αναβω το τελευταιο τσιγαρο να συνελθω κ ανοιγω καπακι
    να ριξω πακετο.
    ε μου πεταγονται 3 γατια απανωμ κ κοντεψα να παθω ανακοπη.απαπαπα

    ζείς ακόμα ;-)

  14. #104
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nasos-hyper
    πιτσιρικι με το ΙΤ κανω πεταγμα(τα βλεπα ολα ευθεια απ τα ξυδια)κ σκαω σε κατι βατσουνιες.
    με βγαλαν την αλλη μερα κ θελανε αλλες πεντε να μου βγαζουν τα αγκαθια.
    με ενα XR200 μερα πασχα πεταγομαι για τσιγαρα κ καθως γιορτινη μερα το καντηλιαζω κ μια κυρα με ενα ταλμποτ παραβιαζει στοπ,σκαω επανω της κ πεταγομαι στον απεναντι κηπο που ψηνανε οβελια.
    με το καταλληλο ακροβατικο σκαω ακριβως στην μυτη της σουβλας με τα οπισθια.
    το αιμα ποταμι..
    με εξαβολτο παπι κ χωρις φωτα εχω σκασει κεφαλιδι σε γαιδαρο που ηταν στη μεση του δρομου
    κ εκανε 2 μερες να συνελθει.
    με φειζερακι1000 εχω φαει κουκουβαγια στη μαπα με 40χλμ κ ηταν λες κ με χτυπησε μπουκετο ο ταισον.
    αλλου το μηχανακι,αλλου εγω κ ματοκυλισμενη η κουκουβαγια.
    με RD350 το τελικιαζω στην ευθεια κ χτυπωντας εναν σκυλο(μαλλον λαγοσκυλο)απ το πουθενα
    λεω καλημερα σε παμπριζ λεοφωρειου με αγγλους τουριστες.
    με κατεμι sxc διπλαρωνομαι τυχαια με εναν τσολια με βαραντερο κ ενω θαυμαζα τα την καλλιγραμη
    συνεπιβατιδα του φερυμποουτ χανω το κοκκινο φαναρι κ για να αποφυγω μετωπα την ριχνω
    σε κατι καδους σκουπιδιων κ με το μπαμ κλεινει το καπακι τους ενος.
    οκ δεν επαθα τπτ εγω,το μηχανακι,αναβω το τελευταιο τσιγαρο να συνελθω κ ανοιγω καπακι
    να ριξω πακετο.
    ε μου πεταγονται 3 γατια απανωμ κ κοντεψα να παθω ανακοπη.απαπαπα
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    ρε μεγάλε μήπως να πας να σε διαβάσει κανένας παπάς;
    I would rather make history than read about it.

  15. #105
    χαχαχα.το εκανα.το ξαναριξα στη θρησκεια κ απο το 2001 που πηρα το φειζερακι το 1000 μεχρι το 05 που το εδωσα με 35χχλμ δεν ξανασυνεβη κανα ευτραπελο.η βεφα ομως που πηρα μετα ηταν
    καταραμενη.(τσ τσ,μα καλα πως τα οδηγανε αυτα μηχανακια?)
    νταξ,ξυνεις αλλα αυτο το βιτεκ ειναι μεγαλη αμαρτια.τουρμπισια μηχανη..
    ντουκατ κ τα μυαλα στα καγκελα.οεο
    νιαου

Σελίδα 7 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. φιλτρα κτλ για kawa Z
    από idi στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2007, 21:44
  2. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2006, 21:41
  3. Συναγερμός κτλ
    από skous στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2004, 18:49
  4. διάφορες (απλές?) τούμπες
    από cityfly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 15:02
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 19:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF