Σελίδα 7 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 142

Θέμα: GPZ 750 TURBO

  1. #91
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    Δεν ειναι τοσο ομορφη του 305 και ειναι νομιζω πολυ μικρη. Δεν ξερω τα οικονομικα σου αλλα ισως καποιο aftermarket ή ...το δικο του...
    Ειναι τοσο ιδιαιτερο το design των GPZ που δυσκολα το φανταζεσαι με κατι αλλο...
    Ισως και με απλο στρογγυλο φαναρι, απλα δεν θα μπορεις να χαρεις τα γκαζια του..

    Προσωπικα αυτο που δεν μου αρεσει σε τετοιες κατασκευες, ειναι να ξερω οτι η μασκα προερχεται απο μικρο μηχανακι...
    Μολις αναγνωρισα απο τι ειναι η μασκα που εχεις τωρα, αμεσως την απεριιψα οπτικα...

    Μαλλον το aftermarket θα προτιμουσα...
    Αυτο που προτεινε ο astroman διναι και ενα υφος 24ωρου αγωνα... http://japan.webike.net/products/1532737.html
    Γιατι οχι μια δικια σου κατασκευη παρομοια, υπαρχει και ανθρωπος στο φορουμ που φτιαχνει κατασκευες αν δεν ασχολεισαι.....
    http://www.moto.gr/forums/showthread...ighlight=nemes

    Αυτη ειναι η δικια μου αποψη για τη μασκα γιατι κατα τα αλλα εισαι αψογος...κοσμηματοποιος θα ελεγα..

  2. #92
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gourouni
    Εγγραφή
    06/11/2008
    Μηνύματα
    158
    Η πρώτη που προτείνει το pardalotzatziki έιναι τρομερή,πιστεύω πως το look της παντρεύει υπέροχα το παλιό με το καινούργιο. +1000000
    fate tin skoni mou.xa!

  3. #93
    Μέλος Το avatar του/της προεδρος
    Εγγραφή
    16/02/2013
    Μηνύματα
    89
    Σας είπα ρε παΐδια δεν θόλο να το πάω στο παλιό μοτίβο θόλο να είναι γυμνό με ένα μασκαρά απλά πρέπει να βγουν τα όργανα να το μαζέψου πιο πόσο

  4. #94
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gourouni Προβολή μηνύματος
    Η πρώτη που προτείνει το pardalotzatziki έιναι τρομερή,πιστεύω πως το look της παντρεύει υπέροχα το παλιό με το καινούργιο. +1000000
    Του astroman ειναι η ιδεα....

    προεδρα, παρε μια original μασκα και βγαλε ενα αντιγραφο με πολυεστερα και βαλε ενα στρογγυλο φως οπως η φωτο...
    Αλλα βαμμενη μαυρη για να αφαιρεσεις λιγο ογκο οπτικα και με δυο γραμμες οπως εχεις κανει και στο υπολοιπο μηχανακι (πρασινο και ασπρο)
    Η μαυρη μασκα θα δωσει πολυ χαρακτηρα!!

    Εκανα ενα σχεδιακι της πλακας..ετσι για να το δεις..προτεινω το 1 ή 2...

    Πριν ανεβασω διαβασα οτι δεν θες το παλιο στυλ, αλλα ειναι πολυ δυσκολο να μπει κατι αλλο εκτος απο γυμνο φαναρι..
    Βαλε γυμνο φαναρι και μαζεψε τα οργανα...αλλα ισως και το τιμονι...θελει κατι διαφορετικο...
    Οι γραμμες του ρεζερβουαρ δεν σου αφηνουν πολλες επιλογες..ετσι πιστευω...
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων GPZ1.jpg‎  

  5. #95
    Μάνος Το avatar του/της mankam
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    1.347
    Σημερα ειδα απο κοντα το τουρμπο του χαρη,οι φωτογραφιες πραγματικα το αδικουν,πολυ ποιο ομορφο απο κοντα!!!
    Υπαρχει μια σκεψη να τραβηξει το μασκακι ποιο μπροστα με καποια μετατροπη για να δεσει με το συνολο καλυτερα.
    Η ιδεα με τις ριγες στη μασκα δεν δενει μια και δεν θα ακολουθουν τις γραμμες του ρεζερβουαρ που καταληγουν χαμηλα και θα ειναι παράταιρες.
    Γενικα η μοτοσυκλετα ειναι πολυ ομορφη και το μασκακι ειναι κατι που ευκολα τροποποιειται ανα πασα στιγμη.
    Χαρη κανονισε εκδρομουλα ανοιξιατικη

  6. #96
    Μέλος Το avatar του/της προεδρος
    Εγγραφή
    16/02/2013
    Μηνύματα
    89
    Ρε παιδιά αυτή η μάσκα είναι GPZ 750 R.Είναι παρόμοια με την δικιά μου. Δεν θέλω να βάλω μάσκα τόσο μεγάλη γιατί δεν υπάρχουν πλέον βάσεις για να μπει η μάσκα, γι’ αυτό έβαλα την μικρή, και την έπιασα στα καλάμια. Αλλά σήμερα ήρθαν κάτι φίλοι μου από την Θεσσαλονίκη και μου είπαν ότι οι φωτογραφίες το δείχνουν αλλιώς. Είναι πολύ καλό απλώς θέλει λίγο μάζεμα η μάσκα πίσω.

  7. #97
    Μέλος Το avatar του/της προεδρος
    Εγγραφή
    16/02/2013
    Μηνύματα
    89
    Μάνο σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και την ιδέα σου. Γιατί είναι κρίμα να την πετάξω την μάσκα και να ψάχνω για κάτι άλλο, να βάφω πάλι και να ψάχνω. Κουράστηκα πολύ ρε φιλέ, δεν αντέχω άλλο γιατί όπως ξέρεις έχω κι αλλά στο κεφάλι μου. Καταλαβαίνεις τι λέω?

  8. #98
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.166
    χαρη σου εφερεμασκα απο το το gpz ο Μανος να την δοκιμασεις?

  9. #99
    Μέλος Το avatar του/της προεδρος
    Εγγραφή
    16/02/2013
    Μηνύματα
    89
    Δημητράκη είδη κουραστικά πάρα πόλη θα τραβήξω λίγο πίσω αφτυνα και αργότερα θα δω τη θα κανό

  10. #100
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ale3is
    Εγγραφή
    11/12/2011
    Μηνύματα
    122
    κανε τα οργανα οπως ειπαμε και τραβα την πισω. αντε παρε τον Γιωργο κι ελατε.

  11. #101
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ale3is Προβολή μηνύματος
    κανε τα οργανα οπως ειπαμε και τραβα την πισω. αντε παρε τον Γιωργο κι ελατε.
    παλι μπερδεψα τα προφιλ Χαρη.εγω ημουν.

  12. #102
    Μέλος Το avatar του/της προεδρος
    Εγγραφή
    16/02/2013
    Μηνύματα
    89
    Tην πήρα την μάσκα τελικά από το GPZ το 750 και έχω τη εντύπωση ότι ταιριάζει. Τελικά αύριο θα κάνω πρόβα και θα ανεβάσω Φώτο για εντύπωση.

  13. #103

  14. #104
    Μέλος Το avatar του/της προεδρος
    Εγγραφή
    16/02/2013
    Μηνύματα
    89
    Θέλω να μου πείτε τις εντυπώσεις σας, αλλά να ξερετε οι φώτο το αδικούν. Το φέρινγκ είναι απο GP 750. Είναι πολύ κοντινές γι' αυτο δεν φαίνεται τόσο καλα. Στις πιο κάτω φωτογραφίες έχω και το προηγούμενο και το εχω μαζέψει 8 πόντους πίσω. Νομίζω είναι καλύτερα τώρα.

  15. #105

Σελίδα 7 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. tenere 750 turbo
    από electronics στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 107
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2010, 22:22
  2. Repair Manual Transalp 600-650 & Africa 650-750
    από tifozif1 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2005, 12:01
  3. Z 750???????
    από lagel στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2004, 16:11
  4. neo varadero 750?
    από solman στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2004, 07:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF